Jaki serwer do firmy?

Żadna firma nie jest w stanie funkcjonować bez serwera – jest to urządzenie stanowiące niezbędną część każdego prawidłowo działającego rozwiązania sieciowego w przedsiębiorstwie. Od wielu lat firmy produkujące serwery prześcigają się w tworzeniu bardziej nowoczesnych i zaawansowanych rozwiązań.

Produkty te różnią się jednak między sobą wieloma cechami – parametrami, jakością wykonania, zastosowaniem, możliwościami itd. Z pewnością wielu administratorów sieci zastanawia się, jaki serwer wybrać, aby uzyskać najlepszą jakość działania, wydajność oraz niezawodność? Z pomocą przychodzi ten właśnie artykuł, w którym postaramy się krótko wyjaśnić Państwu, czym kierować się przy wyborze serwera do firmy oraz jakie marki są najbardziej polecane.

Na początek przytoczymy kilka prostych pytań, które musi zadać sobie każda osoba zastanawiająca się nad zakupem serwera do użytku profesjonalnego.

Odpowiedzi na te pytania pomogą w zawężeniu pola poszukiwań, aby po zakupie przez cały okres eksploatacji odczuwać stuprocentowe zadowolenie w związku z wyborem najwyższej jakości serwera.

Jaki serwer do firmy?

Do czego jest nam potrzebny serwer?

Serwer w firmie może mieć wiele różnych zastosowań, a to, jakie funkcjonalności przydadzą się w konkretnym przedsiębiorstwie, powinno mieć wpływ na ostateczny wybór.

Na rynku dostępne są serwery o różnym poziomie zaawansowania – klient powinien przede wszystkim zastanowić się, jak bardzo rozwiniętego urządzenia potrzebuje jego firma, a także jakie są jej plany na przyszłość, ponieważ warto byłoby wybrać serwer, który będzie mógł być eksploatowany przez wiele lat.

Warto więc zainwestować w profesjonalne rozwiązania odpowiedniej jakości, które nie będą generować zbyt wysokich kosztów eksploatacji i spełnią wszystkie oczekiwania użytkowników.

To, do czego dokładnie będzie wykorzystywane urządzenie ma ogromne znaczenie w kontekście jego konfiguracji, dlatego warto poświęcić sporo czasu na przeanalizowanie potrzeb oraz profilu działania i pozwoli na dobór serwera do firmy.

Krótko mówiąc, urządzenie musi być: dostosowane do naszych potrzeb, wydajne, niezawodne, posiadać możliwość rozbudowywania oraz zapewniać potrzebne opcje konfiguracyjne.

Na jakie parametry serwera warto zwrócić uwagę?

Najistotniejszą część każdego serwera stanowi oczywiście dysk twardy. To jego parametry powinny interesować nas najbardziej, ponieważ od nich zależy spełnienie najważniejszych funkcji serwera.

Wybierajmy dyski twarde, które pracują szybko i oszczędnie, a zarazem niezawodnie.

Jeżeli podejmiemy odpowiednią decyzję w przyszłości zaoszczędzimy sporo czasu i pieniędzy, a to ma ogromne znaczenie dla budżetu naszego przedsiębiorstwa.

Jaki serwer do firmy?

Przykładem serwera wyposażonego w wysokiej jakości dysk twardy jest HP BL460c Gen8.

Zastosowany w urządzeniu dysk to 2,5" dysk twardy obsługujący zarówno interfejs SATA, jak i SAS. Wykorzystuje on także niezwykle istotną usługę RAID, pozwalającą na tworzenie wydajnych macierzy dyskowych. Serwer może jednocześnie obsługiwać dwa dyski twarde, co pozwala na sprawne rozbudowywanie sieci. Kolejnym parametrem, który jest bardzo ważny jest możliwość nieprzerwanej pracy i odłączania dysków "na gorąco", czyli metodą "hot-swap". Te cechy gwarantują ciągłość pracy systemu i minimalizują ryzyko utracenia istotnych danych na skutek awarii.

Serwer jako podstawowa część rozwiązań sieciowych, musi koniecznie pracować nieprzerwanie i działać na takim samym poziomie – nie warto inwestować w urządzenia, które nie działają stabilnie, ponieważ nie sprawdzą się one w żadnym przedsiębiorstwie.

Każdy z użytkowników sieci wie, jak ważne jest bezpieczeństwo danych, dlatego dbajmy o nie na wszystkich płaszczyznach - także poprzez eliminowanie ryzyka awarii.

Jaką obudowę serwera wybrać?

Istnieje kilka różnych typów obudów serwerowych - wybór powinien być uzależniony przede wszystkim od tego, jak urządzone jest centrum danych i jakie serwery najlepiej się tam wpasują.

Klienci zazwyczaj dokonują wyboru pomiędzy dwoma najbardziej typowymi obudowami, czyli typem rack i tower.

Ten pierwszy musi zostać zamontowany w specjalnej szafie serwerowej, drugi rodzaj przypomina kształtem obudowę klasycznego komputera stacjonarnego.

Jaki serwer do firmy?

Przykładowym serwerem typu rack, na który warto zwrócić uwagę podczas dokonywania wyboru, jest HPE DL380. Ten produkt cechuje się nowoczesnością, jest bardzo bezpieczny i może być z łatwością rozbudowywany, co ma ogromne znaczenie w szybko rozwijających się firmach. Wiele procesów związanych z zarządzaniem cyklem eksploatacji serwera jest w pełni zautomatyzowana, co gwarantuje szybkość oraz niezawodność pracy urządzenia. HP DL380 to urządzenie przeznaczone dla profesjonalistów, które z pewnością nie zawiedzie użytkowników.

Wśród serwerów typu tower na rynku wyróżnia się linia produktów HPE Proliant ML - są to wydajne i efektywne urządzenia, które znajdą zastosowanie zarówno w mniejszych, jak i sporej wielkości serwerowniach. Ich wykorzystanie ułatwia rozbudowę rozwiązań sieciowych, dlatego są odpowiedzią na potrzeby szybko rozwijających się przedsiębiorstw. Przykładowy serwer HPE z tej linii to HP ML150. To urządzenie zapewnia sprawną oraz produktywną pracę, jest funkcjonalne i wyposażone w wiele dodatkowych, inteligentnych opcji. Zaletą jest także atrakcyjna cena oraz możliwość szybkiej i prostej rozbudowy.

Jaka marka serwera do firmy będzie najbardziej odpowiednia?

Szeroki wachlarz rozwiązań serwerowych dostępny obecnie na rynku może wprawić w zakłopotanie niejednego klienta, dlatego przed dokonaniem zakupu warto zasięgnąć opinii ekspertów i dokładnie przeanalizować potrzeby swojej firmy, aby zdecydować się na najbardziej optymalne rozwiązanie.

W tym artykule chcielibyśmy zaprezentować Państwu opcje serwerowe HPE. Kilka przykładów godnych uwagi serwerów HPE przytoczyliśmy w poprzednich akapitach. Markę Hewlett-Packard zna chyba każdy - jest to profesjonalna firma zajmująca się tworzeniem sprzętu informatycznego od kilkudziesięciu lat.

HPE posiada jedną z najszerszych ofert produktów, a z ich urządzeń korzystają największe korporacje na świecie.

Szczególną popularnością cieszą się właśnie serwery HPE, które są doceniane za swoją niezawodność oraz wysoką jakość wykonania.

Thomas it posiada w swoim asortymencie bardzo wiele serwerów HPE – jedna z najpopularniejszych linii to serwery HPE Proliant. Są to urządzenia przeznaczone do użytku profesjonalnego, które cechują się przede wszystkim wydajnością, niezawodnością oraz skalowalnością. Zastosowano w nich funkcje automatyzacji pracy, które znacząco usprawniają działanie rozwiązań sieciowych w przedsiębiorstwie.

Z linii serwerów HPE Proliant w szczególności polecamy serwery HPE rack - są one produktami najwyższej jakości, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Kolejnym przykładem może być serwer HP DL160. Jest to model umieszczony w kompaktowej obudowie, który zapewnia wyjątkowe możliwości pamięci masowej.

Ułatwia rozbudowę rozwiązań sieciowych, wyposażony jest w dedykowane oprogramowanie i sprawdzi się w przedsiębiorstwach każdej wielkości. Jego dodatkową zaletą są najwyższej jakości podzespoły.

W linii serwerów HP Proliant dostępne są także serwery typu blade - przykładem może być produkt HP BL460c. Jest to dwugniazdowy serwer, który idealnie sprawdzi się w korporacyjnym centrum danych. Pojemność pamięci serwera została zwiększona przy wykorzystaniu nowatorskiej technologii HP SmartMemory. Urządzenie oceniane jest jako niezawodne oraz wydajne – z pewnością spełni oczekiwania wielu użytkowników profesjonalnych.

Niezależnie od tego, który produkt z szerokiej oferty serwerów HPE wybiorą Państwo dla swojej firmy – z pewnością będzie on świetnym uzupełnieniem rozwiązań sieciowych w przedsiębiorstwie i stanie się podstawą sprawnie działającej, wydajnej i niezawodnej sieci.

Serwery HP cechują się znakomitym stosunkiem ceny do jakości oraz niezwykle łatwą instalacją, konfiguracją oraz eksploatacją.

Tworzone przez HPE serwery do firmy stale są rozwijane i ulepszane, dlatego klienci mogą zawsze liczyć na posiadanie najnowocześniejszych urządzeń.

Gdzie je zakupić? Polecamy sprawdzenie oferty tych produktów w naszym sklepie – thomas it zajmuje się profesjonalną dystrybucją rozwiązań serwerowych HPE, wraz z akcesoriami, usługami informatycznymi oraz oprogramowaniem.

Konsultanci thomas it są ekspertami w tej dziedzinie, dlatego służą klientom swoją pomocą.

Podsumowując, jasno możemy stwierdzić, że serwery są niezwykle istotnymi urządzeniami. Nie jest możliwe stworzenie wydajnych i profesjonalnych rozwiązań sieciowych bez wykorzystania serwerów, dlatego warto znaleźć wśród tych urządzeń te, które najbardziej odpowiadają potrzebom naszej firmy, zainwestować w profesjonalne rozwiązania i przez lata cieszyć się sprawną, wydajną i nieprzerwaną pracą sieci firmowej.

Mamy nadzieję, że lektura powyższego artykułu pomogła Państwu w dokonaniu wyboru odpowiedniego serwera dla firmy. Jeśli interesuje Państwa oferta serwerów w sklepie thomas it lub mają Państwo jakiekolwiek pytania - gorąco zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami, którzy z chęcią rozwieją wszelkie wątpliwości.

Kontakt:


Napisz komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.