Zasilacz awaryjny UPS Eaton 9SX - następca 9130

Stworzenie wydajnego i profesjonalnego centrum danych w przedsiębiorstwie to klucz do sukcesu, jeśli chodzi o rozwój firmy stawiającej na nowoczesne rozwiązania informatyczne.

Aby utworzyć spójne i niezawodne środowisko należy zadbać o to, aby wybrać najlepsze i najbardziej odpowiadające potrzebom firmy rozwiązania. Wysoka jakość, niezawodność oraz skalowalność to najważniejsze cechy, na które należy zwrócić uwagę wybierając sprzęty mające stworzyć firmowe rozwiązania sieciowe.

Kopie zapasowe na taśmach LTO (poradnik)

W tym artykule skupimy się na jednym z rodzajów tworzenia kopii zapasowych danych, a dokładniej na taśmach LTO.

Gdybyśmy mieli w dwóch słowach opisać, czym zajmuje się prawie każda firma obecna aktualnie na rynku, to odpowiednie słowa brzmiałyby: przetwarzanie danych.

Aby tworzyć nowe rozwiązania czy zarządzać czymkolwiek, przetwarzane są ogromne ilości danych, które muszą być gdzieś przechowywane w bezpieczny sposób.

Zasilacze UPS na pokłady statków

Zasilacze awaryjne to urządzenia nazywane również UPS (jest to skrót od nazwy Uninterruptible Power Supply).

Są to sprzęty, których działanie polega na gwarantowaniu ciągłego zasilania podłączonym urządzeniom. Jest to szczególnie istotne w sytuacjach, gdy następuje zanik napięcia w sieci bądź kiedy wystąpią jego spore wahania.

Takie urządzenia są stosowane przede wszystkim w centrach danych firm, dla których bardzo istotna jest niezawodność i wydajność wykorzystywanych rozwiązań.

Wirtualizacja VMware od podstaw

Rozwijające się przedsiębiorstwa wciąż poszukują nowych rozwiązań, które pozwolą na przyspieszenie działania procesów tworzenia i rozwijania aplikacji.

Efektywne wykorzystywanie posiadanych zasobów jest sposobem na znaczące zmniejszenie kosztów eksploatacji i rozwinięcie działań firmy bez ponoszenia sporych kosztów związanych z zakupem dodatkowych urządzeń. Sprzęt to ogromna inwestycja, dlatego maksymalne wykorzystanie posiadanych już urządzeń jest niezwykle istotne, aby nie generować dodatkowych wydatków dla przedsiębiorstwa.

Dlaczego warto zakupić urządzenie Fortigate UTM do swojej firmy? [Q&A]

UTM to urządzenie nazywane inaczej zintegrowaną platformą bezpieczeństwa (Unified Threat Managament).

Jest to produkt modułowy, który łączy w sobie wiele różnych form zabezpieczeń, co pozwala na uzyskanie kompleksowej ochrony rozwiązań sieciowych stosowanych w przedsiębiorstwie. Główne zalety takiego urządzenia to łatwość w zarządzaniu przy użyciu wygodnego interfejsu, zmniejszone koszty zakupu oraz eksploatacji oraz łatwość zapewnienia redundancji tego rozwiązania.

Kolokacja czy chmura - co wybrać?

Wśród wielu pojawiających się na rynku nowoczesnych rozwiązań bywa ciężko wybrać te najlepsze, najbardziej odpowiadające zapotrzebowaniu konkretnego przedsiębiorstwa.

Administratorzy sieci wciąż szukają sposobów na przyspieszenie działania centrów danych, a szybki rozwój technologii wymaga od przedsiębiorców ciągłych zmian i dostosowywania się do nowości w branży. Istotnym aspektem jest przechowywanie danych i zarządzanie serwerami w firmach.

Dostępnych jest kilka różnorodnych możliwości, a w tym artykule omówimy dwie z nich: kolokację, czyli hoteling oraz hosting, czyli przechowywanie danych w chmurze. Są to dwa rozwiązania, które bywają mylone, jednak dotyczą one czego innego – mogą zostać połączone, jednak mogą być także wykorzystywane osobno.

Subskrypcje serwisów Fortinet: FortiGuard, FortiCare oraz FortiCloud

Marka Fortinet jest światowym liderem na rynku profesjonalnych sprzętów służących do zarządzania zagrożeniami, które nazywane są UTM-ami (Unified Threat Management) oraz subskrypcji serwisowych Fortinet.

Systemy produkowane przez tę firmę wyróżniają się wysoką jakością wykonania, niezawodnością oraz funkcjonalnością. Dostosowane są do potrzeb przedsiębiorców i dostawców usług telekomunikacyjnych, co umożliwia zredukowanie kosztów operacyjnych, a także poprawę bezpieczeństwa sieci.

Wirtualizacja w 2019 roku

Powoli zbliżamy się do połowy roku 2019, dlatego w poniższym artykule postaramy się podsumować nowości, które pojawiły się na rynku technologicznym, a także opiszemy ich wpływ na nasze codzienne życie, obowiązki czy pracę. W dzisiejszych czasach nie potrafimy już wyobrazić sobie codzienności bez pomocy najróżniejszych rozwiązań technologicznych. Wciąż powstają nowe, mające nam ułatwić życie, funkcjonalności. Firmy prześcigają się w pomysłach, aby stale pozyskiwać nowych klientów i tworzyć nowatorskie urządzenia bądź oprogramowanie.

Ranking: Porównanie przełączników sieciowych Cisco, HPE, Juniper, Huawei

Przełącznik sieciowy to urządzenie inaczej nazywane switchem. Jego działanie opiera się na przekazywaniu ramki pomiędzy segmentami sieci przy jednoczesnym doborze portu przełącznika, na który przekazywana jest ta ramka. Przełączniki sieciowe stosowane są w celu łączenia segmentów sieci komputerowej, głównie tych, które pracują w drugiej warstwie łącza danych. Zastosowanie switchy umożliwia uzyskanie sprawnego, płynnego i niezawodnego działania sieci firmowej.

Czym jest maszyna wirtualna i technologia wirtualizacji?

W poniższym artykule zajmiemy się tematyką technologii wirtualizacji.

Wirtualizacja to proces tworzenia opartej na oprogramowaniu bądź wirtualnej reprezentacji czegoś, na przykład aplikacji wirtualnych, serwerów czy sieci. Jest to najbardziej efektywny sposób na zmniejszenie wydatków związanych z utrzymaniem infrastruktury IT, jednocześnie zwiększając wydajność i sprawność działania zarówno większych, jak i mniejszych biznesów.

W tekście tym zajmiemy się także maszynami wirtualnymi. Taka maszyna jest tak zwanym środowiskiem uruchomieniowym programów. Zachowuje się ona w stu procentach jak rzeczywisty komputer, dlatego stanowi idealne środowisko do testowania innych systemów operacyjnych czy aplikacji.

Jak działa wirtualna centrala telefoniczna?

W tym artykule zajmiemy się tematyką wirtualnej centrali telefonicznej, czyli rozwiązaniem, które umożliwia realizowanie wszystkich funkcjonalności klasycznych central telefonicznych za pomocą sieci internetowej, przy użyciu technologii VoIP (Voice over IP). Przedstawimy również zalety centrali telefonicznej 3CX.

Działanie współczesnego przedsiębiorstwa w dużej mierze opiera się na sieci internetowej, która umożliwia kontakt zarówno wewnątrz firmy, jak i na zewnątrz.

Jaką centralę telefoniczną wybrać?

Działalność nowoczesnego przedsiębiorstwa w dużej mierze opiera się na najróżniejszych wirtualnych strukturach, stworzonych pod kątem potrzeb danej firmy. Do właściwego funkcjonowania konieczna jest między innymi sieć firmowa, która umożliwia komunikację wewnątrz przedsiębiorstwa, a także poza nim. Jednym z elementów sprawnie działającej sieci umożliwiającej kontakty jest abonencka centrala telefoniczna, czyli PBX.

Fortigate vs Checkpoint UTM

Czy zastanawialiście się jakie urządzenie UTM wybrać i na co zwrócić uwagę podczas jego wyboru? W poniższym artykule przedstawimy Państwu dwie najpopularniejsze platformy tego typu, czyli rozwiązania UTM Fortigate i Checkpoint. Zintegrowane, wielofunkcyjne platformy zabezpieczające to wysokiej jakości urządzenia, które z pewnością znajdą zastosowanie w wielu przedsiębiorstwach, w których powstają nowoczesne rozwiązania sieciowe. W dzisiejszych czasach bezpieczeństwo sieci jest niezwykle istotne, dlatego zastosowanie profesjonalnych zabezpieczeń ułatwia kompleksową ochronę przed różnymi rodzajami zagrożeń, które mogą się pojawić.

Jak działa OUTSOURCING IT?

Tematem naszych rozważań będzie Outsourcing IT. Odpowiemy na Wasze pytania, czym jest outsourcing it i na co warto zwrócić uwagę wybierając firmę świadczącą takie usługi. Z każdym kolejnym rokiem zwiększa się ilość zadań, które wykonujemy przy użyciu komputera. Dlatego każda nowoczesna firma musi wykorzystywać systemy informatyczne. W najprostszych przypadkach może to być tylko łącze internetowe, a czasami potężne centra danych z własnymi systemami. Generuje to oczywiście ogromne koszty, ale wymaga także odpowiednio dobranej, wykwalifikowanej kadry, co przy obecnej sytuacji na rynku pracy również sprawia nie lada problem. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym możemy poradzić sobie z tymi problemami.

Praca w IT

Rynek pracy w dzisiejszych czasach stale się zmienia, a jedną z dziedzin, która rozwija się wyjątkowo prężnie jest branża informatyczna. Istnieje wiele różnorodnych stanowisk, na których zatrudniani są specjaliści. W tym artykule przedstawimy najistotniejsze aspekty związane z pracą w IT. Przedstawimy najpopularniejsze stanowiska, średnie zarobki, a także specyfikę pracy. Jeżeli interesuje Państwa tematyka pracy w IT - zachęcamy do zapoznania się z tym artykułem!

Praktyki IT

Znalezienie pracy dla niektórych osób bywa problematyczne, dlatego na odnalezienie swojej ścieżki warto poświęcić trochę czasu i zaangażowania. Idealnym rozwiązaniem dla osób niezdecydowanych, które chcą sprawdzić się w danym zawodzie, jest odbycie praktyk w firmie z branży, która wydaje się najbardziej interesująca. W niektórych zawodach, praktyki są wyjątkowo popularne i większość firm poszukuje praktykantów, którzy często po zakończeniu praktyk kontynuują pracę w danym przedsiębiorstwie ku zadowoleniu zarówno pracownika, jak i pracodawcy. Jedną z branż, w których bardzo popularne jest zjawisko praktyk, jest branża informatyczna.

Jak zbudować serwer HPE?

Usługi oraz aplikacje, z których na co dzień korzystamy przetwarzają coraz większe ilości danych. Z drugiej strony nasze życie staje się coraz bardziej mobilne, przez co wybierając komputer często rezygnujemy z klasycznego komputera stacjonarnego czy nawet laptopa na rzecz cienkich i lekkich ultrabooków, tabletów oraz smartfonów. Pomimo rozwoju technologii takie urządzenia mają wiele fizycznych ograniczeń, przez co nie sprawdzają się w bardziej wymagających zadaniach. W związku z tym aplikacje coraz częściej przetwarzane są w chmurze lub po prostu zdalnie na innym komputerze, a do naszych urządzeń przesyłane są wyniki działań. Do utrzymywania takich aplikacji używa się potężnych komputerów lub wręcz całych grup takich komputerów, które są przystosowane do ciągłej pracy i przetwarzania dużej ilości danych, czyli serwerów.

Jak działa switch ethernetowy?

Przełącznik sieciowy, inaczej nazywany switchem ethernetowym, to urządzenie służące do przekazywania ramki pomiędzy segmentami sieci przy jednoczesnym doborze portu przełącznika, na który przekazywana jest ramka. Switch ethernetowy służy do łączenia segmentów sieci komputerowej, głównie pracujących w drugiej warstwie łącza danych. Wykorzystanie przełącznika jest niezbędne do zagwarantowania płynnego i niezawodnego działania sieci firmowej. W tym artykule przedstawione zostaną podstawowe informacje dotyczące przełączników ethernetowych oraz przykłady najpopularniejszych switchy.

Jakie typy zasilaczy UPS wyróżniamy?

Cała idea współczesnej elektroniki oparta jest na przesyłaniu sygnału elektrycznego. Aby taki sygnał mógł powstać, musi zostać zapewniona energia elektryczna. Każda operacja wykonywana przez procesor, każde dane transmitowane po sieci czy każdy obraz przesyłany do monitora to nic innego jak prąd o odpowiednio dobranym napięciu. Jak łatwo można wywnioskować każda, nawet najmniejsza i najprostsza operacja wymaga energii. Odpowiednia energia musi zatem zostać dostarczona, aby urządzenie mogło działać.

Najlepsze zasilacze awaryjne firmy APC do Twojego serwera

Zasilacz awaryjny, czyli UPS, to urządzenie, które odpowiada za utrzymanie zasilania innych urządzeń w sytuacji zaniku bądź zakłóceń przepływu prądu z głównego źródła zasilania. Sprzęt ten jest niezbędnym elementem bezpiecznych i wydajnych połączeń sieciowych i z pewnością znajdzie zastosowanie we wszystkich przedsiębiorstwach, w których powstają nowoczesne rozwiązania sieciowe najwyższej jakości. W tym artykule przedstawimy najistotniejsze zalety zasilaczy UPS i zaproponujemy Państwu 5 najlepszych produktów spośród zasilaczy awaryjnych oferowanych przez markę APC.

Jaki access point firmy Ubiquiti wybrać?

Punkt dostępowy to urządzenie które pozwala połączyć dwa rodzaje sieci komputerowych: przewodową oraz bezprzewodową. Dobrze dobrany do naszych potrzeb access point pozwala stworzyć niezawodną sieć biznesową, która poprawi wydajność pracy przedsiębiorstwa. Na który model marki Ubiquiti zwrócić uwagę? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule.

Jak działa access point?

Access point to urządzenie, które po polsku nazywane jest punktem dostępu. Wygląd zewnętrzny tego sprzętu cechuje się podobieństwem do routera, jednak nie jest to takie samo urządzenie. Zadaniem access pointu jest połączenie sieci bezprzewodowej, czyli WLAN z siecią przewodową, czyli LAN. Jego dodatkową rolą jest zapewnienie dostępu do sieci komputerowej hostom, czyli stacjom bezprzewodowym przy użyciu częstotliwości radiowych.

Czym jest macierz dyskowa?

Żyjemy w dobie nieustannie rozwijającej się technologii. Skutkiem ubocznym jest fakt, że z każdym kolejnym rokiem zwiększa się również ilość danych przetwarzanych przez komputery. Powody tego są różne. Większa rozdzielczość zdjęć i filmów, większa ilość wiadomości do przesłania, zbieranie bardziej szczegółowych danych. Znaczące zwiększenie ilości pamięci powoduje cały szereg problemów. Większe pliki oznaczają konieczność użycia mocniejszych procesorów, większa rozdzielczość znacząco obciąża procesory graficzne, wymaga to zwiększenia pamięci RAM i VRAM, a na koniec w celu przesyłania danych potrzebne jest szybsze łącze. To jednak nie wszystko. Najważniejszym elementem jest w końcu przechowywanie tych danych.

UTM firmy Fortinet i Stormshield

Rozwiązania sieciowe w strukturze IT pozwalają na bieżąco reagować na zagrożenia płynące z sieci. Zastosowanie ich w swoim przedsiębiorstwie skutecznie podnosi poziom bezpieczeństwa oraz wpływa na bezawaryjność pracy sieci. UTM staje się więc coraz ważniejszym urządzeniem sieciowym we współczesnej infrastrukturze. W dzisiejszym artykule przybliżymy Ci produkty marki Fortinet oraz Stormshield.


Strony