Serwery HPE ProLiant Gen 10

Seria serwerów HPE ProLiant

Seria ProLiant to serwery z zakresu standardowych szaf rackowych (stelażowych) oraz rozwiązań wieżowych typu tower.

Wyróżniają ją trzy podstawowe cechy: wysoka elastyczność konfigurowania ustawień oraz ich rozbudowy, wydajność oraz bezawaryjność działania.

Linia ta, została stworzona głównie z myślą o małych oraz średnich przedsiębiorstwach w zakresie gromadzenia oraz przetwarzania danych zmiennych (big data), rozwiązaniach chmurowych, a także zwiększeniu bezpieczeństwa całego środowiska IT.

Serwery HPE ProLiant Gen 10

Linia ProLiant miała być alternatywą dla kosztownych, nieekonomicznych w utrzymaniu, niewydajnych oraz przestarzałych serwerów, na rzecz innowacyjnych produktów, które gwarantują szybkość działania, efektywność połączoną z niskimi kosztami eksploatacyjnymi.

W ofercie produktów HPE ProLiant znajdziemy szeroki wachlarz rozwiązań i modeli, które pozwalają na odpowiednie dopasowanie produktu do prowadzonej działalności oraz wymagań Klientów.

Dzięki zastosowaniu najnowszych, dostępnych na rynku technologii, serwery zużywają optymalną ilość energii elektrycznej, zmniejszając tym samym całkowity koszt ich posiadania. Każdy z produktów umożliwia pracę na kilku aplikacjach jednocześnie, co ma odzwierciedlenie w podwyższeniu tempa pracy całej struktury IT firmy.

Wybierając serwer z linii ProLiant zapewniasz swojemu przedsiębiorstwu możliwość szybkiego reagowania na pojawiające się problemy i zagrożenia w swojej sieci lokalnej.

Największą zaletą serwerów HPE ProLiant jest to, że ułatwiają montaż nawet w przypadku mocno ograniczonej przestrzeni.

Oferta dotyczy zarówno ergonomicznych serwerów ze stosunkowo wysoką funkcjonalnością jak i tych najbardziej wymagających z szeroko rozwiniętą infrastrukturą IT w firmie.

Seria HPE ProLiant Gen 10 jest następcą wersji HPE Proliant Gen 9.

Porównanie HPE ProLiant Gen 9 z Gen 10:

Serwery HPE ProLiant Gen 10

Serwery HPE ProLiant DL Gen10

HPE ProLiant DL to rozwiązania stworzone z myślą o małych oraz średnich przedsiębiorstwach. Są połączeniem wysokiej funkcjonalności, za stosunkowo niską cenę – przystępną dla każdego budżetu. Podstawowe zalety produktów z tej serii to: łatwy interfejs i system zarządzania, ergonomiczne wymiary, uproszczony proces konfiguracji.

ProLiant DL360 Gen 10

Proponowany przez firmę HPE serwer z serii ProLiant DL360 Gen10 to nowy, dwugniazdowy model z obudową 1U, przeznaczoną do montażu w szafie rack 19”.

W konfiguracji fabrycznej wyposażony został w procesor Intel Xeon-Silver 4110 8-Core 2.1 GHz 11 MB cache, 16GB pamięci DDR4 2666 MHz, dwa dyski twarde SAS o pojemności 300 GB oraz kontroler sprzętowy HP Smart Array P408i-a z 2GB cache i FBWC.

Polecany przede wszystkim dla przedsiębiorstw, którym zależy na wysokiej mocy obliczeniowej serwerów na potrzeby wirtualizacji lub zarządzania bazami danych.

Serwer HPE ProLiant DL 360 Gen 10 pozwala na zautomatyzowanie kilku procesów w środowisku IT, tj. aktualizacje, stałe monitorowanie i konserwacja. Największymi zaletami tego modelu jest uzyskanie obniżonych kosztów związanych z chłodzeniem oraz zużyciem energii elektrycznej.

Serwer HPE ProLiant DL380 Gen 10

Serwery HPE ProLiant Gen 10

Model dwugniazdowy, przeznaczony do montażu w szafie rack 19” z obudową 2U. Obsługuje procesory Intel Xeon Scalable.

W fabrycznej konfiguracji wyposażony w jeden procesor Intel Xeon-Silver 4110 8-Core 2.1 GHz 11 MB cache, pamięć 16 GB DDR 2666 MHz, a także trzy twarde dyski SAS z pojemnością 300 GB, dodatkowo sprzętowy kontroler HP Smart Array P408i-a z 2GB cache i FBWC.

Idealne rozwiązanie dla firm, dla których najważniejsze jest bezpieczeństwo połączone z wysoką wydajnością.

Dodatkowo ten model oferuje prostotę obsługi i zarządzania, możliwość rozbudowywania oraz bardzo dużą przestrzeń dyskową. Przy tworzeniu serwera DL380 zastosowano technologie stanowiące nowe standardy w centrach zbierania oraz przetwarzania danych, oferując tym samym niezawodność pracy tych systemów, które mają znaczącą wagę dla danego projektu czy przedsiębiorstwa.

HPE ProLiant DL385 Gen 10

To wyjątkowy model tej serii. Główne zalety tego modelu są zbliżone do HPE DL380 Gen10, natomiast ten bazuje na najnowszych wersjach procesorów AMD EPYC, a nie tak jak wcześniej na Intel Xeon. Serwer DL385 Gen 10 pobił rekordy w testach, wyprzedzając tym samym inne ,konkurencyjne systemy z konfiguracją 2-procesorową.

Wydajność tego serwera w konfiguracji 2P 2U, czyli 2-procesory, 2-zatoki to zasługa zastosowania 64rdzenia oraz dostępu do 4TB pamięci RAM, a także 128 linii PCIe.

Taka kombinacja w przypadku liczby rdzeni i funkcjonalności, sprawia że użytkując ten model możemy uzyskać nawet o połowę niższe koszty przypadające na wirtualną maszynę HPE w porównaniu z tradycyjnymi, stosowanymi do tej pory rozwiązaniami serwerowymi. Dodatkowo zastosowane w tym modelu procesory pozwalają na obsługę do 24 wysoko wydajnym dysków NVMe, dzięki czemu jest to świetne rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które szukają połączenia bardzo szybkiego podsystemu pamięci masowej z wydajną platformą wirtualizacyjną.

HPE ProLiant DL560 oraz DL580 Gen 10

Serwery HPE ProLiant Gen 10

To dwa modele serwerów czteroprocesorowych, które wyposażone są w procesory Intel Xeon Scalable.

Zaprojektowane zostały z myślą o dostarczeniu użytkownikowi środowiska IT, maksymalnej wydajność oraz najlepszych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa. W oby dwóch modelach, nie zabrakło również zastosowania najnowszych technologii tj. dysk NVMe oraz pamięć NVDIMM, które zapewniają dużą liczbę wersji rozbudowywania, pozwalające na bardzo dobre dopasowanie.

Tego typu serwery sprostają każdemu rodzajowi obciążenia oraz wykorzystania z uwzględnieniem aplikacji krytycznych oraz rozbudowanych baz danych.

HPE ProLiant MicroServer Gen 10

To model przeznaczony dla niewielkich przedsiębiorstw, oddziałów zdalnych biur, a także biur domowych.

Największymi zaletami tego serwera są: ergonomiczne wymiary, cichość pracy oraz niewielkie zużycie energii. Wysoka wydajność została uzyskana dzięki AMD APU jest to układ, który połączył w sobie procesor tradycyjny wraz z układem graficznym pozwalającym na jednoczesną obsługę do dwóch ekranów 4k.

Cały serwer został stworzony, tak aby ułatwić wymianę dysków, pamięci, a także kart rozszerzeń. W zależności od opcji HPE MicroServer Gen10 może składać się z preinstalowanego systemu ClearOS, które jest zarządzany z prostego GUI.

Serwery HPE ProLiant ML Gen10

Rozwiązania wieżowe z serii ProLiant ML Gen10 to rozwiązania dostosowane zarówno do małych serwerowni w strukturze IT, jak i tam gdzie potrzebna jest wysoka wydajność, połączona z dużą mocą obliczeniową, a także szybkość przetwarzania i wysyłania danych. Idealne rozwiązanie również dla tych przedsiębiorstw którym zależy na stopniowym progresie.

HPE ProLiant ML110 Gen 10

Model serwera, który przeznaczony jest dla małych firm.

Zaspokaja podstawowe potrzeby użytkownika poprzez wysoką elastyczność rozbudowy i zastosowaniu najnowszych technologii związanych z bezpieczeństwem.

Ta wersja posiada gniazdo przeznaczone na jeden procesor, 6 slotów pamięci RAM, pięć slotów PCIe, a także miejsca na 8 dysków LFF lub 16 SFF. Serwer ten może również być dostosowany do standardu szafy rackowej.

HPE ProLiant ML350 Gen 10

Serwer idealnie sprawdzający się w firmowych strukturach IT, które obsługują krytyczne aplikacje oraz procesy organizacji.

Przeznaczony również do użytku w rozwijających się małych i średnich przedsiębiorstwach. Podstawowe zalety to: niezawodność, bezawaryjność, wydajność, bezkompromisowość oraz możliwość jego rozbudowywania.

Model ML350 wyposażony jest w najnowsze technologie tj. procesor Intel Xeon Scalable, pamięć DDR4, układy graficzne Nvidia oraz pamięć masową NVMe. Posiada również miejsce na rozbudową do 12 dysków LFF lub 24 SFF, co ma za zadanie sprostać wymaganiom dostarczania dużej i pojemnej pamięci masowej.

Powyżej opisane nowości w serwerach z linii HPE ProLiant Gen.10 mają bezpośrednio zwiększyć efektywność i zoptymalizować koszty ich użytkowników. Producent Hewlett Packard Enterprise zapewnia, że najnowsza seria znacznie zredukuje ponoszone dotychczas koszty przedsiębiorstwa, zwiększy wydajność i poprawi proces zarządzania całą infrastrukturą IT.

Jeżeli podczas lektury artykułu nasunęły Ci się jakieś dodatkowe pytania, lub chcesz dopasować odpowiedni serwer do wymagaj swojego przedsiębiorstwa i struktury IT, skontaktuj się z naszymi doradcami technicznymi a z postarają się rozwiać Twoje wątpliwości i znaleźć odpowiednie rozwiązanie.

Kontakt:


Napisz komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.