RedHat Wirtualizacja

Red Hat to amerykańska firma zajmująca się tworzeniem oprogramowania typu open-source. Jej najbardziej popularnym produktem jest przeznaczona do użytku profesjonalnego dystrybucja systemu Linux pod nazwą Red Hat Enterprise Linux.

To oprogramowanie idealnie sprawdza się w firmach i instytucjach, zwłaszcza większej oraz średniej wielkości. Zapewnia ono naprawdę wiele najróżniejszych funkcji, które wykorzystywane są przez administratorów dużych, stale rozwijających się rozwiązań sieciowych.

Dystrybucja ta złożona jest z wielu pomniejszych produktów, które odpowiadają za wykonywanie istotnych dla większych korporacji elementów pracy sieci. Jednym z tych produktów jest Red Hat Enterprise Virtualization.

Rozwiązanie RHEV pozwala na wydajne połączenie wirtualizacji z pamięcią masową. Dzięki temu powstaje "wirtualna macierz pamięci", która dzięki obecnemu wysokiemu poziomowi rozwoju technologii, wydajnością i jakością pracy dorównuje fizycznym pamięciom masowym, a jednocześnie zajmuje mniej miejsca, generuje znacznie niższe koszty utrzymania i może posiadać szereg przydatnych, dodatkowych funkcji.

Zarządzanie z Red Hat OpenStack

Dzisiejszy artykuł przybliży Wam produkty proponowane przez firmę Red Hat, wiodącego na świecie dostawcy rozwiązań open source. Ich ideą jest kolaboracja oraz poprawa funkcjonowania infrastruktury przedsiębiorstw, dzięki bezpiecznemu, niezawodnemu oraz elastycznemu środowisku chmury zarówno publicznej, prywatnej jak i hybrydowej.

Chcesz się dowiedzieć więcej? Zapraszam do lektury artykułu.

Co to jest UTM i dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

UTM – Unified Threat Management

Kiedyś do zabezpieczenia sieci używało się kilku urządzeń – zapory sieciowej, IPSa, filtrów antyspamowych. Dodatkowo należało dokupić urządzenie obsługujące NAT, czyli router. Takie podejście wymagało kilku urządzeń, a każde z nich mogło ulec uszkodzeniu.

Aktualnie odchodzi się od tego podejścia, stosując UTMy – urządzenia, które łączą wszystkie funkcjonalności związane z bezpieczeństwem sieci w jedno urządzenie.

Zalety urządzeń UTM:

Rodzaje serwerów i co warto o nich wiedzieć?

Podjęcie decyzji o wyborze odpowiedniego serwera do przedsiębiorstwa jest bardzo istotnym etapem tworzenia wydajnych, nowoczesnych rozwiązań sieciowych w każdej firmie. To urządzenie stanowi swego rodzaju serce każdej sieci, umożliwiając innym komputerom dostęp do zasobów i usług.

Przy użyciu posiadanych już serwerów fizycznych można tworzyć kolejne dzięki wykorzystaniu usług wirtualizacyjnych. Przed wybraniem konkretnego urządzenia warto przemyśleć jakie mam potrzeby i czy nasze przedsiębiorstwo w stu procentach wykorzysta potencjał zakupionego serwera.

W poniższym artykule postaramy się krótko przedstawić Państwu najistotniejsze cechy, na które warto zwrócić uwagę podczas dokonywania wyboru urządzeń do sieci firmowej. Administratorzy dużych, stale rozwijających się centrów danych, stoją przed wyzwaniem stworzenia wydajnych i bezawaryjnych, a zarazem niezbyt kosztownych rozwiązań.

UTM do przedsiębiorstwa

Bezpieczeństwo poufnych danych przechowywanych na naszych komputerach od kilku lat jest topowym tematem w społeczeństwie.

Jak można uchronić się przed cyber-atakami oraz jak zabezpieczyć poufne dane Klientów?

Wielofunkcyjna zapora sieciowa jaką jest UTM to jedno z dostępnych rozwiązań - gwarantuje kompleksową ochronę oraz bezpieczeństwo danych.

Jakie firmy powinny postawić na ten sposób zabezpieczenia danych oraz jakie zalety płyną z jego użytkowania? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule.

Czym właściwie jest UTM?

UTM, czyli Unified Threat Management to urzędzenie, które łączy w sobie wiele różnych zabezpieczeń sieci lokalnej. Przeznaczone w głównej mierze do małych oraz średnich firm.

W jednej obudowie dostajemy kompletne zabezpieczenie firmowej sieci połączonej z internetem.

Funkcje UTM możemy podzielić na trzy grupy. Pierwsza z nich obejmuje zaporę sieciową, system IDS/IPS oraz VPN.

Druga, odpowiadająca za bezpieczeństwo na bramce sieciowej łączy filtry adresów oraz sieciowego antywirusa. Ostatnia z grup odpowiedzialna jest za bezpieczeństwo wiadomości, które realizowane jest poprzez narzędzia antywirusowe oraz antyspamowe.

Red Hat JBoss - co to jest ?

Firma Red Hat znana jest ze swojej wszechstronności oraz profesjonalnych produktów przeznaczonych do wykorzystania w środowiskach serwerowych. Na rynek stale wypuszcza kolejne linie produktów dostowanych do potrzeb nowoczesnych użytkowników.

Rynek tej gałęzi branży informatycznej bardzo dynamicznie się rozwija, co sprawia, że konieczne jest stałe aktualizowanie wykorzystywanych narzędzi, aby tworzone produkty "dotrzymywały kroku" pozostałym rozwiązaniom.

Eaton – zasilacze UPS

Zarządzanie energią to bardzo istotny aspekt, który należy uwzględnić podczas tworzenia różnego rodzaju rozwiązań sieciowych, zarówno dla użytku domowego, jak i w przedsiębiorstwach. Na rynku dostępne są produkty wielu marek zajmujących się tą dziedziną.

Jedną z nich jest Eaton– marka z ponad stuletnim doświadczeniem, będąca liderem w branży, która w ofercie posiada bardzo szeroką gamę produktów związanych z szeroko pojętym zarządzaniem energią. Umożliwiają one zarządzanie różnymi rodzajami energii: mechaniczną, elektryczną oraz hydrauliczną.

W czasach, kiedy firmy każdego dnia muszą poradzić sobie z dostarczeniem energii do bardzo wielu urządzeń, istotne jest odpowiednie zarządzanie energią, aby zagwarantować niezawodność oraz szybkie i sprawne działanie rozwiązań sieciowych.

Firma ta dostarcza klientom produkty najwyższej klasy w takich dziedzinach jak na przykład aparatura łączeniowa, sygnalizacyjna, instalacyjna czy zabezpieczająca, automatyka przemysłowa, a także systemy rozdziału energii niskiego napięcia.

Do czego służy switch?

Switch to inaczej przełącznik sieciowy. To urządzenie służące do przekazywania ramki pomiędzy segmentami sieci z jednoczesnym doborem portu przełącznika, na który jest ona przekazywana. Przełącznik łączy ze sobą segmenty sieci komputerowej (głównie te pracujące w drugiej warstwie łącza danych).

Jest to urządzenie niezwykle istotne dla prawidłowego i sprawnego działania sieci, dlatego każdy administrator sieci, zwłaszcza firmowej, powinien orientować się w jego zaletach i zastosowaniach. Jeżeli switche zostaną w większej ilości połączone ze sobą, mogą stworzyć bardzo dużą liczbę możliwych połączeń.

Krótko mówiąc, jest to bardzo przydatne, wydajne i nowoczesne urządzenie, które znajdzie zastosowanie w wielu rozwiązaniach sieciowych, zarówno w małych firmach, jak i dużych korporacjach. W niniejszym artykule postaramy się przybliżyć Państwu temat przełączników sieciowych oraz funkcji, do których mogą one zostać wykorzystane.

Zasilacze UPS firmy Socomec

Dzisiejszy artykuł pozostaje w ostatnio rozwijanej na naszym blogu tematyce przemysłu sieci napięcia elektrycznego oraz zasilaczach UPS. Skupimy się na firmie Socomec, która jest niezależnym producentem, a jej działalność opiera się na tworzeniu sprzętu kontrolującego oraz dystrybuującego napięcie w sieciach niskoprądowych, stale poprawiając jego jakość w przemyśle oraz sektorze usług.

Historia firmy

Firma Socomec założona została w 1922 roku przez inżyniera Joseph`a Siat`a – początkowo nosiła nazwę Société des Ateliers de Constructions Électromécaniques du Bas-Rhin (Elektromechaniczna firma produkcyjna z Dolnego Renu). Dopiero w 1953 roku zmieniono nazwę na aktualnie obowiązującą – Socomec. Od początku swojej działalności firma skupiała się głównie na produkcji łączników, wkładek topikowych, dzwonków, podstaw bezpiecznikowych oraz różnego rodzaju puszek odgałęźnych.

Juniper producent sprzętu sieciowego

W dzisiejszym artykule na tapetę weźmiemy firmę Juniper Networks, która jest największym na świecie producentem sprzętu sieciowego. W jej portfolio znajdują się wszystkie obszary rynku, które zajmują się przewodową transmisją danych. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do lektury.

Historia firmy

Firma Juniper Networks założona została przez Pradeep`a Sindhu`a w 1996 roku w Sunnyvale, w stanie Kalifornia w Stanach Zjednoczonych. Założycielem firmy jest były pracownik Xerox PARC Computer Science Lab, który postanowił nadać swojej karierze innego biegu. W dobie rozwijającego się Internetu, uwagę Pradeep`a przykuło najważniejsze urządzenie jego budowy, czyli router (urządzenie sieciowe, które służy do łączenia różnych sieci komputerowych/ węzeł komunikacyjny).

Pierwszym produktem stworzonym przez firmę był router M40 – pierwsze urządzenie, w którym zastosowana została technologia przełączania pakietów z wykorzystaniem dedykowanych układów scalonych ASIC. Wydajność jego przełączania wynosiła 40 Mpps, co stanowiło wynik około 100 razy lepszy niż najszybszy dostępny router konkurencyjnych firm. Sukces tego produktu pozwolił firmie Juniper Networks na 30% udział w rynku wysokowydajnych routerów w 2000 roku. Przedsiębiorstwo weszło na giełdę już 3 lata po starcie – 25 czerwca 1999 roku.

Strony