Zasilacz awaryjny UPS Eaton 9SX - następca 9130

Stworzenie wydajnego i profesjonalnego centrum danych w przedsiębiorstwie to klucz do sukcesu, jeśli chodzi o rozwój firmy stawiającej na nowoczesne rozwiązania informatyczne.

Aby utworzyć spójne i niezawodne środowisko należy zadbać o to, aby wybrać najlepsze i najbardziej odpowiadające potrzebom firmy rozwiązania. Wysoka jakość, niezawodność oraz skalowalność to najważniejsze cechy, na które należy zwrócić uwagę wybierając sprzęty mające stworzyć firmowe rozwiązania sieciowe.

Przykładem urządzenia, bez którego ciężko byłoby stworzyć centrum danych na wysokim poziomie, jest zasilacz awaryjny.

W tym artykule postaramy się przybliżyć czytelnikom tematykę zasilaczy awaryjnych i ich najistotniejsze zalety.

Jak działa zasilacz awaryjny?

Działanie zasilacza awaryjnego, inaczej nazywanego również zasilaczem UPS (uninterruptible power supply – niezakłócone zasilanie energią), polega na zapewnieniu stabilnego zasilania urządzeniu niezależnie od dopływu prądu z sieci zewnętrznej.

Taki zasilacz jest wyposażony w akumulator, który przechowuje energię pobraną z sieci i wykorzystuje ją do zasilenia podłączonego urządzenia w momencie zaniku dopływu prądu. Zapewnia to ciągłość użytkowania sprzętów – mogą one nadal działać w ten sam sposób; gdyby nie zastosowanie zasilacza awaryjnego mogłyby gwałtownie się wyłączyć, co zakończyłoby się utratą danych i zakończeniem istotnych procesów.

UPS zajmuje się filtrowaniem prądu przemiennego, który przesyłany jest do urządzenia z sieci zewnętrznej. Prąd ten wykorzystywany jest zarówno do bieżącego zasilania podłączanych sprzętów (na przykład serwerów) oraz do ładowania akumulatora odpowiadającego za magazynowanie energii.

W momencie, gdy następuje przerwa w dostawie energii, UPS przesyła energię zmagazynowaną w akumulatorze do komputera lub serwera w postaci prądu przemiennego. Czas przełączania jest bardzo krótki (mierzony w milisekundach), ponieważ wydłużenie tego czasu mogłoby spowodować wyłączenie się podłączonych sprzęt, co byłoby bardzo niekorzystne i mogłoby oznaczać utratę istotnych danych.

Zasilacze UPS

Przed czym chroni zasilacz awaryjny?

Prócz podstawowej funkcji, jaką jest ochrona przed zanikiem energii w sieci dostarczającej prąd do urządzenia, zasilacz awaryjny posiada również inne zabezpieczenia, które mogą posłużyć do ochrony sprzętów wykorzystywanych w firmowym centrum danych.

Urządzenie to jest wyposażone w specjalne filtry, które chronią podłączone sprzęty przed wyładowaniami atmosferycznymi oraz przepięciami, które mogą wystąpić w sieci elektrycznej.

Zasilacz awaryjny przydaje się również w innych sytuacjach, na przykład przy przeprowadzaniu aktualizacji BIOSu – bardzo ryzykowne byłoby wyłączenie w takim momencie komputera; mogłoby dojść do awarii systemu.

UPS Eaton 9SX

Zasilaczem awaryjnym, któremu w tym artykule poświęcimy dłuższą chwilę, to nowość na rynku – produkt Eaton 9SX.

Urządzenie to przez producenta opisywane jest jako najlepsza ochrona przed wszelkiego rodzaju zakłóceniami w sieci energetycznej. Idealnie sprawdzi się we współpracy z serwerami wirtualnymi, centrami przetwarzania danych oraz infrastrukturą hiper-konwergentną.

Zastosowanie profesjonalnego zasilacza awaryjnego pozwala na zagwarantowanie ciągłości przeprowadzanych procesów biznesowych, a także obniżenie ogólnych kosztów eksploatacji sieci i znaczne zwiększenie jej wydajności.

Najważniejsze zalety zasilacza Eaton 9SX

W tej części artykułu przedstawimy Państwu najbardziej interesujące cechy opisywanego zasilacza awaryjnego. Spośród innych urządzeń tego typu wyróżniają go przede wszystkim:

 • topologia podwójnej konwersji – ciągłe monitorowanie warunków zasilania, a także regulacja częstotliwości oraz napięcia,
 • bardzo mocny akumulator o przedłużonej żywotności – marka Eaton oferuje specjalną technologię zarządzania akumulatorami Eaton ABM, która wykorzystuje technikę ładowania trzystopniowego – jej zastosowanie może zwiększyć żywotność akumulatora nawet o 50%!; urządzenie wyświetla również sugerowany termin wymiany akumulatora, co ułatwia jego eksploatację;
 • wewnętrzny bypass – zapewnienie ciągłości usługi, nawet jeśli wystąpi błąd wewnętrzny;
 • opcja obejścia serwisowego – bardzo przydatna w momencie wymiany UPS bez konieczności wyłączania istotnych systemów;
 • zwiększona moc – opisywany UPS gwarantuje o 28% większą moc niż inne urządzenia tej klasy, z możliwością zasilenia większej ilości serwerów;
 • elastyczność – urządzenie zajmuje zaledwie wysokość do 2U w stelażu serwerowym; produkt mimo niewielkiej wielkości ma naprawdę ogromne możliwości;
 • mierzenie zużycia energii – zużytą energię w kWh można monitorować na wbudowanym wyświetlaczu LCD lub poprzez dedykowane oprogramowanie Intelligent Power;
 • możliwość zwiększenia czasu pracy – do urządzenia dodać można maksymalnie cztery zewnętrzne moduły akumulatorowe, które mogą być wymieniane podczas pracy umożliwiając ciągłą pracę zasilacza – dodatkowe moduły automatycznie rozpoznawane są przez UPS, a systemy mogą pracować przez długie godziny pracować bez zasilania zewnętrznego;
 • połączenie szeregowe, gniazdo USB, gniazdo na opcjonalną kartę komunikacyjną – łatwość eksploatacji urządzenia jest zapewniona przez dedykowane oprogramowanie Intelligent Power, które z łatwością może integrować się z wszystkimi popularnymi środowiskami wirtualizacji oraz narzędziami służącymi do obsługi rozwiązań chmurowych;
 • kontrola segmentu obciążenia – możliwość wyłączania urządzeń, które w danym momencie są nieistotne, aby zwiększyć czas pracy tych, które są najważniejsze.

Podsumowując, Eaton 9SX to bardzo wydajne urządzenie, cechujące się przede wszystkim wysoką dostępnością, elastycznością i zaawansowaną ochroną infrastruktury, przemysłu, medycyny, sieci, pamięci masowej oraz telekomunikacji czy IT.

Produkt ten zapewnia również ochronę podwójnej konwersji on-line w uniwersalnej obudowie typu rack bądź tower, z wydajnością do 95%. Jak widać, jest to urządzenie wysokiej jakości, które z pewnością znajdzie zastosowanie w wielu przedsiębiorstwach i zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów.

Mamy nadzieję, że lektura powyższego artykułu pozwoliła Państwu na bliższe zapoznanie się z tematyką zasilaczy awaryjnych marki Eaton.

Jeżeli chcieliby Państwo zakupić takie urządzenie do swojego przedsiębiorstwa, zachęcamy do skontaktowania się z ekspertami thomas it – w naszym sklepie znajdą Państwo wysokiej jakości urządzenia przeznaczone dla profesjonalistów.

Kontakt:


Napisz komentarz

Plain text

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.