Urządzenia UTM firmy Stormshield | thomas it

Urządzenia UTM firmy Stormshield

Rozwiązania sieciowe w strukturze IT pozwalają na bieżąco reagować na zagrożenia płynące z sieci. Zastosowanie ich w swoim przedsiębiorstwie skutecznie podnosi poziom bezpieczeństwa oraz wpływa na bezawaryjność pracy sieci. UTM staje się więc coraz ważniejszym urządzeniem sieciowym we współczesnej infrastrukturze. W dzisiejszym artykule przybliżymy Ci produkty marki Fortinet oraz Stormshield.

Czym jest UTM?

UTM – Unified Threat Management – to wielofunkcyjna zapora sieciowa, która jest zintegrowana do jednego urządzenia. Gwarantują kompletną ochronę struktury IT. Większość łatwo dostępnych na rynku UTMów oferują takie funkcje jak: flitr antyspamowy, filtr antywirusowy, filtrowanie treści WWW, firewall, koncentrator VPN, router, Nat, wykrywanie włamań. Największą zaletą tego urządzenia sieciowego jest to, że do kontroli wszystkich funkcji wystarczy jedna konsola administracyjna.

 UTM firmy Stormshield

Stormshield

Firma Stormshield tworzy rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa informatycznego z myślą o potrzebach rynku europejskiego. Urządzenia tej marki cieszą się powodzeniem w blisko 50 krajach. Ochronę swojej sieci powierzyli marce np. Unia Europejska oraz Nato.

Stormshield Netasq UTM pozwala administratorowi z jednej konsoli zarządzać całym bezpieczeństwem sieci biznesowej. Umożliwia stały monitoring, który pozwala na szybką reakcje i eliminację zagrożeń.

UTM firmy Stormshield

Rozwiązania UTM Stormshield gwarantują kompleksową ochronę sieci, oferując takie funkcjonalności jak: firwall, IPS, tunele VPN, ochrona antywirusowa, antyspam.

Kluczową cechą, która wyróżnia rozwiązania UTM tej marki jest system wykrywania ataków ASQ – Active Security Qualification. Firewall został tutaj połączony z systemem IPS z poziomu jądra systemowego, dzięki czemu uzyskano najszybsze tego typu rozwiązanie na rynku.

Dbając o bezpieczeństwo swoich klientów Stormshield oferuje urządzenia UTM i NGFW, które zaprojektowane zostały w taki sposób, aby na przestrzeni czasu móc dokonać dalszej ich aktualizacji oraz rozbudowy. Dzięki tym rozwiązaniom jeden UTM od firmy Stormshield może służyć latami a w połączeniu z najnowszymi modułami jest on zawsze aktualny, nowoczesny i funkcjonalny, gotowy na nowe wyzwania związane z postępem technologicznym.

Aby zagwarantować pełną ochronę użytkowników UTM producent wyposaża urządzenia w doskonale zarządzalne funkcje, które umożliwiają skuteczną i efektywną pracę administratorom oraz użytkownikom.

UTM Stormshield SN310

To urządzenie UTM dedykowane jest dla małych przedsiębiorstw oraz oddziałów firm. Wyposażony jest w 8 portów, które zapewniają elastyczność oraz szczegółowość. SN310 zapewnia ciągłość pracy sieci, a usługi będą dostępne nawet gdy produkt ulegnie zniszczeniu. Prosty system konfiguracji pozwala szybko wdrożyć i dopasować urządzenie w kilka minut. Funkcja filtrowania ruchu oraz zarządzania systemami, pozwala użytkownikowi na konkretne określenie, do jakich zasobów mają dostęp pracownicy w Internecie. Raportowanie w czasie rzeczywistym daje możliwość bieżącej obserwacji bezpieczeństwa sieci biznesowej.

UTM firmy Stormshield

UTM Stormshield SN210W

Urządzenie SN210W oferuje takie funkcje jak: firewall, kontrola aplikacji, zapobieganie włamaniom IPS, VPN, antywirus, antyspam, filtrowanie WWW oraz wykrywanie luk systemowych. Idealnie sprawdzi się w przypadku sieci biznesowych małych firm oraz oddziałów. Funkcje IPSec VPN oraz SSL VPN pozwalają na uzyskanie bezpiecznego dostępu do zasobów przez pracowników firmy, którzy będą poza jej siedzibą. Funkcja „gość” pozwala na łatwy i szybki dostęp do firmowej sieci dla Twoich klientów oraz partnerów biznesowych gwarantując bezpieczeństwo połączenia.

UTM Stormshield SN710

UTM SN710 gwarantuje wydajność oraz wysoką przepustowość w połączeniu z przystępną ceną. Maksymalna przepustowość może być uzyskana dzięki wyposażeniu w dwa 10 GB lub cztery 1 GB porty światłowodowe. Pozwala na przyłączenie 250 komputerów w sieci. Oferowana przepustowość to 2 400 Mbps. Pamięć wewnętrzna urządzenia to 320 GB. UTM umożliwia funkcję kontroli urządzeń mobilnych, dzięki czemu użytkownik posiada dostęp do wszystkich urządzeń mobilnych zalogowanych do systemu. Daje to możliwość blokowania dostępu konkretnym użytkownikom lub grupom.

UTM firmy Stormshield

UTM Stormshield SNi40

UTM SNi40 to urządzenie zaprojektowane do ochrony systemów przemysłowych. Swoje zastosowanie znajduje w dużych ośrodkach przemysłowych. Świetnie sprawdzi się w trudnych warunkach, gdzie panuje niska lub wysoka temperatura lub gdzie dochodzi do różnego rodzaju wstrząsów czy naruszeń terenu oraz gdzie pojawiają się zakłócenia elektromagnetyczne. Dzięki prostej instalacji UTM SNi40 może zostać łatwo wprowadzony do działania w dużym środowisku przemysłowym nie wprowadzając przy tym żadnych zakłóceń czy opóźnień. Podobnie jak w pozostałych urządzeniach firmy Stormshield UTM SNi40 posiada funkcję śledzenia działania urządzeń w czasie rzeczywistym dzięki Stormshield Visibility Center. Maksymalna Przepustowość Firewalla w tym urządzeniu osiąga 4,8 Gbps. Przepustowość VPN wynosi 1.1 Gbps i umożliwia podłączenie 100 jednoczesnych klientów SSL VPN.

Funkcje oraz elementy gwarantowane przez firmę Stormshield

 • rodzaj firewalla – statefull packet filter,
 • zintegrowany moduł antywirusowy,
 • wbudowany system ochrony przed włamaniami,
 • wbudowany moduł filtrowania poczty e-mail ze spamu,
 • filtrowanie złośliwych stron,
 • własne bazy złośliwych adresów URL,
 • funkcja skanowania zaszyfrowanego ruchu http,
 • kontrola aplikacji,
 • opcja wczesnego wykrywania przed nieznanym, nierozpoznanym zagrożeniem,
 • funkcja tworzenia tuneli site-to-site,
 • urządzenia firmy są wyposażone w gniazdo na kartę SIM lub port USB dla modemu,
 • kolejkowanie ruchu, zarządzanie pasmem, priorytetyzacja ruchu,
 • Stormshield działa w oparciu o bazy antywirusowe Kaspersky/ClamAV,
 • dostęp do wsparcia technicznego w języku polskim.

Pozostała oferta Stormshield

Firma Stormshield swoim klientom oferuje również systemy wirtualnego bezpieczeństwa Stormshield Elastic Virtual Appliances. Są to nowoczesne operacje prowadzone w chmurze. Zabezpieczone zostają wszelkie operacje wirtualizacyjne prowadzone na tym poziomie, dzięki odpowiednim funkcjom łatwo dostosowują się one do każdego środowiska chmurowego. Korzystając z Stormshield Elastic Virtual Appliances klienci nie są także obarczeni dodatkowymi kosztami, ponieważ wszelkie ulepszenia dostępne są dzięki prostemu modelowi
subskrypcji, który umożliwia stałe aktualizacje posiadanego programu. Ponadto wprowadzenie produktów Elastic Virtual Appliances nie wymaga zmian w już istniejącej infrastrukturze, ponieważ działają one w popularnych środowiskach wirtualnych takicj jak VMware, Micorosft Hyper-V, OpenStack czy KVM.

Urządzenia UTM firmy Stormshield to funkcjonalny sprzęt gwarantujący pełną ochronę systemu w firmie. W zależności od wielkości przedsiębiorstwa mogą Państwo wybrać model, który najlepiej spełni Państwa oczekiwania. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą urządzeń Stormshield na stronie thomas it. Zachęcamy Państwa również do kontaktu z naszymi pracownikami, którzy doradzą w dobraniu odpowiedniego UTM a także odpowiedzą na wszelkie Państwa pytania. Zapraszamy!

Kontakt:


Napisz komentarz

Plain text

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.