Całkowita ochrona dzięki zaporom sieciowym firmy Cisco

Bezpieczeństwo to niezwykle istotny aspekt, na który koniecznie muszą zwracać uwagę wszyscy przedstawiciele przedsiębiorstw, którym zależy na stworzeniu niezawodnych i funkcjonalnych rozwiązań sieciowych. Rozwiązania takie mają na celu zagwarantowanie sprawnego działania sieci firmowej, bez ryzyka utraty danych czy innych utrudnień.

W dzisiejszych czasach istnieje wiele zagrożeń związanych z działaniem sieci, które należy wziąć pod uwagę tworząc funkcjonalną sieć zabezpieczeń dla przedsiębiorstwa. W tym właśnie artykule zajmiemy się jednym ze sposobów zabezpieczania sieci firmowej, a dokładniej zaporą sieciową oferowaną przez firmę Cisco.

Mamy nadzieję, że lektura poniższego tekstu umożliwi Państwu bliższe zapoznanie się z tym produktem i odnalezienie idealnej formy zabezpieczeń dla sieci w Państwa firmie.

cisco firewall

Dlaczego warto wybrać markę Cisco?

Cisco to marka będąca światowym liderem w produkcji komponentów sieciowych. Urządzenia oferowane przez tę firmę to między innymi: przełączniki, telefony IP, rozwiązania dla sieci bezprzewodowych, routery oraz zapory sieciowe (które zostaną szerzej opisane w tym artykule).

Warto zainteresować się tą właśnie marką, ponieważ od wielu lat wyznacza ona standardy na rynku urządzeń sieciowych w zakresie technologii oraz bezpieczeństwa. Produkty Cisco dostosowane są do potrzeb wszystkich przedsiębiorstw, niezależnie od ich wielkości.

Urządzenia oferowane przez firmę mogą zostać wykorzystane do stworzenia wydajnej sieci firmowej, w stu procentach dostosowanej do charakterystyki konkretnego przedsiębiorstwa. Wszystkie urządzenia marki Cisco cechują się najwyższą jakością, dlatego ich zastosowanie na pewno pozwoli na uzyskanie zadowalających efektów, a stworzone rozwiązania będą mogły być eksploatowane i rozwijane przez wiele lat.

Aby zagwarantować najwyższy poziom oferowanych zabezpieczeń marka Cisco stworzyła grupę Talos, która zbiera informację o zagrożeniach wszelkiego rodzaju – pracujący w tej grupie badacze analizują ogromne ilości próbek złośliwego oprogramowania, a następnie tworzą narzędzia mające chronić przed tymi zagrożeniami. Zapory Cisco automatycznie aktualizowane są, aby chronić sieć przed każdym pojawiającym się zagrożeniem.

Zapory sieciowe oferowane przez Cisco

W ofercie sklepu thomas it posiadamy pełny asortyment zapór sieciowych marki Cisco. Są to urządzenia mające zagwarantować stuprocentową ochronę przed każdym atakiem. To nowoczesne, innowacyjne rozwiązania, które dbają o to, aby natychmiastowo zablokować, a następnie wyeliminować zagrożenie.

cisco firewall

Zapory sieciowe Cisco nazywane są NGFW (Next Generation FireWall), czyli firewallem nowej generacji. Nazwa ta wiąże się z różnorodnymi zaletami, w które zostało wyposażone to urządzenie, które są zarazem cechami wyróżniającymi je od innych zapór sieciowych stosowanych w branży.

Propozycje Cisco z tej dziedziny umożliwiają połączenie NGFW z systemem IPS, a także zabezpieczeniem przed złośliwym oprogramowaniem. Te zapory sieciowe mają za zadanie zapewnienie wiodących na rynku usług zabezpieczających.

Rozwiązania te zostały zaprojektowane przede wszystkim z myślą o firmach, które podczas codziennej działalności przeprowadzają wiele transakcji. Nie są to jednak jedyne przedsiębiorstwa, które mogą skorzystać z tych urządzeń. Ich ogromną zaletą jest niski koszt wdrożenia oraz eksploatacji, a także wysoka jakość w elastyczności usług.

Cisco NGFW jest swego rodzaju hybrydą profesjonalnej zapory sieciowej, VPS, zabezpieczeń przed intruzami, a także jednolitych zabezpieczeń komunikacyjnych.

Zastosowanie tego firewalla gwarantuje kontrolę aktywności sieci, a także aplikacji i inteligentną ochronę przed zagrożeniami. Warto zwrócić uwagę na to, że zagrożenia są identyfikowane i eliminowane, zanim rozpoczną penetrację obwodu sieciowego.

cisco firewall

Dokładne i niezawodne zabezpieczenia oferowane przez Cisco na pewno spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów i sprawdzą się w każdym przedsiębiorstwie, niezależnie od jego wielkości czy branży.

Warto zdecydować się na opisywane rozwiązania, ponieważ zapewniają one możliwość kontroli dostępu użytkowników do 4000 aplikacji, kontrolę ruchu sieciowego poprzez filtrowanie adresów URL. Zapory Cisco gwarantują także funkcjonalność Advanced Malware Protection, która odpowiada za ciągłe monitorowanie złośliwych zachowań. Urządzenie jest wyposażone również w specjalistyczny system zapobiegający włamaniom, czyli NGIPS.

Zapory marki Cisco wyróżniają się spośród urządzeń tej kategorii, ponieważ ich zadaniem jest ułatwianie życia użytkownika i działanie dla jego korzyści – odpowiedni dobór alertów oraz zautomatyzowane analizowanie zagrożeń umożliwia pracownikom działu IT spożytkowanie czasu pracy na inne, priorytetowe zadania, bez konieczności analizowania wielu alertów typu „false positive”.

Największe zalety zabezpieczeń Cisco

W tej części artykułu postaramy się przedstawić Państwu najistotniejsze zalety zapór sieciowych oferowanych przez markę Cisco. Wybierając rozwiązania zabezpieczające warto postawić na takie, które zapewni nam jak najwięcej zalet i będzie działać niezawodnie. Rozwiązania Cisco cechują się przede wszystkim:

 • bardzo szybkim czasem wykrycia zagrożenia – nawet w 3,5 godziny, podczas gdy większości organizacji zajmuje to od 100 do 200 dni
 • zaskakująco niskim kosztem w porównaniu do innych obecnych na rynku rozwiązań, a także opłacalnością, ponieważ koszt usunięcia skutków awarii lub ataku może sięgnąć nawet czterech milionów dolarów
 • zautomatyzowaniem operacji związanych z siecią, co skutkuje obniżeniem poziomu złożoności – producent zadbał o to, aby rozwiązanie Cisco NGFW współpracowało z innymi narzędziami zabezpieczającymi oferowanymi przez Cisco, co automatyzuje wiele procesów i odciąża pracowników działu IT odpowiedzialnych za reagowanie na alerty generowane przez zaporę sieciową
 • specjalnymi technologiami mającymi ułatwić skanowanie sieci i egzekwowanie zasad bezpieczeństwa – Cisco ISE odpowiada za identyfikowanie każdego urządzenia, które loguje się do sieci, natomiast Cisco Stealthwatch odkrywa wszelkie zagrożenia pojawiające się w sieci, nawet jeśli uda im się pokonać zabezpieczenia pierwszej linii
 • automatycznym zapobieganiem incydentom bez ograniczania działań firmy – zautomatyzowanie działania zapory sprawia, że eliminowanie pojawiających się zagrożeń nie wpływa na sprawność pracy całego przedsiębiorstwa
 • szybkimi aktualizacjami, które pojawiają się na bieżąco, dzięki czemu użytkownik nie jest narażony na nowe ataki i zagrożenia (w sieci codziennie zmienia się sytuacja dotycząca zagrożeń, a użytkownik musi być wyjątkowo czujny, aby uniknąć ataku)

  cisco firewall

 • zastosowaniem segmentacji, która umożliwia łatwiejsze powstrzymanie ataku dzięki podzieleniu sieci na segmenty, w których atak nie może w prosty i szybki sposób się rozprzestrzenić – jest szybko neutralizowany przez odpowiednie narzędzia
 • łatwością wykrycia wycieków danych, dzięki czemu użytkownik może bardzo szybko zareagować na naruszenie i powstrzymać wyciek, zanim hakerzy uzyskają dostęp do zbyt wielu cennych informacji bądź przerwą istotne procesy
 • możliwość uzyskania szczegółowego wglądu w informacje o sieci oraz bezpieczeństwie – jest to możliwe dzięki zaawansowanym funkcjonalnościom, które zostały wprowadzone, na przykład NGIPS (system zapobiegania włamaniom nowej generacji), który umożliwia szybkie dostrzeganie zagrożeń i automatyczne blokowanie ich – jest to najwyżej oceniany spośród podobnych systemów – bądź AMP (zaawansowana ochrona przed złośliwym oprogramowaniem) odpowiadająca za ciągłe analizowanie aktywności plików, pomaga to wykryć zagrożenia, którym udało się ominąć pierwszą linię ochrony (jest to około 1%), kolejną z takich funkcjonalności jest ISE – odpowiada ona za śledzenie użytkowników oraz kontrolę dostępu, a także wymuszanie przestrzegania zasad zapory na wszystkich urządzeniach w sieci

Z rozwiązań oferowanych przez Cisco korzysta obecnie bardzo wiele użytkowników profesjonalnych, między innymi działających w branży szkolnictwa, finansów oraz IT.

Z pewnością każde przedsiębiorstwo będzie w stanie (z ewentualną pomocą ekspertów) odnaleźć w asortymencie marki Cisco idealne rozwiązanie zabezpieczające, które będzie dostosowane do poziomu rozwoju oraz profilu działania tej konkretnej firmy. Wybierając tego typu rozwiązania warto również zwrócić uwagę na plany na przyszłość związane z rozbudowywaniem firmy i możliwością gwałtownego zwiększenia się potrzeb w zakresie bezpieczeństwa.

Podsumowując, zapory sieciowe oferowane przez markę Cisco to niezawodne i wydajne urządzenia, które z pewnością idealnie sprawdzą się w przedsiębiorstwach dowolnej wielkości. Szereg posiadanych przez nie zalet zachęca do zakupu i pozwala każdemu z użytkowników odnaleźć idealne rozwiązanie dla konkretnej firmy.

Liczymy na to, że lektura tego tekstu umożliwiła Państwu zapoznanie się z ofertą Cisco i wszystkimi zaletami opisanych produktów.

Jeżeli są Państwo zainteresowani zakupem wspomnianych rozwiązań, zachęcamy do zapoznania się z szeroką ofertą naszego sklepu thomas it.

W asortymencie, oprócz zapór sieciowych Cisco, posiadamy wiele produktów renomowanych marek, które pozwalają na stworzenie rozwiązań sieciowych najwyższej jakości dla każdego przedsiębiorstwa, niezależnie od profilu działania czy wielkości.

Nasi konsultanci z chęcią pomogą Państwu w wyborze idealnych sprzętów i odpowiedzą na wszelkie pytania.

Kontakt:


Napisz komentarz

Plain text

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.