UPS Netys - który zasilacz awaryjny Socomec wybrać?

Sytuacją, która może okazać się ogromnym problemem dla przedsiębiorstw, jest wystąpienie nagłego zaniku zasilania. W dzisiejszych czasach każda firma korzysta z najróżniejszych urządzeń i tworzy swego rodzaju centrum danych, czasem bardzo niewielkie, jednak niezbędne do prawidłowego funkcjonowania całego przedsięwzięcia.

W sieci firmowej cały czas przetwarzane są spore ilości danych, przebiegają procesy, wykonywane są kopie zapasowe itd. Niezależnie od tego, w jakiej branży działa dane przedsiębiorstwo, z pewnością posiada wiele istotnych danych, których nie chce utracić.

Wsparcie informatyczne organizacji charytatywnych dzięki Microsoft Charity

W dzisiejszych czasach większość przedsiębiorstw w jakiś sposób wspiera inicjatywy charytatywne, na przykład poprzez wsparcie finansowe. Dostępne są jednak także inne możliwości wspierania takich organizacji - jedną z nich jest zagwarantowanie dostępu do niezbędnego do ich pracy oprogramowania. Działania dla organizacji charytatywnych, które podejmowane są przez Microsoft, zawarte są w ramach specjalnego programu nazwanego Microsoft Charity.

Całkowita ochrona dzięki zaporom sieciowym firmy Cisco

Bezpieczeństwo to niezwykle istotny aspekt, na który koniecznie muszą zwracać uwagę wszyscy przedstawiciele przedsiębiorstw, którym zależy na stworzeniu niezawodnych i funkcjonalnych rozwiązań sieciowych. Rozwiązania takie mają na celu zagwarantowanie sprawnego działania sieci firmowej, bez ryzyka utraty danych czy innych utrudnień.

VMware Workstation- systemy operacyjne na jednym komputerze

Symulowanie wirtualnego środowiska komputerowego otwiera możliwości utworzenia dodatkowych zasobów w oparciu o jeden komputer fizyczny. Korzystanie z wirtualizacji owocuje zwiększoną wydajnością, a także obniżeniem kosztów utrzymania sprzętów.

W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej programowi, który umożliwia wirtualizację — VMware Workstation od marki VMware.

Serwery Lenovo – ThinkServer

Wybór serwera do przedsiębiorstwa to istotna kwestia, która dotyczy każdego administratora zajmującego się tworzeniem nowatorskich rozwiązań sieciowych dla firmy. Stworzenie wydajnego centrum danych jest niezwykle ważne i wymaga skupienia.

Na rynku bardzo wielu dostawców oferuje swoje usługi w zakresie serwerów i akcesoriów, dzięki czemu każdy z użytkowników może znaleźć idealne rozwiązanie dla siebie, które dokładnie spełnia wszystkie potrzeby danego przedsiębiorstwa.

Opcje serwerowe firmy IBM dla każdego przedsiębiorstwa

W wielu artykułach zajmowaliśmy się już tematyką najróżniejszych rozwiązań stosowanych w serwerowniach. Firmy prześcigają się w tworzeniu nowych sprzętów, które mają być odpowiedzią na stale zmieniające się potrzeby użytkowników. Sprawne działanie sieci jest niezbędne, aby przedsiębiorstwo mogło działać i rozwijać się – w dzisiejszych czasach każda firma korzysta z możliwości współczesnej technologii i wykorzystuje dostępne usprawnienia, aby cieszyć się wieloma korzyściami.

Technologie bezserwerowe czy aplikacje chmurowe natywne - co wybrać?

Technologie bezserwerowe oraz natywne aplikacje chmurowe to dwa bardzo nowoczesne rozwiązania, o których coraz częściej wspominają przedstawiciele branży IT. Z chęcią decydują się na nie te firmy, które chcą wprowadzać nowatorskie opcje i rozwijać się w kompleksowy i szybki sposób. W tym artykule postaramy się krótko przedstawić i opisać oba te rozwiązania, a także przyrównać je do siebie, aby ocenić, które z nich może okazać się bardziej opłacalne dla klientów. Jeżeli interesuje Państwa taka tematyka, to gorąco zapraszamy do lektury poniższego tekstu.

Red Hat Ansible - więcej niż interfejs

Automatyzacja w branży IT to istotny aspekt, na który warto zwrócić uwagę, jeżeli zajmujemy się tworzeniem rozwiązań sieciowych, mających spełniać oczekiwania profesjonalnych użytkowników. Aby w pełni wykorzystać możliwości zapewniane przez tę technologię, wielu producentów oferuje nowatorskie rozwiązania, które pozwalają klientom w prosty sposób zarządzać automatyzacją i uzyskiwać jak najlepsze efekty.

Co oferuje Fortinet? Rozwiązania UTM dla małych firm

Marka Fortinet jest światowym liderem spośród producentów zintegrowanych, akcelerowanych sprzętowo systemów zarządzania zagrożeniami, czyli Unified Threat Management. Sensem tych rozwiązań jest połączenie wielu różnych rodzajów zabezpieczeń, aby zapewnić najwyższą jakość ochrony, która jest stale aktualizowana.

Rozwiązania UTM firmy Watchguard

Zabezpieczenie rozwiązań sieciowych w firmie przed najróżniejszymi zagrożeniami z zewnątrz to istotny aspekt, o którym nie powinien zapominać żaden przedsiębiorca zajmujący się tworzeniem centrum danych w swojej firmie.

Pierwszy wybór przed którym stajemy, to decyzja: czy chcemy zakupić osobne zabezpieczenia różnego rodzaju czy jedną kompleksową platformę zabezpieczającą, jaką jest UTM?

Serwer ProLiant DL380 GEN 10

Marka HPE jest jednym z wiodących producentów rozwiązań sieciowych, który proponuje klientom wiele różnorodnych, nowoczesnych rozwiązań.

Oferta firmy HPE z pewnością zostanie doceniona przez wielu użytkowników, przede wszystkim przez przedstawicieli nowoczesnych, szybko rozwijających się przedsiębiorstw, w których powstają wydajne centra danych.

Komunikacja zunifikowana (Unified Communications) - co to właściwie jest?

Na pewno każdy z nas ma świadomość tego, że bez codziennej komunikacji z współpracownikami żadna firma nie byłaby w stanie działać i rozwijać się.

Każdego dnia w przedsiębiorstwach omawiane są najróżniejsze tematy, a ułatwienie komunikacji między pracownikami pozwala na usprawnienie pracy i szybszą realizację pewnych procesów. Producenci rozwiązań komunikacyjnych stale udostępniają nowe rozwiązania, które mają przyspieszyć pracę, a także zmniejszyć koszty eksploatacji.

Zasilacz awaryjny UPS Eaton 9SX - następca 9130

Stworzenie wydajnego i profesjonalnego centrum danych w przedsiębiorstwie to klucz do sukcesu, jeśli chodzi o rozwój firmy stawiającej na nowoczesne rozwiązania informatyczne.

Aby utworzyć spójne i niezawodne środowisko należy zadbać o to, aby wybrać najlepsze i najbardziej odpowiadające potrzebom firmy rozwiązania. Wysoka jakość, niezawodność oraz skalowalność to najważniejsze cechy, na które należy zwrócić uwagę wybierając sprzęty mające stworzyć firmowe rozwiązania sieciowe.

Kopie zapasowe na taśmach LTO (poradnik)

W tym artykule skupimy się na jednym z rodzajów tworzenia kopii zapasowych danych, a dokładniej na taśmach LTO.

Gdybyśmy mieli w dwóch słowach opisać, czym zajmuje się prawie każda firma obecna aktualnie na rynku, to odpowiednie słowa brzmiałyby: przetwarzanie danych.

Aby tworzyć nowe rozwiązania czy zarządzać czymkolwiek, przetwarzane są ogromne ilości danych, które muszą być gdzieś przechowywane w bezpieczny sposób.

Zasilacze UPS na pokłady statków

Zasilacze awaryjne to urządzenia nazywane również UPS (jest to skrót od nazwy Uninterruptible Power Supply).

Są to sprzęty, których działanie polega na gwarantowaniu ciągłego zasilania podłączonym urządzeniom. Jest to szczególnie istotne w sytuacjach, gdy następuje zanik napięcia w sieci bądź kiedy wystąpią jego spore wahania.

Takie urządzenia są stosowane przede wszystkim w centrach danych firm, dla których bardzo istotna jest niezawodność i wydajność wykorzystywanych rozwiązań.

Wirtualizacja VMware od podstaw

Rozwijające się przedsiębiorstwa wciąż poszukują nowych rozwiązań, które pozwolą na przyspieszenie działania procesów tworzenia i rozwijania aplikacji.

Efektywne wykorzystywanie posiadanych zasobów jest sposobem na znaczące zmniejszenie kosztów eksploatacji i rozwinięcie działań firmy bez ponoszenia sporych kosztów związanych z zakupem dodatkowych urządzeń. Sprzęt to ogromna inwestycja, dlatego maksymalne wykorzystanie posiadanych już urządzeń jest niezwykle istotne, aby nie generować dodatkowych wydatków dla przedsiębiorstwa.

Dlaczego warto zakupić urządzenie Fortigate UTM do swojej firmy? [Q&A]

UTM to urządzenie nazywane inaczej zintegrowaną platformą bezpieczeństwa (Unified Threat Managament).

Jest to produkt modułowy, który łączy w sobie wiele różnych form zabezpieczeń, co pozwala na uzyskanie kompleksowej ochrony rozwiązań sieciowych stosowanych w przedsiębiorstwie. Główne zalety takiego urządzenia to łatwość w zarządzaniu przy użyciu wygodnego interfejsu, zmniejszone koszty zakupu oraz eksploatacji oraz łatwość zapewnienia redundancji tego rozwiązania.

Kolokacja czy chmura - co wybrać?

Wśród wielu pojawiających się na rynku nowoczesnych rozwiązań bywa ciężko wybrać te najlepsze, najbardziej odpowiadające zapotrzebowaniu konkretnego przedsiębiorstwa.

Administratorzy sieci wciąż szukają sposobów na przyspieszenie działania centrów danych, a szybki rozwój technologii wymaga od przedsiębiorców ciągłych zmian i dostosowywania się do nowości w branży. Istotnym aspektem jest przechowywanie danych i zarządzanie serwerami w firmach.

Dostępnych jest kilka różnorodnych możliwości, a w tym artykule omówimy dwie z nich: kolokację, czyli hoteling oraz hosting, czyli przechowywanie danych w chmurze. Są to dwa rozwiązania, które bywają mylone, jednak dotyczą one czego innego – mogą zostać połączone, jednak mogą być także wykorzystywane osobno.

Subskrypcje serwisów Fortinet: FortiGuard, FortiCare oraz FortiCloud

Marka Fortinet jest światowym liderem na rynku profesjonalnych sprzętów służących do zarządzania zagrożeniami, które nazywane są UTM-ami (Unified Threat Management) oraz subskrypcji serwisowych Fortinet.

Systemy produkowane przez tę firmę wyróżniają się wysoką jakością wykonania, niezawodnością oraz funkcjonalnością. Dostosowane są do potrzeb przedsiębiorców i dostawców usług telekomunikacyjnych, co umożliwia zredukowanie kosztów operacyjnych, a także poprawę bezpieczeństwa sieci.

Wirtualizacja w 2019 roku

Powoli zbliżamy się do połowy roku 2019, dlatego w poniższym artykule postaramy się podsumować nowości, które pojawiły się na rynku technologicznym, a także opiszemy ich wpływ na nasze codzienne życie, obowiązki czy pracę. W dzisiejszych czasach nie potrafimy już wyobrazić sobie codzienności bez pomocy najróżniejszych rozwiązań technologicznych. Wciąż powstają nowe, mające nam ułatwić życie, funkcjonalności. Firmy prześcigają się w pomysłach, aby stale pozyskiwać nowych klientów i tworzyć nowatorskie urządzenia bądź oprogramowanie.

Ranking: Porównanie przełączników sieciowych Cisco, HPE, Juniper, Huawei

Przełącznik sieciowy to urządzenie inaczej nazywane switchem. Jego działanie opiera się na przekazywaniu ramki pomiędzy segmentami sieci przy jednoczesnym doborze portu przełącznika, na który przekazywana jest ta ramka. Przełączniki sieciowe stosowane są w celu łączenia segmentów sieci komputerowej, głównie tych, które pracują w drugiej warstwie łącza danych. Zastosowanie switchy umożliwia uzyskanie sprawnego, płynnego i niezawodnego działania sieci firmowej.

Czym jest maszyna wirtualna i technologia wirtualizacji?

W poniższym artykule zajmiemy się tematyką technologii wirtualizacji.

Wirtualizacja to proces tworzenia opartej na oprogramowaniu bądź wirtualnej reprezentacji czegoś, na przykład aplikacji wirtualnych, serwerów czy sieci. Jest to najbardziej efektywny sposób na zmniejszenie wydatków związanych z utrzymaniem infrastruktury IT, jednocześnie zwiększając wydajność i sprawność działania zarówno większych, jak i mniejszych biznesów.

W tekście tym zajmiemy się także maszynami wirtualnymi. Taka maszyna jest tak zwanym środowiskiem uruchomieniowym programów. Zachowuje się ona w stu procentach jak rzeczywisty komputer, dlatego stanowi idealne środowisko do testowania innych systemów operacyjnych czy aplikacji.

Jak działa wirtualna centrala telefoniczna?

W tym artykule zajmiemy się tematyką wirtualnej centrali telefonicznej, czyli rozwiązaniem, które umożliwia realizowanie wszystkich funkcjonalności klasycznych central telefonicznych za pomocą sieci internetowej, przy użyciu technologii VoIP (Voice over IP). Przedstawimy również zalety centrali telefonicznej 3CX.

Działanie współczesnego przedsiębiorstwa w dużej mierze opiera się na sieci internetowej, która umożliwia kontakt zarówno wewnątrz firmy, jak i na zewnątrz.

Jaką centralę telefoniczną wybrać?

Działalność nowoczesnego przedsiębiorstwa w dużej mierze opiera się na najróżniejszych wirtualnych strukturach, stworzonych pod kątem potrzeb danej firmy. Do właściwego funkcjonowania konieczna jest między innymi sieć firmowa, która umożliwia komunikację wewnątrz przedsiębiorstwa, a także poza nim. Jednym z elementów sprawnie działającej sieci umożliwiającej kontakty jest abonencka centrala telefoniczna, czyli PBX.

Strony