Vmware lider w oprogramowaniu do wirtualizacji

Wirtualizacja to bardzo szerokie pojęcie, które odnosi się do abstrakcji zasobów w różnych aspektach informatyki. Głównym celem wirtualizacji jest efektywniejsze wykorzystanie istniejących zasobów sprzętowych środowiska informatycznego poprzez dowolne modyfikowanie cech zasobów, które są wirtualizowane.

Pozwala to na dopasowanie ich do oczekiwań konkretnego użytkownika. Najróżniejsze typy wirtualizacji są teraz coraz szerzej stosowane w wielu przedsiębiorstwach. Największą efektywność można uzyskać poprzez połączenie zarówno wirtualizacji sprzętu, jak i tzw. wirtualizacji na poziomie jądra. Rozwiązania te stosowane są nie tylko w systemach operacyjnych, ale też systemach sieciowych.

Wirtualizować można procesory, serwery, zasoby - są to najbardziej przyszłościowe i obiecujące rozwiązania. Na pewno największymi i najbardziej zauważalnymi zaletami produktów wirtualizacyjnych są zwiększona wydajność, szybkość i sprawność pracy urządzeń.

Pionier w dziedzinie wirtualizacji – Wirtualizacja Vmware

wirtualizacja vmware

Firmą, która specjalizuje się w rozwiązaniach wirtualizacyjnych jest VMware. Przedsiębiorstwo to powstało w Kalifornii. Jego głównym celem jest dostarczanie odpowiedniego oprogramowania, służącego do wdrażania rozwiązań wirtualizacyjnych.

VMware można zdecydowanie określić jako niekwestionowanego lidera, jeśli chodzi o tak zwaną infrastrukturę chmury oraz mobilne rozwiązania stosowane w biznesie. Rozwiązanie oferowane przez tę firmę gwarantują przede wszystkim swobodną możliwość dostępu do hostowanych w chmurach aplikacji. Są to typowe produkty przeznaczone dla dużych, stale rozwijających się centrów danych, w których bardzo konieczna jest szybka reakcja na pojawiające się wyzwania i zmiany. Ważne jest też zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa klientów.

Wirtualizacja VMware jest innowacyjna, solidna i cechuje się bardzo wysoką jakością. Ceny produktów nie są wygórowane. Coraz więcej użytkowników docenia rozwiązania oferowane przez tę markę i cieszy się bezawaryjnym oraz niesamowicie stabilnym środowiskiem pracy. Zastosowanie produktów VMware pozwala na zredukowanie kosztów związanych z eksploatacją posiadanych w przedsiębiorstwie rozwiązań sieciowych.

Z pewnością ogromną zaletą, którą doceni wielu klientów jest możliwość przenoszenia wirtualnych maszyn pomiędzy hostami. Jest to kolejna cecha, która ułatwia eksploatację i sprawia, że jest ona przyjemniejsza. Intuicyjna obsługa wielu środowisk jednocześnie zwiększa wydajność pracy całego przedsiębiorstwa.

Zastosowanie nowatorskich i wyjątkowych rozwiązań wirtualizacyjnych oferowanych przez VMware na pewno sprawi, iż Państwa firma przejdzie swoistą rewolucję cyfrową i odmieni sposób, w jaki dotychczas pracowała. Ułatwione zostanie także zarządzanie przedsiębiorstwem, kontrola nad wszelkimi procesami i kompleksowe spoglądanie na wszystkich zachodzące procesy.

Produkty i wirtualizacja Vmware

W ofercie thomas it znajduje się wiele różnorodnych rozwiązań wirtualizacja VMware, które z pewnością znajdą zastosowanie w wielu firmach, w których powstają centra danych, rozwijają się nowoczesne rozwiązania sieciowe, tworzone są projekty na najwyższym poziomie. Poniżej postaramy się krótko opisać niektóre z nich, aby nieco je scharakteryzować i przybliżyć ich największe zalety.

VMware ESX Server – Jest to rozwiązanie oparte na zmodyfikowanym kernelu Red Had. Służy do tworzenia wirtualnych infrastruktur. Cechuje się nowoczesnością, wydajnością oraz elastycznością. Świetnie sprawdzi się w większych przedsiębiorstwach, które stale się rozwijają i potrzebują elastycznej, łatwej w eksploatacji infrastruktury.

VMware P2V - Narzędzie, które odpowiada za tworzenie obrazów serwera oraz pozwala na uruchomienie go w dowolnej, posiadanej, wirtualnej strukturze. Bardzo nowatorskie, pozwalające na zwiększenie wydajności oraz bezpieczeństwa pracy przedsiębiorstwa. Sprawdzi się zarówno w przedsiębiorstwach średniej, jak i większej wielkości. Wprowadzenie takiego rozwiązania w firmie można uznać za prawdziwą rewolucję, która na pewno przyniesie pozytywne skutki.

VMware Server – Profesjonalne oprogramowanie, które służy do tworzenia, a także zarządzania wirtualnymi maszynami przy wykorzystaniu dowolnego systemu operacyjnego. Z pewnością znajdzie zastosowanie w wielu przedsiębiorstwach, w których centrum danych składa się z wielu wydajnie pracujących serwerów.

VMware ACE – Bardzo zaawansowane oprogramowanie systemu autoryzacyjnego, które przeznaczone jest dla administratorów zasobów sieciowych. Umożliwia całkowite zablokowanie dostępu do niektórych zasobów serwera. Pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa danych przechowywanych przez przedsiębiorstwo i uchronienie przed nieautoryzowanym dostępem.

VMware Workstation– Platforma, która zapewnia możliwość stworzenia oraz uruchomienia nawet kilkunastu wirtualnych maszyn na jednej, wspólnej platformie we wszechstronnym środowisku. Z pewnością nie pojawi się problem z wirtualizacją żadnego systemu operacyjnego, niezależnie czy będzie to Windows, Linux, Solaris czy NetWare.

Dzięki wsparciu peryferiów podłączanych za pomocą portów typu USB i COM, platforma pozwala na kompleksowe użytkowanie wszystkich zasobów przedsiębiorstwa. Thomas it jest jedną z nielicznych firm, która w swojej ofercie posiada tak wiele produktów z kategorii VMware Workstation. Są to zarówno rozwiązania w wersji komercyjnej, jak i akademickiej. Oferujemy produkty takie jak: VMware Player 6 Plus, 7 Plus, 12 Player na wiele najróżniejszych platform.

wirtualizacja vmware

VMware Horizon – Oprogramowanie przeznaczone typowo do wirtualizacji. Współpracuje nie tylko z systemem operacyjnym Windows, ale także Linux oraz Mac OS. Oprogramowanie dostępne jest w wielu kategoriach, między innymi: Application Management Bundle, Horizon Advanced Edition, Horizon Enterprise Edition, Horizon View Standard Add-On, Horizon View Standard Edition, a także Horizon for Linux. Każdy z klientów z pewnością znajdzie w tak różnorodnej ofercie coś dla siebie. Produkty dostępne są w dwóch wersjach: akademickiej i komercyjnej.

VMware vCenter - Nowoczesna platforma cechująca się skalowalnością, kompleksowością oraz scentralizowaniem. Umożliwia sprawne zarządzanie środowiskami vCenter. Dzięki temu oprogramowaniu klient uzyskuje możliwość wirtualizacji oraz sterowania infrastrukturą na każdym poziomie. Dotyczy to nie tylko wirtualnych maszyn, ale też wszystkich urządzeń fizycznych stanowiących część centrum danych. Produkt cechuje się otwartą architekturą, co ułatwia integrację z innymi aplikacjami, a także konfigurację i użytkowanie na każdym etapie. W sklepie thomas it mogą Państwo zakupić wiele rozwiązań z serii VMware vCenter (zarówno podstawowe, jak i najbardziej rozbudowane środowiska) w wersji akademickiej bądź komercyjnej.

VMware vCloud Suite 7- Specjalistyczne oprogramowanie, które usprawnia konfigurację oraz zarządzanie wszystkimi operacjami w środowisku dostarczanym przez VMware wirtualizacja. Narzędzie to składa się z rozwiązań, które przeznaczone są typowo dla infrastruktury chmurowej. Pozwalają one na wydajne użytkowanie rozwiązań w chmurze, przy zachowaniu bezpieczeństwa wszystkich użytkowników. Zakup pakietu z pewnością zagwarantuje Państwu elastyczność, niezawodność oraz łatwość eksploatacji. System jest bardzo intuicyjny i prosty w obsłudze. Zarządzenie centrum danych może stać się w ogromnej części zautomatyzowane, co pozwala na zwiększenie całkowitej wydajności pracy firmy. Zyska na tym także jakość świadczonych usług.

VMware vRealize - Pakiet składający się z wielu kompleksowych narzędzi przeznaczonych do standaryzacji i automatyzacji procesów udostępniania zasobów w tak zwanych chmurach hybrydowych. Dzięki zapewnieniu wydajnego, nieprzerwanego działania, rozwiązanie to z pewnością zadowoli wielu, nawet najbardziej wymagających, klientów. Jest to pakiet bardzo elastyczny - występuje w wersji akademickiej oraz komercyjnej, posiada kilka wersji w różnych cenach, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Thomas it oferuje możliwość zakupu wielu najróżniejszych wersji pakietu vRealize. Dostępne warianty oprogramowania to: Enterprise, Standard i Advanced. Różnią się one dostępnymi opcjami, jednak wszystkie zapewniają możliwość zarządzania infrastrukturami, przydzielania ich oraz nadzorowania. Specjalny, samoobsługowy portal z API ułatwia sprawną eksploatację tego rozwiązania.

wirtualizacja vmware

VMware vSphere 6 - Jedno z najlepszych dostępnych obecnie na rynku oprogramowań przeznaczonych do bycia swoistą bazą aplikacji biznesowych oraz chmurowych. Takie rozwiązanie na pewno sprawdzi się nie tylko w większych korporacjach, ale także w przedsiębiorstwach mniejszej wielkości, które starają się rozwinąć i zdobyć pozycję na rynku. Oferowane pakiety Enterprise, Standard i Essentials różnią się nieco zawartością. Pierwsze dwa zostaną wykorzystane przede wszystkim przez bardziej wymagających klientów, którzy oczekują najwyższej jakości stosowanych rozwiązań sieciowych.

Pakiet Essentials sprawdzi się w mniejszych firmach, ponieważ pozwala na zainstalowanie platformy vSphere na trzech fizycznych serwerach o maksymalnie dwóch jednostkach CPU. Jak większość pakietów VMware, te także dostępne są w wersji komercyjnej i akademickiej.

Zachęcamy do zakupu produktów wirtualizacja VMware u partnera, jakim jest thomas it, firma zapewnia kompleksową usługę, pomoc w dokonaniu wyboru oraz wsparcie na każdym etapie eksploatacji produktów.

Po zapoznaniu się z szeroką ofertą wirtualizacja VMware, na pewno mają już Państwo swoich faworytów spośród oferowanych produktów. Jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości czy pytania, zachęcamy do kontaktu z naszymi konsultantami, którzy z pewnością pomogą Państwu w wyborze i doradzą najbardziej użyteczne rozwiązania.


Napisz komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.