Co oferuje Fortinet? Rozwiązania UTM dla małych firm

Marka Fortinet jest światowym liderem spośród producentów zintegrowanych, akcelerowanych sprzętowo systemów zarządzania zagrożeniami, czyli Unified Threat Management. Sensem tych rozwiązań jest połączenie wielu różnych rodzajów zabezpieczeń, aby zapewnić najwyższą jakość ochrony, która jest stale aktualizowana.

Oferta marki jest dostosowana przede wszystkim do potrzeb przedsiębiorców i dostawców usług telekomunikacyjnych – celem zastosowania takich urządzeń ma być przede wszystkim poprawienie ogólnego poziomu bezpieczeństwa sieci, a także redukcja kosztów operacyjnych.

W poniższym artykule zapoznamy naszych czytelników z ofertą marki Fortinet, a przede wszystkim z platformami UTM dla mniejszych przedsiębiorstw. Zachęcamy do lektury wszystkich klientów zainteresowanych taką tematyką!

utm Fortigate

Dlaczego właśnie Fortinet?

Urządzenia zabezpieczające oferowane przez tę markę cechują się rozlicznymi zaletami. Są to platformy odpowiadające za ujednolicenie wielu różnych rodzajów zabezpieczeń, między innymi firewall, ochrony antywirusowej, IPSec, VPN SSL, funkcjonalności monitorowania i zarządzania ruchem sieciowym, zabezpieczeń antyspamowych czy ochrony przed programami szpiegującymi.

Technologia ASIC wykorzystywana przez firmę Fortinet gwarantuje łatwość oraz wszechstronność monitorowania siecią, a także możliwość wygodnego zarządzania nią i tworzenia raportów. Platformy Fortinet zostały stworzone z myślą o klientach, którym zależy na profesjonalnym zabezpieczeniu sieci przed wszelkimi zagrożeniami, które mogą się pojawić.

Rozwiązania oferowane przez firmę sprzedawane są w formie subskrypcji FortiGuard Security Services – dzięki temu przez cały okres obowiązywania licencji klient ma dostęp do najnowszych aktualizacji zabezpieczeń.

Dzięki usłudze FortiCare dla wszystkich użytkowników dostępne jest globalne wsparcie i profesjonalna pomoc techniczna. Gwarancja sprzętowa trwa 1 rok, natomiast na oprogramowanie przysługuje 90 dni gwarancji.

Czym jest UTM – platforma Unified Threat Management?

Platforma UTM jest wielofunkcyjną zaporą sieciową, która stanowi połączenie funkcjonalności routera oraz firewalla, a także brzegowego antywirusa, filtrów IPS i DLP, serwera VPN, inspekcji SSL oraz filtrowania web, DNS i content.

Zastosowanie takiej wielofunkcyjnej platformy umożliwia wyeliminowanie wielu dodatkowych zabezpieczeń, które mogą być kosztowne w utrzymaniu, a także niekompatybilne. Klienci decydujący się na UTM z pewnością docenią niskie koszty eksploatacji, łatwość zarządzania, wydajność oraz niezawodność tego rozwiązania.

Dodatkową zaletą jest fakt, że zabezpieczenia stosowane w ramach platform UTM są stale aktualizowane, dlatego użytkownik zawsze ma dostęp do pełnej ochrony. Jest to niezwykle istotne w dzisiejszych czasach, gdy nowe zagrożenia sieciowe pojawiają się codziennie i mogą atakować przedsiębiorstwa na różnych płaszczyznach, a skutki takowego ataku mogą okazać się naprawdę kosztowne i trudne do usunięcia w krótkim czasie.

Marka Fortinet szczególnie dba o użytkowników swoich urządzeń i stara się, aby były one idealną reprezentacją wysokiej jakości. Platformy zostały wyposażone w specjalne, dedykowane procesory (FortiASIC) z funkcjonalnością SoC (System on a Chip), które gwarantują sprawny przebieg wszystkich procesów oraz ochronę w czasie rzeczywistym.

UTMy Fortinet są również wyposażone w specjalny system operacyjny FortiOS, który odpowiada za zapewnienie maksymalnego poziomu bezpieczeństwa sieci, przy jednoczesnej łatwości eksploatacji. Zarządzanie platformą jest bardzo przejrzyste i intuicyjne, aby umożliwić użytkownikowi maksymalny wgląd w przebiegające w sieci procesy.

Jakie rozwiązania UTM sprawdzą się w małych przedsiębiorstwach?

Na rynku znaleźć można wiele różnorodnych platformy typu UTM, oferowanych przez różne firmy. Zależnie od potrzeb danej firmy, idealnym rozwiązaniem mogą okazać się najróżniejsze urządzenia.

Można jednak nakreślić ogólny typ oczekiwań, jaki może odpowiadać firmom podobnej wielkości i na tej podstawie dobrać platformę zabezpieczającą. Nie warto inwestować w bardzo kosztowne rozwiązania, których parametry są zbyt zaawansowane dla potrzeb niewielkiego przedsiębiorstwa – lepiej wybrać nieco bardziej kompaktowe rozwiązanie.

W tym tekście skupimy się na rozwiązaniach Unified Threat Management, które są dostępne w ofercie marki Fortinet i znajdą zastosowanie w przedsiębiorstwach mniejszej wielkości. Dokładniej będą to dwie serie produktów: FortiGate 80C i FortiWiFi-80CM.

Seria FortiGate 80C

Rozwiązania stanowiące część tej serii to urządzenia kompaktowe, uniwersalne oraz ekonomiczne. Zostały one stworzone z myślą o przedsiębiorstwach mniejszej wielkości oraz oddziałach biurowych.

Wszystkie urządzenia zawarte w ramach tej linii zapewniają użytkownikom pełen zestaw zabezpieczeń, które gwarantują ochronę przed wszystkimi rodzajami zagrożeń.

Fortinet

Mimo iż są to rozwiązania ekonomiczne, dla mniejszych firm, to nadal zapewniają pełen przekrój funkcjonalności zabezpieczających – zapora sieciowa (firewall), kontrola aplikacji, IPS, VPN, filtrowanie stron WWW. Dzięki zastosowaniu jednego urządzenia, zamiast wielu pojedynczych produktów zabezpieczających, klient może cieszyć się spójnym i wydajnym działaniem, a także niskimi kosztami eksploatacji.

Przykładowym produktem z serii FortiGate 80C jest UTM o kodzie produktu FG-80C-BDL – bardzo popularny i często wybierany produkt. Jego ogromną zaletą jest wysoka przepustowość firewalla (sięgająca aż do 1.9 Gbps), a także wejście ExpressCard i pamięć wewnętrzna o dość dużej pojemności. Urządzenie wyposażone jest w dwa złącza Gigabit Ethernet (10/100/1000), sześć gniazd Fast Ethernet (10/100) oraz dedykowany port DMZ. Dzięki wykorzystaniu specjalnego systemu operacyjnego FortiOS, produkt ten jest bardzo łatwy w obsłudze i skutecznie chroni przed zagrożeniami każdego rodzaju.

Jesteśmy przekonani, że urządzenia marki Fortinet z serii FortiGate 80C znajdą zastosowanie w wielu firmach i zostaną docenione za swoje zalety. Jedną z takich zalet jest wygodny, kompaktowy rozmiar. UTMy z tej serii są niewielkie i lekkie, dlatego mogą zostać umieszczone na przykład na biurku użytkownika.

Gwarantowana niezawodność chroni przed skutkami niechcianych przerw w działaniu sieci. Dodatkową funkcjonalnością zmniejszającą koszty eksploatacji jest optymalizacja sieci WAN, która poprawia również znacząco wydajność. Produkt idealnie sprawdza się jako wielofunkcyjna platforma mająca za zadanie kompleksową integrację wielu różnorodnych rozwiązań zabezpieczających.

Seria FortiWiFi-80CM

Ta seria produktów również została stworzona z myślą o przedsiębiorstwach mniejszej wielkości oraz terenowych oddziałach firm. Idealnie sprawdzi się też w biurach domowych.

Mimo niewielkich rozmiarów oraz niskiej ceny, urządzenia te gwarantują pełny pakiet zabezpieczeń sieciowych, wśród których znajduje się między innymi: firewall, zapobieganie włamaniom (IPS), kontrola szyfrowanego ruchu, filtrowanie stron WWW i inne.

Seria FortiWiFi-80CM wyposażona jest w standard wewnętrznej pamięci, który umożliwia lokalne buforowanie danych z jednoczesnym zachowaniem zgodności z zasadami i optymalizacją sieci WAN. Zoptymalizowanie sieci gwarantuje zmniejszenie kosztów jej eksploatacji, co z pewnością jest atrakcyjne dla wielu użytkowników.

Jak wszystkie UTMy marki Fortinet, urządzenia z tej serii również posiadają dedykowany system operacyjny FortiOS – jest on bardzo przejrzysty i prosty w obsłudze. Klient może korzystać z dodatkowych zabezpieczeń, takich jak kontrola ruchu, szyfrowanie danych czy zapobieganie wyciekom.

Przykładowym urządzeniem tej serii jest platforma Unified Threat Management o kodzie produktu FG-80CM-BDL. Urządzenie to jest wyposażone w zintegrowany modem analogowy pozwalający na tworzenie kopii zapasowych.

Dzięki aż sześciu wewnętrznym strefom bezpieczeństwa, urządzenie to może odpowiadać za wszystkie aspekty związane z zabezpieczeniem sieci firmowej. Ten produkt z pewnością spełni oczekiwania wielu użytkowników, nawet tych najbardziej wymagających.

Jego wdrożenie jest wyjątkowo proste i przebiega bardzo sprawnie – w krótkim czasie po zakupie urządzenie może zostać uruchomione.

Tak jak wszystkie urządzenia oferowane przez markę Fortinet, produkty z tej serii również sprzedawane są wraz z licencją FortiCare i subskrypcją FortiGuard.

Ta pierwsza odpowiada za wsparcie techniczne, natomiast ta druga za aktualizacje zabezpieczeń. Klient może zdecydować, czy chce wykupić takową licencję na rok lub kilka lat – może ona zostać później przedłużona na kolejny okres.

Dodatkową zaletą opisywanych urządzeń jest możliwość zarządzania zdalnego – dzięki temu produkty Fortinet mogą być stosowane również w zdalnych filiach firmy, a zarządzanie nimi z dowolnego miejsca na świecie jest bardzo proste i wygodne.

Mamy nadzieję, że lektura powyższego tekstu umożliwiła Państwu bliższe zapoznanie się z ofertą produktów marki Fortinet.

Jeżeli są Państwo zainteresowani zakupem takiej platformy UTM, jak zostało to opisane poniżej, zachęcamy do kontaktu ze sklepem Thomas It. Chętnie przedstawimy Państwu naszą pełną ofertę oraz pomożemy w doborze idealnego rozwiązania dla potrzeb konkretnej firmy.

Nasi eksperci pomogą Państwu w stworzeniu idealnego systemu zabezpieczeń, dostosowanego do specyfiki przedsiębiorstwa, niezależnie od jego wielkości i profilu działania.

Pracownicy Thomas It wspierają klientów na każdym etapie eksploatacji zakupionych rozwiązań, także podczas instalacji i konfiguracji.

Kontakt:


Napisz komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.