7 najlepszych urządzeń UTM

Więcej informacji dotyczących sposobu działania urządzeń UTM:

W dobie, w której bezpieczeństwo sieci stało się priorytetem, a zagrożenia napływają z wielu stron z pomocą przychodzi nam urządzenie UTM, czyli Unified Threat Management zapewniając ochronę antywirusową, kontrole treści www, zaporę sieciową (firewall), system prewencji włamań (IPS), antyspam oraz antyspyware. Brzmi świetnie, prawda? Na rynku można znaleźć wiele różnych modeli od różnych firm, które urządzenie będzie dla Ciebie najlepsze? Postaramy się pomóc w dobrze odpowiedniego produktu, przedstawiając dziś kilka ciekawych propozycji, które mogą wydać się interesujące.

Urządzenia Fortigate UTM

7 najlepszych urządzeń UTM

Jednym z nich jest urządzenie UTM FG-30E-BDL - system bezpieczeństwa, który zapewnia w swoim wyposażeniu wiele ważnych funkcji, które zapewniają ochronę w sieci takich jak: firewall, IPS (ochrona przed atakami), filtrowanie treści WWW, kontrola aplikacji, optymalizacja pasma, antywirus, VPN, czy ochrona przed spamem, dodatkowe opcje, o których należy wspomnieć to DLP chroniący przed wyciekiem poufnych i wrażliwych danych, a także kontroler sieci bezprzewodowych. Jego firewall posiada przepustowść 950Mbps, IPS 300Mbps. FG-30E-BDL to urządzenie o wysokiej wydajności, który stworzony został z myślą dla małych biur. FortiGate-30E-BDL posiada wydajną platformę bezpieczeństwa zapewnioną przez FortiOS 5 i niestandardowy procesorów FortiASIC SOC3 oraz mamy wgląd do FortiGuard Subscription Services, który oferuje ochronę przed zagrożeniami. Został też wyposażony w złącza typu WAN, a także siedem przełączanych portów LAN GE, które oferują dwie strefy wymuszające użycie zasad bezpieczeństwa. To jedno niewielkie urządzenie ma możliwość podpięcia nieograniczonej liczby licencji, co pozwala na oszczędność pieniędzy, co w małych biurach jest dość kluczowe.

7 najlepszych urządzeń UTM

Jeśli mowa o produktach marki Fortinet to wartym uwagi produktem jest FG-60E-BDL, który zapewnia kompleksową i bardzo wydajną platformę bezpieczeństwa, którą zapewnia FortiOS 5, dodatkowo bezpieczeństwo zapewniane jest również przez nowoczesny, niestandardowy procesor FortiASIC SOC3. Wyposażony został w dwa złącza typu WAN oraz siedem przełączanych portów LAN GE, które oferują dwie strefy służące do wymuszania zastosowania zasad bezpieczeństwa dla wszystkich urządzeń końcowych. W pakiecie otrzymujemy również nieograniczoną ilość licencji na jedno urządzenie. FG-60E-BDL oferuje bardzo wysoką wydajność połączona z krótkim czasem odpowiedzi sieci dzięki dużej przepustowości firewalla-aż do 3 Gbps, a IPS 400Mbps. FG-60E-BDL to produkt, który idealnie sprawdzi się przede wszystkim w niewielkich biurach oraz mniejszych oddziałach firm. Tak, cena jest odpowiednio niższa, ale produkt jest tak samo dobry, jak pozostałe, droższe urządzenia UTM, nie odbiega wydajnością ani funkcjonalnością. Produkt FortiGate-60E ma również dostęp do FortiGuard Subscription Services, które zapewniają automatyczną ochronę przed wszelkimi zagrożeniami, która realizowana jest w czasie rzeczywistym. Wszelkie urządzenia korzystające z tego rozwiązania są na bieżąco ochraniane przed szkodliwymi programami typu exploit, które mogą nawet umożliwić atakującemu przejęcie kontroli nad komputerem, co może przynieść katastrofalne skutki.

Kolejnym urządzeniem, które chcielibyśmy dziś przedstawić, jest urządzenie FG-100E-BDL jest to idealne rozwiązanie odpowiednie dla małych, średnich oddziałów firm i przedsiębiorstw wymagających systemów gwarantujących bezpieczeństwo sieci. To urządzenie oferuje układy sprzętowe, umożliwiające filtrowanie treści. Systemy mogą być realizowane w dwóch trybach: transparentnym i routera z NAT'Em. Mechanizmy wirtualizacji, które zostały zachowane pozwalają na realizację nawet i kilku systemów logicznych o niezależnej od siebie konfiguracji. Taka integracja z domeną możliwa jest dzięki procesowi uwierzytelniania danych oraz ciągłą kontrolę dostępu przez użytkowników. FG-100E-BDL oferuje użytkownikom wszystkie funkcje bezpieczeństwa przy odpowiedniej na ten model cenie. Posiada firewalla o przepustowośc aż do 2500Mbps, co oznacza zwiększenie wydajności i usprawnienie pracy. FG-100E-BDL zawiera również FortiOS 5.4 jest to system przeznaczony do gwarantowania bezpieczeństwa sieci i automatyczną ochronę przed wszelakimi zagrożeniami płynącymi z internetu. Zaletą FortiGate-100E jest również oszczędność dzięki posiadaniu nieokreślonej liczby licencji jednego urządzenia. A dzięki FortiExplorer wdrożenie i konfiguracja systemu jest łatwa i przyjemna. Wyposażony został również w wiele portów takich jak: USB Port, Console Port, 2x GE RJ45 MGMT/DMZ Ports, 2x GE RJ45 WAN Ports ,2x GE RJ45 HA Ports, 14x GE RJ45 Ports, 2x GE RJ45/SFP Shared Media Pairs.

Urządzenie Cisco ASA5525-K9

7 najlepszych urządzeń UTM

Kolejnym urządzeniem zabezpieczającym sieć jest produkt Cisco ASA5525-K9, dzięki któremu bez trudu pokonasz wszelkie zaawansowane ataki sieciowe. Ten firewall jest niezastąpionym narzędziem w każdej dużej serwerowni, w której przechowywane są różne wrażliwe i cenne dane. Cisco ASA5525-K9 to urządzenie utm, które łączy w sobie sprawdzony firewall wraz z solidnym zestawem bardzo zintegrowanych, wiodących na rynku usług zabezpieczeń sieciowych różnej wielkości dla małych i średnich firm, ale i też dużych przedsiębiorstw, usługodawców i centrów danych. Cisco ASA5525-K9 ma możliwość kontroli aż 8 urządzeń naraz i jest w stanie pełnić pełną ochronę praktycznie bez przerwy, aby Twoje cenne dane były w pełni bezpieczne. Jego mocnymi punktami jest to, że wyróżnia się przepustowością 2000 Mbit/s, przepustowością VPN na poziomie 300 Mbit/s, przepustowością IPS/IDS 600 Mbit/s. Cisco ASA5525-K9 wyposażono w dwa porty USB 2.0, jeden szeregowy port komunikacyjny, 9 portów Ethernet LAN (RJ-45), 6 portów SFP/SFP+ oraz port wan Ethernet (RJ-45). Urządzenie posiada 8192 MB pamięci wewnętrznej. Firewall marki Cisco pozwala na zabezpieczenie sieci firmowej, stanowi ochronę przed dostępem do danych przez niepożądane osoby. Jest to najlepszy firewall łączący bardzo dobrą cenę z mnóstwem opcji i bardzo wysokim bezpieczeństwem.

Produkty Barracuda NextGen Firewall X-series

7 najlepszych urządzeń UTM

Warto też zwrócić uwagę na kilka ciekawych propozycji od firmy Barracuda, a w szczególności na modele NextGen Firewall X-series. Produkty Barracuda NextGen Firewall dają nam kontrolę nad aplikacjami. Są o wiele skuteczniejsze niż zwykłe tradycyjne zapory sprzętowe oraz rozwiązania UTM, ten firewall integruje w zaporę nowej generacji z odpowiednio skalowalną ochroną treści, która przechowywana jest w chmurze. Podczas gdy samo rozwiązanie jest zoptymalizowane pod kątem takich zadań jak przesyłanie pakietów, routing, kontrola aplikacji, IPS, usługi DNS/DHCP czy łącza VPN, to chmura właśnie odciąża procesor zapory ze skanowania antywirusowego, filtrowania zawartości i raportowania. Konstrukcja zapory integruje najlepsze w swojej klasie skalowalne rozwiązania bezpieczeństwa dla danych. Ochrona sieci, , aplikacji webowych i bezpieczny zdalny dostęp mogą być centralnie zarządzane dla zwiększenia przejrzystości i kontroli nad poszczególnymi modułami ochrony. I jednym z takich rozwiązań jest model Barracuda NextGen Firewall X50, którego przepustowość firewalla wynosi 800Mbps, VPN 50Mbps, IPS 100Mbps, a ilość nowych sesji na sekundę wynosi 2tys. Produkty takie jak Barracuda NextGen Firewall X50 dostarczają świetną widoczność oraz kontrolę aplikacji analizują ruch sieciowy aż do warstwy siódmej. Używając bazy, w której jest ponad 1200 aplikacji administrator może zdefiniować, które aplikacje mogą zostać przepuszczone, a które muszą być zablokowane. Sygnatury monitorowanych aplikacji są dynamicznie odświeżane tak, by wprowadzone polityki bezpieczeństwa były cały czas aktualne. Wartym uwagi produktami jest również Barracuda NextGen Firewall X100, jego przepustowość wynosi 1000 Mbps, VPN 100Mbps, IPS 300Mbps, ilość nowych sesji na sekundę 2tys. Oraz Barracuda NextGen Firewall X300 o przepustowości 2100 Mbps, VPN 300Mbps, IPS 650Mps, ilość nowych sesji na sekundę 12tys. Ten ostatni model w szczególności będzie idealny dla większych firm. Podsumowując urządzenia Barracuda NextGen Firewall X50, Barracuda NextGen Firewall X100, Barracuda NextGen Firewall X300 mają sporo zalet, możemy kontrolować wykorzystanie aplikacji, centralnie zarządzać rozproszonymi lokalizacjami, bezpieczeństwo sieci kontrolowane jest w chmurze, w razie przerwy w sieci jesteśmy w pełni chronieni dzięki automatycznemu link balancingowi. Również Barracuda NextGen Firewall X50, Barracuda NextGen Firewall X100, Barracuda NextGen Firewall X300 zapewniają bezpiecznie połączenie ze zdalnymi użytkownikami i lokalizacjami firmy, bez problemu połączymy się zdalne za pomocą SSL VPN oraz VPN site-to-site i client-to-site bez dodatkowych kosztów w 100% bezpieczne, oraz zapewniając ciągłą łączność, nieważne w którym miejscu chcesz się połączyć.

Jeśli nadal masz nurtujące Cię pytania lub też nie wiesz który model wybrać, skontaktuj się z naszymi konsultantami, którzy pomogą Ci wybrać odpowiednie dla Ciebie rozwiązanie oraz udzielą niezbędnych porad dotyczących zabezpieczenia sieci.

Kontakt:


Napisz komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.