Nowość! Urządzenie UTM FortiGate 60F

Czy urządzenie UTM FortiGate 60F zmieni rzeczywistość zabezpieczeń sieciowych?

Innowacje cyfrowe oraz zastosowanie chmury obliczeniowej zmieniają oblicze dzisiejszego biznesu. Kluczowym zagadnieniem są wydajność oraz możliwość wykorzystania najnowszej technologii od której zależy jak szybko i efektywnie rozwijać się może firmę. Szeroki dostęp do danych czy korzystanie z aplikacji biznesowych, które wymagają coraz to nowszych i częstszych aktualizacji wymaga dużej wydajności oraz możliwości przetwarzania ogromnych ilości danych.

Sprzęt, który ma sprostać tak wysokim wymaganiom musi być opracowany przez najlepszych specjalistów w dziedzinie cyfrowej prędkości biznesowej. Właśnie dlatego aby dokonać kolejnego przełomowego postępu firma Fortinet jako czołowy producent najlepszych rozwiązań zabezpieczeń sieci opracowała najnowszy system zapór sieciowych FortiGate 60F.

Urządzenie UTM FortiGate 60F jest odpowiedzią na wciąż powiększające się zasoby zaszyfrowanych danych. Według raportu FortiGuard Labs, nawet 87% całego ruchu w sieci jest obecnie szyfrowane. Jest to poważne wyzwanie dla dostawców zabezpieczeń, które opierają się na popularnych, łatwo dostępnych w sprzedaży procesorach do zasilania urządzeń zabezpieczających.

Fortinet od lat stara się ulepszać swoje urządzenia projektując produkty w oparciu o najnowocześniejsze rozwiązania. Wiodącym przykładem jest zapora sieciowa FortiGate 60F Next Generation Firewall. Dzięki 20-letniemu doświadczeniu w projektowaniu układów ASIC Fortinet wprowadził na rynek całkiem nowy procesor SOC4 (system on chip). Jest to specjalnie skonstruowany układ krzemowy, który zapewnia funkcyjne zabezpieczanie i zunifikowane trasowanie SD-WAN.

W ten sposób UTM-y FortiGate wyznaczają nowe standardy bezpieczeństwa. FortiGate 60F jest obecnie najszybszym i najpotężniejszym, a także w pełni funkcjonalnym stacjonarnym urządzeniem SD-WAN. Jest on w stanie bezkonkurencyjnie sprostać najwyższym wymaganiom dzisiejszych sieci rozproszonych i aplikacji.

Charakterystyka funkcjonalności FortiGate 60F SD-WAN

Spośród wielu popularnych i od lat świetnie sprzedających się zapór sieciowych FortiGate seria FortiGate 60 odnosi bezsprzecznie największe sukcesy. Ponad 1,5 mln sztuk zapór sieciowych FG60 zostało dostarczonych do klientów korporacyjnych na całym świecie, gdzie z powodzeniem wykonują swoje zadania nawet w najtrudniejszych środowiskach.

W najnowszym wydaniu zapory sieciowej, FG 60F zostaje dostarczona zupełnie nowa generacja tych znanych produktów Fortinet, które tym razem wyposażone są w urządzenia o całkowicie innowacyjnej funkcjonalności. Rozwiązanie SD-WAN oraz zapora NGFW zasilana przez najnowszy procesor SOC4 umożliwia przyspieszenie i usprawnienie łączności w chmurze i sieci WAN.

Aby bliżej przedstawić zalety nowej odsłony zapory sieciowej FG-60F Fortinet opracował ranking zabezpieczeń. Porównując układy ASIC urządzeń zaporowych nowej generacji FG z innymi dostawcami sprzętu zabezpieczającego, którzy wykorzystują ogólne procesory do tworzenia sieci i zabezpieczeń.

Lider Bezpiecznego Rynku SD-WAN

Organizacje, które polegały na routerze WAN i układzie MPLS musiały zmierzyć się z sytuacją posiadania niedostatecznych rozwiązań w zakresie łączności z oddziałami, co spowodowało słabe doświadczenia użytkowników i spadek wydajności z powodu rosnących ograniczeń przepustowości sieci i rosnących obaw dotyczących bezpieczeństwa.

Dla większości rozwiązań SD-WAN bezpieczeństwo jest najważniejszym czynnikiem. Niestety takie podejście skutkuje zmniejszeniem wydajności działania urządzeń zwłaszcza przy nakładaniu wysokich wymagań dotyczących kontroli zaszyfrowanych danych lub zabezpieczeń powodujących opóźnienia w działaniu aplikacji biznesowych.

Aby uniknąć tego typu ujemnych skutków korzystania z przestarzałych form zabezpieczeń zachęcamy naszych klientów do zakupu nowej zapory FortiGate 60F Next Generation Firewall, która konsoliduje sieć SD-WAN, utrzymuje zaawansowany routing oraz nowoczesne funkcje zabezpieczeń w jednym urządzeniu. Posiada ona także funkcję „zero-touch provisioning”, która pozwala na szybkie i łatwe wdrożenie sieci Secure SD-WAN. Dodatkowo zawiera ona w sobie szereg produktów, które działając razem w jednym urządzeniu znacznie zmniejszają koszty oraz złożoność procesów dzięki czemu urządzenie firewall działa o wiele sprawniej. W efekcie ten zintegrowany system umożliwia uzyskanie wysokiej wydajności i najlepszych doświadczeń użytkownika przy optymalnym całkowitym koszcie posiadania.

Najnowsza wersja zapory sieciowej FortiGate 60F posiada najlepsze w swojej klasie sterowanie aplikacjami, zapewniające widoczność całego ruchu (nawet szyfrowanego) bez wpływu na wydajność, przy jednoczesnym zapewnieniu, że wszystkie krytyczne aplikacje są kierowane na najlepszą drogę. Pomaga to organizacjom osiągnąć optymalną jakość obsługi krytycznego dla ich biznesu ruchu (bez wyjątku, czy to SaaS, multicloud, czy komunikacja zunifikowana).

FortiGate 60F wykorzystuje zasady nowej generacji Security-Driven Networking - oparte na opatentowanym przez Fortinet standardzie SOC4 SD-WAN ASIC - aby zapewnić najszybszą w branży głęboką kontrolę ruchu szyfrowanego SSL/TLS (w tym pierwszą w branży obsługę TLS 1.3) z prędkością 750Mbps. FortiGate 60F oferuje również kompleksową ochronę przed zagrożeniami za pomocą NG Firewall, IPS, kontroli aplikacji, programów antywirusowych i antywirusowych oraz filtrowania stron internetowych z prędkością 700Mbps. Są to zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, które umożliwiają organizacjom ochronę sieci bez wpływu na jej wydajność.

Urządzenie FortiGate 60F Secure SD-WAN oprócz złożonych połączeń WAN oferuje możliwość - przy użyciu jednej konsoli - rozszerzania sieci WAN na lokalne sieci oddziałów. FortiGate 60F został także wyposażony w dodatkowe funkcje, które przy użyciu Secure SD zapewniają bezpieczny dostęp poprzez punkty dostępowe oparte na sieciach bezprzewodowych i przełącznikach, a także zabezpieczają lokalnie rozmieszczone punkty końcowe i urządzenia loT poprzez rygorystyczną kontrolę dostępu i bieżące monitorowanie zagrożeń.

Sieć Secure SD-WAN firmy Fortinet jako innowacja zmieniająca branżę sieciowej cyfryzacji

Fortinet od lat angażuje się w dostarczanie najnowszych rozwiązań sieci Secure SD-WAN. Jego celem jest sprzedaż urządzeń najwyższej klasy, które oferują usługi bez uszczerbku dla bezpieczeństwa i wydajności. Z każdym rokiem pozycja firmy wzrasta dzięki nowych odsłonom ich najbardziej innowacyjnych produktów. To właśnie dlatego Fortinet znajduje się w pierwszej trójce dostawców sprzętu SD-WAN na świecie. Oferuje rozwiązania bezpieczeństwa sieci spełniające wymagania nawet najbardziej wymagającego użytkownika. Każda nowa odsłona UTM FortiGate wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniom technicznym klientów.

Jesteśmy przekonani, że zapory sieciowe z serii FG 60F znakomicie sprawdzą się w bardzo różnych środowiskach. Zapewniają one nowoczesne rozwiązania zabezpieczające sieć na wielu płaszczyznach dostępowych przy jednoczesnym skoncentrowaniu się na efektywnej wydajności sprzętu UTM. Oferowane przez thomas it konkurencyjne ceny produktów firmy Fortinet w połączeniu z niskimi kosztami użytkowania stanowią wspaniałe rozwiązanie zabezpieczeń sieci. thomas it oferuje swoim klientom wysokiej jakości produkty FortiGate. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zapór sieciowych FortiGate.

W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu.

Kontakt:


Napisz komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.