Juniper producent sprzętu sieciowego

W dzisiejszym artykule na tapetę weźmiemy przełączniki sieciowe Juniper Networks. W jej portfolio znajdują się wszystkie obszary rynku, które zajmują się przewodową transmisją danych. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do lektury.

Historia firmy

Firma Juniper Networks założona została przez Pradeep`a Sindhu`a w 1996 rokuw Sunnyvale, w stanie Kalifornia w Stanach Zjednoczonych.

Założycielem firmy jest były pracownik Xerox PARC Computer Science Lab, który postanowił nadać swojej karierze innego biegu. W dobie rozwijającego się Internetu, uwagę Pradeep`a przykuło najważniejsze urządzenie jego budowy, czyli router (urządzenie sieciowe, które służy do łączenia różnych sieci komputerowych/ węzeł komunikacyjny).

Pierwszym produktem stworzonym przez firmę był router M40 – pierwsze urządzenie, w którym zastosowana została technologia przełączania pakietów z wykorzystaniem dedykowanych układów scalonych ASIC.

Wydajność jego przełączania wynosiła 40 Mpps, co stanowiło wynik około 100 razy lepszy niż najszybszy dostępny router konkurencyjnych firm. Sukces tego produktu pozwolił firmie Juniper Networks na 30% udział w rynku wysokowydajnych routerów w 2000 roku. Przedsiębiorstwo weszło na giełdę już 3 lata po starcie – 25 czerwca 1999 roku.

juniper producent sprzętu sieciowego

Juniper przełączniki sieciowe

Firma Juniper Networks na dzień dzisiejszy oferuje swoim klientom między innymi: szeroki wachlarz routerów, przełączników, oprogramowanie, zintegrowane rozwiązania bezpieczeństwa oraz sieciowe systemy operacyjne.

Produkty oferowane przez przedsiębiorstwo ułatwiają optymalny dobór rozwiązań zarówno dla małych przedsiębiorstw i organizacji oraz tych międzynarodowych korporacji, dostawców usług telekomunikacyjnych, a także instytucji państwowych.

Przełączniki sieciowe Juniper pozwalają na stworzenie wysokowydajnej infrastruktury sieciowej, poprzez stworzenie elastycznego oraz zaufanego środowiska, które pozwoli na wdrożenie wielu usług oraz aplikacji w pojedynczej sieci.

Misją firmy jest pomoc w rozwiązywaniu nawet tych najtrudniejszych problemów związanych ze sposobem funkcjonowania sieci przemysłowych oraz ich bezpieczeństwem. Swoim klientom umożliwia przede wszystkim zabezpieczenie sieci przed zwiększającą się liczbą ataków, zapewnienie bezpiecznego dostępu do zdalnych zasobów oraz usprawnienie funkcjonowania aplikacji sieciowych i usług, które pozwolą uzyskać przewagę rynkową nad konkurencją.

Kompletne rozwiązania to routery Juniper, które pozwalają uzyskać bezpieczeństwo dla korporacji oraz dostawców usług sieciowych, dzięki wykorzystaniu niepodważalnych zabezpieczeń z wysoką wydajnością, przy stosunkowo niskim koszcie wdrożenia systemu – w porównaniu z konkurencyjnymi firmami.

Sprzęt sieciowy Juniper

Bez wątpienia sprzęt sieciowy Juniper, tworzony jest
w odpowiedzi na wyzwania postępu technologicznego oraz innowacyjnych rozwiązań informatycznych.

Takie podejście jest wynikiem misji, którą kieruje się przedsiębiorstwo – ciągły rozwój oraz dążenie do perfekcji. Dlatego też firma ta ciągle się rozwija, stale inwestując w badania oraz rozwój swoich produktów.

Sprzęt sieciowy Juniper, opiera się przede wszystkim na swoich procesorach sieciowych oraz niezawodnym systemie JunOS – Junos Network Operating System.

System ten służy do zarządzania infrastrukturą wysokowydajnych sieci, które posiadają routery Juniper, przełączniki Juniper, urządzenia zabezpieczające itp.

Pozwala firmom na wdrożenie infrastruktury przełączania, kierowania oraz zabezpieczania ruchu w sieciach z użyciem ujednoliconego systemu operacyjnego sieci. Upraszcza eksploatację sieci, podnosząc tym samym działania operatorów, zmniejszając koszty innowacji. Jest to autorski system operacyjny producenta, który opiera się na jądrze FreeBSD.

juniper producent sprzętu sieciowego

Routery Juniper to wysokowydajne sprzęty, przeznaczone głównie na rynek operatorski, jednak znajdziemy tam modele, które można stosować również w sieciach enterprise.

Najpopularniejszą linią routerów jest seria MX , stosowana zarówno w sieciach enterprise, jak i sieciach operatorskich. Rozwiązanie to działa w oparciu o stworzony przez firmę chipset 3D Trio. Routery Juniper cechują się przede wszystkim idealną wydajnością, zaawansowanym systemem funkcji routingu oraz bezpieczeństwa.

Drugą serią jest ACX – stanowią ją uniwersalne routery Juniper warstwy dostępowej i agregacyjnej, które przystosowane są do pracy w trudnych warunkach.

Charakteryzują się dużą gęstością interfejsów oraz obsługą zaawansowanych usług. Serią przeznaczoną dla sieci enterprise, rozwiązań kampusowych oraz środowisk operatorskich jest linia M. Są to niezawodne i wydajne platformy pozwalające na zastosowanie kilku różnych technologii transmisji danych.

Z myślą o sieciach operatorskich firma wyszła z serią PTX. Urządzenia tej linii wybiera się do budowy rdzenia sieci przez największych światowych operatorów sieci komunikacyjnych.

Produkty te cechują się dużą stabilnością, wydajnością oraz niezawodnością. Podobnie jak w przypadku serii MX, te routery pracują w oparciu o chipset 3D.

Przełączniki Juniper w ofercie firmy wypuszczone zostały w dwóch seriach: EX oraz QFX. Seria EX pojawiła się na rynku w 2008 i od tego czasu cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.

Rozwiązanie to przeznaczone jest na rynek enterprise oraz do sieci kampusowych.

Cechują się dużą wydajnością, możliwością wirtualizacji oraz bogatym wachlarzem funkcji. Urządzenia z seri QFX to produkty przeznaczone dla centrów przetwarzania danych. Charakteryzują się dużą wydajnością, wysoką gęstością portów oraz krótkim czasem przełączania pakietów.

Produkty z tej serii dostępne są na naszej stronie, szczególnie polecamy serię EX2200 oraz EX 4200. Pierwsza z nich posiada rodzaj przełącznika zarządzanego przez każdą aplikację Juniper Networks. Jest to idealne rozwiązaniem dla oddziałów oraz sieci kampusowych.

Drugi rodzaj zapewnia najlepsze systemy modułowe, które oferują nowoczesnym firmom maksymalną elastyczność oraz wydajność. Tym samym EX 4200 zapewnia wysokowydajne, skalowane rozwiązania dla centrów danych oraz sieci kampusowych. Przełącznik Juniper oferowany jest w typie niezarządzanym.

juniper producent sprzętu sieciowego

Kolejnym rodzajem produktu firmy Juniper Networks to rodzina SRX – seria, która służy kompleksowej ochronie sieci.

Producent zastosował takie mechanizmy jak: antywirus, antyspam, kategoryzacja, filtrowanie adresów URL, rozpoznawanie i ochrona aplikacji oraz powszechnie znany mechanizm wykrywania intruzów dostępny w urządzeniach IDP.

Serię SRX stosuje się do ochrony niewielkich firm oraz ich oddziałów, a także do dużych ośrodków przetwarzania danych. Cechuje ją unikalna w porównaniu do produktów konkurencji wydajność, wysoko rozwinięte funkcje związane z routinigiem oraz obsługą MPLS. W przypadku instalacji SRX bardzo dobrze spisują się wydajne routery dla segmentu enterprise, które umożliwiają obsługę wielu rodzajów interfejsów WAN. W przypadku ochrony środowisk wirtualnych poleca się stosowanie SRX w postaci maszyny wirtualnej.

W naszej ofercie znajdziecie dwa, godne polecenia produkty z tej serii: SRX300 oraz SRX345. Pierwszy produkt idealnie sprawdzi się dla małych przedsiębiorstw. Łączy ze sobą ochronę routerów, przełączników oraz obsługę interfejsów WAN w małych urządzeniach stacjonarnych. Drugi model to dobre rozwiązanie dla średnich oraz dużych przedsiębiorstw. Oby dwa wymienione produkty współpracują z systemem operacyjnym firmy - Junos OS.

juniper producent sprzętu sieciowego

Czwartą gałęzią w ofercie firmy jest wcześniej wspomniany system zarządzania siecią – JUNOS Space. To platforma pozwalająca na centralne zarządzanie routerami, przełącznikami ora zaporami sieciowymi Juniper Networks. Oprócz podstawowych funkcji zarządzania siecią oraz bezpieczeństwem, system JunOS pozwala na zbieranie oraz analizę logów pod kontem ewentualnych błędów w działaniu wcześniej wymienionych urządzeń, dzięki skryptom zainstalowanym w tych urządzeniach. Ten zabieg pozwala ochronić sieć przed niedostępnością, a dzięki zastosowaniu w tym systemie komponentów typu OpenNMS możemy zarządzać oraz zbierać dane z urządzeń pochodzących od innych producentów.

Powyższy artykuł miał za zadanie przybliżyć Państwu działalność oraz ofertę produktów: przełączniki Juniper, routery Juniper. Mamy nadzieję, że pomogliśmy Państwu znaleźć i wybrać interesujący i odpowiadający Państwa potrzebom sprzęt. Jeżeli po lekturze tego artykułu pojawiły się u Państwa jakiekolwiek, dodatkowe pytania zachęcamy do kontaktu z naszymi konsultantami. Chętnie rozwieją oni wszelkie wątpliwości oraz pomogą dobrać odpowiednie rozwiązanie, które będzie zgodne z Państwa oczekiwaniami.


Napisz komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.