Najlepsze przełączniki sieciowe dla Twojej firmy

Aktualnie rynek systemów informatycznych zmierza w kierunku outsourcingu oraz usług oferowanych poprzez chmurę.

Analitycy przewidują, że taki trend nie tylko się utrzyma, ale wręcz będzie się coraz bardziej powiększał. Stosowanie takich rozwiązań ma ogromne zalety.

Przede wszystkim dzięki ograniczeniu kosztów korzystania z infrastruktury cyfrowej. Firmy oraz użytkownicy prywatni chcą otrzymać końcowy produkt i brak konieczności inwestowania w sprzęt, a czasem również w oprogramowanie, jest ogromnym uproszczeniem.

Stosowanie takiej formy nabywania usług jest komfortowe, pozwala zmniejszyć wydatki użytkowników oraz uprościć licencjonowanie, a także zmaksymalizować zyski usługodawców.

Brzmi to jak idealne rozwiązanie, niestety jak każde ma swoje wady. Tutaj prawdopodobnie największą jest zależność od dostępu usług.

O ile przedsiębiorstwa robią wszystko co w ich mocy, aby zapewnić ciągłość dostępu do usług, to warto pamiętać, że wszystkie takie usługi korzystają z sieci.

Już od kilku lat możemy zaobserwować intensywny rozwój technologii sieciowych umożliwiający wygodniejsze korzystanie z usług zdalnych.

Niestety to właśnie sieć jest elementem najbardziej narażonym na wszelkie zagrożenia. Niezależnie czy chodzi o zagrożenia bezpieczeństwa czy problemy z prędkością, opóźnieniami, stabilnością lub dostępem.

Aby zadbać o jakość naszego połączenia przede wszystkim należy zadbać o odpowiedniego dostawcę.

Warto jednak zwrócić uwagę, że bardzo dużo zależy od lokalnej infrastruktury sieciowej.

Zastosowanie przełączników sieciowych

Najlepsze przełączniki sieciowe dla Twojej firmy

Konfiguracja naszej sieci może być różna w zależności od wielkości i potrzeb, natomiast jej nieodłącznym elementem są przełączniki sieciowe.

Jest to sprzęt, bez którego sieć w zasadzie nie mogłaby istnieć, ponieważ dzięki niemu jest w ogóle możliwe łączenie komputerów razem.

Nawet jeżeli nie korzystamy z dedykowanego switcha to należy wiedzieć iż jest on wbudowany w praktycznie każdy router czy access point.

Switch posiada wiele portów ethernet, do których podłączane są kolejne urządzenia. Dzięki temu jest możliwa jest wzajemna komunikacja urządzeń w sieci lokalnej.

Switch jest również bardzo potrzebny przy komunikacji pomiędzy sieciami. Pomimo, że do tego służy router, to bez switcha niemożliwe byłoby podłączenie więcej niż jednego urządzenia.

Podłączenie routera do switcha powoduje, że router może zapewnić wymianę danych pomiędzy całymi sieciami złożonymi z dużej liczby urządzeń.

Poza standardowymi switchami istnieją także przełączniki zarządzalne (z ang. managed switch).

Takie urządzenia posiadają szereg innych funkcjonalności pozwalających na bardziej efektywną zarządzanie siecią i dokładniejszą kontrolą.

Dzięki oprogramowaniu wbudowanemu w switch możliwe jest monitorowanie danych, zarządzanie portami, czy zarządzanie podsieciami oraz sieciami wirtualnymi.

Bardziej rozbudowane urządzenia oferują też takie funkcje jak ustawianie priorytetów dla konkretnych aplikacji.

Zarządzanie switchami tego typu najczęściej odbywa się poprzez konsolę podłączoną do komputera po kablu lub dzięki protokołom telnet oraz SNMP. Nowsze urządzenia oferują często możliwość konfiguracji poprzez stronę internetową uruchamianą w przeglądarce.

Zwykle posiada ona przejrzysty interfejs graficzny, dzięki czemu znacząco ułatwia sprawowanie kontroli nad urządzeniem.

Najlepsze przełączniki sieciowe dla Twojej firmy

Przełączniki sieciowe dla Twojej firmy

Wybraliśmy dla was listę najlepszych przełączników w różnych przedziałach cenowych.

W zależności od potrzeb, przygotowaliśmy urządzenia z niskiej półki cenowej, średniej, wysokiej, a także najdroższe urządzenia dla najbardziej wymagających.

Przełączniki budżetowe

Cisco SG110-24HP-EU

Jest to przystępny cenowo switch marki Cisco. Posiada 24 porty gigabit ethernet, które pozwalają na podłączenie sporej liczby urządzeń.

Przełącznik jest zaprojektowany do montażu w szafie rackowej, dlatego doskonale się sprawdzi do łączenia mniejszych ilości serwerów.

Cisco SG110-24HP-EU jest przełącznikiem niezarządzalnym, ale rekompensuje ten brak naprawdę atrakcyjną ceną.

Switch posiada jednak dwie istotne technologie: power over ethernet, który pozwala na zasilanie urządzeń sieciowych, oraz Quality of Service, dzięki któremu możliwe jest ustalanie przepustowości sieci.

Sprzęt posiada także wbudowane narzędzia diagnostyczne. Dodatkowo sprzęt firmy Cisco cechuje się łatwością instalacji oraz prostotą użytkowania.

HPE J9980A
Najlepsze przełączniki sieciowe dla Twojej firmy

Konkurentem dla oferty Cisco jest sprzęt HPE J9980A.

Oferuje jeszcze bardziej atrakcyjną cenę i w dodatku jest switchem zarządzalnym, więc można w pełni kontrolować zachowanie sprzętu, w tym również wykorzystując wirtualne sieci LAN (VLAN).

Switchem można zarządzać poprzez SSH, SNMP v3, HTTP, SNMP v2, przeglądarkę WWW, Telnet, SNMP v1, RMON, a także CLI (wiersz poleceń).

Sprzęt HPE również posiada 24 porty ethernet o przepustowości 1 Gigabita i także jest przeznaczony do montażu w szafie rackowej.

Przełączniki „średniej półki”

HPE J9776A

Wśród urządzeń ze średniej półki znalazł się przełącznik z serii HPE 2530, który zapewniają ekonomiczną, niezawodną, bezpieczną i łatwą w obsłudze łączność w sieciach firmowych małych i średnich przedsiębiorstw.


Model J9776A to propozycja switcha wyposażonego w 25 portów gigabit Ethernet oraz 4 gniazda SFP.

Szybkie przesyłanie danych zapewnia wysoka przepustowość przełącznika 56 Gbit/s oraz system wspomagający kontrolę przepływu. Jest to przełącznik zarządzalny, co jest możliwe dzięki protokołom zarządzania LLDP, SNMP, LLDP-MED, SNMPv1/v2c/v3.

Cisco WS-C2960X-24TD-L

Przełącznik Cisco WS-C2960X-24TD-L jest uzupełnieniem serii Catalyst 2960-X.

Jest to urządzenie w pełni zarządzane poprzez konsolę, SNMP, stronę WWW, a nawet Bluetooth.

Cechuje się także obsługą QoS i Multicast oraz możliwością zasilania podłączonych urządzeń sieciowych (PoE).

Urządzenie posiada 24 porty Gigabit Ethernet, 2 porty SFP+ oraz 2 porty USB 2.0. Przepustowość tego switcha wynosi 216 Gbit/s. Sprzęt posiada także. Jest przeznaczony do montażu w szafie rackowej.

Najlepsze przełączniki na rynku

Najlepsze przełączniki sieciowe dla Twojej firmy

Cisco WS-C2960S-24TD-L

Cisco WS-C2960S-24TD-L to jeden z najlepszych dostępnych urządzeń typu switch na rynku.

Jest to przełącznik zarządzalny, który jest wyjątkowo łatwy w obsłudze, odporny na szeroki zakres temperatur, a także posiada możliwość konfigurowania wirtualnych sieci LAN (VLAN), co czyni go niezwykle efektywnym urządzeniem przeznaczonym zarówno do małych, jak i średnich sieci.

Urządzenie posiada 24 porty gigabit Ethernet, 2 porty SFP+ oraz port USB. Ponadto przełącznik Cisco WS-C2960S-24TD-L oferuje funkcje zarówno monitorowania, jak i ochrony sieci, co stanowi gwarancję przed nieupoważnionym dostępem oraz niezawodność działania sprzętu.

Dodatkowo istnieje opcja załączenia drugiego źródła zasilania.

HP JL255A

Przełącznik JL255A z serii Aruba 2930F to zarządzalny switch zapewniający szybką i niezawodną pracę.

Umożliwia zarządzanie poprzez konsolę lub stronę internetową z prostym i czytelnym interfejsem graficznym.

Model JL255A zaopatrzono w 24 porty gigabit Ethernet oraz 4 porty SFP+, a także port USB.

Wybierając model JL255A można również liczyć na wysoką wydajność, wielozadaniowość i funkcjonalność, ponieważ posiada maksymalną przepustowość 176Gb/s.

Sprzęt oferuje także możliwość zasilania urządzeń sieciowych poprzez porty Ethernet (PoE).

Cisco WS-C2960XR-48TS-I

Przełącznik Cisco WS-C2960XR-48TS-I jest urządzeniem należącym do serii Catalyst 2960-XR.

Jest to urządzenie z najwyższej półki i posiada aż 48 portów gigabit ethernet LAN w standardzie RJ45, 4 porty SFP oraz 2 porty USB 2.0.

Przełącznik zapewnia kompleksowe zarządzanie siecią komputerową przy przepustowości nawet do 260 Gbit/s.

Jest to także przełącznik zarządzalny, umożliwiający łatwą konfigurację przez intuicyjny portal Cisco. Oprócz tego można wykorzystać konsolę oraz SNMP. Sprzęt posiada funkcję QoS oraz MultiCast, a także wspiera PoE.

HPE JL429A

Najwyższa seria seria przełączników HP Aruba Advanced Layer 3 to jedne z najpotężniejszych urządzeń sieciowych na rynku.

Jest najszybszym urządzeniem w naszym zestawieniu, oferując przepustowość na poziomie 320 Gb/s. Posiada aż 48 portów gigabit Ethernet.

Jest to oczywiście switch zarządzalny, umożliwiający połączenie poprzez konsolę, SNMP oraz stronę internetową. Urządzenie ma także możliwość korzystania z dwóch źródeł zasilania.


HPE JL429A jest sprzętem dla najbardziej wymagających, który oferuje bezkompromisową wydajność. Poza ogromną przepustowością, urządzenie zapewnia także bardzo niskie opóźnienia.


Jeżeli są Państwo zainteresowani przełącznikami sieciowymi dla Państwa firmy, gorąco zachęcamy do zapoznania się z Naszą ofertą.


Dodatkowo, w razie wszelkich pytań, nasi konsultanci zapewnią Państwu profesjonalne doradztwo w wyborze sprzętu sieciowego.


Prosimy o kontakt pod numerem telefonu:

Kontakt:


Napisz komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.