Serwery Lenovo – ThinkServer

Wybór serwera do przedsiębiorstwa to istotna kwestia, która dotyczy każdego administratora zajmującego się tworzeniem nowatorskich rozwiązań sieciowych dla firmy. Stworzenie wydajnego centrum danych jest niezwykle ważne i wymaga skupienia.

Na rynku bardzo wielu dostawców oferuje swoje usługi w zakresie serwerów i akcesoriów, dzięki czemu każdy z użytkowników może znaleźć idealne rozwiązanie dla siebie, które dokładnie spełnia wszystkie potrzeby danego przedsiębiorstwa.

W momencie poszukiwania rozwiązań serwerowych dla firmy możemy poczuć się przytłoczeni mnogością najróżniejszych urządzeń, które dostępne są w sklepach.

Ten artykuł ma na celu przybliżenie jednej z wielu firm zajmujących się tą tematyką – Lenovo – oraz linią jej serwerów o nazwie ThinkServer.

Zapraszamy do lektury!

Lenovo Thinkserver

Charakterystyka marki Lenovo

Lenovo jest międzynarodowym przedsiębiorstwem z branży IT, które zostało założone w Chinach. Marka ta zajmuje się projektowaniem, produkcją oraz sprzedażą komputerów osobistych oraz wielu innych urządzeń, w tym serwerów.

Marka oferuje bardzo szeroki i zróżnicowany asortyment. Oferowane przez markę serwery bazują na technologii xSeries IBM. Sprzęty z oferty Lenovo wyróżniają się przede wszystkim bardzo dużą mocą urządzeń, wysoką wydajnością, prostym systemem wdrażania oraz zapewnieniem wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

Dzięki zastosowaniu sprawnych technologii sieciowych możliwe jest znaczne zwiększenie efektywności obsługiwanych usług IT. Serwery Lenovo to jedne z najbardziej rozpoznawalnych na rynku urządzeń tej kategorii.

Wśród użytkowników są one kojarzone przede wszystkim z przystępną ceną oraz dobrym stosunkiem tej ceny do jakości. Wielu klientów wybiera właśnie te produkty do zastosowania w serwerowniach w celu obsługi procesów produkcyjnych.

Sprzęty te pomagają w redukcji kosztów eksploatacji centrum danych. Dzięki zastosowaniu rozwiązań proponowanych przez Lenovo, klient może zoptymalizować punkt wyjścia, dobrać odpowiednie produkty i zapewnić firmie przewagę biznesową.

Marka posiada wielu zwolenników, którzy od lat wykorzystują proponowane przez nią rozwiązania – warto zwrócić uwagę na jej ofertę, ponieważ idealnie dopasowuje się do potrzeb współczesnych przedsiębiorstw.

Lenovo Thinkserver

Lenovo ThinkServer – profesjonalne serwery dla wymagających użytkowników

Serwery Lenovo należące do serii ThinkServer to rozwiązania stworzone z uwzględnieniem wszystkich najnowocześniejszych rozwiązań, które pojawiają się w branży.

Dla przedsiębiorców bardzo ważne jest to, aby dorównywać istniejącym aktualnie na rynku standardom i nadążać za nowościami, które są oferowane. Na rynku nadchodzą kolejne fale przynoszące wiele różnorodnych innowacji – ostatnie nowości wprowadzone w branży IT to środowiska definiowane programowo, sztuczna inteligencja, chmury, a także wszelkiego rodzaju narzędzia analityczne.

Żeby użytkownik mógł bez dodatkowych utrudnień wprowadzić nowe rozwiązania techniczne, powinien zadbać o to, aby stosowane w jego przedsiębiorstwie systemy były elastyczne, wydajne i bezpieczne.

Dlaczego warto zdecydować się właśnie na urządzenia Lenovo ThinkServer? Są to sprzęty budżetowe, wyposażone w jedno gniazdo, które idealnie sprawdzą się w szafach rackowych, przede wszystkim w przedsiębiorstwach małej oraz średniej wielkości.

Zastosowanie tych serwerów zagwarantuje przede wszystkim optymalizację wydajności i elastyczności rozwiązań sieciowych wykorzystywanych w przedsiębiorstwie. Marka Lenovo zadbała o to, aby linia ThinkServer sprawdziła się w firmach z różnych branż, ale także by mogła być wykorzystywana przez różne grupy robocze, również przy dużym obciążeniu i w przypadku sporego rozproszenia lokalizacji pracy.

Urządzenia posiadają zintegrowaną technologię wejść/wyjść Intel; są również wyposażone w kontroler PCI Express 3.0, który jest zintegrowany z rodziną procesorów Intel Xeon E3-1200 v6. Dzięki zastosowaniu tej integracji możliwe jest znaczące zmniejszenie opóźnienia wejść oraz wyjść, a co za tym idzie zwiększenie ogólnej wydajności systemu, co z pewnością jest skutkiem bardzo pożądanym.

Opisywane urządzenia zapewniają zauważalne poprawienie wydajności zmiennoprzecinkowej podczas zastosowania w bardzo wymagających aplikacjach naukowych oraz technicznych.

Produkty z linii Lenovo ThinkServer zostały wyposażone w szereg różnych funkcji mających na celu zwiększenie wydajności, a także poprawę skalowalności i obniżenie kosztów eksploatacji. Wspomniany wyżej procesor Intel Xeon E3-1200 v6, który został zamontowany w tych serwerach, gwarantuje zwiększenie produktywności działania urządzeń.

Wszystkie urządzenia z linii Thinkserver wyposażone są w technologię Intel TurboBoost 2.0 zapewniającą inteligentną oraz adaptacyjną wydajność systemu. Jest to możliwe dzięki temu, że rdzenie procesorów pracują z maksymalną prędkością w sytuacji szczytowego obciążenia roboczego, nawet z możliwością chwilowego przekroczenia mocy obliczeniowej termicznej procesora. Kolejną nowatorską technologią zastosowaną w tych serwerach jest Intel Hyper-Threading.

Jej działanie opiera się na znacznym zwiększeniu wydajności aplikacji wielowątkowych z umożliwieniem wystąpienia równoczesnej wielowątkowości w każdym rdzeniu procesora (do jednego rdzenia mogą być przypisane maksymalnie dwa wątki).

Następną zaletą tych serwerów, o jakiej warto wspomnieć, jest integracja funkcji przechwytywania wirtualizacji na poziomie sprzętowym. Funkcjonalność ta umożliwia producentom systemów operacyjnych bardziej wydajne wykorzystanie sprzętu stosowanego do wirtualizacji. Rozwiązania ThinkServer stale zyskują na popularności i są wybierane przez wielu użytkowników, ponieważ zapewniają bardzo wysoką jakość w korzystnej cenie.

Przykładowe urządzenie z linii Lenovo ThinkServer

Przykładowym sprzętem posiadającym wszystkie opisane wyżej zalety jest Lenovo ThinkServer SD350– ten serwer cieszy się ogromną popularnością wśród profesjonalistów.

Urządzenie to jest wykonane z materiałów wysokiej jakości, dzięki czemu cechuje się wydajnością oraz niezawodnością. Jest to serwer o rozmiarze układu 2U – dokładniej taki rozmiar układu powstaje po połączeniu czterech modułów SD350 o rozmiarze 0.5U.

Lenovo Thinkserver

Produkt ten wyróżnia się na przykład skalowalnością, dzięki czemu z łatwością dostosuje się do istniejących już rozwiązań sieciowych w przedsiębiorstwie. Producent twierdzi, że ten produkt idealnie sprawdzi się jako część mocno obciążonych struktur sieciowych.

Urządzenie cechuje się także elastycznością. Wykorzystanie procesora Intel Xeon E5-2600 v4 gwarantuje ogromną szybkość działania w porównaniu do innych serwerów. Jesteśmy przekonani, że produkt ten z pewnością spełni oczekiwania wszystkich, nawet najbardziej wymagających, użytkowników.

Lenovo ThinkServer SD350 jest przystosowany do pracy z rozwiązaniami chmurowymi, które stają się coraz popularniejsze i są chętnie wykorzystywane w nowoczesnych centrach danych przez firmy. Urządzenie posiada certyfikat Energy Star 2.0, dzięki czemu nie zużywa zbyt wiele energii i jest tańsze w eksploatacji w porównaniu do innych produktów tego typu.

Serwer ten współpracuje z wieloma systemami, między innymi Lenovo XClarity Administrator (monitoring, kontrola zasobów, alerty), ThinkServer EasyStartup (graficzne narzędzie ułatwiające konfigurację serwera i instalację systemu operacyjnego), ThinkServer Diagnostics dla wszystkich systemów operacyjnych (jest to system diagnostyczny oparty na technologii Ultra-X QuickTech, który wykrywa ewentualne problemy), dedykowany moduł zarządzania ThinkServer (służący do monitorowania dostępności serwera i zarządzania zdalnego), interfejs UEFI (Unified Extensible Firmware Interface) oraz Intel Intelligent Power Capability (odpowiadający za włączanie i wyłączanie poszczególnych elementów procesora w celu oszczędzania energii).

Produkt wyposażony jest w diody LED, które informują o bieżącym statusie urządzenia, co pozwala na łatwe skontrolowanie prawidłowości jego działania.

Podsumowując, rozwiązania serwerowe marki Lenovo to profesjonalne i wysokiej jakości urządzenia, które zostały stworzone z myślą o profesjonalnych użytkownikach, którzy oczekują niezawodności, funkcjonalności oraz kompatybilności.

Producent zadbał o to, aby zastosować niezawodne komponenty i połączyć je w sprzęty spełniające wszelkie wymagania klientów. Z pewnością warto zdecydować się na te serwery, jeżeli stoją Państwo przed trudnym wyborem idealnych rozwiązań sieciowych do serwerowni. Warto pamiętać o tym, że wydajne i sprawne działanie serwera jest niezbędne, żeby sieć mogła funkcjonować poprawnie, a w dzisiejszych czasach wszystkie przedsiębiorstwa aktywnie korzystają z rozwiązań sieciowych, wykorzystując je do zwiększania efektywności pracy.

W ofercie thomas it znajdą Państwo wiele produktów z linii Lenovo ThinkServer – marka zadbała o to, aby stworzyć wiele różnorodnych sprzętów, dzięki czemu mogą dostosować się do potrzeb wszystkich klientów, niezależnie od tego, w jakich branżach działają ich przedsiębiorstwa i jakie są ich wymagania.

Mamy nadzieję, że lektura powyższego artykułu umożliwiła Państwu zapoznanie się z tematyką serwerów marki Lenovo.

Linia ThinkServer z pewnością spełni oczekiwania wielu użytkowników – także tych najbardziej wymagających.

Jeżeli są Państwo zainteresowani zakupem takowego rozwiązania, firma thomas it służy radą oraz posiada w ofercie wiele różnorodnych serwerów marki Lenovo.

Gorąco zachęcamy do skontaktowania się z naszymi ekspertami, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania i pomogą Państwu dobrać idealne rozwiązania dla firmy.

Kontakt:


Napisz komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.