Jak działa OUTSOURCING IT?

Tematem naszych rozważań będzie Outsourcing IT.

Odpowiemy na Wasze pytania, czym jest outsourcing it i na co warto zwrócić uwagę wybierając firmę świadczącą takie usługi.

Praca w IT

Rynek pracy w dzisiejszych czasach stale się zmienia, a jedną z dziedzin, która rozwija się wyjątkowo prężnie jest branża informatyczna. Istnieje wiele różnorodnych stanowisk, na których zatrudniani są specjaliści. W tym artykule przedstawimy najistotniejsze aspekty związane z pracą w IT. Przedstawimy najpopularniejsze stanowiska, średnie zarobki, a także specyfikę pracy. Jeżeli interesuje Państwa tematyka pracy w IT - zachęcamy do zapoznania się z tym artykułem!

Praktyki IT

Każdy z nas wybiera odpowiednią dla siebie ścieżkę kariery, zależnie od indywidualnych zainteresowań i celów. Znalezienie pracy dla niektórych osób bywa problematyczne, dlatego na odnalezienie swojej ścieżki warto poświęcić trochę czasu i zaangażowania. Idealnym rozwiązaniem dla osób niezdecydowanych, które chcą sprawdzić się w danym zawodzie, jest odbycie praktyk w firmie z branży, która wydaje się najbardziej interesująca. W niektórych zawodach, praktyki są wyjątkowo popularne i większość firm poszukuje praktykantów, którzy często po zakończeniu praktyk kontynuują pracę w danym przedsiębiorstwie ku zadowoleniu zarówno pracownika, jak i pracodawcy. Jedną z branż, w których bardzo popularne jest zjawisko praktyk, jest branża informatyczna. Praktyki informatyczne umożliwiają zapoznanie się ze specyfiką pracy w tej branży i zdobycie wielu nowych umiejętności.

Największe zalety praktyk dla informatyka

Udział w praktykach może zapewnić uczestnikowi wiele korzyści - prócz zarobku, który oferowany jest przez większość firm, także doświadczenie i nowe umiejętności. Na jakie zalety korzystania z praktyk warto zwrócić uwagę?

Jak zbudować serwer HPE?

Usługi oraz aplikacje, z których na co dzień korzystamy przetwarzają coraz większe ilości danych. Zwiększa to wymagania komputerów pod względem mocy obliczeniowej. Z drugiej strony nasze życie staje się coraz bardziej mobilne, przez co wybierając komputer często rezygnujemy z klasycznego komputera stacjonarnego czy nawet laptopa na rzecz cienkich i lekkich ultrabooków, tabletów oraz smartfonów. Pomimo rozwoju technologii takie urządzenia mają wiele fizycznych ograniczeń, przez co nie sprawdzają się w bardziej wymagających zadaniach. Mimo tego trend przenoszenia się na urządzenia mobilne wciąż wydaje się zwiększać. W związku z tym aplikacje coraz częściej przetwarzane są w chmurze lub po prostu zdalnie na innym komputerze, a do naszych urządzeń przesyłane są wyniki działań. Do utrzymywania takich aplikacji używa się potężnych komputerów lub wręcz całych grup takich komputerów, które są przystosowane do ciągłej pracy i przetwarzania dużej ilości danych, czyli serwerów. Dlatego dzisiaj podpowiadamy jak zbudować serwer.

Jak działa switch ethernetowy?

Przełącznik sieciowy, inaczej nazywany switchem ethernetowym, to urządzenie służące do przekazywania ramki pomiędzy segmentami sieci przy jednoczesnym doborze portu przełącznika, na który przekazywana jest ramka. Switch ethernetowy służy do łączenia segmentów sieci komputerowej, głównie pracujących w drugiej warstwie łącza danych. Wykorzystanie przełącznika jest niezbędne do zagwarantowania płynnego i niezawodnego działania sieci firmowej. W tym artykule przedstawione zostaną podstawowe informacje dotyczące przełączników ethernetowych oraz przykłady najpopularniejszych switchy.

Jakie typy zasilaczy UPS wyróżniamy?

Cała idea współczesnej elektroniki oparta jest na przesyłaniu sygnału elektrycznego. Aby taki sygnał mógł powstać, musi zostać zapewniona energia elektryczna. Każda operacja wykonywana przez procesor, każde dane transmitowane po sieci czy każdy obraz przesyłany do monitora to nic innego jak prąd o odpowiednio dobranym napięciu. Jak łatwo można wywnioskować każda, nawet najmniejsza i najprostsza operacja wymaga energii. Odpowiednia energia musi zatem zostać dostarczona, aby urządzenie mogło działać.

Najlepsze zasilacze awaryjne firmy APC do Twojego serwera

Zasilacz awaryjny, czyli UPS, to urządzenie, które odpowiada za utrzymanie zasilania innych urządzeń w sytuacji zaniku bądź zakłóceń przepływu prądu z głównego źródła zasilania. Sprzęt ten jest niezbędnym elementem bezpiecznych i wydajnych połączeń sieciowych i z pewnością znajdzie zastosowanie we wszystkich przedsiębiorstwach, w których powstają nowoczesne rozwiązania sieciowe najwyższej jakości. W tym artykule przedstawimy najistotniejsze zalety zasilaczy UPS i zaproponujemy Państwu 5 najlepszych produktów spośród zasilaczy awaryjnych oferowanych przez markę APC.

Jaki access point firmy Ubiquiti wybrać?

Punkt dostępowy to urządzenie które pozwala połączyć dwa rodzaje sieci komputerowych: przewodową oraz bezprzewodową. Dobrze dobrany do naszych potrzeb access point pozwala stworzyć niezawodną sieć biznesową, która poprawi wydajność pracy przedsiębiorstwa. Na który model marki Ubiquiti zwrócić uwagę? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule.

Jak działa access point?

Access point to urządzenie, które po polsku nazywane jest punktem dostępu. Wygląd zewnętrzny tego sprzętu cechuje się podobieństwem do routera, jednak nie jest to takie samo urządzenie.

Aby móc uzyskać dostęp do sieci, należy połączyć się z punktem dostępu bezprzewodowo. Do punktu dostępowego można podłączyć między innymi laptopa, smartfona czy tablet, ale również inne urządzenia, na przykład drukarkę.

Zadaniem access pointu jest połączenie sieci bezprzewodowej, czyli WLAN z siecią przewodową, czyli LAN. Jego dodatkową rolą jest zapewnienie dostępu do sieci komputerowej hostom, czyli stacjom bezprzewodowym przy użyciu częstotliwości radiowych.

Czym punkt dostępowy różni się od routera? Zarówno funkcje tych dwóch urządzeń, jak i sposób ich działania są całkowicie inne. Router tworzy sieć z dostępem do Internetu poprzez rozdzielenie pasma internetowego – cechuje się niewielkim zasięgiem, dlatego mogą być do niego podłączone tylko sprzęty znajdujące się w pobliżu. Access point tworzy połączenie z istniejącą siecią lokalną, co umożliwia zwiększenie jej zasięgu bądź rozbudowę.

Czym jest macierz dyskowa?

Żyjemy w dobie nieustannie rozwijającej się technologii. Od czasu wynalezienia komputerów są one jej nieodłączną częścią. Czasami tylko wspierają rozwój, a czasami są częścią nowych rozwiązań. Skutkiem ubocznym jest fakt, że z każdym kolejnym rokiem rozwoju technologii zwiększa się również ilość danych przetwarzanych przez komputery. Powody tego są różne. Większa rozdzielczość zdjęć i filmów, większa ilość wiadomości do przesłania, zbieranie bardziej szczegółowych danych. Efektem tego jest większa ilość miejsca, które owe dane zajmują.

Znaczące zwiększenie ilości pamięci powoduje cały szereg problemów. Większe pliki oznaczają konieczność użycia mocniejszych procesorów, większa rozdzielczość znacząco obciąża procesory graficzne, wymaga to zwiększenia pamięci RAM i VRAM, a na koniec w celu przesyłania danych potrzebne jest szybsze łącze. To jednak nie wszystko. Najważniejszym elementem jest w końcu przechowywanie tych danych.

UTM firmy Fortinet i Stormshield

Rozwiązania sieciowe w strukturze IT pozwalają na bieżąco reagować na zagrożenia płynące z sieci. Zastosowanie ich w swoim przedsiębiorstwie skutecznie podnosi poziom bezpieczeństwa oraz wpływa na bezawaryjność pracy sieci. UTM staje się więc coraz ważniejszym urządzeniem sieciowym we współczesnej infrastrukturze. W dzisiejszym artykule przybliżymy Ci produkty marki Fortinet oraz Stormshield.


Firewall Fortigate 30E

Zamknięte w małej obudowie, wysokiej klasy UTM to urządzenie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania sieci biznesowej w każdym przedsiębiorstwie. Ważnym jest, aby wybrać takie rozwiązanie, które będzie gwarantować najpotrzebniejsze funkcje ochronne z gwarancją prawidłowej pracy bez awarii. Jednym z takich produktów jest zapora sieciowa Fortigate 30E. Jakie funkcje gwarantuje użytkownikowi? Dowiesz się z poniższego artykułu.

Bezpieczeństwo sieci - profesjonalna usługa Thomas IT

W czasach, gdy Internet jest powszechnie dostępny i korzysta z niego większość obywateli, coraz więcej usług jest realizowanych z wykorzystaniem sieci. Każde przedsiębiorstwo posiada sieć wewnętrzną, mniej lub bardziej rozbudowaną, z której korzysta w celu zarządzania danymi, przechowywania ich itp. Rozwiązania takie jak chmury czy najróżniejsze usługi zdalne stają się coraz popularniejsze, a klienci bardzo chętnie z nich korzystają, ponieważ pozwalają na zaoszczędzenie pieniędzy i gwarantują najwyższą jakość usług.

Nie da się powstrzymać postępu technologicznego i zignorować wpływu Internetu na nasze codzienne życie. Przedsiębiorcy powinni wykorzystywać wszelkie nowości pojawiające się na rynku i korzystać z nich, aby rozwijać swoją firmę i powiększać zakres oferowanych usług.

Usługi wdrożeniowe oferowane przez Thomas IT

Aby zrealizować dowolne przedsięwzięcie związane z informatycznym zapleczem przedsiębiorstwa, należy zadbać o wiele różnorodnych aspektów, które mają wpływ na czas i dokładność wykonanej pracy.

Stworzenie wydajnych rozwiązań sieciowych dopasowanych do potrzeb przedsiębiorstwa pozwala na uzyskanie przyjaznego środowiska, które funkcjonuje bez zarzutu i spełnia wszystkie wymagania użytkowników. Bardzo istotnym etapem tego procesu jest wdrożenie nowych rozwiązań - systemowych bądź sieciowych. Kompleksowe zmiany często wiążą się z bardzo wieloma wydarzeniami, które należy przeprowadzić sprawnie i w odpowiedniej kolejności.

Rozszerzenie gwarancji HPE CarePack

Tworzenie rozwiązań sieciowych w przedsiębiorstwie nie jest łatwym zadaniem. Z pewnością przekonało się o tym wielu użytkowników, którzy uświadomili sobie, że jest to proces czasochłonny, który wymaga dogłębnego zainteresowania się tematem i przeanalizowania potrzeb konkretnej firmy.

Pamiętajmy jednak o tym, że odpowiednie skomponowanie rozwiązań sieciowych jest gwarancją ich długotrwałego i wygodnego użytkowania. Warto zwrócić uwagę na to, iż przedsiębiorstwo z pewnością będzie się rozwijać w przyszłości, a posiadane urządzenia będą musiały zostać zaadaptowane do nowych warunków i potrzeb.

Przełączniki sieciowe Aruba firmy HPE

Odpowiednie dobranie urządzeń, które będą wykorzystywane w firmie może sprawić, że zwiększy się wydajność pracy, a pracownicy będą mogli korzystać z wygodniejszych i bardziej ekonomicznych rozwiązań.

Działanie przełącznika sieciowego polega w dużym uproszczeniu na łączeniu segmentów sieci komputerowej poprzez przekazywanie ramki pomiędzy tymi segmentami wraz z doborem odpowiedniego portu przełącznika.

Przekazywanie ramek może odbywać się w różnych trybach – w przypadku przełączników zarządzanych istnieje możliwość wybrania trybu. W dzisiejszych czasach na rynku dostępnych jest bardzo wiele najróżniejszych urządzeń z kategorii switchy, dlatego wielu klientów może mieć problem z wybraniem najodpowiedniejszego produktu dla własnych potrzeb.

Switche Cisco Small Business

Współpraca kilku przełączników sieciowych umożliwia stworzenie naprawdę sporej ilości połączeń, co z pewnością docenią administratorzy sieci w większych firmach. Na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych urządzeń, dlatego wybranie najlepszego z nich może okazać się problematyczne.

Aby pomóc Państwu w doborze przełącznika sieciowego, w tym artykule postaramy się przybliżyć jedną z wiodących na rynku marek tworzących switche – Cisco, a dokładniej tworzoną przez tę markę linię przełączników Small Business.

Mamy nadzieję, że lektura tego tekstu pomoże Państwu w zapoznaniu się z tak użytecznymi urządzeniami, jakimi są przełączniki sieciowe!

Licencjonowanie 3CX

Centrala telefoniczna pozwala na usystematyzowanie komunikacji w przedsiębiorstwie. Oferuje najważniejsze funkcje tj. szybkość wdrożenia, łatwość obsługi oraz niskie koszty eksploatacji. W ofercie marki 3CX znajdziesz kilka wersji licencjonowania takiej centrali, w zależności od Twoich potrzeb. Sprawdź, jakie opcje dostępne są w przypadku centrali telefonicznej 3CX.

Centrala 3CX dzięki zaawansowanym funkcjom pozwala na łączność wszystkich użytkowników za pomocą jednej platformy. Głównymi zaletami tego rozwiązania są: łatwy system instalacji oraz wdrożenia, obniżenie kosztów eksploatacji związanych z utrzymaniem rozbudowanych systemów telefonicznych, integracja z systemami CRM, centrala może być dostępna na serwerze firmowym lub w chmurze, webmeeting 3CX oraz funkcja web client, dzięki której nie przegapisz żadnego połączenia od klienta!

Centrala telefoniczna 3CX

Ujednolicony system komunikacji wewnętrznej oraz nowoczesne rozwiązania telekomunikacyjne to ważny aspekt działalności przedsiębiorstwa.

Proste w obsłudze urządzenia, które gwarantują funkcjonalność oraz szybkie wdrożenie to narzędzia, których poszukuje coraz więcej firm. Taki produkt oferuje nam firma 3CX.

Misją przedsiębiorstwa jest zmniejszenie wydatków za usługi telekomunikacyjne nawet do 80%. Jak to możliwe? Przeczytaj poniższy artykuł.

Najlepsze przełączniki sieciowe dla Twojej firmy

Aktualnie rynek systemów informatycznych zmierza w kierunku outsourcingu oraz usług oferowanych poprzez chmurę.

Analitycy przewidują, że taki trend nie tylko się utrzyma, ale wręcz będzie się coraz bardziej powiększał. Stosowanie takich rozwiązań ma ogromne zalety.

Przede wszystkim dzięki ograniczeniu kosztów korzystania z infrastruktury cyfrowej. Firmy oraz użytkownicy prywatni chcą otrzymać końcowy produkt i brak konieczności inwestowania w sprzęt, a czasem również w oprogramowanie, jest ogromnym uproszczeniem.

7 najlepszych urządzeń UTM

W dobie, w której bezpieczeństwo sieci stało się priorytetem, a zagrożenia napływają z wielu stron z pomocą przychodzi nam urządzenie UTM, czyli Unified Threat Management zapewniając ochronę antywirusową, kontrole treści www, zaporę sieciową (firewall), system prewencji włamań (IPS), antyspam oraz antyspyware. Brzmi świetnie, prawda? Na rynku można znaleźć wiele różnych modeli od różnych firm, które urządzenie będzie dla Ciebie najlepsze? Postaramy się pomóc w dobrze odpowiedniego produktu, przedstawiając dziś kilka ciekawych propozycji, które mogą wydać się interesujące.

5 niezawodnych zasilaczy UPS firmy APC

W dzisiejszym wpisie mamy zamiar przedstawić Państwu 5 najlepszych zasilaczy UPS firmy APC. Jeśli nie wiecie, czym jest zasilacz UPS, pozwólcie na krótkie wyjaśnienie. UPS to inaczej zasilacz awaryjny, jest to urządzenie, którego największym zadaniem jest utrzymywanie zasilania innych sprzętów elektronicznych lub elektrycznych w przypadku: uszkodzenia, awarii, zaniku lub nieprawidłowych parametrów zasilania sieciowego. Wyposażony jest w akumulatory i w przypadku wyżej wymienionych zakłóceń lub przerwy w dostawie energii do urządzenia, przełącza się na pracę z akumulatora. Taki akumulator ładuje się podczas prawidłowej pracy urządzenia, aby w odpowiednim momencie zapewnić ciągłość w dostawie energii energetycznej.

Procesory Intel Xeon do opcji serwerowych HPE

Procesor jest najważniejszym elementem każdego komputera. W dużej mierze jest on odpowiedzialny za szybkość działania urządzenia. Jest przy okazji elementem pobierającym najwięcej prądu oraz generującym najwięcej ciepła. Dlatego jeżeli chcemy sprawić, aby nasz sprzęt posiadał najlepszą wydajność i jednocześnie był efektywny energetycznie, to odpowiedni dobór procesora powinien być najważniejszą kwestią do rozpatrzenia.

Fortigate Firewall Next Generation

Na przestrzeni lat systemy informatyczne stały się niezbędnym elementem praktycznie każdej firmy. Wraz z popularyzacją tych rozwiązań, ilość danych przetwarzanych przez takie systemy nieustannie rosła. Najczęściej bardzo cennych danych, zawierających poufne informacje o klientach, newralgiczne dane o działalności, plany, loginy czy hasła. Nic dziwnego, że tylko kwestią czasu było pojawienie się osób, bądź organizacji, które koniecznie chciały te dane zdobyć.

Co chwilę słyszymy o kolejnej kradzieży danych, o kolejnym wycieku, ataku. Taka sytuacja może trafić się każdemu, zarówno małym firmom, jak i ogromnym korporacjom. Dlatego warto zadbać o jak najlepsze zabezpieczenie systemów informatycznych. Jednym z najważniejszych elementów skutecznego zabezpieczenia jest firewall. Dlatego dzisiaj skupimy się na firewall-ach nowej generacji FortiGate firmy Fortinet.

Strony