Wydajne serwery HPE ProLiant Gen10

Poznaj nowe serwery HPE ProLiant Gen10

Serwery HPE ProLiant Gen10 to jedne z najnowszych urządzeń serwerowych typu tower. Zapewniają one mnóstwo funkcji gwarantujących wygodną, wydajną i intuicyjną obsługę i utrzymanie, jednocześnie oferując ogromne możliwości skalowania i rozbudowy wraz z rosnącymi wymaganiami i potrzebami przedsiębiorstwa. HPE ProLiant Gen10 świetnie sprawdzą się zwłaszcza w przypadku małych i średnich firm poszukujących elastycznej infrastruktury serwerowej umożliwiającej organizacjom na dynamiczny wzrost.

Wydajność, bezpieczeństwo i skalowalność na wyciągnięcie ręki

Serwery serii ProLiant miały być odpowiedzią na drogie, niewydajne i drogie w utrzymaniu serwery dostosowane do potrzeb średnich i dużych organizacji. HPE rozbudowaną serią modeli ProLiant 10. oraz poprzedni generacji pokazał, że możliwe jest dostarczenie mniejszym firmom ekonomicznych, efektywnych i wydajnych rozwiązań pozwalających na sprawne i bezpieczne przetwarzanie danych.

Urządzenia serii HPE ProLiant Gen10 zapewniają zwinność, elastyczność, bezpieczeństwo oraz pełną kontrolę kosztów utrzymywanej infrastruktury chmury publicznej. HPE ProLiant Gen10 to seria urządzeń serwerowych powstała na bazie opinii, uwag i potrzeb użytkowników poprzednich generacji serwerów ProLiant.

Producent zaimplementował w urządzeniach podzespoły, rozwiązania konstrukcyjne i oprogramowanie, które wspólnie zapewniają światowej klasy wydajność, intuicyjną konfigurację i eksploatację, a także niski całkowity koszt posiadania (TCO).

Zastosowanie serwerów HPE ProLiant Gen10

Urządzenia serwerowe HPE ProLiant DL380 10. generacji to użyteczne rozwiązania, które mogą być stosowane w wielu różnych zastosowaniach. Urządzenia świetnie sprawdzą się między innymi do konteneryzacji i wirtualizacji, a także jako serwery bazodanowe i aplikacyjne. Serwery sprawdzą się więc m.in. w centrach zbierania i przetwarzania danych oraz w firmach, które stawiają na maksymalne bezpieczeństwo i jednocześnie nie chcą rezygnować z wysokiej wydajności sprzętu i sieci.

Dzięki dedykowanemu oprogramowaniu sprzęt może być zdalnie konfigurowany oraz monitorowany, a przez to może okazać się strzałem w 10-tkę zwłaszcza w przypadku przedsiębiorstw planujących cyfrową transformację organizacji oraz wdrażających model pracy zdalnej.

Serwery ProLiant DL380 Gen10 oparte są o technologię firmy Intel i obsługują do 2 procesorów oraz do nawet 3 TB pamięci RAM. Poza tym pozwalają na montaż do 6 dysków HDD lub SSD z tyłu obudowy i do aż 24 dysków SD albo HDD z przodu obudowy. Są to modele dwugniazdowe montowane w szafach rack o wymiarze 19”.

Co nowego znajdziemy w 10. generacji serwerów HPE ProLiant?

Porównując serię urządzeń serwerowych HPE ProLiant Gen10 do 9. generacji, możemy znaleźć wiele nowych rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych, które zwiększają wydajność, bezpieczeństwo i funkcjonalność serwerów.

Wśród nowości w urządzeniach DL380 należy wymienić przede wszystkim zaimplementowanie skalowalnej pamięci trwałej HPE, wdrożenie modułów NVDIMM i modułów 16 GB NVIDIA Tesla V100 FHHL. Poza tym producent zdecydował się na montaż napędów: 12 TV LFF dużej pojemności, SSD 15,3 TB, NVMe o pojemności 4 TB i 4 napędów WI SFF SCN 375 GB NVMe.

Do tego należy zaliczyć także procesor IST HPE z pojemnikami Gold 6143 i Platinum 8165, nowe opcje kart graficznych NVIDIA i AMD, dysk SATA RI SSD 7,68 TB oraz kartę akceleratora PCIe 4 TB. Dodatkowo serwery HPE ProLiant DL380 Gen10 zostały wyposażone w 1-portową kartę sieciową Ethernet 100 Gb, kontroler 12G SAS PCIe Smart Array P824i-p SR Gen10 zapewniający 24 wewnętrzne ścieżki i 4 GB pamięci podręcznej.

Słowem podsumowania – dlaczego warto zainwestować w serwery HPE ProLiant DL Gen10?

Serwery ProLiant DL380 Gen10 zostały zaprojektowane przede wszystkim, aby spełnić potrzeby i oczekiwania małych i średnich przedsiębiorstw oraz organizacji. 10. generacja łączy atrakcyjną cenę zakupu i niskie całkowite koszty utrzymania z szeroką funkcjonalnością oraz świetną wydajnością.

Urządzenia HPE ProLiant DL Gen10 zapewniają dodatkowo intuicyjną obsługę, prosty interfejs i system zarządzania, a także łatwą konfigurację i administrację. Jednocześnie seria serwerów bez problemów zmieści się w budżecie większości małych i średnich firm.

Co ważne, nowoczesne oprogramowanie pozwala na łatwą i wydajną automatyzację procesów w środowisku IT oraz mnóstwo funkcji, które umożliwiają sprawne dostosowanie konfiguracji serwera do zróżnicowanych potrzeb firm działających w niemal każdej branży.

Warto również zwrócić uwagę na to, że wszystkie serwery HPE ProLiant DL Gen10 zapewniają kompaktowe wymiary, dzięki czemu mogą być z łatwością implementowane nawet w niewielkich infrastrukturach IT przedsiębiorstw.

Istotne jest również nowoczesne oprogramowanie dostarczane przez producenta. Wymienić należy m.in. funkcję HPE SmartMemory, która zabezpiecza dane przed ich utratą czy funkcję HPE Intelligent Provisioning oraz HPE SmartUpdate zapewniające łatwą konfigurację oraz szybkie i proste aktualizowanie oprogramowania serwerów.


Napisz komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.