Rozwiązania chmurowe VMware vSphere 6

Wykorzystanie nowatorskich rozwiązań technologicznych do rozwoju przedsiębiorstwa to zdecydowanie sposób na sukces w dzisiejszych czasach. Na rynku co chwilę pojawiają się nowe rozwiązania, które mogą zostać zastosowane jako część profesjonalnych infrastruktur sieciowych. Producenci dbają o to, aby ułatwić użytkownikom wdrażanie nowych rozwiązań.

W tym artykule postaramy się przybliżyć Państwu nowoczesną i elastyczną platformę ułatwiającą przejście firmy na użycie chmury hybrydowej. Ta platforma to VMware vSphere 6. Jej zadaniem jest wirtualizacja serwerów, a co za tym idzie optymalizacja zasobów i maksymalne wykorzystanie możliwości posiadanych przez dane przedsiębiorstwo. Mamy nadzieję, że czytając ten tekst poznają Państwo bliżej tę platformę i ocenią, czy może się ona sprawdzić w Państwa przedsiębiorstwie.

vmware vsphere 6

Krótka charakterystyka marki Vmware

Vmware to firma pochodząca z Kalifornii, która zajmuje się tworzeniem profesjonalnego oprogramowania służącego do wirtualizacji. Ta marka to globalny lider w branży infrastruktury chmurowej oraz mobilności w biznesie. Rozwiązania oferowane przez VMware mają na celu ułatwienie wdrażania rozwiązań cyfrowych w przedsiębiorstwach. Wszystkie produkty proponowane przez tego producenta cechują się niezawodnością, funkcjonalnością, wydajnością oraz elastycznością.

Wszystkie rozwiązania służące do wirtualizacji oferowane przez tą markę są solidne i innowacyjne, a także wyróżniają się bardzo wysoką jakością wykonania. Idealnie sprawdzą się w przedsiębiorstwach mniejszej oraz średniej wielkości, w których wcześniej nie były implementowane rozwiązania wirtualizacyjne.

Produkty Vmware umożliwiają zwiększenie wydajności działania przedsiębiorstwa, a także ułatwiają eksploatację posiadanych rozwiązań. Warto zwrócić uwagę na dość niskie ceny proponowanych rozwiązań, a zarazem ich wysoką jakość. Kolejną przykładową zaletą produktów marki VMware jest możliwość przenoszenia wirtualnych maszyn pomiędzy hostami. Jest to cecha ułatwiająca eksploatację rozwiązań sieciowych, przydatna szczególnie w przypadku wystąpienia ewentualnej usterki. Klienci mogą liczyć na na zwiększenie wydajności pracy przedsiębiorstwa dzięki bardzo intuicyjnej obsłudze wielu środowisk jednocześnie.

Prócz produktu, który jest głównym tematem tego artykułu, w ofercie marki VMware znajdą Państwo również wiele innych rozwiązań: VMware ESX Server (rozwiązanie służące do tworzenia wirtualnych infrastruktur), VMware Server (oprogramowanie przeznaczone do tworzenia i zarządzania wirtualnymi maszynami), VMware ACE (oprogramowanie systemu autoryzacyjnego), VMware P2V (narzędzie służące do tworzenia obrazów serwera) oraz VMware Workstation (platforma zapewniająca możliwość stworzenia i uruchomienia wielu wirtualnych maszyn w jednym środowisku), a także wiele innych. Jesteśmy przekonani, że każdy z klientów znajdzie w ofercie marki VMware idealne rozwiązania dla potrzeb konkretnej firmy.

Dlaczego warto wybrać rozwiązania wirtualizacyjne?

Główny cel wirtualizacji to jak najefektywniejsze wykorzystanie istniejących zasobów sprzętowych poprzez modyfikowanie ich cech. Istnieją różne rodzaje wirtualizacji - klienci często wybierają pomiędzy pełną wirtualizacją, a para-wirtualizacją. W przypadku para-wirtualizacji system operacyjny maszyny wirtualnej współpracuje z hypervisorem. Pełna wirtualizacja to tworzenie maszyn wirtualnych, które cechują się wysokim poziomem zabezpieczeń oraz ułatwieniem mobilności pracy.

Zastosowanie wirtualizacji w przedsiębiorstwie pozwala na zwiększenie efektywności działania, uzyskanie mniejszych kosztów eksploatacji oraz uzyskanie większej spójności firmowych rozwiązań sieciowych. Z pewnością wprowadzenie wirtualizacji sprawi, że urządzenia w przedsiębiorstwie będą działać sprawniej i wydajniej, a także znacznie szybciej. Rozwiązania wirtualizacyjne zapewniają wiele zalet, które warto wziąć pod uwagę podczas tworzenia sieci w przedsiębiorstwie.

Dzięki wirtualizacji, przedsiębiorstwo uzyskuje możliwość skonsolidowania wszystkich niezbędnych serwerów w postaci jednego egzemplarza sprzętu, zamiast całej serwerowni. Z pewnością jest to bardziej opłacalne rozwiązanie, zwłaszcza w przypadku małych przedsiębiorstw, które dopiero się rozwijają.

Bardzo często firmy posiadają sporo zasobów, których nie są w stanie wykorzystać w pełni, a z pomocą przychodzą im wtedy właśnie rozwiązania wirtualizacyjne. Odpowiednio dobrane oprogramowanie może sprawić, że działanie przedsiębiorstwa będzie znacznie bardziej wydajne, a zasoby wykorzystane w 100%. Klient uzyskuje możliwość przejrzystego zarządzania danymi oprogramowania, co ułatwia wyciąganie wniosków na temat działania rozwiązań, a także analizowanie wszystkich danych dotyczących eksploatacji - gwarantuje to większą kontrolę nad działaniem firmy, a co za tym idzie - bardziej efektywne zarządzanie przedsiębiorstwem.

VMware vSphere 6 - nowoczesne i elastyczne oprogramowanie

vmware vsphere 6

VMware vSphere 6 to oprogramowanie wspierające organizacje w procesie transformacji do chmury hybrydowej, czyli nowoczesnego rozwiązania, które staje się coraz popularniejsze wśród profesjonalistów. Zadaniem tego oprogramowania jest zagwarantowanie podstawy dla elastyczności biznesowej, co umożliwia wygodne i sprawne przejście na rozwiązania chmury hybrydowej.

Producent stworzył tę platformę, aby umożliwić klientom zmianę z indywidualnego centrum danych na zagregowaną infrastrukturę komputerową, która wykorzystuje wszystkie zasoby, które posiada przedsiębiorstwo. vSphere 6 to oprogramowanie wyposażone w zaawansowane funkcje zabezpieczające, które gwarantują maksymalny poziom ochrony danych. W porównaniu do poprzednich wersji tego oprogramowania, w najnowszej z nich znajdą Państwo najwięcej dodatkowych funkcjonalności oraz ułatwień odpowiadających za usprawnienie pracy przedsiębiorstwa. Producent zadbał o to, aby stworzyć aktualne, wydajne oraz niezawodne rozwiązanie najwyższej jakości.

VMware vSphere 6 to jedno z najlepszych dostępnych obecnie na rynku oprogramowań, które mogą stanowić bazę dla aplikacji chmurowych oraz biznesowych. Jest to bardzo elastyczne rozwiązanie, które sprawdzi się w wielu przedsiębiorstwach, niezależnie od ich wielkości oraz branży, w jakiej działają. Oprogramowanie to jest stale aktualizowane, aby zapewniać użytkownikom najwyższą jakość, niezawodność oraz elastyczność działania.

VM vSphere 6 to oprogramowanie, które dostępne jest w postaci trzech pakietów: Enterprise, Standard oraz Essentials. Pakiety te różnią się zawartością, dzięki czemu każdy z klientów może wybrać idealne rozwiązanie dla siebie, zależnie od potrzeb. Pakiet Essentials został stworzony z myślą o klientach mniej wymagających, na przykład prowadzących niewielką firmę, która dopiero rozpoczyna swoją działalność. Ten pakiet umożliwia zainstalowanie platformy vSphere 6 na trzech fizycznych serwerach posiadających maksymalnie 2 jednostki CPU. Pakiety Standard oraz Enterprise powstały, aby spełnić oczekiwania klientów profesjonalnych, prowadzących większe przedsiębiorstwa, które posiadają większe wymagania związane ze stosowanym oprogramowaniem. Wszystkie pakiety oferowane przez VMware są dostępne w wersji komercyjnej oraz akademickiej. Produkt ten na pewno spełni oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników, którzy wśród różnych rodzajów licencji mogą odnaleźć idealną dla siebie.

Dlaczego warto wybrać VMware vSphere 6?

vmware vsphere 6

W tej części artykułu przedstawimy Państwu największe zalety rozwiązania VMware vSphere 6:

 • możliwość sprawnego przygotowania przedsiębiorstwa do przejścia na rozwiązania chmury hybrydowej;
 • zwiększenie sprawności, szybkości oraz niezawodności działania systemów wykorzystywanych w przedsiębiorstwie;
 • łatwiejsze zarządzanie posiadanymi zasobami informatycznymi;
 • maksymalne wykorzystanie posiadanych zasobów, dzięki czemu nie są one marnowane, a przedsiębiorstwo uzyskuje najlepsze możliwe wyniki;
 • zwiększenie mobilności pracy,
 • zwiększenie wydajności oraz dostępności posiadanych przez przedsiębiorstwo zasobów;
 • możliwość obsługi nowych obciążeń, przy jednoczesnym zachowaniu rosnących potrzeb i złożoności infrastruktury;
 • wyeliminowanie bądź maksymalne zminimalizowanie jakichkolwiek przestojów;
 • znaczne zwiększenie produktywności, responsywności oraz wydajności stosowanych w przedsiębiorstwie rozwiązań informatycznych;
 • profesjonalne zabezpieczenie danych, aplikacji, infrastruktury oraz dostępu do nich;
 • zastosowanie funkcjonalności aplikacji w kontenerach;
 • potraktowanie infrastruktury sieciowej jako spójnego środowiska, które może zostać wykorzystane do rozwoju i wprowadzania nowych rozwiązań;
 • znaczne ułatwienie odtwarzania danych po awarii oraz zapobieganie negatywnym skutkom takich sytuacji;
 • wsparcie dla pracy zdalnej, dzięki czemu wszystkie biura danej firmy (niezależnie od tego gdzie się znajdują) mogą ze sobą współpracować i działać jako jedno, spójne środowisko;
 • intuicyjna obsługa oraz możliwość łatwego nadzorowania wszystkich przebiegających procesów.

Podsumowując, możemy stwierdzić, że rozwiązania z linii VMware vSphere 6 sprawdzą się w wielu przedsiębiorstwach i spełnią oczekiwania wszystkich, nawet najbardziej wymagających, klientów. Jeżeli są Państwo w gronie przedsiębiorców, którzy myślą przyszłościowo i planują skorzystać z chmury hybrydowej - zachęcamy do zainteresowania się tematyką opisanego powyżej rozwiązania, ponieważ z pewnością znajdzie ono zastosowanie w Państwa firmie.

Gdzie zakupić produkt VMware vSphere 6?

Jeżeli są Państwo w gronie klientów zainteresowanych zakupem tego rozwiązania - zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu thomas it. Znajdą w niej Państwo wszystkie opisane powyżej pakiety VMware vSphere 6, a także inne licencje na to oprogramowanie. Od lat zajmujemy się dostarczaniem profesjonalistom najlepszego sprzętu oraz oprogramowania dla wymagających zastosowań. Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek wątpliwości związane z doborem idealnych rozwiązań dla przedsiębiorstwa - nasi eksperci z chęcią pomogą każdemu z klientów i udzielą profesjonalnych porad. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt:


Napisz komentarz

Plain text

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.