Jaki zasilacz UPS wybrać do serwerowni?

Jednym z bardzo istotnych elementów prawidłowo działającej sieci jest zasilacz awaryjny, inaczej nazywany bezprzerwowym. Głównym zadaniem takiego urządzenia jest utrzymanie zasilania pozostałych elementów rozwiązania sieciowego w sytuacji, gdy nastąpi awaria głównego źródła zasilania. Produkt służy też do zapewnienia bezpieczeństwa wszystkich urządzeń, aby uchronić jej przed skutkami nagłych skoków napięcia czy przepięć.

Systemy do wirtualizacji serwerów

Bardzo istotną częścią rozwiązań sieciowych powstających we wszystkich nowoczesnych przedsiębiorstwach z branży IT są rozwiązania wirtualizacyjne. Czym właściwie są i dlaczego są takie istotne? Wirtualizacja jest bardzo szerokim pojęciem odnoszącym się do abstrakcji zasobów. Istnieje bardzo wiele typów wirtualizacji. Przykładowo, podstawowa wirtualizacja aplikacji wykorzystywana jest w aplikacjach podzielonych na segmenty uruchamiane indywidualnie. Jest to technologia zapewniająca niezależność od platformy i bezpieczeństwo. Kolejnym typem jest wirtualizacja pulpitu, która polega na ułatwieniu kontroli nad zarządzanym środowiskiem, zapewnieniu prostego zarządzania poprawkami i licencjami, a także kontrolowaniu możliwości systemu.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie przełącznika?

Przełącznik sieciowy, czyli tzw. switch, jest urządzeniem, które przede wszystkim odpowiada za spajanie segmentów sieci komputerowej oraz przekazywanie ramek między segmentami sieci wraz z doborem właściwego portu przełącznika. Wykorzystanie switcha pozwala na zagwarantowanie niezawodności połączeń sieciowych oraz ciągłości działania wszelakich procesów.

Serwery dla firm

Jedną z najistotniejszych decyzji związanych z działalnością firmy z branży informatycznej jest zakup odpowiedniego sprzętu. Bardzo ważnymi, stanowiącymi wręcz niezbędną część centrów danych, urządzeniami są serwery. Spełniają one wiele istotnych funkcji i żadne nowoczesne przedsiębiorstwo nie może się bez nich obyć.

Przełączniki sieciowe – innowacyjność na najwyższym poziomie.

Powszechnie posiadanie przełączników sieciowych uważane jest za must-have każdego przedsiębiorstwa. Na rynku elektronicznym znajduje się mnóstwo tego typu produktów, spełniających każde wymagania firm z różnych branż, a także takich, które zdecydowanie różnią się wielkością i rozmiarem inwestycji. Kluczowe jest by wybrany przez nas przełącznik spełniał potrzeby i wyznaczone cele. W rozwiązaniu tego problemu mogą pomóc nasi specjaliści, którzy stworzyli ten artykuł właśnie z myślą o Tobie.

Jakie punkty dostępowe wybrać?

Urządzenie sieciowe, którego przeznaczeniem jest gwarantowanie dostępu do sieci innym sprzętom poprzez zastosowanie łączności bezprzewodowej WiFi wykorzystującej fale radiowe. Najczęściej służą one do łączenia bezprzewodowej sieci lokalnej, czyli WLAN, z przewodową siecią lokalną, czyli LAN. To właśnie łączenie dwóch różnych interfejsów sieciowych jest największą zaletą punktów dostępowych, choć dzięki postępowi nowoczesnej technologii zazwyczaj są one wyposażone także w wiele najróżniejszych, dodatkowych udogodnień, które mogą zastąpić inne, wykorzystywane dotychczas urządzenia. Kiedyś stworzenie sieci lokalnej było zadaniem niezwykle czasochłonnym i kosztownym, dziś dzięki access pointom wszystkie sprzęty występujące w jednym budynku mogą zostać podpięte do sieci i otrzymać dostęp do Internetu. Znacząco usprawnia to pracę zarówno całego przedsiębiorstwa, jak i poszczególnych pracowników.

Jaką dystrybucję Linuxa wybrać?

Linux to właściwie cała rodzina uniksopodobnych systemów operacyjnych opartych na jednym jądrze. Jest to wolne i otwarte oprogramowanie, co oznacza, że użytkownicy mogą dowolnie wykorzystywać jego kod źródłowy, a także go modyfikować i rozpowszechniać. Android (czyli system operacyjny stworzony w oparciu o Linuxa) jest najpopularniejszym systemem operacyjnym na świecie. Linux może być stosowany przede wszystkim w środowiskach serwerowych. Jest wspierany przez wiele czołowych firm komputerowych, obsługuje szeroką gamę sprzętów. Z pewnością spełni oczekiwania wielu klientów, którzy z czasem mogą stać się także współtwórcami. System Linux jest skierowany przede wszystkim do osób poszukujących wolnych rozwiązań, które będą zapewniać możliwość dowolnej modyfikacji. Linux cechuje się także wysokim poziomem bezpieczeństwa - charakteryzuje się wysoką odpornością na błędy użytkownika oraz na ataki z zewnątrz.

Czym tak właściwie jest UTM? Jedno urządzenie, wiele możliwości.

Wielofunkcyjne zapory sieciowe połączone w jedno urządzenie, które gwarantują kompleksową ochronę i maksymalne bezpieczeństwo danych. Idealne rozwiązanie dla mniejszych oraz średnich przedsiębiorstw, ale z pewnością znajdzie ono zastosowanie także w większych organizacjach, zależnie od wyposażenia i możliwości konkretnego modelu. Profesjonalne zabezpieczenie typu UTM pozwala na jednoczesne ochronienie sieci przed złośliwym oprogramowaniem, wirusami, spamem oraz zapewnienie filtrowania treści, posiada także funkcje kontroli aplikacji, sieci prywatnych (VPN), a także IPS. Praca z wykorzystaniem UTM jest bardzo prosta i bardziej wydajna dzięki wykorzystaniu jednego, przejrzystego systemu operacyjnego. Obsługa urządzenia jest intuicyjna i nie wymaga poświęcenia dużej ilości czasu, dlatego administratorzy sieciowi z pewnością docenią gwarantowaną łatwość eksploatacji.

Jak dobrać zasilacz awaryjny?

Najistotniejszą funkcją zasilaczy awaryjnych , czyli bezprzerwowych, jest zapewnienie utrzymania zasilania innych urządzeń, w momencie, gdy główne źródło zasilania przestanie funkcjonować. Produkt chroni posiadane w przedsiębiorstwie serwery czy przełączniki przed możliwymi zakłóceniami w dostawie energii (zwiększaniem lub zmniejszaniem napięcia, zniekształcaniem go, występowaniem przepięć oraz zaników). Pozwala to zapewnić wydajne i zrównoważone działanie całej sieci, bez nagłych przerw i problemów w jej funkcjonowaniu. Jest to szczególnie ważne dla dużych przedsiębiorstw, w których funkcjonują nowoczesne centra danych, jednak w średnich i mniejszych firmach również mogą się one przydać i zapewnić bezpieczeństwo pracy odbiorników. Dla twórców rozwiązań sieciowych istotna jest przede wszystkim niezawodność, wydajność oraz szybkość pracy sieci. W tym krótkim artykule dowiesz się, na jakie cechy tzw. UPSów warto zwrócić uwagę przy zakupie, aby osiągnąć najlepsze wyniki i wysoki poziom bezpieczeństwa, a jednocześnie jak najkorzystniej zainwestować pieniądze.

Strony