Opcje serwerowe firmy IBM dla każdego przedsiębiorstwa

W wielu artykułach zajmowaliśmy się już tematyką najróżniejszych rozwiązań stosowanych w serwerowniach. Firmy prześcigają się w tworzeniu nowych sprzętów, które mają być odpowiedzią na stale zmieniające się potrzeby użytkowników. Sprawne działanie sieci jest niezbędne, aby przedsiębiorstwo mogło działać i rozwijać się – w dzisiejszych czasach każda firma korzysta z możliwości współczesnej technologii i wykorzystuje dostępne usprawnienia, aby cieszyć się wieloma korzyściami. Na rynku obecnie działa wielu dostawców opcji serwerowych, którzy prześcigają się w tworzeniu nowości i dostosowywaniu sprzętów do oczekiwań użytkowników. Jedną z takich firm jest IBM i to właśnie opcjami serwerowymi od tego dostawcy zajmiemy się w dzisiejszym artykule. Zapraszamy do lektury!

ibm

Dlaczego warto wybrać markę IBM?

IBM to firma, która jest bardzo dobrze znana na rynku. Jest to jeden z najstarszych koncernów informatycznych, który oferuje profesjonalne urządzenia IT.

Marka posiada bardzo zróżnicowaną ofertę, dzięki czemu każdy przedsiębiorca znajdzie tutaj idealne rozwiązanie dla siebie, niezależnie od profilu działania jego firmy czy jej potrzeb.

Wszystkie produkty oferowane przez IBM cechują się wysoką jakością, niezawodnością, wydajnością oraz funkcjonalnością. Z łatwością mogą stać się częścią istniejących już rozwiązań sieciowych, ponieważ są kompatybilne oraz proste w eksploatacji.

Ich instalacja i konfiguracja jest intuicyjna i wygodna. IBM oferuje możliwość przetestowania wielu swoich produktów, a także darmowe konsultacje z ekspertami, dzięki czemu przed podjęciem decyzji o wyborze dostawcy, klient może sprawdzić, czy będzie zadowolony z jego usług i czy oferta spełnia wszystkie jego oczekiwania.

Jeżeli zależy Państwu na sprawdzonych przez lata i polecanych przez rzesze klientów rozwiązaniach – warto zdecydować się na produkty z oferty marki IBM!

Akcesoria serwerowe IBM

Jest to bardzo szeroka kategoria rozwiązań. Marka IBM oferuje wiele różnorodnych akcesoriów, które są niezbędne, aby stworzyć sprawnie działającą, wydajną sieć firmową.

Producent oferuje naprawdę szeroki asortyment najróżniejszych podzespołów, które mogą zostać wykorzystane w celu zbudowania stabilnej oraz wydajnej sieci, która może być konfigurowana na wiele różnych sposobów.

Wśród akcesoriów serwerowych oferowanych przez IBM znaleźć można między innymi: procesory, DVD, dyski twarde, kontrolery, karty sieciowe, blade, kable zasilające, a także pamięci RAM. Warto zdecydować się na te rozwiązania, ponieważ cechują się one bardzo wysoką wydajnością oraz dostępnością. Zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa, a także realizację każdej potrzeby biznesowej, jaką może posiadać dane przedsiębiorstwo.

Klienci mogą także cieszyć się wysoką kompatybilnością wszystkich rozwiązań, co umożliwia tworzenie wydajnych systemów serwerowych, a następnie rozbudowywanie ich w przypadku rozwoju firmy, bez dodatkowego narażania jej na koszty.

Niezależnie od tego, na jaki typ sieci stawia przedsiębiorstwo oraz w jakiej branży działa, szeroki asortyment akcesoriów marki IBM na pewno zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów i umożliwi stworzenie sieci na miarę dzisiejszych czasów.

Marka IBM dba o to, aby wszystkie tworzone przez nią podzespoły oraz akcesoria były ze sobą kompatybilne i mogły działać razem w celu stworzenia niezawodnej, wydajnej i funkcjonalnej sieci firmowej. Urządzenia te cechują się przede wszystkim wysoką jakością wykonania oraz sprawnym i szybkim działaniem.

Tworzone rozwiązania są przede wszystkim elastyczne i skalowalne, dlatego z łatwością dopasowują się do zmieniających się warunków i wymagań. Kiedy przedsiębiorstwo się rozwija, siłą rzeczy rozwija się też działająca w nim sieć, dlatego warto zadbać o to, by była ona przystosowana do możliwości znacznego zwiększenia obciążenia.

Rozwiązania Fibre Channel dla sieci SAN od IBM

Jeżeli stoją Państwo przed zadaniem stworzenia sieci SAN w przedsiębiorstwie, to konieczny będzie wybór odpowiedniego interfejsu oraz stworzenie infrastruktury z wykorzystaniem dobranych sprzętów i akcesoriów

Fibre Channel (FC) to dominujący interfejs wykorzystywany obecnie w architekturach sieci pamięci masowej, czyli SAN. Cechuje się on przede wszystkim dużą wydajnością, skalowalnością oraz dostępnością i niezawodnością, posiada jednak również kilka wad – interfejs ten jest dosyć skomplikowany, a także kosztowny.

IBM

Optymalnym środowiskiem do zastosowania tego interfejsu są centra danych większej wielkości oraz wszelakie systemy, które wymagają dużej wydajności. Wśród rozwiązań typu Fibre Channel od marki IBM znajdziemy przewody światłowodowe, przełączniki sieciowe, a także inne komponenty, które są niezbędne do stworzenia sieci pamięci masowej, czyli SAN.

Są to urządzenia bardzo wysokiej jakości, które umożliwiają stworzenie wydajnej oraz stabilnej sieci. Najistotniejsze zalety tych rozwiązań to możliwość wyboru z bardzo szerokiej i zróżnicowanej oferty, zgodność z obecnymi standardami branży IT, zastosowanie interfejsu komunikacyjnego Fibre Channel, gwarancja niezawodności, sprawdzone od lat technologie dla profesjonalistów oraz inteligentny system zarządzania.

W tej kategorii dostępne są przewody różnych typów, na przykład: SFP+, QSFP+, LC, OM3 MMF, IB FDR, a także przełączniki wysokiej jakości. W ofercie marki można znaleźć bardzo wiele różnorodnych opcji, które różnią się ceną oraz parametrami, z pewnością każdy znajdzie w katalogu produktów idealne rozwiązanie dla potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa.

Usługi IBM dla sieci SAN

Sieci SAN bywają nazywane też sieciami pamięci masowej. Marka IBM znana jest jako jeden z liderów w tej branży, dlatego oferuje wiele najróżniejszych, bardzo korzystnych usług dla klientów, którym zależy na najwyższej jakości oraz niezawodności.

W dzisiejszych czasach tradycyjne sieci powoli stają się przestarzałe, ponieważ szybko zwiększa się ilość przesyłanych danych oraz ilość urządzeń pracujących w takiej sieci, a w konsekwencji tego pojawiają się problemy z wydajnością, sieć jest przeciążone i działa bardzo powoli. Pojawiają się coraz to nowsze technologie, które umożliwiają uzyskanie sprawnego i niezawodnego działania; warto więc zainteresować się takimi rozwiązaniami, dzięki którym przedsiębiorstwo będzie mogło działać szybko i nieprzerwanie.

Dzięki współpracy z IBM klient może stworzyć w swojej firmie taką sieć, która spełni jego oczekiwania w zakresie skalowalności, elastyczności oraz bezpieczeństwa. Marka oferuje profesjonalne usługi doradcze opierające się na całościowym podejściu.

Podczas konsultacji z ekspertem IBM będą Państwo mogli skorzystać z ich rozległej wiedzy i opracować rozwiązania sieciowe biorąc pod uwagę wszystkie płaszczyzny – od opracowania strategii, przez przeprowadzenie oceny, planowanie i projektowanie, aż do wdrożenia sieci i zarządzania nią przez cały okres eksploatacji.

Profesjonaliści z IBM doradzą Państwu zarówno w kwestiach łączności oraz integracji sieci, jak i zarządzanych usług czy rozwiązań dla sieci zdefiniowanych programowo.

Profesjonalne doradztwo oferowane przez IBM może być idealnym rozwiązaniem dla klientów, którym zależy na tym, aby ich sieć nie była reliktem przeszłości i była w stanie współpracować z chmurami hybrydowymi oraz wdrażaniem infrastruktury IT jako usługi.

Dzięki wsparciu ekspertów będą Państwo mogli zdecydować się na zunifikowanie infrastruktury sieciowej oraz przygotowanie się na wprowadzenie jeszcze bardziej nowatorskich rozwiązań, jak np. sieci zdefiniowane programowo (SDN) czy wirtualizacja funkcji sieciowych (NFV).

Podsumowując, rozwiązania IBM to sprzęty i usługi najwyższej jakości, które z pewnością znajdą zastosowanie w wielu przedsiębiorstwach. Ich niezawodność sprawia, że tworzą bardzo wydajne rozwiązania sieciowe, na których można polegać.

W dzisiejszych czasach, gdy tak istotne jest dla firm posiadanie niezawodnych opcji serwerowych, warto zwrócić uwagę na marki, których jakości możemy być pewni, aby móc cieszyć się najwyższą jakością działania przez cały okres eksploatacji.

Przed zakupem konkretnych sprzętów należy dokładnie przeanalizować potrzeby firmy i określić, jakie cechy muszą posiadać wykorzystywane rozwiązania sieciowe, aby przedsiębiorstwo mogło działać sprawnie i stale się rozwijać.

Warto skupić się na elastyczności oraz skalowalności, ponieważ te dwie cechy gwarantują aktualność wybranych rozwiązań nawet w sytuacji, gdy sieć zaczyna znacząco się rozrastać i powiększa się obciążenie.

Mamy nadzieję, że lektura powyższego tekstu umożliwiła Państwu zapoznanie się z ofertą opcji serwerowych marki IBM.

Są to produkty bardzo wysokiej jakości, które z pewnością spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Jeżeli są Państwo zainteresowani zakupem opisanych powyżej rozwiązań, proponujemy skorzystanie z usług Thomas It.

Nasi eksperci z chęcią odpowiedzą na wszelkie pytania i pomogą w doborze idealnych sprzętów dla potrzeb Państwa firmy. Zapewniamy wsparcie profesjonalistów na każdym etapie zakupu oraz eksploatacji i pomagamy w stworzeniu spójnych, kompleksowych rozwiązań najwyższej klasy. Zapraszamy do kontaktu.

Kontakt:


Napisz komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.