Opcje serwerowe HPE

Wydajne i nowoczesne serwery to priorytet współczesnych przedsiębiorstw. Poprawne i niezawodne działanie struktury IT w organizacji ma wpływ na wydajną i efektywną pracę na wszystkich jej płaszczyznach.

Jak rozbudować posiadaną infrastrukturę bez konieczności całkowitej jej przebudowy?

O tym i o innych możliwościach proponowanych przez firmę HPE dowiesz się z poniższego artykułu.

Historia firmy HPE

Hewlett Packard Enterprise, bo tak brzmi pełna nazwa tego międzynarodowego koncernu, powstał w listopadzie 2015 roku podczas podziału firmy Hewlett-Packard. Firma HPE dostarcza na rynek przede wszystkim urządzenia serwerowe, sieciowe oraz storage.

Marka oferuje swoim użytkownikom kilka rodzajów rozwiązań m.in. Serwery HPE, HPE Software, Networking, a także Aruba Networks w strukturze HPE. Pierwszy pion działalności firmy to szeroki wachlarz serwerów, które są dopasowane do potrzeb każdego klienta – od małych firm zaczynając, na dużych korporacjach kończąc. W ofercie znajdziemy serwery najwyższej jakości, które spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

HPE Software to z kolei część asortymentu przeznaczona dla klientów końcowych, który umożliwia optymalizację najważniejszych procesów biznesowych w przedsiębiorstwie.

HPE Networking to rozwiązania które usprawniają pracę struktury IT firmy, zapewniając stałą komunikację pomiędzy jej różnymi zasobami. Znajdziemy tutaj takie urządzenia jak przełączniki, routery, punkty dostępowe, oprogramowanie służące zarządzaniu sieci.

Ostatnim działem oferowanych usług jest Aruba Networks, gdzie znajdziemy rozwiązania wzmacniające organizację przedsiębiorstwa w zakresie obsługi użytkowników, bazując na rozwiązaniach chmurowych.

Rozbudowywanie infrastruktury IT

Opcje serwerowe to szansa na rozbudowanie posiadanej już struktury IT w przedsiębiorstwie lub w przypadku użytku własnego. Umożliwia zwiększenie wydajności, możliwości i funkcjonalności posiadanej infrastruktury, a także pozwala na dostosowywanie konkretnych rozwiązań do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Firma HPE posiada bardzo szeroko rozbudowaną ofertę w zakresie opcji serwerowych, co plasuje ją jako lidera w zakresie tworzenia oraz projektowania dopasowanych sieci komputerowych.

Wybierając opcje serwerowe HPE zyskujesz gwarancje najwyższej jakości połączonej z niezawodnością.
Opcje serwerowe HPE

Opcje serwerowe HPE

Marka Hewlett Packard Enterprise proponuje swoim klientom szeroki wachlarz opcji serwerowych, które są niezbędne do prawidłowego działania serwerów.

W ofercie znajdziemy takie produkty jak: zasilacze, kable, systemy chłodzenia, systemy służące do rozbudowy i poprawy parametrów np. twarde dyski, moduły pamięci, napędy, procesory, karty graficzne oraz sieciowe.

Opcje serwerowe HPE to gwarancja elastyczności w połączeniu z innowacyjnością – te dwie zalety pozwalają stworzyć nowoczesną infrastrukturę IT.

Kategorie opcji serwerowych HPE

Szeroki wachlarz produktów dostępnych w ramach opcji serwerowych HPE pozwala użytkownikowi rozbudować swoją infrastrukturę w zakresie każdej płaszczyzny jej funkcjonalności.

Dysk twardy HPE

Opcje serwerowe HPE

Jedną z dostępnych opcji serwerowych jest twardy dysk HPE. Jest to rodzaj pamięci masowej bazujący na magnetycznym nośniku, który jest niezbędny do przechowywania danych. Odpowiednio dopasowany dysk pozwala uzyskać optymalną wydajność oraz niezawodność przy jednocześnie niskim poziomie zużycia energii.

Najważniejsze parametry na które należy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego dysku twardego to: pojemność, czas dostępu do danych, szybkość transmisji danych oraz średni czas bezawaryjnej pracy.

W ofercie znajdziemy m. in dyski SAS i SATA, które idealnie sprawdzą się do przechowywania wszelkich danych. Gwarantują elastyczność oraz skalowalność, idealne do każdej infrastruktury sieciowej.

Oferuje bardzo dużą wytrzymałość na zużycie, dzięki zastosowaniu najwyższej jakości materiałów. Drugą opcją są dyski SAS. Idealnie sprawdzi się w warunkach pracy z aplikacjami kryzysowymi, dzięki wysokiej wytrzymałości.

Dysk napędzany jest silnikiem, który obraca się z prędkością 15000 RPM.

Karty sieciowe HPE

Opcje serwerowe HPE

Kolejną gamą opcji serwerowych HPE to karty sieciowe oraz adaptery. Produkty te umożliwiają zaprojektowanie oraz stworzenie zaawansowanej oraz niezawodnej struktury serwerowej w przedsiębiorstwie za stosunkowo niską cenę.

Niepodważalną zaletą kart sieciowych marki HPE jest możliwość ich dopasowywania do indywidualnych potrzeb konkretnego użytkownika.

Karty sieciowe pozwalają również na zminimalizowanie wszelkich opóźnień oraz zwiększenie przepustowości, co przekłada się na jeszcze szybsze przetwarzanie danych. Produkty wykonane są z najlepszej jakości komponentów co ma wpływ na ich wysoką trwałość oraz niezawodność.

Oferuje wysoką przepustowość na wszystkich dostępnych porach, przy jednocześnie niskim poziomie zużycia energii. Idealnie sprawdzi się w przypadku wirtualizacji, konsolidacji serwerów, segmentacji sieci itp.

Wszystkie opcje serwerowe marki HPE oraz ich produkty cechuje energooszczędność, co powoduje zmniejszenie kosztów eksploatacji posiadanych urządzeń.

Karty HBA HPE

Opcje serwerowe HPE

W ofercie opcji serwerowych HPE znajdziesz również karty HBA – Host Bus Adapter. Produkt ten to mostek, który łączy komputer z pozostałymi urządzeniami składającymi się z pamięci masowej lub siecią.

To rozwiązanie, które umożliwia szybki dostęp do Twoich danych. Zastosowanie produktu jakim jest karta HBA, daje możliwość szybkiego zapisywania, a także odczytywania krytycznych danych. Szeroki wachlarz modeli kart HBA pozwalają na uzyskanie dużej przepustowości, która spełnia wymagania zarówno wirtualizacji jak i konsolidacji serwerów. Karta ta to przede wszystkim gwarancja wysokiej jakości pamięci, w której przechowywane są Cache.

W kategorii kart HBA użytkownicy znajdą również m.in. pamięci PC/server, zestawy microSD Enterprise Mainstream, czy zestaw baterii HP Smart Array Cache.

Pamięci RAM HPE

Opcje serwerowe HPE

Ta kategoria opcji serwerowych HPE obejmuje moduły pamięci, które stanowią podstawową pamięć cyfrową, służącą do wielokrotnego oraz swobodnego zapisu. Zwiększając rozmiar pamięci RAM mamy wpływ na poprawę wydajności całego systemu. Odpowiednio dobrany produkt pozwala na zwiększenie szybkości pracy posiadanego urządzenia.

W ofercie opcji serwerowych HPE odnajdziemy szeroki wachlarz pamięci RAM, co pozwoli na dobór odpowiedniego produktu do indywidualnych preferencji i potrzeb.

Pamięci RAM HPE to przede wszystkim doskonała jakość, dzięki zastosowaniu najnowszych technologii. Przy wyborze odpowiedniego modelu, warto zwrócić uwagę na takie cechy jak: typ pamięci, częstotliwość pracy oraz czas uzyskania dostępu do plików.

Odpowiednio dobrana pamięć RAM pozwala na stworzenie wydajnej, zoptymalizowanej do potrzeb użytkownika infrastruktury IT. Podstawowymi zaletami są: wysoka jakość, niezawodność oraz brak przestojów, czyli wszystko to co jest kluczowe dla prawidłowo działającej struktury IT w przedsiębiorstwie.

Dodatkowo model ten możemy dostać zarówno dla PC jak i serwerów.

Procesory

Opcje serwerowe HPE

Procesory to kolejna z kategorii opcji serwerowych HPE. Są to elektroniczne jednostki, które zarówno pobierają jak i interpretują dane z pamięci. W przypadku serwerów pełnią funkcję zarządzania oraz ochrony danych.

Dzięki zastosowaniu inteligentnej technologii procesory HPE charakteryzują się zwiększonym poziomem wydajności.

Ich obudowa często posiada złocone wprowadzenia oraz monokryształ krzemu, gdzie umieszczane są półprzewodnikowe warstwy tworzące sieć tranzystorów, ze względu na ich odporność na utlenianie.

Dostępne w naszym sklepie procesory charakteryzują się wysoką wydajnością, szybkością przetwarzania danych ich interpretowania oraz pobierania.

Pozostałe kategorie opcji serwerowych HPE, które znajdziesz w naszym sklepie to m.in. akceleratory, akcesoria Blade, BladeCenter, kontrolery, napędy optyczne oraz zasilanie.

Opcje serwerowe HPE to wysoka jakość w połączeniu z niezawodną funkcjonalnością. Produkty tej marki z pewnością wyróżniają się spośród konkurencji bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny. Wyspecjalizowane akcesoria również wspomagają prawidłowe wdrożenie systemów, zapewniając optymalną pracę wszystkich posiadanych komponentów. Jeżeli nie jesteś pewny, które urządzenie z oferty będzie dobre dla Twoich potrzeb, skontaktuj się z naszymi doradcami, którzy pomogą dobrać odpowiedni sprzęt.

Kontakt:


Napisz komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.