Subskrypcje serwisów Fortinet: FortiGuard, FortiCare oraz FortiCloud

Marka Fortinet jest światowym liderem na rynku profesjonalnych sprzętów służących do zarządzania zagrożeniami, które nazywane są UTM-ami (Unified Threat Management) oraz subskrypcji serwisowych Fortinet.

Systemy produkowane przez tę firmę wyróżniają się wysoką jakością wykonania, niezawodnością oraz funkcjonalnością. Dostosowane są do potrzeb przedsiębiorców i dostawców usług telekomunikacyjnych, co umożliwia zredukowanie kosztów operacyjnych, a także poprawę bezpieczeństwa sieci.

Na całym świecie z produktów oferowanych przez Fortinet korzysta obecnie ponad 320000 klientów. Wiele przedsiębiorstw docenia to, iż są to produkty najwyższej jakości, które są w stanie zapewnić maksymalny poziom ochrony stale rozwijających się rozwiązań we wszystkich możliwych branżach – między innymi urządzenia przenośne, punkty końcowe, rdzeń sieci, bazy danych itp.

Subskrypcje fortinet

W poniższym artykule zajmiemy się tematem subskrypcji oferowanych przez Fortinet, czyli rozwiązań takich jak: FortiGuard, FortiCare czy FortiCloud.

Każdego dnia w branży informatycznej pojawiają się nowe, niespotykane dotąd zagrożenia. Techniki i sposoby atakowania w cyberprzestrzeni są niezwykle zróżnicowane, a przestępcy stale wymyślają nowe sposoby pozyskiwania poufnych danych, które następnie mogą wykorzystać bądź sprzedać.

Często zdarzają się również ataki polegające na próbie przejęcia sporych sum pieniężnych lub tajnych informacji, które mogą zostać wykorzystane przez konkurencję. Przedsiębiorcy muszą mieć świadomość ogromnego ryzyka i być stale przygotowanym na pojawienie się nowego rodzaju zagrożenia.

Firewall Fortigate 30e

Laboratoria FortiGuard nieustannie pracują nad tworzeniem coraz nowocześniejszych i lepszych zabezpieczeń – pomaga im w tym doskonała znajomość realiów cyberprzestępczości i nadzorowanie szybko zmieniającej się sytuacji.

Na bieżąco udostępniane są aktualizacje zabezpieczeń oferowanych przez markę, dzięki czemu klienci mogą zawsze cieszyć się poczuciem bezpieczeństwa.

Firewall Fortigate 30e

Kiedy klient kupuje UTM otrzymuje możliwość doboru interesujących go subskrypcji Fortinet, które zwiększą poziom bezpieczeństwa i ułatwią użytkowanie wybranych zabezpieczeń.

Łączenie rozwiązań zabezpieczających pochodzących z różnych źródeł nierzadko bywa bardzo kosztowne i niezbyt skuteczne. Zdecydowanie się na jedną, polecaną firmę to świetny pomysł, ponieważ jeden dostawca zapewnia nam kompleksowe zabezpieczenie całej sieci oraz profesjonalną pomoc techniczną i możliwość dowolnego modyfikowania posiadanych rozwiązań w zależności od zmieniających się na przestrzeni lat potrzeb danego przedsiębiorstwa.

W ramach wielofunkcyjnych rozwiązań typu UTM, jakie są oferowane przez markę Fortinet, znaleźć możemy wiele różnorodnych funkcjonalności, które pomagają w osiągnięciu całkowitego zabezpieczenia sieci i ułatwiają codzienną eksploatację.

Poniżej podane będą najistotniejsze z tych funkcjonalności:

 • firewall, czyli rozwiązanie umożliwiające pełną kontrolę treści, a także ochronę sieci poprzez zastosowanie połączenia inspekcji pakietów z kompleksowym zestawem najróżniejszych funkcji bezpieczeństwa,
 • IPS (Intrusion Prevention System), czyli technologia, która chroni przed wszystkimi zagrożeniami, także tymi, które dopiero się pojawią, ponieważ wykrywa wszelkiego rodzaju anomalie, które mogą oznaczać rozpoczynający się atak,
 • antywirus – oprogramowanie kontrolujące wszystkie pliki przesyłane przez sieć w poszukiwaniu złośliwego kodu, programów typu spyware czy „robaków”; kontrola ruchu pochodzącego z aplikacji i usuwanie wszelkich szkodliwych treści wprost ze strumienia danych,
 • VPN i SSL, czyli usługa umożliwiająca bezpieczną komunikację pomiędzy różnymi hostami oraz sieciami, dodatkowo dla transmisji VPN została zastosowana priorytetyzacja ruchu umożliwiająca optymalizację ruchu krytycznego,
 • optymalizacja WAN – rozwiązanie umożliwiające przyspieszoną wymianę informacji pomiędzy oddalonymi od siebie „geograficznie” sieciami z jednoczesnym kompleksowym skanowaniem ruchu sieciowego; jest to możliwe dzięki eliminacji powtarzających się pakietów danych i zmniejszeniu zapotrzebowania na przepustowość, a to poprawia wydajność aplikacji oraz dostępność usług,
 • DLP (Data Loss Prevention), czyli funkcja chroniąca przed utratą istotnych danych poprzez ich identyfikację oraz blokowanie, gdy są przesyłane na zewnątrz sieci (również przez komunikację szyfrowaną),
 • wirtualne domeny (VDOMs) – rozwiązanie, które pozwala na funkcjonowanie jednego urządzenia FortiGate jako kilka takich urządzeń; każda wirtualna domena posiada własny interfejs, a także profile bezpieczeństwa, administrację oraz tablice routingu – działają one na zasadzie wirtualizacji zasobów i mogą redukować złożoność zabezpieczeń,
 • kontrola aplikacji, czyli funkcja umożliwiająca zdefiniowanie i wymuszenie polityk dla wielu różnych aplikacji, bez względu na to, jaki port wykorzystują one do komunikacji, co umożliwia kształtowanie oraz inspekcję ruchu, który jest generowany przez aplikacje i inne.

 Firewall Fortigate 30e

FortiGuard – subskrypcja Fortinet obejmuje przede wszystkim wysokiej jakości oprogramowanie antywirusowe, które rozpoznaje złośliwy kod i skutecznie chroni sieć, funkcjonalności zapobiegające włamaniom (Intrusion Prevension), funkcję Web Filtering, filtr antyspamowy wykrywający typ przesyłanej zawartości, a także kontrolę aplikacji, zarządzanie zgodnością i możliwość zabezpieczenia baz danych.

Coraz więcej użytkowników wykonuje ogromną część pracy używając urządzeń mobilnych, dlatego w ramach subskrypcji FortiGuard dostępna jest również ochrona takich urządzeń przed wirusami czy oprogramowaniem szpiegowskim. Co jakiś czas pojawiają się aktualizacje zapewniające ciągłość ochrony sieci przed stale pojawiającymi się najróżniejszego rodzaju zagrożeniami. W ramach subskrypcji klient otrzymuje również dostęp do specjalnej usługi VOS, która chroni przed wszelkiego rodzaju atakami również pomiędzy aktualizacjami.

Usługa FortiGuard umożliwia skanowanie rozwiązań sieciowych klienta w poszukiwaniu ewentualnych słabości i punktów, które mogłyby stać się przyczyną wycieku. Subskrypcję FortiGuard zakupić można na kilka lat, dostępne są różne okresy zależnie od potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa. Przy zakupie urządzenia typu UTM oferowanego przez Fortinet klienci zazwyczaj decydują się na taką subskrypcję, aby móc stale cieszyć się najnowszymi zabezpieczeniami niezależnie od zmian związanych z pojawianiem się nowych zagrożeń w sieci.
 Firewall Fortigate 30e

FortiCare – usługa ta zapewnia globalne wsparcie wszystkich oferowanych przez Fortinet produktów. Gwarantuje ona optymalne działanie posiadanych rozwiązań oraz wsparcie serwisowe. Klienci mogą kontaktować się z serwisem poprzez czat internetowy lub telefonicznie.

Dostępne są dwa rodzaje wsparcia serwisowego – 8x5 oraz 24x7. Pierwszy z tych rodzajów jest nazywany trybem „zwrot, wymiana”, a drugi – „wymiana, zwrot”. Istnieje również trzeci, najbardziej zaawansowany tryb, czyli 360°; jest to rozszerzona wersja pakietu 24x7 do której dodano comiesięczną analizę działania posiadanych przez klienta urządzeń Fortinet. Klient może wybrać odpowiedni tryb zależnie od poziomu rozwoju firmy i jej konkretnych potrzeb – jeżeli czas jest istotny, warto zdecydować się na kontrakt 24x7 gwarantujący wymianę na następny dzień.

Firma posiada najróżniejsze dodatkowe pakiety, dzięki czemu użytkownik może skorzystać z pomocy profesjonalisty albo z bardzo szybkiej (kilkugodzinnej) wymiany uszkodzonego sprzętu. W ramach kontraktu serwisowego zawarte są również zgłoszenia RMA, wsparcie czy profesjonalna obsługa.

Klienci, którzy prowadzą większe biznesy mogą wybrać najbardziej zaawansowaną formę subskrypcji i zdecydować się na zaawansowane wsparcie obejmujące między innymi szkolenia dla pracowników czy wsparcie techniczne poza godzinami pracy. Każdy produkt Fortinet jest objęty roczną gwarancją na sprzęt oraz 90-dniową (ograniczoną) gwarancją na oprogramowanie.
Forticloud

FortiCloud – jest to działająca w chmurze platforma służąca do zarządzania rozwiązaniami typu firewall marki Fortinet. Znacząco ułatwia ona uruchomienie i konfigurację nowych usług, a także zapewnia przejrzystość posiadanych w firmie rozwiązań sieciowych i funkcjonalności.

Bogate analizy i raporty są bardzo intuicyjne i zrozumiałe, mogą zostać wykorzystane do wielu dodatkowych czynności. Rozwiązania FortiCloud umożliwiają przedsiębiorcy całościowe spojrzenie na wszystkie najistotniejsze aspekty związane z działaniem rozwiązań sieciowych oraz bezpieczeństwem sieci firmowej. Wygodne filtrowanie pozwala na ocenę wpływu aplikacji, zagrożeń, stron czy użytkowników na sprawne działanie sieci.

Dzięki ogromnej spójności wszystkich rozwiązań oferowanych przez markę Fortinet (między innymi FortiClient, FortiSwitch, FortiAP czy FortiExtender) powstają niezawodne i łatwe w użyciu zabezpieczenia, które w szybki i wygodny sposób mogą zostać zaimplementowane w każdym przedsiębiorstwie. FortiCloud jest jednym z rozwiązań, które w okrojonej formie jest dostępne za darmo, jednak klient, który wykupi subskrypcję otrzymuje dostęp do wielu dodatkowych i przydatnych usług, jak na przykład możliwość całkowitego zarządzania urządzeniami FortiAP i FortiGate, analiza logów do sieci z ostatniego roku, ułatwienia zarządzania konfiguracją i kopiami zapasowymi urządzeń typu UTM.

Chmury FortiCloud są dostosowane do praw dotyczących prywatności na całym świecie, dzięki czemu firmy działające międzynarodowo mogą mieć pewność, że dane będą magazynowane i przesyłane w legalny sposób w dowolnym miejscu na świecie.

Subskrypcje rozwiązań zabezpieczających obejmują:

 • bieżącą odpowiedź na zagrożenia w czasie rzeczywistym, aby zapobiec najnowszym zagrożeniom,
 • wgląd w pojawiające się na całym świecie zagrożenia poprzez światową sieć ponad trzech milionów sensorów,
 • szybką i wszechstronną inteligencję poprzez zaawansowane, zautomatyzowane rozwiązania analityczne (między innymi uczenie maszynowe) wykorzystywane interdyscyplinarnie,
 • wysoką dokładność dzięki ścisłym i dopracowanym procesom końcowym,
 • zabezpieczenie przed wykorzystaniem nowych wektorów ataku dzięki aktywnemu wyszukiwaniu zagrożeń,
 • najwyższej klasy efektywność zdobyta dzięki zaangażowaniu w niezależne i realistyczne testy wprost w środowisku.

Subskrypcje Fortinet dostępne są w pakietach, dzięki czemu każdy z klientów może odnaleźć idealny dla konkretnego przedsiębiorstwa pakiet, zawierający wszelkie niezbędne zabezpieczenia oraz wsparcie serwisowe, którego potrzebuje firma.

Dobranie zestawu zabezpieczeń, które idealnie sprawdzą się w danym przedsiębiorstwie pozwala na rozbudowę tych systemów w przyszłości, na przykład kiedy firma będzie się rozwijać i potrzebne będą nowocześniejsze rozwiązania.

Klienci dowolnie mogą wybierać wśród rozwiązań takich jak FortiCare, FortiGuard czy FortiCloud.

Usługi w formie subskrypcji są bardzo wygodnym rozwiązaniem, które z pewnością zadowoli wielu użytkowników, którym zależy na stałym wsparciu profesjonalistów i niezawodności wykorzystywanych w przedsiębiorstwie rozwiązań. Subskrypcje wykupujemy na dłuższy okres i możemy cieszyć się najnowszymi aktualizacjami oprogramowania i pewnością, że przez cały ten czas mamy zapewnione bezpieczeństwo wykorzystywanych rozwiązań sieciowych.

Każdy przedsiębiorca wie, jak szkodliwe dla firmy mogą być długotrwałe przestoje w pracy spowodowane awarią czy naruszeniem zabezpieczeń – wybór subskrypcji rozwiązań ochronnych renomowanej firmy może uchronić przed tego typu problemami, a w szerszym spojrzeniu usprawnić pracę przedsiębiorstwa, zmniejszyć ogólny koszt działania i ułatwić rozwój.

Mamy nadzieję, że lektura powyższego artykułu pozwoliła Państwu na zapoznanie się z propozycjami subskrypcji od firmy Fortinet.

Z pewnością każdy z klientów znajdzie w szerokim asortymencie produktów marki idealne rozwiązanie dla siebie. Jeżeli podczas lektury pojawiły się jakiekolwiek pytania bądź wątpliwości, zachęcamy gorąco do skontaktowania się z konsultantami thomas it, którzy na pewno chętnie Państwu doradzą i pomogą w doborze pakietów subskrypcji, które spełnią potrzeby Państwa firmy.

Kontakt:


Napisz komentarz

Plain text

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.