Rozszerzenie gwarancji HPE CarePack

Tworzenie rozwiązań sieciowych w przedsiębiorstwie nie jest łatwym zadaniem. Z pewnością przekonało się o tym wielu użytkowników, którzy uświadomili sobie, że jest to proces czasochłonny, który wymaga dogłębnego zainteresowania się tematem i przeanalizowania potrzeb konkretnej firmy.

Przełączniki sieciowe Aruba firmy HPE

Odpowiednie dobranie urządzeń, które będą wykorzystywane w firmie może sprawić, że zwiększy się wydajność pracy, a pracownicy będą mogli korzystać z wygodniejszych i bardziej ekonomicznych rozwiązań.

Działanie przełącznika sieciowego polega w dużym uproszczeniu na łączeniu segmentów sieci komputerowej poprzez przekazywanie ramki pomiędzy tymi segmentami wraz z doborem odpowiedniego portu przełącznika.

Przekazywanie ramek może odbywać się w różnych trybach – w przypadku przełączników zarządzanych istnieje możliwość wybrania trybu. W dzisiejszych czasach na rynku dostępnych jest bardzo wiele najróżniejszych urządzeń z kategorii switchy, dlatego wielu klientów może mieć problem z wybraniem najodpowiedniejszego produktu dla własnych potrzeb.

Switche Cisco Small Business

Przełączniki sieciowe to urządzenia, które nazywane są także switchami. Służą one do przekazywania ramki pomiędzy segmentami sieci z jednoczesnym doborem portu przełącznika, na który przekazywana jest ramka. Wykorzystanie switcha jest niezbędne do stworzenia niezawodnie i sprawnie działającej sieci firmowej w przedsiębiorstwie dowolnej wielkości.


Polecamy również:

Licencjonowanie 3CX

Licencjonowanie 3CX

Centrala telefoniczna pozwala na usystematyzowanie komunikacji w przedsiębiorstwie. Oferuje najważniejsze funkcje tj. szybkość wdrożenia, łatwość obsługi oraz niskie koszty eksploatacji. W ofercie marki 3CX znajdziesz kilka wersji licencjonowania takiej centrali, w zależności od Twoich potrzeb. Sprawdź, jakie opcje dostępne są w przypadku centrali telefonicznej 3CX.


Przeczytaj jeszcze:

Centrala telefoniczna 3CX


Przeczytaj jeszcze:


Ujednolicony system komunikacji wewnętrznej oraz nowoczesne rozwiązania telekomunikacyjne to ważny aspekt działalności przedsiębiorstwa.

Proste w obsłudze urządzenia, które gwarantują funkcjonalność oraz szybkie wdrożenie to narzędzia, których poszukuje coraz więcej firm. Taki produkt oferuje nam firma 3CX.

Misją przedsiębiorstwa jest zmniejszenie wydatków za usługi telekomunikacyjne nawet do 80%. Jak to możliwe? Przeczytaj poniższy artykuł.

Najlepsze przełączniki sieciowe dla Twojej firmy

Aktualnie rynek systemów informatycznych zmierza w kierunku outsourcingu oraz usług oferowanych poprzez chmurę.

Analitycy przewidują, że taki trend nie tylko się utrzyma, ale wręcz będzie się coraz bardziej powiększał. Stosowanie takich rozwiązań ma ogromne zalety.

Przede wszystkim dzięki ograniczeniu kosztów korzystania z infrastruktury cyfrowej. Firmy oraz użytkownicy prywatni chcą otrzymać końcowy produkt i brak konieczności inwestowania w sprzęt, a czasem również w oprogramowanie, jest ogromnym uproszczeniem.

Stosowanie takiej formy nabywania usług jest komfortowe, pozwala zmniejszyć wydatki użytkowników oraz uprościć licencjonowanie, a także zmaksymalizować zyski usługodawców.

7 najlepszych urządzeń UTM

W dobie, w której bezpieczeństwo sieci stało się priorytetem, a zagrożenia napływają z wielu stron z pomocą przychodzi nam urządzenie UTM, czyli Unified Threat Management zapewniając ochronę antywirusową, kontrole treści www, zaporę sieciową (firewall), system prewencji włamań (IPS), antyspam oraz antyspyware. Brzmi świetnie, prawda? Na rynku można znaleźć wiele różnych modeli od różnych firm, które urządzenie będzie dla Ciebie najlepsze? Postaramy się pomóc w dobrze odpowiedniego produktu, przedstawiając dziś kilka ciekawych propozycji, które mogą wydać się interesujące.

5 niezawodnych zasilaczy UPS firmy APC

W dzisiejszym wpisie mamy zamiar przedstawić Państwu 5 najlepszych zasilaczy UPS firmy APC. Jeśli nie wiecie, czym jest zasilacz UPS, pozwólcie na krótkie wyjaśnienie. UPS to inaczej zasilacz awaryjny, jest to urządzenie, którego największym zadaniem jest utrzymywanie zasilania innych sprzętów elektronicznych lub elektrycznych w przypadku: uszkodzenia, awarii, zaniku lub nieprawidłowych parametrów zasilania sieciowego. Wyposażony jest w akumulatory i w przypadku wyżej wymienionych zakłóceń lub przerwy w dostawie energii do urządzenia, przełącza się na pracę z akumulatora. Taki akumulator ładuje się podczas prawidłowej pracy urządzenia, aby w odpowiednim momencie zapewnić ciągłość w dostawie energii energetycznej.

Gdzie zastosowanie mają zasilacze UPS?

Zasilacze UPS mają zastosowanie przede wszystkim ochronie serwerów, które muszą stale działać, aby zapewnić stały dostęp do usług, np. witryny internetowej. Awaryjne zasilanie pozwala na bezpieczne zapisanie wszystkich ważnych danych i dokumentów na serwerach, a także umożliwia jeszcze ich pracę przez pewien czas, w zależności od rodzaju zasilacza. Urządzenia wchodzące w skład systemu monitoringu w zakładach przemysłowych, biurach, sklepach i domach, dzięki czemu jesteśmy w stanie monitorować nasz dobytek mimo awarii głównego zasilania. Pompy centralnego ogrzewania, kotły i piece, awaria sieci dzięki zasilaniu awaryjnemu nie jest nam straszna, ponieważ nie przerwiemy ogrzewania np. budynków mieszkalnych. Sprzęt i aparaty medyczne w szpitalach, ponieważ ich wyłączenie mogłoby zagrażać życiu lub zdrowiu przebywających w nim ludzi. To tylko kilka przykładów, ponieważ ich wykorzystanie jest niemal nieograniczone. Trzeba tylko wybrać odpowiednie parametry zasilacza do potrzeb danego urządzenia i do ewentualnego czasu awaryjnego zasilania, jakie chcemy zapewnić podłączonemu urządzeniu.

Procesory Intel Xeon do opcji serwerowych HPE

Procesor jest najważniejszym elementem każdego komputera. W dużej mierze jest on odpowiedzialny za szybkość działania urządzenia. Jest przy okazji elementem pobierającym najwięcej prądu oraz generującym najwięcej ciepła. Dlatego jeżeli chcemy sprawić, aby nasz sprzęt posiadał najlepszą wydajność i jednocześnie był efektywny energetycznie, to odpowiedni dobór procesora powinien być najważniejszą kwestią do rozpatrzenia.

Największą firmą zajmującą się opracowywaniem oraz produkcją procesorów jest Intel. Tworzą oni procesory do wszelkiego typu urządzeń: mikro-komputerów, smartfonów, tabletów, laptopów, komputerów stacjonarnych oraz serwerów. Intel został założony pod koniec lat 60-tych w Kalifornii. Przez lata stał się jedną z największych firm świata IT i dziś możemy znaleźć ich procesory w prawie każdym urządzeniu. Intel od zawsze był firmą niezwykle innowacyjną. Już pod koniec lat 70-tych zaprezentowali swoją własną architekturę procesorów – x86. Do dzisiaj jest to praktycznie jedyna architektura wykorzystywana w sprzęcie komputerowym, a jej jedyną konkurencją jest architektura ARM stosowana w urządzeniach mobilnych. Oprócz własnej architektury Intel opracował liczne autorskie technologie, np. Intel Hyper-Threading, Intel WiDi czy Intel Rapid Start. Oprócz procesorów, firma zajmuje się także produkcją płyt głównych, chipsetów, pamięci RAM oraz dysków SSD.

Niewątpliwie jednak najważniejszym obszarem ich działalności są procesory. Dzisiaj przyjrzymy się procesorom serwerowym z serii Intel Xeon, dedykowanym do serwerów HPE.

Fortigate Firewall Next Generation

Na przestrzeni lat systemy informatyczne stały się niezbędnym elementem praktycznie każdej firmy. Wraz z popularyzacją tych rozwiązań, ilość danych przetwarzanych przez takie systemy nieustannie rosła. Najczęściej bardzo cennych danych, zawierających poufne informacje o klientach, newralgiczne dane o działalności, plany, loginy czy hasła. Nic dziwnego, że tylko kwestią czasu było pojawienie się osób, bądź organizacji, które koniecznie chciały te dane zdobyć.

Co chwilę słyszymy o kolejnej kradzieży danych, o kolejnym wycieku, ataku. Taka sytuacja może trafić się każdemu, zarówno małym firmom, jak i ogromnym korporacjom. Dlatego warto zadbać o jak najlepsze zabezpieczenie systemów informatycznych. Jednym z najważniejszych elementów skutecznego zabezpieczenia jest firewall. Dlatego dzisiaj skupimy się na firewall-ach nowej generacji FortiGate firmy Fortinet.

VMware vCenter – rozwiązania do wirtualizacji

Właściwa architektura serwerów jest kluczowym elementem zapewnienia sprawnego działania środowiska IT. Odpowiednio dobrane rozwiązania powinny zapewnić możliwie najwyższą stabilność działania, odpowiednio wysoką wydajność, łatwą rozbudowę oraz jak najlepiej zabezpieczyć przed utratą danych. Istotne jest również zmniejszenie kosztów użytkowania infrastruktury informatycznej. Jedną z najlepszych technologii ułatwiających stworzenie właściwej architektury jest wirtualizacja serwerów.

Jaki zasilacz awaryjny warto mieć w swojej firmie?

Odpowiednie zabezpieczenie sieci firmowej przed awariami i zakłóceniami zasilania jest kluczem do uzyskania wysokiej wydajności i dostępności rozwiązań sieciowych. Urządzeniem, które pozwala na zapewnienie stałego dopływu energii do komputerów i serwerów firmowych jest zasilacz awaryjny, czyli UPS.

Jest to produkt wyposażony w akumulatory, które służą do zasilania podłączonych urządzeń w sytuacji wystąpienia awarii głównego źródła zasilania. Wiele urządzeń wykorzystywanych w profesjonalnych rozwiązaniach sieciowych cechuje się wysoką wrażliwością na wystąpienie nagłych zmian wartości napięcia - UPS pozwala wyeliminować takie zakłócenia poprzez stałe wyrównywanie napięcia zasilającego te urządzenia.

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele najróżniejszych zasilaczy awaryjnych, co może utrudniać dokonanie wyboru. W tym artykule postaramy się polecić Państwu kilka najlepszych zasilaczy awaryjnych, które charakteryzują się najwyższą jakością wykonania oraz niezawodnością. Jeżeli poszukują Państwo profesjonalnych urządzeń dla swojej firmy, to ten tekst może okazać się bardzo pomocny!

Jak działa access point?

Punkty dostępowe to podstawowy element sieci bezprzewodowej. Dzisiaj bardzo trudno wyobrazić sobie przecież dobrze prosperujące przedsiębiorstwo pozbawione sieci Wi-Fi. O czym musimy pamiętać przy wyborze access point? Tego dowiesz się z lektury poniższego artykułu.

Czym jest punkt dostępu?

Access point to tzw. most, który łączy dwa rodzaje sieci komputerowych. Dzięki zastosowaniu tego urządzenia możemy elementy sieci bezprzewodowej WLAN scalić z siecią przewodową LAN. Aby tak się stało access point musi posiadać co najmniej dwa interfejsy sieciowe: bezprzewodowy pracujący na standardach IEEE 802.11, czyli Wi-fi oraz przewodowy, który łączy się z siecią o standardzie IEEE 802.3 – Ethernet.

Upraszczając, punkt dostępowy pozwala połączyć się za pomocą urządzenia bezprzewodowego do sieci przewodowej. W przypadku przedsiębiorstwa pozwala nam to uzyskać dostęp do zasobów firmowych.

Każdy access point pozwala na konfigurację go w różnych trybach pracy, dzięki czemu możemy realizować określone funkcje w sieci.

Co powinieneś wiedzieć przed wyborem zasilacza UPS?

Zasilacz awaryjny, inaczej nazywany UPSem, to urządzenie niezbędne do prawidłowego działania sieci w zaawansowanej technologicznie firmie. Jego zadanie polega na zapewnieniu stałego dopływu energii do wszystkich urządzeń, które są przez niego zasilane.

UPS wyposażony jest w akumulatory, które ładują się podczas prawidłowej pracy urządzenia, a w sytuacji wystąpienia awarii zapewniają dostęp zasilania, dzięki czemu sieć może nadal pracować i jest całkowicie odporna na jakiekolwiek zakłócenia czy przerwy w dostawie prądu.

W nowoczesnym przedsiębiorstwie znajduje się zazwyczaj sieć najróżniejszych urządzeń, które przechowują ogromne ilości danych i odpowiadają za prawidłowe działanie wszystkich działów w firmie.

Warto pamiętać o tym, że zapewnienie nieprzerwanego dostępu do zasilania jest gwarancją sprawnej pracy całej sieci.

W tym artykule podzielimy się z Państwem pięcioma najistotniejszymi rzeczami, które należy wiedzieć przed dokonaniem wyboru zasilacza UPS dla firmy.

Jaki przełącznik sieciowy HPE wybrać?

W dzisiejszych czasach klienci zainteresowani zakupem urządzeń służących do tworzenia profesjonalnych rozwiązań sieciowych mogą być zaskoczeni ogromną ilością urządzeń dostępnych na rynku. Wśród różnorodnych marek znaleźć można tańsze i droższe urządzenia o najróżniejszych cechach.


Masz wątpliwości co do wyboru przełącznika? Zapraszamy do naszego artykułu:

Opcje serwerowe HPE

Wydajne i nowoczesne serwery to priorytet współczesnych przedsiębiorstw. Poprawne i niezawodne działanie struktury IT w organizacji ma wpływ na wydajną i efektywną pracę na wszystkich jej płaszczyznach.

Jak rozbudować posiadaną infrastrukturę bez konieczności całkowitej jej przebudowy?

O tym i o innych możliwościach proponowanych przez firmę HPE dowiesz się z poniższego artykułu.


    Chciałbyś wiedzieć coś więcej na temat serwerów? Zapraszamy do poniższych artykułów:

Usługi audytu informatycznego

Czym są usługi audytu IT?

Jak mogą pomóc w funkcjonowaniu struktury IT w Twojej firmie?

Coraz więcej przedsiębiorców może zadawać sobie te pytania. Usług audytu IT służą przede wszystkim diagnozowaniu oraz identyfikowaniu obszarów, które mogą stanowić podwyższone ryzyko w działalności środowiska IT w Twoim przedsiębiorstwie. Które obszary dokładnie możemy poddać audytowi?

Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Ubiquiti Access Point- profesjonalne urządzenie sieciowe

Każdy z administratorów rozwiązań sieciowych w większych firmach wie, jak ważne jest stworzenie wydajnie działającej i spójnej sieci w przedsiębiorstwie. Jednym z niezbędnych elementów każdej sieci jest punkt dostępu, czyli access point.

Jest to urządzenie, które zapewnia użytkownikom dostęp do sieci komputerowej za pomocą fal radiowych. Zazwyczaj takie punkty dostępowe łączą sieć lokalną z bezprzewodową siecią lokalną. Musi być wyposażony w co najmniej dwa interfejsy sieciowe (bezprzewodowy oraz przewodowy). Urządzenia te są również często wyposażone w wiele dodatkowych funkcji, takich jak brama sieciowa, serwer DHCP czy koncentrator sieciowy.

Dlaczego warto zakupić urządzenie tego typu?

Przede wszystkim dlatego, że umożliwia ono utworzenie spójnych, wydajnych rozwiązań sieciowych, które pozwolą na połączenie wszystkich urządzeń występujących na terenie przedsiębiorstwa. Dodatkową zaletą jest możliwość wygodnej i szybkiej konifguracji poprzez przeglądarkę internetową.

Usługa wirtualizacji serwerów

Z pewnością każda osoba zainteresowana działaniem branży IT doskonale wie, czym jest wirtualizacja, na czym polega i jakie są korzyści związane z jej zastosowaniem. Jeśli jednak ktoś z czytelników ma wątpliwości związane z tą technologią, wyjaśniamy: wirtualizacja to szerokie pojęcie powiązane z abstrakcją zasobów.

Umożliwia maksymalne wykorzystanie posiadanych zasobów fizycznych poprzez tworzenie wirtualnych urządzeń o podobnych możliwościach. Istnieje wiele różnych rodzajów wirtualizacji, jak na przykład wirtualizacja pulpitu czy pamięci masowej. W tym artykule zajmiemy się tematyką wirtualizacji serwera.

Coraz więcej firm w swojej ofercie zawiera rozwiązania wirtualizacyjne, przeznaczone do wykorzystania na serwerach pracujących w centrach danych dużych korporacji czy średniej wielkości firm.

Administratorzy rozwiązań sieciowych w firmach stale muszą dbać o to, aby zmniejszać ponoszone koszty, a jednocześnie zachować maksymalny poziom jakości usług oraz bezpieczeństwo przechowywanych i przetwarzanych danych.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z usługami wirtualizacji serwerów, które mogą znacznie ułatwić pracę i zwiększyć ogólną wydajność funkcjonowania przedsiębiorstwa. W poniższym artykule postaramy się przybliżyć Państwu najistotniejsze zalety, jakie może zapewnić użytkownikowi wprowadzenie w firmie rozwiązań wirtualizacyjnych.

Profesjonalne usługi IT

Thomas it od kilku lat współpracuje z wieloma profesjonalnymi klientami, dostarczając wszystkim zainteresowanym przedsiębiorcom sprzęt oraz oprogramowanie do użytku w firmach.

W najbliższym czasie oferta thomas it rozszerzy się i naszym klientom, prócz sprzętu oraz oprogramowania, zaproponujemy również profesjonalne usługi IT. Z racji tego, że rynek branży informatycznej rozwija się wyjątkowo szybko, wciąż pojawia się zapotrzebowanie na nowe usługi.

Najchętniej korzystają z nich mniejsze firmy, które mogą zaoszczędzić na zakupie konkretnych usług IT od profesjonalistów w zamian za tworzenie kompleksowych i kosztownych rozwiązań, które mogłyby nie być opłacalne i nie byłyby w pełni wykorzystywane.

Warto przeanalizować potrzeby swojej firmy i zastanowić się nad tym, jakie usługi IT pozwolą na zwiększenie efektywności i wydajności pracy.

Opcje serwerowe Lenovo

Z pewnością kiedyś słyszałeś o marce Lenovo i jej produktach. Czy zastanawiałeś się co odróżnia produkty tej firmy od innych? Czy wiesz jakie serwery Lenovo są dostępne w naszej ofercie? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Filozofia przedsiębiorstwa

Lenovo to firma informatyczna założona w Chinach w 1984 roku. Główna siedziba mieści się w Hong Kongu. Aktualnie, marka uważana jest za jednego z największych na świecie producentów komputerów osobistych. Urządzenia firmy Lenovo są często wybierane wśród konsumentów. Nowoczesny design, wysoka jakość wykonania w połączeniu z konkurencyjnymi cenami sprawiają, że marka zyskała zaufanie swoich użytkowników. Podczas tworzenia nowych rozwiązań przedsiębiorstwo skupia się na takich celach jak: pobudzenie wyobraźni klientów oraz sprawienie, by ich praca była łatwa i przyjemna.

Oferta marki

W szerokim wachlarzu asortymentowym Lenovo znajdziemy m.in. notebooki, stacje robocze tj. ThinkCentre, ThinkStation, Essential), macierze dyskowe czy monitory. Firma umożliwia także wykupienie pakietów serwisowych, które pozwalają przedłużyć gwarancję nawet o 5 lat.

Veeam Backup rozwiązania

Veeam to firma powstała w 2006. Od tego czasu wprowadza na rynek IT najnowsze rozwiązania, które odpowiadają na potrzeby przedsiębiorstw związane z przechowywaniem i przetwarzaniem danych, ułatwiając zarządzanie wirtualną infrastrukturą.

Produkty z tej serii pozwalają na łatwe, szybkie oraz bezawaryjne odzyskiwanie danych oraz aplikacji w środowiskach zwirtualizowanych. Kompleksowe rozwiązanie, które łączy w sobie najważniejsze funkcje takie jak: tworzenie kopii zapasowych, replikacja danych w środowisku IT przeznaczone do VMware VSphere oraz Microsoft Hyper-V.

Decydując się na tą serie, zyskujesz również stały dostęp do pomocy technicznej. W ramach jednej licencji możesz obsługiwać całą wirtualną infrastrukturę, korzystając ze zintegrowanej konsoli. System nie wymaga żadnych dodatkowych opłat za konkretne aplikacje, maszyny wirtualne czy też wdrożenie i obsługę.

Jaki serwer do firmy?

Żadna firma nie jest w stanie funkcjonować bez serwera – jest to urządzenie stanowiące niezbędną część każdego prawidłowo działającego rozwiązania sieciowego w przedsiębiorstwie. Od wielu lat firmy produkujące serwery prześcigają się w tworzeniu bardziej nowoczesnych i zaawansowanych rozwiązań.

Produkty te różnią się jednak między sobą wieloma cechami – parametrami, jakością wykonania, zastosowaniem, możliwościami itd. Z pewnością wielu administratorów sieci zastanawia się, jaki serwer wybrać, aby uzyskać najlepszą jakość działania, wydajność oraz niezawodność? Z pomocą przychodzi ten właśnie artykuł, w którym postaramy się krótko wyjaśnić Państwu, czym kierować się przy wyborze serwera do firmy oraz jakie marki są najbardziej polecane.

Na początek przytoczymy kilka prostych pytań, które musi zadać sobie każda osoba zastanawiająca się nad zakupem serwera do użytku profesjonalnego.

Serwery HPE ProLiant Gen 10

Seria serwerów HPE ProLiant

Seria ProLiant to serwery z zakresu standardowych szaf rackowych (stelażowych) oraz rozwiązań wieżowych typu tower.

Wyróżniają ją trzy podstawowe cechy: wysoka elastyczność konfigurowania ustawień oraz ich rozbudowy, wydajność oraz bezawaryjność działania.

Linia ta, została stworzona głównie z myślą o małych oraz średnich przedsiębiorstwach w zakresie gromadzenia oraz przetwarzania danych zmiennych (big data), rozwiązaniach chmurowych, a także zwiększeniu bezpieczeństwa całego środowiska IT.

Netgear Sprzęt sieciowy

Firma Netgear to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek wśród producentów sprzętu sieciowego i urządzeń komputerowych. Spółka założona została w 1996 roku, a celem jej działalności było przede wszystkim dostarczanie rozwiązań sieciowych zarówno dla małych firm jak i gospodarstw domowych. Znajdujące się w asortymencie firmy produkty wykorzystują technologię przewodową oraz bezprzewodową.


Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat sieci?

Strony