UPS Netys - który zasilacz awaryjny Socomec wybrać?

Sytuacją, która może okazać się ogromnym problemem dla przedsiębiorstw, jest wystąpienie nagłego zaniku zasilania. W dzisiejszych czasach każda firma korzysta z najróżniejszych urządzeń i tworzy swego rodzaju centrum danych, czasem bardzo niewielkie, jednak niezbędne do prawidłowego funkcjonowania całego przedsięwzięcia.

W sieci firmowej cały czas przetwarzane są spore ilości danych, przebiegają procesy, wykonywane są kopie zapasowe itd. Niezależnie od tego, w jakiej branży działa dane przedsiębiorstwo, z pewnością posiada wiele istotnych danych, których nie chce utracić.

W momencie, gdy nagle następuje zanik energii dostarczanej z sieci (nawet na bardzo krótką chwilę), wszystkie urządzenia, które korzystają z takiego zasilania, wyłączają się, bez możliwości zapisania danych, które były przez nie przetwarzane.

Każdy z czytelników z pewnością ma świadomość, jak szkodliwa dla firmy jest taka sytuacja i jak kosztowne może okazać się odwracanie skutków kilkuminutowego zaniku zasilania. Aby uniknąć stresu oraz zbędnych wydatków, warto zainwestować w specjalistyczne rozwiązanie stworzone z myślą o zabezpieczeniu wszystkich wykorzystywanych w przedsiębiorstwie sprzętów.

Takim rozwiązaniem jest UPS, czyli zasilacz awaryjny.

upsnetys

Zasilacz awaryjny, inaczej nazywany zasilaczem bezprzerwowym, to urządzenie stworzone z myślą o wymagających środowiskach profesjonalnych. Istnieją pewne rozwiązania, które muszą działać nieprzerwanie, niezależnie od jakichkolwiek warunków zewnętrznych. W takiej sytuacji bardzo ważne jest zapewnienie stałego dopływu energii do tych urządzeń.

Z pomocą przychodzą tutaj UPSy, czyli zasilacze wyposażone w akumulatory. Ich działanie polega na bardzo szybkim przełączaniu sprzętów z zasilania sieciowego na akumulatorowe w sytuacji wystąpienia zaniku napięcia bądź zakłóceń. W przypadku prawidłowego działania sieci urządzenia są zasilane energią z sieci, a w tym czasie ładowane są baterie, w które wyposażony jest UPS.

Baterie te są w stanie podtrzymać działanie obsługiwanych sprzętów przez kilka minut, podczas których można zrealizować zapisanie wszystkich zmian i prawidłowe wyłączenie urządzeń, dzięki czemu nie następuje utrata danych wywołana nagłym odłączeniem zasilania od pracujących sprzętów.

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele różnych rodzajów zasilaczy awaryjnych, oferowanych przez różnych producentów. W tym tekście postaramy się przedstawić Państwu zasilacze awaryjne jednej z popularnych marek, jaką jest Socomec.

Mamy nadzieję, że pozwoli to Państwu zdecydować się na jedno z tych urządzeń, odpowiednie dla potrzeb Państwa firmy.

Dlaczego warto wybrać markę Socomec?

Socomec to marka, która specjalizuje się przede wszystkim w rozwiązaniach z kategorii zasilania awaryjnego. Firma ta często jest doceniana za swoją innowacyjność oraz stawianie na ciągły rozwój i ulepszanie swoich produktów.

Prócz klasycznych zasilaczy awaryjnych (UPS), Socomec oferuje również inne rozwiązania mające na celu zapewnienie najwyższej jakości energii w krytycznych sytuacjach - te technologie to przełączanie wysokodostępnych źródeł w celu przekazywania energii do działającego źródła zapasowego oraz ciągłe monitorowanie instalacji w celu zapobiegania awariom i zmniejszenia ewentualnych strat operacyjnych.

W dalszej części artykułu przedstawimy Państwu cztery kategorie rozwiązań UPS Netys oferowanych przez markę Socomec; różnią się one parametrami, a co za tym idzie - również zastosowaniem.

Netys RT

upsnetys

Pierwszą kategorią zasilaczy awaryjnych marki Socomec jest linia Netys RT. Pełną ofertę produktów z tej linii znajdą Państwo tutaj. Są to jednofazowe zasilacze awaryjne, które posiadają wiele zalet.

Cechują się one mocą pozorną od 1100 do 11000 VA. Te urządzenia z pewnością znajdą zastosowanie w wielu przedsiębiorstwach, w których powstają nowoczesne centra danych, nastawione na rozwój i wysoką jakość działania.

Najistotniejsze cechy zasilaczy awaryjnej z tej serii to: rozmiar idealnie wpasowujący się do szafy typu rack, łatwość konfiguracji urządzenia, wygodny wyświetlacz LED, LCD, obecność złącz IEC oraz wyłącznika magneto- termicznego. Urządzenie może zostać również wyposażone w dodatkowe moduły bateryjne, których zadaniem jest wydłużenie czasu pracy sprzętów podłączonych do UPSa.

Warto zwrócić również uwagę na zastosowaną w urządzeniu technologię podwójnej konwersji (takie zasilacze nazywamy typem on-line) oraz sinusoidalny kształt fali. Produkt obsługuje redundancję równoległą 1+1.

Gdzie zastosować taki zasilacz awaryjny? Przede wszystkim do ochrony przełączników sieciowych, pamięci masowych, serwerów oraz systemów sterowania i monitoringu, a także systemów komunikacji VoIP czy systemów struktur kablowych.

Netys PR

Kolejna kategoria UPSów oferowanych przez Socomec to Netys PR UPSy z tej kategorii to niezawodne, kompaktowe zasilacze awaryjne stworzone z myślą o wszystkich środowiskach sieciowych. Są to jednofazowe zasilacze o mocy pozornej od 1000 do 1500 VA, od 1700 do 3300 VA oraz od 1000 do 2000 VA.

Główne zastosowania tych zasilaczy bezprzerwowych to zasilanie profesjonalnego sprzętu IT, urządzeń sieciowych, serwerów, stacji projektowania CAD, graficznych stacji roboczych, układów sterowania czy systemów radarowych lub mostków. Ten typ zasilaczy awaryjnych wyposażony jest w technologię line-interactive, z funkcją automatycznej regulacji napięcia AVR.

Zastosowanie zasilaczy z linii Netys PR umożliwia zagwarantowanie odpowiedniej gęstości mocy, niezależnie od rodzaju środowiska sieciowego. Ogromną zaletą UPSów marki Socomec jest łatwość ich konfiguracji oraz intuicyjność eksploatacji. Te zasilacze awaryjne posiadają także zintegrowane zabezpieczenia przewodów NTP, które chronią połączenia DSL i LAN przed przepięciami.

Netys PL

Zasilacze awaryjne z linii Netys PL to wielogniazdowe, jednofazowe rozwiązania, które stworzono z myślą o komputerach, terminalach oraz kasach fiskalnych, a także o skanerach lub drukarkach. Dostępne są dwa warianty mocy tych zasilaczy awaryjnych: 600 i 800 VA.

Zalety tych sprzętów, na które warto zwrócić uwagę to: duża ilość gniazd, dodatkowe gniazdo USB, czas podtrzymania sięgający aż 30 minut oraz specjalne gniazda służące do zabezpieczenia przed przepięciami, do których podłączyć należy urządzenia wymagające większej ilości energii elektrycznej do prawidłowego funkcjonowania.

Jak wszystkie urządzenia marki Socomec, te zasilacze awaryjne również są bardzo łatwe w obsłudze i intuicyjne. UPSy z tej linii z pewnością znajdą zastosowanie w biurach, sklepach bądź w sieciach domowych. Wykorzystywanie wielu gniazd pozwala na znaczne zredukowanie liczby przewodów, co zwiększa przejrzystość sieci i wygodę użytkowania posiadanych rozwiązań sieciowych. Zasilacze te mogą zostać zamontowane pod meblami, w meblach lub w systemie podpodłogowym.

Netys PE

upsnetys

Ostatnia kategoria zasilaczy awaryjnych marki Socomec, którą opiszemy w tym tekście to Netys PE. Są to ekonomiczne rozwiązania o mocy pozornej od 600 do 2000 VA.

Produkty te z pewnością znajdą zastosowanie przede wszystkim w środowiskach ekranów, monitorów, urządzeń peryferyjnych, a także graficznych i multimedialnych stacji roboczych. Te UPSy są wyposażone w gniazda IEC 320.

Zalety tych zasilaczy to łatwość podłączenia oraz obsługi, automatyczna regulacja napięcia, a także możliwość wyboru spośród sześciu modeli zasilaczy o zróżnicowanych parametrach. Urządzenia wyposażone są w graficzne ikony oraz diody LED na panelu sterowania.

Zasilacze z linii Netys PE posiadają także funkcję automatycznej regulacji napięcia wyjściowego. Dodatkową zaletą tych produktów jest wyposażenie w zintegrowane zabezpieczenia przewodów NTP, które służą do ochrony połączeń ADSL i LAN przed uszkodzeniami mogącymi wyniknąć z powstania przepięcia.

Jaki zasilacz awaryjny wybrać z oferty Socomec Netys?

Wybór odpowiedniego zasilacza awaryjnego spośród szerokiej oferty marki Socomec powinien być podyktowany przede wszystkim potrzebami konkretnego przedsiębiorstwa. Warto zwrócić uwagę na wielkość firmy, jej plany rozwoju w przyszłości, branżę, w jakiej działa oraz ryzyko związane z możliwością nagłej utraty zasilania.

Przydatna w takiej sytuacji może być konsultacja z ekspertem związanym z dystrybutorem zasilaczy awaryjnych - wykwalifikowany pracownik z pewnością udzieli profesjonalnej porady i pomoże w stworzeniu idealnych i niezawodnych rozwiązań sieciowych.

Mamy nadzieję, że lektura powyższego tekstu umożliwiła Państwu bliższe zapoznanie się z ofertą marki Socomec z zakresu zasilaczy bezprzerwowych.

Jeżeli są Państwo zainteresowani zakupem jednego z opisanych powyżej sprzętów, zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu thomas it - nasi eksperci z chęcią doradzą każdemu z klientów i pomogą w wyborze idealnych rozwiązań dobranych do wymagań konkretnego przedsiębiorstwa.

Zachęcamy do kontaktu!

Kontakt:


Napisz komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.