Opcje serwerowe Lenovo

Z pewnością kiedyś słyszałeś o marce Lenovo i jej produktach. Czy zastanawiałeś się co odróżnia produkty tej firmy od innych? Czy wiesz jakie serwery Lenovo są dostępne w naszej ofercie? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Filozofia przedsiębiorstwa

Lenovo to firma informatyczna założona w Chinach w 1984 roku. Główna siedziba mieści się w Hong Kongu. Aktualnie, marka uważana jest za jednego z największych na świecie producentów komputerów osobistych.
Urządzenia firmy Lenovo są często wybierane wśród konsumentów. Nowoczesny design, wysoka jakość wykonania w połączeniu z konkurencyjnymi cenami sprawiają, że marka zyskała zaufanie swoich użytkowników. Podczas tworzenia nowych rozwiązań przedsiębiorstwo skupia się na takich celach jak: pobudzenie wyobraźni klientów oraz sprawienie, by ich praca była łatwa i przyjemna.

Oferta marki

W szerokim wachlarzu asortymentowym Lenovo znajdziemy m.in. notebooki, stacje robocze tj. ThinkCentre, ThinkStation, Essential), macierze dyskowe czy monitory. Firma umożliwia także wykupienie pakietów serwisowych, które pozwalają przedłużyć gwarancję nawet o 5 lat.
Opcje serwerowe Lenovo

Opcje serwerowe marki Lenovo

W tym momencie warto zaznaczyć fakt, że właściwie od początków działalności, firma produkowała serwery, natomiast dopiero po przejęciu linii serwerowej IBM – czyli System X w 2014 roku. Lenovo jako producent został trzecim dostawcą tego typu rozwiązań na świecie, zaraz za HP oraz Cisco.
Lenovo w zakresie opcji serwerowym oferuje przede wszystkim procesory, dyski twarde, pamięci RAM, karty sieciowe, a także inne akcesoria, które łączą się w kompletną platformę. Zapewniają niezbędne warunki środowiskowe do poprawnego funkcjonowania serwerów, ich rozbudowy a także poprawy parametrów. Modele serwerowe proponowane w ofercie usprawniają rozszerzenie struktury IT, zwiększenie skalowalnością, a także odpowiednie dopasowanie funkcjonalności zgodnie z preferencjami użytkowników oraz wymogami konkretnej branży.

Dotychczas serwery kojarzone były z bardzo dużą, drogą, ale również i wydają maszyną. Wiele firm nie mogło pozwolić sobie na taki wydatek, a także brakowało im umiejętności do samodzielnej obsługi takiego urządzenia. Podstawowym elementem w każdym centrum przetwarzania danych są umieszczone w nich serwery.

Struktury IT w przedsiębiorstwach bardzo szybko ewoluują i rozrastają się. Co za tym idzie? Firmy wymagają jak największej wydajności oraz opłacalności usług z których korzystają.
Szeroka gama wydajnych oraz nowoczesnych serwerów Lenovo w ofercie zapewnia ograniczenie ryzyka oraz kosztów przedsiębiorstwa. Pozwala na zbudowanie niezawodnej, ekonomicznej oraz energooszczędnej struktury IT, która pozwoli użytkownikowi świadczyć usługi o wysokiej jakości.

Poza platformami roboczymi, monitorami itp., marka oferuje również serwery z serii Lenovo System X czy Lenovo ThinkServers. Podstawową myślą przy tworzeniu tych serwerów było połączenie wydajności z małymi kosztami eksploatacyjnymi. Najnowocześniejsze technologie miały ułatwić zarządzanie strukturą IT oraz usprawnić wykonywaną pracę. Serwery oferowane są zarówno w obudowach Lenovo Rack oraz Lenovo Tower.
Opcje serwerowe Lenovo

Serwery System X

System X to bardzo popularna i elastyczna rodzina serwerów Lenovo. Przeznaczona dla małych firm, którym zależy na łatwej instalacji oraz korzystnej cenie. Spełniają potrzeby współczesnych przedsiębiorstw, które wymagają od serwerów dostępności i niezawodności. Serwery posiadają procesory Intela, które są dostępne w dwóch wersjach obudów: Lenovo Tower oraz Lenovo Rack.

Zakupienie od IBM linii serwerów System x, pozwoliło firmie Lenovo stać się jednym z nielicznych producentów na rynku, którzy oferują maszyny z opcją instalacji do ośmiu jednostek CPU.
Nowoczesne serwery Lenovo to nie tylko duża wydajność oraz pojemność, ale także gwarancja bezpieczeństwa danych, niezawodności oraz stabilności. Minimalizuje do zera różnego rodzaju przestoje, co finalnie pozwala na zwiększenie komfortu oraz efektywności pracy.

Serwer Lenovo x3950 X6 to jeden z największych oraz najwydajniejszych modeli z procesorem Intel x86. Zajdziesz je na naszej stronie:. Przedstawiciel linii Mission-Critical, która jest przeznaczona dla najbardziej krytycznych wymagań. Idealnie sprawdza się w przypadku przedsiębiorstw, w której niezbędna jest wysoka moc obliczeniowa w ramach jednego urządzenia. Bardzo dobrze nadadzą się do sporych struktur transakcyjnych OLTP, a także do systemów analitycznych OLAP. Potężna moc obliczeniowa serwera Lenovo x3850 X6 to również bardzo dobra platforma wirtualizacji dla wymagających i dużych aplikacji.
Opcje serwerowe Lenovo

Lenovo Flex System

Serwery z grupy Flex System to wyjście poza tradycyjnie używaną platformę kasetową. Produkty pozwalają na dostęp użytkowników do rozwiniętych mechanizmów wirtualizacji w połączeniu ze zintegrowanym systemem zarządzania. Największym atutem tego rozwiązania jest możliwość elastycznej konfiguracji systemu, zgodnie z potrzebami struktury IT Twojego przedsiębiorstwa.

Idealne rozwiązanie dla firm, które są zainteresowane migracją posiadanej infrastruktury kasetowej, aby uprościć zarządzanie systemami oraz osiągnąć wysoką wydajność, elastyczność i proces wdrażania nowych aplikacji.
Lenovo Flex System to prosta w obsłudze, zintegrowana platforma, która oferuje zarówno zasoby obliczeniowe, pamięć masową oraz sieciową, po to aby spełnić wymagania aplikacji wykorzystywanych w Twojej strukturze IT. Podstawową zaletą serwerów z tej linii jest system kontrolowania i zarządzania zużyciem energii wszystkich głównych komponentów. Dzięki temu rozwiązaniu zyskujesz całkowitą kontrolę nad zużyciem energii oraz kosztami eksploatacji posiadanych urządzeń w przedsiębiorstwie. Dodatkowo, otrzymujesz system zarządzania modułami wentylatorów, który pozwala na zwiększenie pracy wentylatorów konkretnych punktów.
Seria Flex System jest reprezentantem technologii najnowszej generacji, która charakteryzuje się najwyższą wydajnością i przepustowością połączoną z pamięcią masową SAN.

Lenovo Think Servers

Serwery Lenovo Think Servers to przede wszystkim połączenie innowacyjnych rozwiązań wraz z niezawodnością systemów. Znajdą swoje zastosowanie w każdym rodzaju przedsiębiorstw oraz instytucji, niezależnie od dotychczasowej struktury IT. Modele z tej rodziny serwerów są dostępne zarówno w obudowie Lenovo Rack jak i Lenovo Tower. Serwery Lenovo Tower charakteryzują się głównie zamkniętą oraz wolnostojąca obudową – przypominają komputer osobiste. Lenovo Rack to serwery, które posiadają moduły odpowiednie do montażu w szafach lub stojakach. Pozwalają na wydajne gospodarowanie przestrzenią IT, a także umożliwiają ochronę fizyczna wraz z odpowiednim systemem chłodzenia.

Serwery Lenovo Think Server to bardzo dobry sposób, który pozwala na udostępnianie danych oraz łączenie komputerów i użytkowników. Posiada wysoką moc obliczeniową, która zaspokoi potrzeby zarówno małych jak i średnich firm. Odeszły w zapomnienie czasy, gdzie na serwery o wysokiej wydajności mogły sobie pozwolić tylko duże korporacje. Wydatek poniesiony na serwer z serii Lenovo ThinkServer można porównać do zakupu dobrej klasy komputera osobistego. Elastyczne możliwości konfiguracji pozwalają dopasować układy w spójną platformę. Najważniejszą cechą serwerów z serii Lenovo Think Servers to wysoka kultura pracy oraz mały pobór mocy, co zostało osiągnięte dzięki energooszczędnym procesorom oraz wentylatorom ograniczającym szumy.

Idealnie sprawdzi się w strukturach IT, które wymagają dużej ilości wolnego miejsca dla aplikacji. Dynamiczne chłodzenie pozwala na niezawodność pracy serwerów, która przekłada się na zwiększenie efektywności przedsiębiorstwa.

Modele z linii Lenovo ThinkServer posiadają bardzo łatwą platformę zarządzania. Centralny ośrodek zarządzania pozwala na stałe monitorowanie oraz wykrywanie usterek w czasie rzeczywistym.
Nowoczesne serwery dla przedsiębiorstw to gwarancja bezpiecznego przechowywania danych i aplikacji, stabilność oraz niezawodna praca struktury IT. Pozytywnie wpływa na komfort i ekonomię prowadzonego biznesu.

Warto wybrać model, który zapewni podstawowe wymagania użytkownika oraz umożliwi jego rozbudowę w przyszłości.

Jak zdążyłeś zauważyć serii i modeli serwerów Lenovo jest bardzo dużo. Jeżeli w dalszym ciągu borykasz się z wątpliwościami na który produkt powinieneś się zdecydować, poproś o pomoc naszych Doradców Technicznych.

Kontakt:


Napisz komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.