Serwer ProLiant DL380 GEN 10

Marka HPE jest jednym z wiodących producentów rozwiązań sieciowych, który proponuje klientom wiele różnorodnych, nowoczesnych rozwiązań.

Oferta firmy HPE z pewnością zostanie doceniona przez wielu użytkowników, przede wszystkim przez przedstawicieli nowoczesnych, szybko rozwijających się przedsiębiorstw, w których powstają wydajne centra danych.

Jako dystrybutor produktów marki HPE, posiadamy w ofercie naprawdę sporo różnorodnych sprzętów oferowanych przez tego producenta. W tym tekście chcielibyśmy umożliwić naszym czytelnikom bliższe zapoznanie się z tą marką oraz jej ofertą, a konkretnie z serwerami z serii ProLiant .

HPE – marka dla profesjonalistów

Koncern Hewlett-Packard znany jest większości z nas jako jeden z wiodących producentów sprzętu IT oraz oprogramowania. Spółka pochodzi ze Stanów Zjednoczonych.

Obecnie posiada jedną z największych na rynku gam produktów – wśród klientów HPE znajdują się międzynarodowe korporacje oraz największe ośrodki badawcze.

Marka z ponad 70-letnim doświadczeniem z pewnością zagwarantuje Państwu bardzo wysoką jakość oferowanych produktów, niezawodność oraz dobry stosunek ceny do jakości.

W ofercie naszego sklepu posiadamy wiele bardzo różnych urządzeń spośród produktów HPE – są to między innymi: serwery, sprzęt sieciowy czy usługi informatyczne, oprogramowanie oraz kable i inne akcesoria. Wszystkie te produkty cechują się niezawodnością, funkcjonalnością oraz kompatybilnością.

W poniższym tekście przedstawiona zostanie recenzja serwera HPE ProLiant DL380 GEN 10 o numerze katalogowym 826564-B21.

Mamy nadzieję, że lektura artykułu pozwoli Państwu na bliższe zapoznanie się z tym urządzeniem i jego rozlicznymi zaletami. Produkt ten został stworzony z myślą o wymagających klientach profesjonalnych poszukujących niezawodnych rozwiązań wysokiej klasy.

HPE ProLiant DL380 GEN 10

Ten produkt to wydajne rozwiązanie serwerowe klasy korporacyjnej.

Jest to sprzęt wyróżniający się niewielkim rozmiarem, jednak imponującymi parametrami.

Rozmiar układu tego produktu to 2U. Urządzenie jest bardzo wydajne i cechuje się niskimi kosztami eksploatacji. Sprzęt zapewnia wszystkie niezbędne do użycia funkcje informatyczne, jakie powinien posiadać serwer – z pewnością zadowoli nawet tych najbardziej wymagających klientów, którym zależy na zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań dostępnych na rynku.

Specyfikacja tego urządzenia powinna zainteresować użytkowników, którym zależy na sprawnym działaniu stosowanych sprzętów.

Opisywany serwer 826564-B21 wyposażony jest w czterordzeniowy procesor Intel Xeon, a także w pamięć wewnętrzną DDR4-SDRAM (maksymalna pojemność tej pamięci wynosi 768 GB). To urządzenie jest kompatybilne z innymi produktami HPE, dzięki czemu możliwe jest stworzenie niezawodnych centrów danych, które będą rozwijać się wraz z przedsiębiorstwem.

Obsługiwany przez urządzenie dysk twardy to typ 2.5”, wykorzystujący interfejs Serial ATA. W serwerze może być zamontowanych aż osiem dysków twardych.

Taktowanie procesora w serwerze HPE ProLiant DL380 ma częstotliwość 1.7 GHz. Urządzenie zostało wyposażone w sześć portów USB 3.0 (3.1 gen 1) typu A, jeden szeregowy port komunikacyjny, dwa gniazda VGA (D-Sub) i cztery porty Ethernet LAN (RJ-45).

Warto zwrócić uwagę na fakt, iż serwer 826564-B21 dostępny jest w różnych wariantach – bardziej zaawansowane technologicznie wersje mają oczywiście odpowiednio wyższą cenę. Wśród bardziej zaawansowanych pakietów znaleźć możemy rozwiązania zapewniające większą wydajność procesora, zwiększoną ilość pamięci wewnętrznej, dodatkowe zasilanie lub oprogramowanie.

Są to idealne rozwiązania dla klientów profesjonalnych, którzy chcą od podstaw stworzyć w firmie niezawodne centrum danych, które będzie mogło stale zmieniać się i rozwijać wraz z przedsiębiorstwem. Ważny jest wybór takich rozwiązań, które będą elastyczne i idealnie dopasowane do szybko zmieniających się potrzeb firmy.

Porównanie z serwerem HPE ProLiant DL360 GEN 10

Jednym z wielu rozwiązań serwerowych z serii HPE ProLiant, na które również warto zwrócić uwagę w kontekście omawianych sprzętów jest 867961-B21.

Ten serwer również należy do serii HPE ProLiant, jednak jest to nieco inne urządzenie. Poniżej omówione zostaną podstawowe różnice pomiędzy serwerem o kodzie produktu 826564-B21, a serwerem o numerze katalogowym PN 867961-B21.

W przypadku tego serwera taktowanie procesora wynosi 1,7 GHz; jest to ośmiordzeniowy procesor Intel Xeon 3106.

Maksymalna pojemność przechowywania danych wynosi 22 TB. Urządzenie jest wyposażone w pamięć wewnętrzną o pojemności 16 GB typu DDR4 SDRAM (maksymalna pojemność pamięci wynosi aż 768 GB).

Jeśli chodzi o połączenie z siecią to serwer HPE ProLiant DL360 posiada interfejs Gigabit Ethernet i obsługuje przewodową sieć LAN. Liczba portów w urządzeniu: trzy gniazda USB typu 3.0, jeden port VGA (D-Sub) oraz cztery gniazda Ethernet LAN (RJ-45).

Urządzenie zostało wyposażone w wiele różnorodnych technologii dodatkowych, między innymi: Intel SpeedStep, Wirtualizacja Intel czy Intel Trusted Execution. Produkt posiada certyfikat Energy Star. Wymiary urządzenia: 43.46 cm x 70.7 cm x 4,29 cm.

Dlaczego warto postawić właśnie na HPE ProLiant?

W tej części artykułu przedstawimy wszystkie zalety rozwiązań HPE ProLiant, a dokładniej serwera o numerze katalogowym 826564-B21. Jest to naprawdę wysokiej jakości urządzenie, które zostało zaprojektowane w taki sposób, aby połączyć niezawodność z funkcjonalnością. Jego najistotniejsze zalety to przede wszystkim:

Serwer ProLiant DL380 GEN 10

 • oszczędność czasu poświęconego na zarządzanie i utrzymanie serwerów – zmniejszenie ilości obowiązków dla administratorów IT, dzięki czemu mogą oni poświęcić czas na rozwijanie istniejącego już centrum danych;
 • element infrastruktury konwergentnej, która nazywana jest inteligentną i samoświadomą;
 • wykorzystanie specjalistycznej infrastruktury ProActive Insight, aby usprawnić obsługę, wprowadzić automatyzację, zoptymalizować aplikacje, a także zwiększyć wydajność energetyczną;
 • dynamiczne zwiększanie obciążenia zwiększające wydajność aplikacji, a także przepustowość pamięci i danych;
 • automatyczna optymalizacja wykorzystywanej energii, co redukuje zużycie energii oraz koszty eksploatacyjne;
 • HPE IO Accelerator, czyli akcelerator wejścia/wyjścia HP – zapewnia on szybsze oraz znacznie bardziej inteligentne aplikacje;
 • funkcja HPE SmartMemory – umożliwia ona uniknięcie przestojów spowodowanych utratą danych czy innymi utrudnieniami;
 • specjalistyczne narzędzie HPE Intelligent Provisioning pozwalają na bardzo szybkie i sprawne przeprowadzanie konfiguracji systemów ProLiant;
 • dedykowane narzędzie HPE SmartUpdate pozwalające na bardzo szybkie i proste aktualizowanie serwerów (wystarczy jedno kliknięcie!);
 • specjalistyczne oprogramowanie HPE iLO Management Engine odpowiadające za obsługę pełnego cyklu eksploatacji serwera;
 • dedykowana technologia HPE Active Health System, przeprowadzająca nieustającą diagnostykę, co ma zapewnić znaczące skrócenie przestojów.

Jak widać, opisywany produkt posiada wiele różnorodnych zalet, które z pewnością zapewnią użytkownikom stuprocentowe zadowolenia z zakupionego urządzenia.

Wszystkie rozwiązania ProLiant to nowoczesne i wydajne sprzęty, które z pewnością z łatwością staną się integralną częścią istniejących już rozwiązań sieciowych w przedsiębiorstwach większej oraz średniej wielkości.

Niezależnie od tego, który spośród produktów HPE ProLiant wybiorą nasi klienci, z pewnością będą zadowoleni. Na rynku znaleźć można rozwiązania typu rack, tower oraz micro, a także całkowicie nową klasę serwerów ProLiant Moonshot, które są konfigurowane przez oprogramowanie.

Przy wykorzystaniu odpowiednio dobranych (z pomocą ekspertów) urządzeń w wielu firmach powstać mogą szybko rozwijające się centra sieciowe.

Liczymy na to, że zapoznanie się z powyższym artykułem umożliwiło Państwu poznanie najistotniejszych zalet opisywanego serwera.

Jest to naprawdę wydajny, wysokiej jakości produkt, który na pewno idealnie sprawdzi się w wielu przedsiębiorstwach.

Jeżeli są Państwo zainteresowani zakupem tego właśnie urządzenia, bądź innych produktów z oferty sklepu thomas it – gorąco zachęcamy do kontaktu.

Nasi specjaliści na pewno chętnie pomogą każdemu z klientów w doborze odpowiednich rozwiązań do potrzeb konkretnej firmy, a także przeprowadzą przez każdy z etapów instalacji i konfiguracji zakupionych produktów.

Kontakt:


Napisz komentarz

Plain text

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.