Dlaczego warto zakupić urządzenie Fortigate UTM do swojej firmy? [Q&A]

UTM to urządzenie nazywane inaczej zintegrowaną platformą bezpieczeństwa (Unified Threat Managament).

Jest to produkt modułowy, który łączy w sobie wiele różnych form zabezpieczeń, co pozwala na uzyskanie kompleksowej ochrony rozwiązań sieciowych stosowanych w przedsiębiorstwie. Główne zalety takiego urządzenia to łatwość w zarządzaniu przy użyciu wygodnego interfejsu, zmniejszone koszty zakupu oraz eksploatacji oraz łatwość zapewnienia redundancji tego rozwiązania.

Warto zwrócić uwagę na całkowite zintegrowanie wykorzystywanych technologii zabezpieczających pochodzących od jednego producenta, co umożliwia zarządzanie ze wspólnego interfejsu.

Firma Fortinet jest liderem na rynku producentów tego typu urządzeń.

Urządzenia Fortigate oferują niezwykle kompleksowe zabezpieczenia, które obejmują zarówno ochronę sieci, jak i punktów końcowych, aplikacji czy chmury obliczeniowej.

Fortigate UTM

Produkty Fortinet posiadają certyfikaty niezależnych laboratoriów, jak na przykład NSS Labs czy ICSA Labs.

W poniższym artykule postaramy się w formie pytań i odpowiedzi przybliżyć Państwu wyjątkowe urządzenia, jakimi są produkty Fortigate UTM.

Chcemy umożliwić naszym klientom zapoznanie się z zaletami wyróżniającymi te rozwiązania, aby zachęcić Państwa do ich zakupu – są to produkty najwyższej jakości, na które z pewnością warto zwrócić uwagę poszukując zabezpieczeń dla przedsiębiorstwa.

Przed czym chroni UTM Fortigate?

utm Fortigate1

UTM Fortigate to urządzenie, które zapewnia kompleksową ochronę przed wieloma różnymi zagrożeniami.

Zastosowanie tego produktu pozwoli na uchronienie sieci między innymi przed włamaniami, atakami z zewnątrz, wirusami, spamem bądź wyciekiem danych poufnych. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania przedsiębiorca nie musi się już martwić możliwością utraty wiarygodności firmy, ponieważ zastosowanie zintegrowanej platformy bezpieczeństwa skutecznie chroni przedsiębiorstwo przed możliwością wystąpienia niedostępności serwisu, wysyłania zainfekowanych plików z sieci firmowej czy nastąpienia wycieku poufnych informacji.

Każdy klient, któremu zależy na maksymalnym poziomie bezpieczeństwa sieci, powinien zainteresować się możliwościami, które oferuje Fortigate UTM.

Poniżej podamy kilka zalet opisywanego urządzenia:

  • ochrona e-mail – wszelkie wirusy oraz spam są zatrzymywane; dane chronione dzięki wykorzystaniu DLP oraz szyfrowania;
  • ochrona sieci wi-fi – możliwość tworzenia hotspotów oraz zarządzania dostępem do sieci (także dla gości) z jednego, wygodnego panelu;
  • ochrona www – ograniczenie dostępu do portali społecznościowych w celu zwiększenia produktywności pracowników, możliwość ochrony przed zagrożeniami pochodzącymi z sieci, a także zarządzanie przepustowością wykorzystywanych aplikacji;
  • ochrona punktów brzegowych – ochrona wszystkich urządzeń: komputerów stacjonarnych, tabletów, laptopów czy smartfonów, a także serwerów; antywirus dla tych urządzeń oraz ochrona przeglądania stron;
  • ochrona serwera – reverse proxy, czyli ochrona przed włamaniem na serwer dzięki identyfikacji użytkowników zewnętrznych;
  • ochrona sieci – technologia VPN gwarantująca bezpieczny zdalny dostęp do sieci; możliwość konfiguracji zabezpieczeń chroniących przed włamaniami.

Czym UTM Fortigate różni się od NGFW?

NGFW to firewall nowej generacji, czyli urządzenie, które prócz spełniania funkcji klasycznej zapory sieciowej, analizuje także ruch sieciowy oraz zapobiegają włamaniom z zewnątrz.

UTM to urządzenie innego rodzaju – posiada ono te same właściwości, ale daje także dostęp do wielu dodatkowych technologii. Możemy więc stwierdzić że NGFW stanowi część każdej platformy zabezpieczającej UTM.

Co zapewnia urządzenie Fortigate UTM?

utm Fortigate2

Produkt ten daje przedsiębiorcy najwyższy poziom kontroli nad tym, co dzieje się w sieci firmowej, a także możliwość wygodnego zarządzania rozwiązaniami sieciowymi.

UTM Fortigate umożliwia monitorowanie aplikacji, zdalny dostęp poprzez sieć VPN, kontrolę sieci bezprzewodowej, a także optymalizację wykorzystania pasma WAN.

Aby zwiększyć poziom zabezpieczeń podczas logowania do sieci możliwe jest zastosowanie uwierzytelniania dwuskładnikowego z wykorzystaniem tokenów.

Kolejną zaletą produktu jest jego intuicyjny interfejs – łatwość zarządzania pozwala na usprawnienie pracy firmy oraz zaoszczędzenie czasu dzięki wykorzystaniu jednej platformy do sterowania ustawieniami bezpieczeństwa dla całej sieci firmowej.

Jaką licencję wybrać dla urządzenia UTM Fortigate?

Zależnie od potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa niezbędne jest dobranie odpowiedniej licencji, aby zagwarantować najbardziej komfortową eksploatację zakupionych urządzeń.

Dobór licencji jest dwuetapowy:

FortiCare to gwarancja dla urządzenia, którą można wybrać w dwóch trybach – 8x5 i 24x7.

Drugi tryb zdecydowanie powinien zostać wybrany przez większe przedsiębiorstwa, w których bardzo istotne jest to, aby praca trwała nieprzerwanie, bez jakichkolwiek zakłóceń.

W ramach gwarancji klient uzyskuje dostęp do portalu z poradami technicznymi, bieżących aktualizacji oprogramowania, możliwości składania zgłoszeń technicznych i kontaktu z ekspertami Fortinet. W przypadku awarii sprzętu możliwa jest oczywiście jego wymiana, na warunkach zależnych od wybranego trybu gwarancji.

FortiGuard to licencja zabezpieczająca sieć, stanowiąca swego rodzaju zestaw najpopularniejszych i najbardziej przydatnych zabezpieczeń.

W ramach tej paczki zawarte są między innymi takie zabezpieczenia takie jak: NFGW, web filtering, antywirus czy filtr antyspamowy. Użytkownicy mogą dobierać zabezpieczenia, które przydadzą się w konkretnym przedsiębiorstwie, na przykład: FortiSandbox, FortiAnalyzer lub Mobile Security.

Firma Fortinet stara się powiększać swoją ofertę o nowe zabezpieczenia, aby spełnić oczekiwania wszystkich klientów, niezależnie od wielkości przedsiębiorstw jakie reprezentują.

Dla kogo sprawdzi się UTM Fortigate?

Ta platforma bezpieczeństwa znajdzie zastosowanie zarówno w mniejszych przedsiębiorstwach, które dopiero rozpoczynają rozwój, jak i w większych firmach, w których od lat działają zaawansowane centra danych.

Niezależnie od wielkości firmy, UTM Fortigate to produkt, który będzie rozwijał się razem z przedsiębiorstwem – możliwość doboru różnych licencji umożliwia dopasowanie poziomu zabezpieczeń do własnych potrzeb i zagwarantowanie najwyższej jakości usług dobranych dla konkretnej firmy.

Zainteresowani zakupem klienci mogą poprosić o pomoc w doborze najodpowiedniejszych rozwiązań doświadczonych w pracy z rozwiązaniami Fortinet ekspertów, którzy pomogą określić potrzeby firmy i zaproponują ekonomiczną, a zarazem wydajną opcję dla danego przedsiębiorstwa.

Jaka technologia jest wykorzystywana w rozwiązaniach Fortinet?

Producent zintegrowanych platform bezpieczeństwa postawił na wykorzystanie segmentacji sieci zamiast polityki „zerowego zaufania”, której stosowanie często wiązało się z przesadnym piętrzeniem zabezpieczeń, co zmniejszało wydajność pracy firma.

Idea segmentacji sieci polega na podzieleniu sieci firmowej na odrębne segmenty, do których mogą być podłączane nowe urządzenia – ustawienia zabezpieczeń każdego segmentu mogą być inne, dzięki czemu osoba zarządzająca siecią może decydować o tym, do jakich zasobów otrzyma dostęp nowe urządzenie.

Czy UTM Fortigate współpracuje z rozwiązaniami chmurowymi?

utm Fortigate2

Rozwiązania chmurowe wciąż traktowane są jako innowacja, jednak z pewnością w przyszłości będą one wykorzystywane coraz szerzej, zwłaszcza w rozwijających się przedsiębiorstwach, którym zależy na dotrzymaniu kroku innym firmom z branży.

Dzięki możliwościom w zakresie elastyczności i skalowalności, jakie zapewnia chmura, z pewnością będzie ona bardzo popularna. Świetnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na bezpieczeństwie, jest chmura hybrydowa – część zasobów przechowywana jest wtedy w chmurze, a część w firmowym centrum danych.

Rozwiązania proponowane przez Fortinet dostosowane są do zmieniającego się rynku IT, dlatego w stu procentach współpracują z chmurami, także hybrydowymi. Odpowiednio dobrane sposoby przechowywania danych mogą zapewnić oszczędności związane z eksploatacją rozwiązań sieciowych w firmie.

Wygoda oraz łatwość obsługi to kolejne istotne czynniki, które przemawiają za wykorzystaniem platform UTM Fortigate do obsługi posiadanych w firmie rozwiązań chmurowych.

Czy rozwiązania Fortinet w przyszłości nie staną się nieaktualne?

Fortinet to marka, która bardzo angażuje się w rozwijanie tworzonych technologii i umożliwia swoim klientom dostęp do najnowszych aktualizacji w ramach wykupionych licencji. Zagrożenia w świecie wirtualnym zmieniają się niezwykle dynamicznie, dlatego ważne jest stałe prowadzenie badań i aktualizowanie zabezpieczeń.

Platformy UTM Fortigate są dopasowane do współpracy z przedsiębiorstwami o różnej wielkości, dzięki czemu w przypadku szybkiego rozwoju firmy nadal mogą one być wykorzystywane do zabezpieczania sieci.

Jak widać, przedstawione powyżej argumenty jasno pokazują dlaczego warto zwrócić uwagę na platformy zabezpieczające oferowane przez markę Fortinet – są to nowoczesne i stale rozwijające się rozwiązania, które są w stanie zmieniać się razem z Państwa firmą, zapewniając najnowocześniejsze zabezpieczenia i najwyższą jakość działania, niezawodność oraz stabilność.

Mamy nadzieję, że lektura powyższego artykułu pozwoliła Państwu na zapoznanie się z zaletami urządzenia Fortigate UTM – jeżeli w powyższym Q&A nie znaleźli Państwo odpowiedzi na swoje pytania, zachęcamy do skontaktowania się z konsultantami thomas it.

Profesjonaliści z chęcią pomogą Państwu w doborze odpowiedniego urządzenia UTM do przedsiębiorstwa.

Kontakt:


Napisz komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.