Jaki przełącznik sieciowy HPE wybrać?

W dzisiejszych czasach klienci zainteresowani zakupem urządzeń służących do tworzenia profesjonalnych rozwiązań sieciowych mogą być zaskoczeni ogromną ilością urządzeń dostępnych na rynku. Wśród różnorodnych marek znaleźć można tańsze i droższe urządzenia o najróżniejszych cechach.

Dla klientów, którzy nie są zdecydowani na konkretną markę urządzeń sieciowych przygotowaliśmy krótki artykuł, który przybliży nieco jedną z najpopularniejszych obecnie marek, czyli Hewlett Packard Enterprise.

Produkty oferowane przez koncern Hewlett-Packard od wielu lat doceniane są przez wielu użytkowników z całego świata. Gama produktów jest jedną z najszerszych na rynku, a urządzenia idealnie sprawdzają się w nieco większych oraz średniej wielkości przedsiębiorstwach. Największą sławę marka HPE zyskała dzięki produkcji sprzętu komputerowego dla profesjonalistów.

Polecamy jakie przełączniki sieciowe wybrać!

Usługa wirtualizacji serwera

Jednym z najpopularniejszych działów są przełączniki HPE.

Są to urządzenia najwyższej jakości, które z pewnością spełnią oczekiwania klientów profesjonalnych – takich, którzy w swojej firmie tworzą rozwiązania przeznaczone do sprawnej, niezawodnej i długotrwałej pracy na najwyższym poziomie.

Sprzęt sieciowy HPE jest polecany przez wielu użytkowników, którzy od lat wykorzystują urządzenia tej marki w swoich firmach. W poniższym artykule zapoznamy czytelników z definicją przełącznika sieciowego, jego najistotniejszymi funkcjami oraz przykładami polecanych urządzeń z oferty marki HP.

Czym jest przełącznik sieciowy?

Przełączniki HP, czyli inaczej switche, to urządzenia, które łączą segmenty sieci komputerowej poprzez przekazywanie ramek między tymi segmentami wraz z doborem portu przełącznika. Dzięki rozszerzeniu pasma transmisji danych, znacząco zwiększa się wydajność sieci, co jest cechą niezwykle pożądaną wśród wielu przedsiębiorców. Wykorzystanie tych urządzeń jest niezbędne do prawidłowego działania rozległych rozwiązań sieciowych w firmach.

Dobór przełączników sieciowych, które będą dopasowane do konkretnych potrzeb oraz wymagań przedsiębiorstwa, pozwoli na stworzenie sieci pracującej szybko, niezawodnie oraz bezawaryjnie, z wysoką wydajnością oraz dostępnością.

Odpowiednio dobrany do potrzeb przedsiębiorstwa switch umożliwi usprawnienie pracy całej infrastruktury sieciowej, a w konsekwencji przyspieszy pracę przedsiębiorstwa. Przełączniki sieciowe najlepiej sprawdzają się w sieciach, które charakteryzują się dużą ilością użytkowników. Specjalna technologia umożliwia przydzielenie każdemu z użytkowników części pasma sieciowego, co zapobiega wystąpieniu przerw w przesyłaniu danych.
Jaki przełącznik sieciowy HPE wybrać?

Wprowadzenie do rozwiązań sieciowych switcha na pewno sprawi, że pracownicy zauważą znaczną różnicę w jakości użytkowania sieci w firmie – im większe przedsiębiorstwo, tym bardziej skomplikowana jest sieć, dlatego warto zainwestować w urządzenia, które umożliwią zwiększenie wydajności sieci i dostosowanie jej do konkretnych potrzeb przedsiębiorstwa.

Najistotniejsze cechy przełączników HPE

Switche HP wyróżniają się przede wszystkim bardzo wysoką jakością wykonania – wykorzystane podczas produkcji materiały są niezwykle wytrzymałe. Poza tym, przełączniki HP pracują szybko, wydajnie, sprawnie i posiadają szereg dodatkowych funkcji, które z pewnością zostaną docenione przez użytkowników profesjonalnych. Wiele przełączników HP wspiera nowoczesne okablowanie światłowodowe, dzięki temu, iż zaimplementowane zostały porty SFP+. Switche HPE pozwalają również na zarządzanie obsługą trzech warstw - wspierają trzy najczęściej wykorzystywane standardy komunikacyjne, czyli: IEEE 802.3, IEEE 802.3ab oraz IEEE 802.3u.

Przełączniki HP wyposażone są w porty PoE+ (Power over Ethernet) - różne ilości, zależnie od modelu, dzięki czemu każdy z klientów może znaleźć wśród produktów odpowiadający konkretnym potrzebom.

Podczas zakupu przełącznika warto zwrócić uwagę na kilka najistotniejszych kwestii. Są to:

-Ilość portów (zależnie od ilości urządzeń, które będą podłączane do przełącznika sieciowego - im większa firma, tym więcej portów; warto również wziąć pod uwagę, że w kolejnych latach firma będzie się rozbudowywać i dotychczasowe rozwiązania sieciowe mogą okazać się niewystarczające)

-Funkcje zabezpieczające sieć przed atakami (na przykład blokowanie dostępu do portów czy kontrola adresów MAC i IP - zapewniają one dodatkową warstwę ochrony przed zagrożeniami w sieci)

-Rodzaj mocowania switcha oraz lokalizacja kontrolek (należy dobrać urządzenie, które będzie mogło zostać zamontowane w wygodnym miejscu, tak, aby wszystkie diody informujące o stanie przełącznika były widoczne, a podłączanie urządzeń nie sprawiało problemów)

-Rodzaj przełącznika (do wyboru są trzy rodzaje: przełączniki zwykłe, inteligentne oraz zarządzane - różnią się one stopniem zaawansowania, dlatego pierwsza opcja raczej nie sprawdzi się w firmach większej wielkości, w bardziej zaawansowanych rodzajach klient otrzymuje dostęp do większych możliwości konfiguracji – klientom profesjonalnym polecamy wybranie przełączników zarządzanych, które umożliwiają wykonanie dokładnej konfiguracji z uwzględnieniem indywidualnych preferencji)

-Jakość wykonania (zależnie od przeznaczenia przełącznika musi on cechować się określoną wytrzymałością na czynniki zewnętrzne, na przykład wstrząsy lub wysoką temperaturę zewnętrzną).

Sklep thomas it posiada w swojej ofercie wiele różnorodnych przełączników sieciowych marki HPE, głównie z linii Aruba, w ramach której sprzedawane są nowatorskie, profesjonalne rozwiązania najwyższej jakości. Są one odporne na czynniki zewnętrzne takie jak wstrząs czy temperatura, dodatkowo umieszczone są w kompaktowych obudowach.

Z łatwością wkomponują się w istniejące już rozwiązania sieciowe i staną się ich integralną częścią dzięki swojej kompatybilności. Wśród produktów znajdą Państwo również kable służące do łączenia przełączników oraz najróżniejsze komponenty zewnętrzne, na przykład wentylatory służące do chłodzenia przełączników, aby usprawnić ich pracę. W dalszej części tego artykułu przedstawimy Państwu kilka przykładów produktów oferowanych przez markę HPE i krótko opiszemy ich charakterystyczne cechy.

Przełączniki sieciowe HPE warte polecenia

Wśród propozycji przełączników sieciowych marki HP znaleźć można wiele różnorodnych urządzeń dostosowanych do zróżnicowanych potrzeb użytkowników profesjonalnych. W tej części artykułu zaprezentujemy Państwu kilka przykładowych switchy.
jaki przełącznik sieciowy hpe wybrać

Switch HP Aruba 2530 o numerze katalogowym J9773A to urządzenie przeznaczone do wykorzystania w rozwiązaniach sieciowych większych przedsiębiorstw. Zapewnia ono stały dostęp do sieci i eliminuje występowanie problemów w przesyłaniu danych. Produkt wyposażony jest w 24 porty PoE+.

Przełącznik sieciowy HP 2650 to produkt, który idealnie sprawdzi się w przedsiębiorstwach większej oraz średniej wielkości. Jego najistotniejsze cechy to niezawodność, wydajność oraz długa żywotność. Warto wspomnieć również o tym, że urządzenie to może współpracować zarówno z systemem operacyjnym Windows, jak i Linux.

Kolejnym przykładowym produktem może być switch HP Aruba 2530 o numerze katalogowym J9855A. Jest to przełącznik sieciowy najwyższej jakości, który dedykowany jest rozwiązaniom brzegowym większych firm oraz mniejszym firmom.

Dodatkową funkcją, która jest ogromną zaletą tego produktu, jest funkcja pojedynczego widoku całej sieci (Intelligent Management Center).
jaki przełącznik sieciowy hpe wybrać

Przełącznik HP 2920 to switch wyposażony w dwa porty, który jest kompatybilny ze wszystkimi przełącznikami sieciowymi, które należą do serii HP 2920. Dodatkowe zalety to funkcje takie jak: obsługa protokołu IPv6, łączność 10GbE oraz listy kontroli dostępu (ACL). Ten produkt może być wykorzystywany w celach rozbudowywania istniejących już rozwiązań sieciowych.
jaki przełącznik sieciowy hpe wybrać

Ostatnim polecanym switchem jest HPE switch 2530 (numer katalogowy: J9775A), który z pewnością idealnie sprawdzi się jako część rozwiązań sieciowych w rozwijających się firmach średniej wielkości. Urządzenie wyposażone jest w 48 portów 10/100/1000 oraz cztery gniazda SFP GbE. Wartość przepustowości rutowania wynosi 104 Gbit/s. Produkt na pewno zostanie doceniony przez wielu użytkowników.

Wszystkie urządzenia, które zostały opisane wyżej, znajdują się w ofercie sklepu thomas it - zachęcamy do zapoznania się z wszystkimi dostępnymi na stronie internetowej produktami oraz ich specyfikacją. Z pewnością każdy z klientów odnajdzie wśród asortymentu przełączników sieciowych HPE idealne rozwiązanie dla swojego przedsiębiorstwa!

Mamy nadzieję, że lektura powyższego artykułu pomogła Państwu w zapoznaniu się z ofertą switch marki HP. W sklepie thomas it znajdą Państwo szeroki wachlarz produktów tej marki - różnorodność opcji cenowych oraz funkcjonalności umożliwi znalezienie najbardziej odpowiedniego dla potrzeb Państwa przedsiębiorstwa urządzenia.

Jeżeli są Państwo zainteresowani konsultacją z ekspertami - gorąco zachęcamy do skontaktowania się z pracownikami thomas it, którzy z pewnością pomogą w wybraniu najlepszego rozwiązania i rozwieją wszelkie wątpliwości.

Kontakt:


Napisz komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.