Jak działa access point?

Punkty dostępowe to podstawowy element sieci bezprzewodowej. Dzisiaj bardzo trudno wyobrazić sobie przecież dobrze prosperujące przedsiębiorstwo pozbawione sieci Wi-Fi. O czym musimy pamiętać przy wyborze access point? Tego dowiesz się z lektury poniższego artykułu.

Czym jest punkt dostępu?

Access point to tzw. most, który łączy dwa rodzaje sieci komputerowych. Dzięki zastosowaniu tego urządzenia możemy elementy sieci bezprzewodowej WLAN scalić z siecią przewodową LAN. Aby tak się stało access point musi posiadać co najmniej dwa interfejsy sieciowe: bezprzewodowy pracujący na standardach IEEE 802.11, czyli Wi-fi oraz przewodowy, który łączy się z siecią o standardzie IEEE 802.3 – Ethernet.

Upraszczając, punkt dostępowy pozwala połączyć się za pomocą urządzenia bezprzewodowego do sieci przewodowej. W przypadku przedsiębiorstwa pozwala nam to uzyskać dostęp do zasobów firmowych.

Każdy access point pozwala na konfigurację go w różnych trybach pracy, dzięki czemu możemy realizować określone funkcje w sieci.

Co powinieneś wiedzieć przed wyborem zasilacza UPS?

Zasilacz awaryjny, inaczej nazywany UPSem, to urządzenie niezbędne do prawidłowego działania sieci w zaawansowanej technologicznie firmie. Jego zadanie polega na zapewnieniu stałego dopływu energii do wszystkich urządzeń, które są przez niego zasilane.

UPS wyposażony jest w akumulatory, które ładują się podczas prawidłowej pracy urządzenia, a w sytuacji wystąpienia awarii zapewniają dostęp zasilania, dzięki czemu sieć może nadal pracować i jest całkowicie odporna na jakiekolwiek zakłócenia czy przerwy w dostawie prądu.

W nowoczesnym przedsiębiorstwie znajduje się zazwyczaj sieć najróżniejszych urządzeń, które przechowują ogromne ilości danych i odpowiadają za prawidłowe działanie wszystkich działów w firmie.

Warto pamiętać o tym, że zapewnienie nieprzerwanego dostępu do zasilania jest gwarancją sprawnej pracy całej sieci.

W tym artykule podzielimy się z Państwem pięcioma najistotniejszymi rzeczami, które należy wiedzieć przed dokonaniem wyboru zasilacza UPS dla firmy.

Jaki przełącznik sieciowy HPE wybrać?

W dzisiejszych czasach klienci zainteresowani zakupem urządzeń służących do tworzenia profesjonalnych rozwiązań sieciowych mogą być zaskoczeni ogromną ilością urządzeń dostępnych na rynku. Wśród różnorodnych marek znaleźć można tańsze i droższe urządzenia o najróżniejszych cechach.

Dla klientów, którzy nie są zdecydowani na konkretną markę urządzeń sieciowych przygotowaliśmy krótki artykuł, który przybliży nieco jedną z najpopularniejszych obecnie marek, czyli Hewlett Packard Enterprise.

Opcje serwerowe HPE

Wydajne i nowoczesne serwery to priorytet współczesnych przedsiębiorstw. Poprawne i niezawodne działanie struktury IT w organizacji ma wpływ na wydajną i efektywną pracę na wszystkich jej płaszczyznach.

Usługi audytu informatycznego

Czym są usługi audytu IT?

Jak mogą pomóc w funkcjonowaniu struktury IT w Twojej firmie?

Coraz więcej przedsiębiorców może zadawać sobie te pytania. Usług audytu IT służą przede wszystkim diagnozowaniu oraz identyfikowaniu obszarów, które mogą stanowić podwyższone ryzyko w działalności środowiska IT w Twoim przedsiębiorstwie. Które obszary dokładnie możemy poddać audytowi?

Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Ubiquiti Access Point- profesjonalne urządzenie sieciowe

Każdy z administratorów rozwiązań sieciowych w większych firmach wie, jak ważne jest stworzenie wydajnie działającej i spójnej sieci w przedsiębiorstwie. Jednym z niezbędnych elementów każdej sieci jest punkt dostępu, czyli access point.

Jest to urządzenie, które zapewnia użytkownikom dostęp do sieci komputerowej za pomocą fal radiowych. Zazwyczaj takie punkty dostępowe łączą sieć lokalną z bezprzewodową siecią lokalną. Musi być wyposażony w co najmniej dwa interfejsy sieciowe (bezprzewodowy oraz przewodowy). Urządzenia te są również często wyposażone w wiele dodatkowych funkcji, takich jak brama sieciowa, serwer DHCP czy koncentrator sieciowy.

Dlaczego warto zakupić urządzenie tego typu?

Przede wszystkim dlatego, że umożliwia ono utworzenie spójnych, wydajnych rozwiązań sieciowych, które pozwolą na połączenie wszystkich urządzeń występujących na terenie przedsiębiorstwa. Dodatkową zaletą jest możliwość wygodnej i szybkiej konifguracji poprzez przeglądarkę internetową.

Usługa wirtualizacji serwerów

Z pewnością każda osoba zainteresowana działaniem branży IT doskonale wie, czym jest wirtualizacja, na czym polega i jakie są korzyści związane z jej zastosowaniem. Jeśli jednak ktoś z czytelników ma wątpliwości związane z tą technologią, wyjaśniamy: wirtualizacja to szerokie pojęcie powiązane z abstrakcją zasobów.

Umożliwia maksymalne wykorzystanie posiadanych zasobów fizycznych poprzez tworzenie wirtualnych urządzeń o podobnych możliwościach. Istnieje wiele różnych rodzajów wirtualizacji, jak na przykład wirtualizacja pulpitu czy pamięci masowej. W tym artykule zajmiemy się tematyką wirtualizacji serwera.

Coraz więcej firm w swojej ofercie zawiera rozwiązania wirtualizacyjne, przeznaczone do wykorzystania na serwerach pracujących w centrach danych dużych korporacji czy średniej wielkości firm.

Administratorzy rozwiązań sieciowych w firmach stale muszą dbać o to, aby zmniejszać ponoszone koszty, a jednocześnie zachować maksymalny poziom jakości usług oraz bezpieczeństwo przechowywanych i przetwarzanych danych.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z usługami wirtualizacji serwerów, które mogą znacznie ułatwić pracę i zwiększyć ogólną wydajność funkcjonowania przedsiębiorstwa. W poniższym artykule postaramy się przybliżyć Państwu najistotniejsze zalety, jakie może zapewnić użytkownikowi wprowadzenie w firmie rozwiązań wirtualizacyjnych.

Profesjonalne usługi IT

Thomas it od kilku lat współpracuje z wieloma profesjonalnymi klientami, dostarczając wszystkim zainteresowanym przedsiębiorcom sprzęt oraz oprogramowanie do użytku w firmach.

W najbliższym czasie oferta thomas it rozszerzy się i naszym klientom, prócz sprzętu oraz oprogramowania, zaproponujemy również profesjonalne usługi IT. Z racji tego, że rynek branży informatycznej rozwija się wyjątkowo szybko, wciąż pojawia się zapotrzebowanie na nowe usługi.

Najchętniej korzystają z nich mniejsze firmy, które mogą zaoszczędzić na zakupie konkretnych usług IT od profesjonalistów w zamian za tworzenie kompleksowych i kosztownych rozwiązań, które mogłyby nie być opłacalne i nie byłyby w pełni wykorzystywane.

Warto przeanalizować potrzeby swojej firmy i zastanowić się nad tym, jakie usługi IT pozwolą na zwiększenie efektywności i wydajności pracy.

Opcje serwerowe Lenovo

Z pewnością kiedyś słyszałeś o marce Lenovo i jej produktach. Czy zastanawiałeś się co odróżnia produkty tej firmy od innych? Czy wiesz jakie serwery Lenovo są dostępne w naszej ofercie? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Filozofia przedsiębiorstwa

Lenovo to firma informatyczna założona w Chinach w 1984 roku. Główna siedziba mieści się w Hong Kongu. Aktualnie, marka uważana jest za jednego z największych na świecie producentów komputerów osobistych. Urządzenia firmy Lenovo są często wybierane wśród konsumentów. Nowoczesny design, wysoka jakość wykonania w połączeniu z konkurencyjnymi cenami sprawiają, że marka zyskała zaufanie swoich użytkowników. Podczas tworzenia nowych rozwiązań przedsiębiorstwo skupia się na takich celach jak: pobudzenie wyobraźni klientów oraz sprawienie, by ich praca była łatwa i przyjemna.

Oferta marki

W szerokim wachlarzu asortymentowym Lenovo znajdziemy m.in. notebooki, stacje robocze tj. ThinkCentre, ThinkStation, Essential), macierze dyskowe czy monitory. Firma umożliwia także wykupienie pakietów serwisowych, które pozwalają przedłużyć gwarancję nawet o 5 lat.

Veeam Backup rozwiązania

Veeam to firma powstała w 2006. Od tego czasu wprowadza na rynek IT najnowsze rozwiązania, które odpowiadają na potrzeby przedsiębiorstw związane z przechowywaniem i przetwarzaniem danych, ułatwiając zarządzanie wirtualną infrastrukturą.

Produkty z tej serii pozwalają na łatwe, szybkie oraz bezawaryjne odzyskiwanie danych oraz aplikacji w środowiskach zwirtualizowanych. Kompleksowe rozwiązanie, które łączy w sobie najważniejsze funkcje takie jak: tworzenie kopii zapasowych, replikacja danych w środowisku IT przeznaczone do VMware VSphere oraz Microsoft Hyper-V.

Decydując się na tą serie, zyskujesz również stały dostęp do pomocy technicznej. W ramach jednej licencji możesz obsługiwać całą wirtualną infrastrukturę, korzystając ze zintegrowanej konsoli. System nie wymaga żadnych dodatkowych opłat za konkretne aplikacje, maszyny wirtualne czy też wdrożenie i obsługę.

Strony