Cisco przełączniki sieciowe

W dzisiejszym artykule przedstawimy kolejnego już producenta przełączników sieciowych, Cisco amerykański lider w branży sprzętu sieciowego na świecie. Zapraszamy!

Cisco Systems – historia powstania

Firma Cisco to amerykański, światowy lider w segmencie sprzętu sieciowego. Przedsiębiorstwo założone zostało w 1984 roku przez parę małżonków Leonarda Bosacka oraz Sandrę Lerner, którzy pracowali na Uniwersytecie Stanford.

Inspiracją dla nazwy firmy Cisco było znajdujące się w pobliżu uniwersytetu - San Francisco, natomiast logo firmy odnosi się do mostu Golden Gate. Siedziba firmy mieści się w San Jose, w Dolinie Krzemowej w Kalifornii.

Obecnie firmy posiada swoje oddziały w 75 państwach, a także sieć partnerską, która obejmuje łącznie 115 krajów świata.

Produkty Cisco

W początkowych latach działalności firma koncentrowała się na produkcji urządzeń służących do trasowania, czyli wyznaczania trasy i wysyłki tą drogą danych w sieciach komputerowych(router).

Obecnie firma zajmuje się produkcją, sprzedażą, a także wsparciem rozwiązań w branży sprzętu sieciowego, telekomunikacyjnego, centrów przetwarzania danych, bezpieczeństwa sieciowego oraz wideo, wirtualizacji i środowisk chmurowych. Drugim działem, w którym firma aktywnie działa jest Akademia Sieciowa.

To inicjatywa ogólnoświatowa, która dostarcza na uczelniach wyższych specjalistycznych szkoleń z zakresu rozwiązań informatycznych oraz sieci komputerowych.

Przełączniki sieciowe Cisco

Cisco przełączniki sieciowe – rodzaje oraz możliwości

Wizją firmy w zakresie przełączników sieciowych jest tworzenie switchy, które nieustannie się uczą oraz przystosowują do najnowszych technologii.

Mają zapewniać ciągłą ochronę, zarówno w centrach danych, sieciach szkieletowych czy brzegu sieci. Sieć wspierana produktami Cisco ma być intuicyjna, co wprowadzi ją w nową erę rozwiązań sieciowych.

W ofercie firmy dostępne są przełączniki przemysłowe – Industrial Etheret Switches, wysoko wydajne przełączniki, przeznaczone do centrów danych Cisco Nexus, Cisco Catalyst, czyli przełączniki kompaktowe, Cisco Small Business, czyli przełączniki dla małych oraz średnich firm, Cisco Catalyst – przełączniki modularne dla warstwy dystrybucyjnej, Cisco Catalyst dla warstwy dostępowej.

Przełączniki Industrial Ethernet to grupa switchy o ustalonych parametrach, które gotowe są do montażu w szafie. Podstawowe cechy to łatwość użytkowania, innowacyjne funkcje oraz zwiększenie bezpieczeństwa.

Posiadają konstrukcję odporną na wstrząsy, wibrację oraz przepięcia. Przełączniki kompaktowe Nexus to switche Cisco, które umożliwiają budowę sieci najnowszej generacji. W jednej platformie otrzymujemy wszechstronny zestaw funkcji sieciowych centrów danych. Gwarantują wysoką wydajność, agregację oraz gęstość dla rdzenia.

Obsługuje duże spektrum narzędzi open- source, które pozwalają rozszerzać katalog gotowego oprogramowania.

Switche Cisco, a mianowicie przełączniki kompaktowe Cisco Catalyst to z kolei bardzo bezpieczne, w pełni elastyczne oraz bardzo łatwe w instalacji urządzenia, które umożliwiają uruchomienie sieci LAN wraz z uproszczonym systemem obsługi.

Posiada kompaktowe w swojej formie switche np. Catalyst 2960 lub Catalyst 3560, które pozbawione są wentylatora, a co za tym idzie są bardzo ciche. Dzięki niewielkiej obudowie, możemy zastosować switche w małych biurach oraz w bardzo ograniczonej infrastrukturze (możliwość montażu w dowolnym miejscu np. na ścianie, pod biurkiem). Stosując to rozwiązanie możemy ograniczyć również koszty okablowania.

Przełączniki sieciowe Cisco

Cisco Small Business to rozwiązanie przeznaczone dla małych firm. Dostarcza technologie oraz funkcje pozwalające zwiększyć wydajność oraz produktywność. Są bardzo proste w użytkowaniu, nie wymagają skomplikowanej konfiguracji, gdyż są gotowe do pracy właściwie od razu po wyciągnięciu z pudełka oraz podłączeniu do sieci.

Pomagają obniżać koszty obsługi oraz pomocy technicznej w przedsiębiorstwach, a także mają znaczący wpływ na poprawę długości cyklu życia urządzenia.

Cisco Catalyst dla warstwy dystrybucyjnej to kompleksowy zakres usług sieciowych, oferujący wysoką wydajność oraz zwiększenie skali, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów całkowitych posiadania.

Przełączniki sieciowe Cisco zapewniają bezpieczeństwo, łatwość zarządzania, a także wysoką odporność sieci i wirtualizacji. Decydując się na ten rodzaj switchy otrzymujesz wysoką, bardzo wydajną oraz funkcjonalną ochronę inwestycji.

Switche Cisco Catalyst to propozycja nowej generacji, charakteryzują się niezawodnością oraz energooszczędnością. Oferują bezpieczeństwo sieci LAN, poprawność działania usług, a także efektywną łączność sieciową.

Przełączniki wyposażone są w technologię EnergyWise, która pomaga zarządzać i kontrolować zużycie energii sieci oraz urządzeń podłączonych do niej, dzięki czemu zmniejszamy koszty zużycia energii elektrycznej, a także redukujemy emisję dwutlenku węgla. Bardzo dobrze sprawdzi się w organizacjach handlowych, biurach oraz w przedsiębiorstwach.

Warto wspomnieć o przełącznikach Cisco: Catalyst 3560,a także Catalyst 2960.

Cisco przełącznik sieciowy WS-C2960X-24TS-L

Przełączniki sieciowe Cisco

Ten model to w pełni zarządzalny, łatwy w obsłudze przełącznik nowej generacji. Posiada 24 porty Ethernet, 4 porty SFP oraz 2 porty USB 2.0. Jego najważniejsze zalety to pełen dupleks, krosowanie MDI/MDI-X, obsługa protokołu drzewa rozpinającego, kontrola wzrostu natężenia ruchu, obsługa serwera DHCP oraz sieci VLAN. Model ten bazuje na procesorze APM86392 o taktowaniu 600 Mhz. Posiada pamięć wewnętrzną o pojemności 518 MB oraz pamięć flash 128 MB.

Cisco przełącznik sieciowy Catalyst WS-C2960X-24PS-L

Ten przełącznik to uzupełnienie wersji Catalyst 2960-X LAN Lite. Sprzęt wyposażony został w 24 porty Gigabit Ethernet, 4 porty SFP, a także 2 porty USB 2.0. Cechy charakterystyczne dla tego modelu to przede wszystkim: wysoka obsługa jakości serwisu QoS, obsługa MIB oraz Multicast, pełny dupleks, obsługa sieci VLAN oraz 10G. Jego przepustowość wynosi 71.4 Mpps. Switch wyposażony jest w processor APM86392 o taktowaniu 600Mhz, pamięci wewnętrznej 512 MB, oraz pamięci flash 128MB.

Cisco przełącznik sieciowy WS-C3560G-48TS-S

Przełączniki sieciowe Cisco

Model tego switcha posiada aż 48 portów 10/100/1000 Mbit/s, a także 4 gniazda SFP.

Wyposażony jest w oprogramowanie Cisco IOS. Jest to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorstw, gdyż występuje w kilku wariantach konfiguracyjnych. Stworzony w celu zaspokojenia potrzeb współczesnych środowisk IT.

Cechuje się również przystępną ceną w stosunku do oferowanych możliwości i funkcjonalności. Dzięki doskonałym parametrom, model ten jest gwarancją niezawodnego działania oraz efektywnej pracy.

Mamy nadzieję, że dzisiejszy temat artykułu przypadł Ci do gustu oraz chociaż po części przybliżył zakres działalności firmy Cisco.

Proponowane i opisywane modele przełączników to tylko niewielka część oferty tego producenta. Jeżeli nie znalazłeś odpowiedniego modelu dla siebie lub masz wątpliwości i dodatkowe pytania, koniecznie skontaktuj się z naszymi doradcami technicznymi, którzy z pewnością pomogą Ci dobrać odpowiedni rodzaj przełącznika dla Twojej działalności oraz potrzeb.

Kontakt:


Napisz komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.