Czym są telefony IP?

Telefon to urządzenie, bez którego większość populacji nie wyobraża sobie dziś normalnego funkcjonowania. Telefon stał się naszym kluczem do świata, dzięki niemu nie tylko możemy skontaktować się z inną osobą, mamy także dostęp do zupełnie nowej wirtualnej przestrzeni. Mimo wszystko ważna pozostaje jego pierwotna funkcja czyli komunikacja głosowa z drugim użytkownikiem bez względu na występującą między nimi odległość. Chociaż dla indywidualnego użytkownika może być ona już dziś drugorzędna to w przedsiębiorstwach, instytucjach, urzędach i dziesiątkach innych miejsc, z którymi skontaktować się chce wiele osób dobre urządzenie telefoniczne jest priorytetem. Dzięki nowym technologiom oraz stałemu dostępowi do Internetu opatentowane zostały zupełnie nowe, postępowe typy telefonów, działające na bardziej funkcjonalnych podstawach niż do tej pory znane nam telefony analogowe- telefony IP.

Charakterystyka telefonów IP

Telefony IP to urządzenia, które dzięki najnowszym technologiom nie są podłączane do sieci telefonicznej. Ich zasięg odbierany jest za pomocą sieci komputerowej, a całą infrastrukturą telefoniczną zarządza w tym przypadku telefonia VOIP (Voice over Internet Protocol). Dzięki takiemu rozwiązaniu połączenia stają się o wiele tańsze a dobry dostęp do sieci pozwala na rozmowy najwyższej jakości, lepszej niż w przypadku telefonów analogowych.

Dodatkowo telefony IP, które nazywane są także telefonami VOIP w strukturze użytkowania posiadają jedynie zalety. Wygląd zewnętrzny telefonów stacjonarnych VOIP nie różni właściwie niczym od tradycyjnych telefonów. Posiadają one bardzo łatwą w użyciu, funkcjonalną klawiaturę oraz słuchawkę. Różnicą jest, że telefony IP nie są podłączane zbiorem kabli do tysiąca przewodów, dzięki czemu instalacja takiego telefonu jest bardzo prosta i nie wymaga pomocy specjalisty.

Zalety telefonów VOIP

Telefony VOIP to całkowicie nowoczesne rozwiązanie, które niesie ze sobą wiele korzyści. Korzystanie z nich w ośrodkach o dużej liczbie użytkowników znacząco poprawia jakość rozmów oraz usprawnia przebieg informacji. Oto zalety telefonów IP:

  • W przeciwieństwie do tradycyjnych telefonów stacjonarnych telefony VOIP działają poprzez indywidualne konta użytkowników bądź adresy SIP. Oznacza to, że w przypadku kiedy jeden użytkownik jest zajęty telefonia zmienia połączenie na kolejną osobę. Dzięki temu rozmowa może przebiegać pomiędzy kilkoma rozmówcami, nie jest więc konieczne wykonywanie pojedynczych rozmów, ponieważ połączenie działa na platformie całej telefonii i jest w stanie przełączać osobę dzwoniącą między wszystkimi adresami SIP.
  • Jakość połączeń telefonicznych jest uzależniona od dostępu do sieci internetowej, im lepszy zasięg tym sprawniejsza staje się jakość rozmowy.
  • Wiele nowoczesnych telefonów VOIP posiada funkcję zasilania PoE (Power over Ethernet) co oznacza, że zasilane są one energią elektryczną pobieraną za pomocą skrętki do urządzeń peryferyjnych.
  • Telefony IP działają poprzez podłączenie jednego kabla do sieci internetowej, zbędne są zatem dodatkowe okablowania oraz urządzenia zasilające. Tak zminimalizowany zestaw telefoniczny staje się o wiele bardziej funkcjonalny zwłaszcza w biurach gdzie przestrzeń pracowników jest ograniczona.
  • Zmniejszone zostają koszty użytkowania, połączenia wewnątrz telefonii są bezpłatne, a dodatkowe opłaty występują dopiero przy połączeniach zagranicznych.
  • Jakiekolwiek problemy z telefonią rozwiązywane są za pomocą aktualizacji sieciowych, nie ma potrzeby kontaktowania się w tym celu z żadną osobą techniczną z zewnątrz.

Telefony IP to łatwe w zarządzaniu sprzęty telefoniczne, które sprawdzają się w nawet największych ośrodkach z dużą liczbą użytkowników. Dzięki połączeniu komputerowemu poziom rozmów staje się wysoki i sprawny. Zunifikowana infrastruktura komunikacyjna pozwala na szybkie połączenia wewnętrzne oraz bieżący dostęp do wszystkich użytkowników.

Ponadto telefony VOIP wyglądają jak tradycyjne telefony stacjonarne, posiadają dobrze znaną słuchawkę oraz klawiaturę, zapewniona zostaje także możliwość podłączenia do sprzętu aparatu słuchawkowego. Przechodząc do korzystania z telefonów analogowych na telefony IP użytkownicy nie zauważają zmiany dzięki standardowemu projektowi design tych nowoczesnych urządzeń komunikacyjnych.

Producenci telefonów IP

Aby ułatwić naszym klientom wybór najlepszego sprzętu przedstawiamy Państwu producentów telefonów VOIP, którzy od lat specjalizują się w urządzeniach komunikacyjnych o najwyższym standardzie.

czym są telefony ip

Firma Yealink to przedsiębiorstwo, które od 2001 roku z powodzeniem oferuje innowacyjne rozwiązania komunikacji telefonicznej. W ofercie firmy znajdują stacjonarne telefony IP, urządzenia do wideokonferencji, audiokonferencji czy bezprzewodowe telefony DECT. Produkty Yealink świetnie sprawdzają się w różnego rozmiaru przedsiębiorstwach i spełniają oczekiwania użytkowników na każdym stanowisku.

Urządzenia UC (Unified Communications) od Yealink charakteryzują się wysokim stopniem kompatybilności oraz interoperacyjności. Bezproblemowo integrują się one z systemami chmurowymi oraz platformami takimi jak znany na całym świecie system centrali telefonicznej 3CX. Zestawy telefoniczne IP są trwałe i funkcjonalne. Specjaliści z firmy Yealink dbają o jak najlepszy efekt dźwiękowy oraz graficzny, a technicy gwarantują płynność połączeń oraz niezrównane doświadczenia komunikacyjne nowoczesnych urządzeń telefonicznych. Telefony IP firmy Yealink to najwyższa jakość innowacyjnych instrumentów UC w bardzo korzystnej cenie.

Snom to niemiecka firma założona w 1997 roku w Berlinie. Specjalizuje się ona w produkcji telefonów VOIP, które cechuje wysoka funkcjonalność oraz kompatybilność z systemami PBX oraz VPBX. Firma największy nacisk kładzie na jak najlepszą jakość dźwięku, która w tym momencie w najnowszych telefonach Snom osiąga poziom HD. Z każdą nową serią ich telefony stają się coraz lepsze a dziej się tak dzięki starannym badaniom podczas procesu konstruowania telefonów IP. Firma Snom wychodzi naprzeciw powstającym problemom i efektywnie usprawnia proces połączeń redukując do minimum zakres zakłóceń sieciowych.

Telefony IP Snom doskonale radzą sobie z najtrudniejszymi wyzwaniami w zakresie połączeń telefonicznych i dzięki zaangażowaniu specjalistów niwelowane zostają różnice dźwiękowe w połączeniach a sam głos staje się o wiele lepiej słyszalny. Aby uprzyjemnić użytkownikom korzystanie z telefonów VOIP projektanci Snom na równi z funkcjonalnością stawiają design. Dzięki temu telefony są łatwe w obsłudze oraz zapewniają najlepsze doznania estetyczne.

Podążanie za nowymi rozwiązaniami technologicznymi sprawdza się w każdym przedsiębiorstwie niezależnie od jego wielkości oraz ilości pracowników. Aby móc utrzymać wysoki standard usług dobry zestaw do komunikacji staje się jedną z podstaw w prosperowaniu firmy. Nowoczesnym posunięciem staje się zmiana tradycyjnych analogowych sprzętów telefonicznych w zupełnie innowacyjne zestawy Telefonów VOIP, które dzięki połączeniom sieciowym gwarantują o wiele lepszy zakres usług telekomunikacyjnych.

Mamy nadzieję, że powyższy artykuł dostarczył Państwu wystarczająco dużo informacji o telefonach IP. W ofercie firmy thomas it znajduje się bogaty wybór telefonów firmy Yealink, Snom oraz wielu innych atrakcyjnych producentów. Zachęcamy do sprawdzenia ofert oraz do sprawnego i łatwego zamówienia wybranych produktów przez naszą stronę. W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy Państwa do kontaktu z naszym działem technicznych, który udzieli Państwu wyczerpujących odpowiedzi na każde pytanie. Zapraszamy do kontaktu.

Kontakt:


Napisz komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.