Wsparcie informatyczne organizacji charytatywnych dzięki Microsoft Charity

W dzisiejszych czasach większość przedsiębiorstw w jakiś sposób wspiera inicjatywy charytatywne, na przykład poprzez wsparcie finansowe. Dostępne są jednak także inne możliwości wspierania takich organizacji - jedną z nich jest zagwarantowanie dostępu do niezbędnego do ich pracy oprogramowania. Działania dla organizacji charytatywnych, które podejmowane są przez Microsoft, zawarte są w ramach specjalnego programu nazwanego Microsoft Charity. W tym artykule przedstawione zostaną działania marki Microsoft oraz specjalne oferty, z których skorzystać mogą organizacje charytatywne w ramach programu Microsoft Charity.

Jeżeli są Państwo zainteresowani taką tematyką - gorąco zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem!

Charakterystyka marki Microsoft

Microsoft to marka, którą z pewnością znają wszyscy spośród naszych czytelników. Jest to największe przedsiębiorstwo z branży IT, które zyskało popularność dzięki stworzeniu bardzo rozpowszechnionego systemu operacyjnego Windows.

Ta firma powstała w USA w 1975 roku i od tamtego czasu zajmuje się tworzeniem oprogramowania dostosowanego do potrzeb wymagających użytkowników.

Jednym z najpopularniejszych produktów tej marki jest pakiet Office, który wykorzystywany jest w wielu biurach i domach na całym świecie.

Marka oferuje różne rodzaje licencji swojego oprogramowania, na przykład OEM (przypisane do konkretnego sprzętu), BOX (licencja, którą można przenosić pomiędzy urządzeniami) czy OLP (licencja elektroniczna). Dostępne są również licencje komercyjne, edukacyjne lub rządowe.

To jednak nie wszystkie możliwości, jakie oferuje marka Microsoft. W swojej ofercie firma posiada również specjalne pakiety stworzone z myślą o organizacjach charytatywnych. i to właśnie one zostaną opisane w poniższym tekście.

microsoft charity

Microsoft Charity - idealne rozwiązanie dla organizacji charytatywnych

Marka Microsoft uważa działalność charytatywną za niezwykle wartościową, postanowiła wspomóc wszelkie organizacje tego typu, oferując im swoje usługi w znacznie obniżone, bardzo korzystnej cenie. Możliwość takiego licencjonowania oferowana specjalnie dla organizacji charytatywnych umożliwia zapewnienie bardzo korzystnych oraz opłacalnych rozwiązań dostosowanych do każdego rodzaju tego typu działalności.

Licencji jest bardzo wiele i są one stworzone z myślą o różnych potrzebach czy preferencjach (na przykład dotyczących dokonywania zakupów). Klienci, którzy zdecydują się na udział w programie otrzymują dostęp nie tylko do oprogramowania marki Microsoft, ale również wszystkich usług oferowanych przez tę firmę, jak na przykład Dynamics 365, Office 365, Azure itp.

Dzięki tej usłudze organizacje charytatywne mogą wykorzystywać technologię do szybszego rozwijania się, jednocześnie nie ponosząc ogromnych kosztów.

Jak zakwalifikować się do programu Microsoft Charity?

microsoft charity

Jedynym warunkiem skorzystania z programu tańszych licencji Microsoft jest spełnianie przez firmę wymagań umożliwiających zakwalifikowanie jej do grona organizacji charytatywnych.

Są jednak pewne kategorie organizacji, które zostały wykluczone z możliwości udziału w programie - między innymi organizacje rządowe, szkoły czy instytucje ochrony zdrowia. Zakupione oprogramowanie może być wykorzystywane tylko przez zatrudnionych w organizacji pracowników (nie mogą być to np. wolontariusze). Fundacje, które chcą skorzystać z programu muszą zadeklarować, że nie popierają dyskryminacji żadnej grupy społecznej. Konkretna lista wymagań została opublikowana na tej stronie.

Każda organizacja spełniające warunki opisane w powyższym tekście może wziąć udział w programie i skorzystać z dość sporych rabatów na oprogramowanie. Po zgłoszeniu się do programu, organizacja jest weryfikowana przez partnerów Microsoft, aby sprawdzić, czy spełnia wszystkie wymagania kwalifikacji do Microsoft Charity.

Weryfikacja jest przeprowadzana przez wykwalifikowanych pracowników i może potrwać do 20 dni roboczych (czasami konieczne jest dosłanie dodatkowej dokumentacji dotyczącej działalności fundacji). Organizacja, która została zweryfikowana, otrzymuje ten status na dwa lata - po tym czasie musi ponownie przejść weryfikację.

Organizacja non-profit biorąca udział w programie nie musi kupować wielu pakietów oprogramowania (tak jak zwykłe przedsiębiorstwo), ponieważ otrzymuje możliwość zakupienia tylko jednego pakietu, a następnie odpowiedniej ilości licencji, aby móc korzystać z oprogramowania Microsoft na wszystkich komputerach wykorzystywanych przez tę konkretną fundację.

Marka Microsoft posiada specjalne oferty dostępne dla organizacji charytatywnych w ponad 200 krajach na całym świecie - dostępne możliwości mogą się różnić w zależności od kraju.

Dostępne w ramach Microsoft Charity usługi

W tej części artykułu podane zostaną przykładowe usługi oferowane w ramach programu Microsoft Charity:

  • usługi chmurowe - organizacje non-profit mogą otrzymać dostęp do oprogramowania w chmurze w postaci pakietu Office 365, Microsoft 365, Dynamics 365, Enterprise Mobility + Security oraz Power BI
  • Microsoft 365 Business - w tym pakiecie klient uzyskuje możliwość korzystania z Office 365 wraz z funkcjonalnościami służącymi do zarządzania oraz zapewnienia bezpieczeństwa - po zakupie pakiet może zostać zainstalowany na 10 komputerach, istnieje również możliwość dokupienia licencji na dodatkowe stanowiska w przypadku rozrostu organizacji, za niewielką dopłatą
  • Microsoft Azure - klienci non-profit mogą otrzymać bezpłatne środki Microsoft Azure (3500$), za które będą mogli zakupić wszystkie oferowane w ramach tej platformy usługi służące do przetwarzania danych oraz składowania ich w ciągu roku od ich otrzymania - subskrypcja może być odnawiana, jeśli organizacja zostanie pozytywnie zweryfikowana jako non-profit
  • Dynamics 365 - to nowa generacja inteligentnych aplikacji biznesowych dostępnych w chmurze - umożliwiają one zarządzanie między innymi sprzedażą, marketingiem, finansami, obsługą klienta czy procesami - organizacja może zakupić tylko jedną aplikację lub cały pakiet, w zależności od potrzeb
  • oprogramowanie - Microsoft umożliwia uzyskanie darmowego oprogramowania od jednego z partnerów, jakim jest TechSoup - na dwuletni okres wsparcia organizacja może otrzymać do 25 licencji na oprogramowanie

Korzyści wynikające z zastosowania Microsoft Charity

microsoft charity

Jako część programu charytatywnego marka Microsoft udostępnia specjalny pakiet Software Assurance, który zapewnia większą łatwość zarządzania, większą wartość, a także zwiększony poziom wsparcia technicznego. Pakiet ten jest dostępny w ramach programu Open Licence Charity, który obejmuje: nowe prawa do wersji, program do użytku domowego, eLearning oraz czat na konsolę. Dodatkową korzyścią z zastosowania tego dedykowanego pakietu jest ogromna oszczędność pieniędzy - organizacja płaci tylko za prawa licencyjne, nie ponosząc kosztu dodatkowego oprogramowania.

Z pewnością dla wszystkich organizacji charytatywnych możliwość skorzystania z takiego oprogramowania będzie ogromną korzyścią i ułatwieniem, ponieważ koszt zakupu systemów operacyjnych może być naprawdę wysoki, a organizacje non-profit muszą odpowiedzialnie rozporządzać posiadanymi środkami.

W ramach programu Microsoft Charity organizowane są także specjalne szkolenia dla pracowników organizacji charytatywnych, podczas których mogą oni lepiej poznać nowoczesne technologie i nauczyć się je wykorzystywać w celu poszerzenia działalności charytatywnej. Dzięki takiemu szkoleniu, pracownicy organizacji będą bardziej zorientowani w możliwościach technologicznych i będą w stanie w pełni je wykorzystać do promowania swojej działalności, poszukiwania wsparcia, rekrutacji wolontariuszy itp.

Marka oferuje również profesjonalne wsparcie techniczne dla wszystkich organizacji, które biorą udział w programie. Microsoft współpracuje z wieloma partnerami w różnych krajach - są to firmy technologiczne, które posiadają własne inicjatywy mające na celu pomoc organizacjom non-profit. Przedstawiciele takich firm mogą pomóc na przykład w zainstalowaniu i uruchomieniu zakupionego w ramach programu Microsoft Charity oprogramowania.

Na pewno każda organizacja non-profit, która zdecyduje się na skorzystanie z opisanej powyżej oferty, uzyska wiele korzyści i być może rozwinie się lub poszerzy zakres swojej działalności. Dzięki wyjątkowej ofercie marki Microsoft, fundacje mogą z łatwością uzyskać dostęp do niezwykle potrzebnych im zasobów.

Jak skorzystać z licencji dla organizacji charytatywnych?

Licencję Microsoft Charity zakupić można u licencjonowanych dystrybutorów produktów tej marki. Podczas zakupu u takiego dystrybutora, klient oprócz licencji na oprogramowanie otrzymuje również dodatkowe ułatwienia, jak na przykład usługi consultingowe, pomoc w przeniesieniu danych, usługi zarządzania oraz szkolenia i wsparcie dla pracowników organizacji non-profit.

Warto więc wybrać takiego dystrybutora, który proponuje najkorzystniejszą ofertę. Jeżeli chcą Państwo skorzystać z opisanej powyżej licencji Microsoft dla organizacji charytatywnych, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, w której posiadamy produkt Microsoft Charity.

W naszym sklepie znajdą Państwo wszystkie rodzaje licencji Microsoft dla organizacji charytatywnych. Jeżeli nie wiedzą Państwo, na którą z opcji się zdecydować - zachęcamy do konsultacji z naszymi ekspertami, którzy z chęcią odpowiedzą każdemu z klientów na pojawiające się pytania i pomogą wybrać idealne rozwiązanie spośród wszystkich dostępnych w sklepie produktów.

Kontakt:


Napisz komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.