Ranking: Porównanie przełączników sieciowych Cisco, HPE, Juniper, Huawei

Przełącznik sieciowy to urządzenie inaczej nazywane switchem. Jego działanie opiera się na przekazywaniu ramki pomiędzy segmentami sieci przy jednoczesnym doborze portu przełącznika, na który przekazywana jest ta ramka. Przełączniki sieciowe stosowane są w celu łączenia segmentów sieci komputerowej, głównie tych, które pracują w drugiej warstwie łącza danych. Zastosowanie switchy umożliwia uzyskanie sprawnego, płynnego i niezawodnego działania sieci firmowej.

Czym jest maszyna wirtualna i technologia wirtualizacji?

W poniższym artykule zajmiemy się tematyką technologii wirtualizacji.

Wirtualizacja to proces tworzenia opartej na oprogramowaniu bądź wirtualnej reprezentacji czegoś, na przykład aplikacji wirtualnych, serwerów czy sieci. Jest to najbardziej efektywny sposób na zmniejszenie wydatków związanych z utrzymaniem infrastruktury IT, jednocześnie zwiększając wydajność i sprawność działania zarówno większych, jak i mniejszych biznesów.

W tekście tym zajmiemy się także maszynami wirtualnymi. Taka maszyna jest tak zwanym środowiskiem uruchomieniowym programów. Zachowuje się ona w stu procentach jak rzeczywisty komputer, dlatego stanowi idealne środowisko do testowania innych systemów operacyjnych czy aplikacji.

Jak działa wirtualna centrala telefoniczna?

W tym artykule zajmiemy się tematyką wirtualnej centrali telefonicznej, czyli rozwiązaniem, które umożliwia realizowanie wszystkich funkcjonalności klasycznych central telefonicznych za pomocą sieci internetowej, przy użyciu technologii VoIP (Voice over IP). Przedstawimy również zalety centrali telefonicznej 3CX.

Działanie współczesnego przedsiębiorstwa w dużej mierze opiera się na sieci internetowej, która umożliwia kontakt zarówno wewnątrz firmy, jak i na zewnątrz.

Jaką centralę telefoniczną wybrać?

Działalność nowoczesnego przedsiębiorstwa w dużej mierze opiera się na najróżniejszych wirtualnych strukturach, stworzonych pod kątem potrzeb danej firmy. Do właściwego funkcjonowania konieczna jest między innymi sieć firmowa, która umożliwia komunikację wewnątrz przedsiębiorstwa, a także poza nim. Jednym z elementów sprawnie działającej sieci umożliwiającej kontakty jest abonencka centrala telefoniczna, czyli PBX.

Fortigate vs Checkpoint UTM

Czy zastanawialiście się jakie urządzenie UTM wybrać i na co zwrócić uwagę podczas jego wyboru? W poniższym artykule przedstawimy Państwu dwie najpopularniejsze platformy tego typu, czyli rozwiązania UTM Fortigate i Checkpoint. Zintegrowane, wielofunkcyjne platformy zabezpieczające to wysokiej jakości urządzenia, które z pewnością znajdą zastosowanie w wielu przedsiębiorstwach, w których powstają nowoczesne rozwiązania sieciowe. W dzisiejszych czasach bezpieczeństwo sieci jest niezwykle istotne, dlatego zastosowanie profesjonalnych zabezpieczeń ułatwia kompleksową ochronę przed różnymi rodzajami zagrożeń, które mogą się pojawić.

Jak działa OUTSOURCING IT?

Tematem naszych rozważań będzie Outsourcing IT. Odpowiemy na Wasze pytania, czym jest outsourcing it i na co warto zwrócić uwagę wybierając firmę świadczącą takie usługi. Z każdym kolejnym rokiem zwiększa się ilość zadań, które wykonujemy przy użyciu komputera. Dlatego każda nowoczesna firma musi wykorzystywać systemy informatyczne. W najprostszych przypadkach może to być tylko łącze internetowe, a czasami potężne centra danych z własnymi systemami. Generuje to oczywiście ogromne koszty, ale wymaga także odpowiednio dobranej, wykwalifikowanej kadry, co przy obecnej sytuacji na rynku pracy również sprawia nie lada problem. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym możemy poradzić sobie z tymi problemami.

Praca w IT

Rynek pracy w dzisiejszych czasach stale się zmienia, a jedną z dziedzin, która rozwija się wyjątkowo prężnie jest branża informatyczna. Istnieje wiele różnorodnych stanowisk, na których zatrudniani są specjaliści. W tym artykule przedstawimy najistotniejsze aspekty związane z pracą w IT. Przedstawimy najpopularniejsze stanowiska, średnie zarobki, a także specyfikę pracy. Jeżeli interesuje Państwa tematyka pracy w IT - zachęcamy do zapoznania się z tym artykułem!

Praktyki IT

Znalezienie pracy dla niektórych osób bywa problematyczne, dlatego na odnalezienie swojej ścieżki warto poświęcić trochę czasu i zaangażowania. Idealnym rozwiązaniem dla osób niezdecydowanych, które chcą sprawdzić się w danym zawodzie, jest odbycie praktyk w firmie z branży, która wydaje się najbardziej interesująca. W niektórych zawodach, praktyki są wyjątkowo popularne i większość firm poszukuje praktykantów, którzy często po zakończeniu praktyk kontynuują pracę w danym przedsiębiorstwie ku zadowoleniu zarówno pracownika, jak i pracodawcy. Jedną z branż, w których bardzo popularne jest zjawisko praktyk, jest branża informatyczna.

Jak zbudować serwer HPE?

Usługi oraz aplikacje, z których na co dzień korzystamy przetwarzają coraz większe ilości danych. Z drugiej strony nasze życie staje się coraz bardziej mobilne, przez co wybierając komputer często rezygnujemy z klasycznego komputera stacjonarnego czy nawet laptopa na rzecz cienkich i lekkich ultrabooków, tabletów oraz smartfonów. Pomimo rozwoju technologii takie urządzenia mają wiele fizycznych ograniczeń, przez co nie sprawdzają się w bardziej wymagających zadaniach. W związku z tym aplikacje coraz częściej przetwarzane są w chmurze lub po prostu zdalnie na innym komputerze, a do naszych urządzeń przesyłane są wyniki działań. Do utrzymywania takich aplikacji używa się potężnych komputerów lub wręcz całych grup takich komputerów, które są przystosowane do ciągłej pracy i przetwarzania dużej ilości danych, czyli serwerów.

Jak działa switch ethernetowy?

Przełącznik sieciowy, inaczej nazywany switchem ethernetowym, to urządzenie służące do przekazywania ramki pomiędzy segmentami sieci przy jednoczesnym doborze portu przełącznika, na który przekazywana jest ramka. Switch ethernetowy służy do łączenia segmentów sieci komputerowej, głównie pracujących w drugiej warstwie łącza danych. Wykorzystanie przełącznika jest niezbędne do zagwarantowania płynnego i niezawodnego działania sieci firmowej. W tym artykule przedstawione zostaną podstawowe informacje dotyczące przełączników ethernetowych oraz przykłady najpopularniejszych switchy.

Jakie typy zasilaczy UPS wyróżniamy?

Cała idea współczesnej elektroniki oparta jest na przesyłaniu sygnału elektrycznego. Aby taki sygnał mógł powstać, musi zostać zapewniona energia elektryczna. Każda operacja wykonywana przez procesor, każde dane transmitowane po sieci czy każdy obraz przesyłany do monitora to nic innego jak prąd o odpowiednio dobranym napięciu. Jak łatwo można wywnioskować każda, nawet najmniejsza i najprostsza operacja wymaga energii. Odpowiednia energia musi zatem zostać dostarczona, aby urządzenie mogło działać.

Najlepsze zasilacze awaryjne firmy APC do Twojego serwera

Zasilacz awaryjny, czyli UPS, to urządzenie, które odpowiada za utrzymanie zasilania innych urządzeń w sytuacji zaniku bądź zakłóceń przepływu prądu z głównego źródła zasilania. Sprzęt ten jest niezbędnym elementem bezpiecznych i wydajnych połączeń sieciowych i z pewnością znajdzie zastosowanie we wszystkich przedsiębiorstwach, w których powstają nowoczesne rozwiązania sieciowe najwyższej jakości. W tym artykule przedstawimy najistotniejsze zalety zasilaczy UPS i zaproponujemy Państwu 5 najlepszych produktów spośród zasilaczy awaryjnych oferowanych przez markę APC.

Jaki access point firmy Ubiquiti wybrać?

Punkt dostępowy to urządzenie które pozwala połączyć dwa rodzaje sieci komputerowych: przewodową oraz bezprzewodową. Dobrze dobrany do naszych potrzeb access point pozwala stworzyć niezawodną sieć biznesową, która poprawi wydajność pracy przedsiębiorstwa. Na który model marki Ubiquiti zwrócić uwagę? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule.

Jak działa access point?

Access point to urządzenie, które po polsku nazywane jest punktem dostępu. Wygląd zewnętrzny tego sprzętu cechuje się podobieństwem do routera, jednak nie jest to takie samo urządzenie. Zadaniem access pointu jest połączenie sieci bezprzewodowej, czyli WLAN z siecią przewodową, czyli LAN. Jego dodatkową rolą jest zapewnienie dostępu do sieci komputerowej hostom, czyli stacjom bezprzewodowym przy użyciu częstotliwości radiowych.

Czym jest macierz dyskowa?

Żyjemy w dobie nieustannie rozwijającej się technologii. Skutkiem ubocznym jest fakt, że z każdym kolejnym rokiem zwiększa się również ilość danych przetwarzanych przez komputery. Powody tego są różne. Większa rozdzielczość zdjęć i filmów, większa ilość wiadomości do przesłania, zbieranie bardziej szczegółowych danych. Znaczące zwiększenie ilości pamięci powoduje cały szereg problemów. Większe pliki oznaczają konieczność użycia mocniejszych procesorów, większa rozdzielczość znacząco obciąża procesory graficzne, wymaga to zwiększenia pamięci RAM i VRAM, a na koniec w celu przesyłania danych potrzebne jest szybsze łącze. To jednak nie wszystko. Najważniejszym elementem jest w końcu przechowywanie tych danych.

UTM firmy Fortinet i Stormshield

Rozwiązania sieciowe w strukturze IT pozwalają na bieżąco reagować na zagrożenia płynące z sieci. Zastosowanie ich w swoim przedsiębiorstwie skutecznie podnosi poziom bezpieczeństwa oraz wpływa na bezawaryjność pracy sieci. UTM staje się więc coraz ważniejszym urządzeniem sieciowym we współczesnej infrastrukturze. W dzisiejszym artykule przybliżymy Ci produkty marki Fortinet oraz Stormshield.


Firewall Fortigate 30E

Zamknięte w małej obudowie, wysokiej klasy UTM to urządzenie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania sieci biznesowej w każdym przedsiębiorstwie. Ważnym jest, aby wybrać takie rozwiązanie, które będzie gwarantować najpotrzebniejsze funkcje ochronne z gwarancją prawidłowej pracy bez awarii. Jednym z takich produktów jest zapora sieciowa Fortigate 30E. Jakie funkcje gwarantuje użytkownikowi? Dowiesz się z poniższego artykułu.

Bezpieczeństwo sieci - profesjonalna usługa Thomas IT

W czasach, gdy Internet jest powszechnie dostępny i korzysta z niego większość obywateli, coraz więcej usług jest realizowanych z wykorzystaniem sieci. Każde przedsiębiorstwo posiada sieć wewnętrzną, mniej lub bardziej rozbudowaną, z której korzysta w celu zarządzania danymi, przechowywania ich itp. Rozwiązania takie jak chmury czy najróżniejsze usługi zdalne stają się coraz popularniejsze, a klienci bardzo chętnie z nich korzystają, ponieważ pozwalają na zaoszczędzenie pieniędzy i gwarantują najwyższą jakość usług.

Usługi wdrożeniowe oferowane przez Thomas IT

Aby zrealizować dowolne przedsięwzięcie związane z informatycznym zapleczem przedsiębiorstwa, należy zadbać o wiele różnorodnych aspektów, które mają wpływ na czas i dokładność wykonanej pracy. Stworzenie wydajnych rozwiązań sieciowych dopasowanych do potrzeb przedsiębiorstwa pozwala na uzyskanie przyjaznego środowiska, które funkcjonuje bez zarzutu i spełnia wszystkie wymagania użytkowników. Bardzo istotnym etapem tego procesu jest wdrożenie nowych rozwiązań - systemowych bądź sieciowych. Kompleksowe zmiany często wiążą się z bardzo wieloma wydarzeniami, które należy przeprowadzić sprawnie i w odpowiedniej kolejności.

Rozszerzenie gwarancji HPE CarePack

Tworzenie rozwiązań sieciowych w przedsiębiorstwie nie jest łatwym zadaniem. Z pewnością przekonało się o tym wielu użytkowników, którzy uświadomili sobie, że jest to proces czasochłonny, który wymaga dogłębnego zainteresowania się tematem i przeanalizowania potrzeb konkretnej firmy. Pamiętajmy jednak o tym, że odpowiednie skomponowanie rozwiązań sieciowych jest gwarancją ich długotrwałego i wygodnego użytkowania. Warto zwrócić uwagę na to, iż przedsiębiorstwo z pewnością będzie się rozwijać w przyszłości, a posiadane urządzenia będą musiały zostać zaadaptowane do nowych warunków i potrzeb.

Przełączniki sieciowe Aruba firmy HPE

Odpowiednie dobranie urządzeń, które będą wykorzystywane w firmie może sprawić, że zwiększy się wydajność pracy, a pracownicy będą mogli korzystać z wygodniejszych i bardziej ekonomicznych rozwiązań. Działanie przełącznika sieciowego polega w dużym uproszczeniu na łączeniu segmentów sieci komputerowej poprzez przekazywanie ramki pomiędzy tymi segmentami wraz z doborem odpowiedniego portu przełącznika. W dzisiejszych czasach na rynku dostępnych jest bardzo wiele najróżniejszych urządzeń z kategorii switchy, dlatego wielu klientów może mieć problem z wybraniem najodpowiedniejszego produktu dla własnych potrzeb.

Switche Cisco Small Business

Współpraca kilku przełączników sieciowych umożliwia stworzenie naprawdę sporej ilości połączeń. Na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych urządzeń, dlatego wybranie najlepszego z nich może okazać się problematyczne. Aby pomóc Państwu w doborze przełącznika sieciowego, w tym artykule postaramy się przybliżyć jedną z wiodących na rynku marek tworzących switche – Cisco, a dokładniej tworzoną przez tę markę linię przełączników Small Business. Mamy nadzieję, że lektura tego tekstu pomoże Państwu w zapoznaniu się z tak użytecznymi urządzeniami, jakimi są przełączniki sieciowe!

Licencjonowanie 3CX

Centrala telefoniczna pozwala na usystematyzowanie komunikacji w przedsiębiorstwie. Oferuje najważniejsze funkcje tj. szybkość wdrożenia, łatwość obsługi oraz niskie koszty eksploatacji. W ofercie marki 3CX znajdziesz kilka wersji licencjonowania takiej centrali, w zależności od Twoich potrzeb. Sprawdź, jakie opcje dostępne są w przypadku centrali telefonicznej 3CX.

Centrala telefoniczna 3CX

Ujednolicony system komunikacji wewnętrznej oraz nowoczesne rozwiązania telekomunikacyjne to ważny aspekt działalności przedsiębiorstwa. Proste w obsłudze urządzenia, które gwarantują funkcjonalność oraz szybkie wdrożenie to narzędzia, których poszukuje coraz więcej firm. Taki produkt oferuje nam firma 3CX. Misją przedsiębiorstwa jest zmniejszenie wydatków za usługi telekomunikacyjne nawet do 80%. Jak to możliwe? Przeczytaj poniższy artykuł.

Strony