Przełączniki sieciowe Aruba firmy HPE

Przełącznik sieciowy jest urządzeniem, które stanowi bardzo istotny element wszystkich profesjonalnych rozwiązań sieciowych powstających w przedsiębiorstwach, nie tylko większej wielkości, ale także średnich bądź małych biurach.

Odpowiednie dobranie urządzeń, które będą wykorzystywane w firmie może sprawić, że zwiększy się wydajność pracy, a pracownicy będą mogli korzystać z wygodniejszych i bardziej ekonomicznych rozwiązań.

Działanie przełącznika sieciowego polega w dużym uproszczeniu na łączeniu segmentów sieci komputerowej poprzez przekazywanie ramki pomiędzy tymi segmentami wraz z doborem odpowiedniego portu przełącznika.

Przekazywanie ramek może odbywać się w różnych trybach – w przypadku przełączników zarządzanych istnieje możliwość wybrania trybu. W dzisiejszych czasach na rynku dostępnych jest bardzo wiele najróżniejszych urządzeń z kategorii switchy, dlatego wielu klientów może mieć problem z wybraniem najodpowiedniejszego produktu dla własnych potrzeb.

W takiej sytuacji warto skorzystać z porad ekspertów, którzy znają się na obecnej sytuacji rynku IT i są w stanie udzielić profesjonalnych porad w kwestii wyboru przełącznika sieciowego.

W poniższym artykule chcielibyśmy umożliwić Państwu zapoznanie się z przełącznikami sieciowymi oferowanymi przez firmę HPE, a dokładniej z linią produktów Aruba.

Mamy nadzieję, że lektura tego tekstu pomoże wszystkim zainteresowanym w odnalezieniu pożądanych urządzeń i stworzeniu funkcjonalnych połączeń sieciowych w firmie.

Hewlett Packard Enterprise - jakość i funkcjonalność

Koncern Hewlett-Packard jest firmą znaną każdemu, kto choć trochę interesuje się działaniem branży IT. Marka ta jest jednym z wiodących producentów oprogramowania i sprzętu IT; na rynku obecna jest od wieku lat, oferując klientom szeroki wachlarz zróżnicowanych produktów umożliwiających tworzenie profesjonalnych rozwiązań sieciowych.

Najczęściej wspominane zalety produktów HPE to przede wszystkim niezawodność, wysoka jakość wykonania, funkcjonalność oraz ekonomiczność. Marka posiada w ofercie wiele linii produktowych, które różnią się między sobą wieloma czynnikami, dzięki czemu każdy będzie mógł znaleźć wśród urządzeń HPE coś dla siebie.

Prócz wspomnianych w artykule przełączników sieciowych, firma produkuje także wysokiej jakości serwery, sprzęt sieciowy, akcesoria itp. W ofercie dostępne są również różnorodne usługi informatyczne. Z pewnością wielu klientów znajdzie wśród produktów oferowanych przez HPE, takie, które spełnią potrzeby konkretnego przedsiębiorstwa.

Firma zapewnia gwarancję produktów na bardzo korzystnych warunkach, dzięki czemu eksploatacja staje się przyjemnością.

Przełączniki sieciowe Aruba  firmy HPE

Rozwiązania sieciowe Aruba

Rozwiązania bezprzewodowe Aruba, które oferowane są przez markę HPE, są nazywane jednymi z najlepszych produktów służących do tworzenia funkcjonalnych połączeń sieciowych w przedsiębiorstwach.

W raporcie “Critical Capabilities” z 2015 roku seria HPE Aruba została nazwana najlepiej pasującym rozwiązaniem w każdym scenariuszu wdrożenia sieci bezprzewodowej. Produkty z serii Aruba cechują się wieloma zaletami, między innymi możliwością zapewnienia wysokiego poziomu ochrony informacji, które są przesyłane przez użytkowników, a także wykorzystaniem istniejącej sieci WLAN do świadczenia usług lokalizacji przedmiotów oraz osób. Funkcjonalność tych rozwiązań sprawia, że są one z chęcią wykorzystywane przez wielu użytkowników profesjonalnych - także w przedsiębiorstwach sporej wielkości.

Przełączniki Aruba pracują w oparciu o standard 802.11n oraz 802.11ac i umożliwiają bezpieczny dostęp klientów do różnorodnych wewnętrznych i zewnętrznych środowisk sieci bezprzewodowych. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż urządzenia te mogą być zarządzane z kontrolerów bądź używane w wygodnym trybie bezkontrolerowym (Aruba Instant), który umożliwia automatyczne rozsyłanie konfiguracji do innych urządzeń znajdujących się w tym samym segmencie sieciowym.

Szybka i sprawna konfiguracja na pewno przyczynia się do ogólnej wygody eksploatacji rozwiązań sieciowych. Urządzenia z linii HPE Aruba cechują się także zintegrowaną ochroną sieci bezprzewodowych, która pozwala na szybką identyfikację oraz niezwłoczne zminimalizowanie pojawiającego się zagrożenia.

W czasach powszechnej cyberprzestępczości istotne jest ciągłe wzmacnianie zabezpieczeń, aby zagwarantować satysfakcjonujący poziom bezpieczeństwa danych.

Najbardziej popularne przełączniki sieciowe HPE Aruba

W ofercie marki HPE znajduje się bardzo wiele różnorodnych urządzeń z linii Aruba, dlatego jesteśmy przekonani, że każdy z użytkowników odnajdzie w asortymencie idealnie rozwiązanie dla siebie!

Dla tych, którzy czują się przytłoczeni mnogością najróżniejszych urządzeń, przygotowaliśmy krótki przegląd popularnych produktów, na które warto zwrócić uwagę. Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi opisami urządzeń.

Pierwszym godnym uwagi produktem jest przełącznik sieciowy HPE 9772A.
Przełączniki sieciowe Aruba  firmy HPE 9772a

Jest to urządzenie wyposażone w 48 portów typu PoE+, które obsługują technologię Fast Ethernet i zapewniają stabilną transmisję danych z prędkością 10/100/1000 Mbps. Ten switch z pewnością idealnie sprawdzi się w przedsiębiorstwach mniejszej oraz średniej wielkości, w których powstają i są stale rozbudowywane wydajne rozwiązania sieciowe; produkt może również zostać wykorzystany w większym przedsiębiorstwie jako tzw. przełącznik brzegowy.

Urządzenie obsługuje wszystkie funkcjonalności warstwy drugiej, gwarantuje przepustowość na poziomie 77300000 Mpps i obsługuje pełny dupleks oraz protokół drzewa rozpinającego.

Switch HPE J9772A przeznaczony jest do montażu w stojaku; posiada diodę LED informującą o aktualnym stanie urządzenia.

Kolejnym proponowanym urządzeniem jest switch HPE J9775A.
Przełączniki sieciowe Aruba  firmy HPE 9775a

Jest to sprzęt, który idealnie sprawdzi się w roli przełącznika brzegowego. Może zostać wykorzystany przede wszystkim w przedsiębiorstwach mniejszej oraz średniej wielkości. Najistotniejsze zalety tego urządzenia to przede wszystkim niezawodność, funkcjonalność, kompatybilność oraz wysoka jakość wykonania.

Urządzenie zostało wyposażone w 48 gniazd typu 10/100/1000, a także cztery porty SFP GbE. Przepustowość rutowania wynosi 104 Gbit/s.

Produkt HPE J9775A obsługuje pełny dupleks, agregator połączenia i podporę kontroli przepływu. Informacyjna dioda LED ułatwia eksploatację.

Kolejnym polecanym przełącznikiem sieciowym jest urządzenie marki HPE o numerze katalogowym JG924A.

Przełączniki sieciowe Aruba  firmy HPE jg924a

Ten produkt cechuje się wysoką jakością wykonania, energooszczędnością oraz funkcjonalnością. Został on wyposażony w wiele różnorodnych funkcji, które z pewnością umożliwią maksymalne wykorzystanie rozwiązań sieciowych w przedsiębiorstwie.

Switch posiada 24 porty typu Gigabit Ethernet 10/100/1000 oraz cztery gniazda SFP. Wartość przepustowości rutowania/przełączania wynosi 56 Gbit/s. Switch HPE JG924A jest zarządzanym przełącznikiem wielowarstwowym - obsługuje funkcjonalności warstwy trzeciej.

Dodatkową zaletą jest możliwość wygodnego zarządzania urządzeniem poprzez stronę www. Produkt obsługuje dublowanie portów.

Ostatnim switchem, na który chcielibyśmy zwrócić uwagę czytelników jest Aruba J9781A

Przełączniki sieciowe Aruba  firmy HPE j9781a

Jak każde urządzenie z serii Aruba, cechuje się wydajnością oraz niezawodnością. Dzięki wyposażeniu w 50 portów typu Fast Ethernet oraz dwa gniazda SFP zapewnia możliwość wygodnego wykonywania połączeń sieciowych. Wartość przepustowości rutowania/przełączania: 17,6 Gbit/s. Urządzenie obsługuje standard komunikacyjny IEEE 802.3. Produkt pracuje w warstwie drugiej; zapewnia niską wartość opóźnienia.

Switch HPE J9781A idealnie nadaje się do mniejszych przedsiębiorstw - cechuje się niewielkimi wymiarami, lekką wagą oraz wygodną obudową. Produkt można bezproblemowo wkomponować w przestrzeń biurową w estetyczny sposób.

Godnym uwagi urządzeniem jest również transceiver – produkt, który umożliwia nadawanie oraz odbieranie danych. Przykładem takiego produktu jest urządzenie HPE JD119B.

Przełączniki sieciowe Aruba JD119B

Urządzenie to gwarantuje przesyłanie danych z prędkością 1000 Mbit/s. Obsługiwany interfejs sieciowy to SFP. Produkt pracuje w zgodności ze standardem komunikacyjnym IEEE 802.3z. Produkt jest również wyposażony w szybkie złącze światłowodowe LC. Dodatkowe zalety to wygoda użytkowania oraz kompatybilność z innymi urządzeniami tej samej marki.

Innym przykładowym transceiverem może być produkt HPE o numerze katalogowym J4859C.

Ten odbiornik wysokiej jakości również został wyposażony w interfejs SFP oraz złącza światłowodowe LC. Wartość maksymalnej szybkości przesyłania danych wynosi 1000 Mbit/s. To urządzenie wyróżnia się zastosowaniem przewodu multi-mode oraz obsługą funkcjonalności pełnego dupleksu.

Jak każdy produkt stanowiący część serii Aruba, ten moduł nadawczo-odbiorczy również cechuje się niezawodnością oraz stabilnością pracy.

Mamy nadzieję, iż lektura powyższego artykułu pozwoliła Państwu na bliższe zapoznanie się z linią produktów marki HPE Aruba.

Liczne zalety tych urządzeń sprawiają, że są one wybierane przez rzeszę użytkowników profesjonalnych, którzy doceniają ich wysoką jakość wykonania oraz funkcjonalność. Jeżeli są Państwo zainteresowani zakupem któregoś z wymienionych w tekście urządzeń - zachęcamy do zapoznania się z asortymentem sklepu thomas it.

W ofercie posiadamy bardzo wiele produktów, nie tylko marki HPE, ale również wielu innych. Nasi konsultanci z chęcią pomogą Państwu w dokonaniu wyboru spośród urządzeń sieciowych, a także przeprowadzą przez proces instalacji i konfiguracji zakupionego produktu.

Gwarantujemy pełne dostosowanie do potrzeb klienta!

Kontakt:


Napisz komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.