Netgear Sprzęt sieciowy

Firma Netgear to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek wśród producentów sprzętu sieciowego i urządzeń komputerowych. Spółka założona została w 1996 roku, a celem jej działalności było przede wszystkim dostarczanie rozwiązań sieciowych zarówno dla małych firm jak i gospodarstw domowych. Znajdujące się w asortymencie firmy produkty wykorzystują technologię przewodową oraz bezprzewodową.

Profil działalności marki

NetGear to nie tylko sprzęt sieciowy. W szerokiej ofercie przedsiębiorstwa znajdziemy również kamery przemysłowe, elementy montażowe i anteny, ale to właśnie urządzenia typu: kamery IP, karty sieciowe, routery, access pointy, switche itp. cieszą się największą popularnością i najwyższą sprzedażą.

Produkty dedykowane klientom biznesowych, są proste w instalacji oraz łatwe w konserwacji, zachowując jednocześnie konkurencyjną na rynku cenę. Jeżeli chodzi o rozwiązania dla gospodarstw domowych, firma oferuje produkty które z powodzeniem można wykorzystać przy tworzeniu sieci smartdom, czyli np. elementy zapewniające łączność bezprzewodową lub systemy zarządzania budynkiem.

Sprzęt sieciowy firmy Netgear

Urządzania sieciowe firmy Netgear

Asortyment firmy NetGear możemy podzielić na następujące segmenty:

Przełączniki sieciowe ProSafe

Sprzęt sieciowy firmy Netgear

ProSafe jest to linia produktów stworzona stricte z myślą o klientach biznesowych. Firma NetGear oferuje urządzenia, które są niezbędne w wyposażeniu każdej sieci firmowej. Od 2009 roku dostarczają łatwe w obsłudze, wydajne oraz bogate w różnorodne funkcje konfiguracje przełączników. Idealne rozwiązanie dla firm, które cenią sobie ekonomiczne rozwiązania połączone ze stabilnym dostępem do sieci.

W ofercie znajdziemy:

-Przełączniki zarządzalne, NetGear ProSAFE; zapewniają bezpieczną infrastrukturę sieciową, którą z łatwością można rozbudowywać. Te produkty cechują się przede wszystkim wysoką dostępnością, optymalizacją oraz funkcjonalnością dostarczanych usług oraz zaawansowanym systemem zarządzania, który będzie idealnym rozwiązaniem dla dużych firm oraz kampusów.
Ta seria pozwoli Ci wdrożyć bezpieczne obrzeża sieci LAN w budynkach handlowych oraz w kampusach. Sprawdzi się w firmach, które wykorzystują punkty dostępowe, telefonię IP oraz rozwiązania monitoringu wizyjnego. Produkty dla osób, które cenią sobie ekonomiczne, niezawodne rozwiązania. Zapewnia proste przełączanie w warstwie dostępowej wraz z systemem zarządzania za pomocą interfejsu.

-Przełączniki z usługą Smart Cloud zarządzaną z poziomu aplikacji Insight, samoczynnie instalująca się, automatycznie monitorowana sieć z funkcjonalnością zdalnego zarządzania w chmurze. Możliwość monitorowania za pomocą aplikacji mobilnej z poziomu telefonu lub tableta.

-Zaawansowane przełączniki Smart, czyli ekonomiczne rozwiązanie dla małych oraz średnich firm z uwzględnieniem najważniejszych funkcji. Są zoptymalizowane tak, aby zapewniać maksymalną efektywność oraz łatwość zarządzania, jednocześnie przynosząc oszczędności w zakresie kosztów operacyjnych.
Posiada łatwy interfejs graficzny ułatwiający system zarządzania. Zastosowana technologia pozwala na użytkowanie wszelkich standardowych urządzeń w istniejącej sieci. Modele te są specjalnie zaprojektowane dla sieci konwergentnych, gdzie za pomocą jednej platformy sieciowej przesyłany jest zarówno głos, obraz jak i dane. Idealne rozwiązanie dla przedsiębiorstw, którym zależy na najlepszym połączeniu funkcji, wydajności oraz wartości.

-Przełączniki niezarządzalne, plug-and-play idealne dla klientów biznesowych potrzebujących natychmiastowego połączenia bez czasochłonnej konfiguracji.
Wydajne przełączniki, które cechuje wysoka jakość wykonania oraz ścisła kontrola jakości, aby zapewnić niezawodność, która jest niezbędna w sieciach biznesowych.

Routery Netgear

Sprzęt sieciowy firmy Netgear

Routery WiFi to połączenie inteligencji, szybkości oraz prostoty. Przełomowy dla firmy model, z zastosowaniem technologii trzyzakresowej łączności WiFi. Posiada dwurdzeniowy procesor 1,4GH oraz 3 procesory funkcyjne, które przyspieszają transmisję danych bezprzewodowych, kablowych, WAN do LAN oraz storage.

NAS

Urządzenia do rejestracji, przetwarzania oraz magazynowania plików, obrazów, baz danych firmy NetGear, pozwalają tworzyć kopie zapasowe, szybkie oraz niezawodne odtwarzanie obrazów. Idealne rozwiązanie dla małych oraz średnich przedsiębiorstw. Produkty umożliwiają przechowywanie danych wchmurze, dzięki czemu ograniczony został problem małej ilości miejsca na dysku. Zapewnia dostęp do danych w każdym momencie z każdego miejsca, przy użyciu dowolnego podłączone urządzenia. W przypadku zdarzeń niepożądanych tj. pożar, włamanie, powódź zapewnia ochronę danych firmy. ReadyNAS Replicate to rozwiązanie pozwalające na usunięcie skutków awarii.

Bezpieczeństwo sieci

W ofercie marki NetGear znajdziemy również oprogramowanie VPN. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla rozwijających się przedsiębiorstw. Znajdzie swoje zastosowanie w firmach, gdzie mamy do czynienia z kilkoma filiami i wymagany jest zdalny dostęp do zasobów sieci firmowej z różnych miejsc. Gwarantują łatwość obsługi, konfigurację zasad bezpieczeństwa oraz zarządzanie certyfikatami za pomocą prostego interfejsu graficznego. Urządzenia obsługują tryb wielu połączeń co zwiększa ich elastyczność i niezawodność. Tryb tunelu VPN IPSec między klientem a bramą pozwala przede wszystkim zdalnym użytkownikom, partnerom oraz podwykonawcom na bezpieczne połączenia z siecią firmową przy użyciu silnego uwierzytelnienia. Tryb Peer-to-Peer służy do nawiązywania bezpiecznych połączeń pomiędzy poszczególnymi komputerami. Obsługa bramy nadmiarowej pozwala na niezawodne oraz bezpieczne połączenie z siecią firmową.

Sieć bezprzewodowa

Firma NetGear w swojej ofercie posiada również grupę rozwiązań bezprzewodowych, które będą dobrym rozwiązaniem dla każdego typu biznesu.

Asortyment w tym zakresie możemy podzielić na poszczególne grupy:

bezprzewodowy dostęp do usług Smart Cloud, która jest zarządzana z poziomu aplikacji Insight

Orbi Pro , czyli trzypasmowe Wifi, zapewnia firmie bezpieczne, niezawodne oraz szybkie Wifi. Sprawdzi się zarówno w małych biurach, jak i kawiarniach czy sklepach do 450m2. Umożliwia szybkie połączenie bezprzewodowe pomiędzy routerem Orbi Pro, a satelitą.

Premium Bussiness Wireless, wydajne jedno i dwupasmowe punkty dostępowe. Rozwiązanie dla klientów wymagających dużej przepustowości, maksymalnej wydajności, a także dużego zasięgu. Sprawdzą się w średnich firmach, szkołach podstawowych czy w hotelach.

W asortymencie firmy znajdziemy również elastyczne i wytrzymałe anteny oraz kable, które można zastosować zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń.

Kamery

Sprzęt sieciowy firmy Netgear

Marka NetGear dużą wagę przykłada do bezpieczeństwa zarówno użytkowników komercyjnych jak i prywatnych. W ofercie znajdziemy szeroki wachlarz systemów monitoringu opartych na technologii IP.

Zapewnia rejestrację obrazu w jakości 1080p HD, może działać zarówno bezprzewodowo dzięki akumulatorowi lub może być podłączona do prądu.

Zalety płynące z użytkowania produktów firmy NetGear

Podsumowując, rozwiązania marki NetGear to przede wszystkim produkty na każdą kieszeń. Często dostępne są różne promocje, które pozwalają na zakup w atrakcyjniejszej cenie. Oferta jest kompleksowa i dostosowana do różnych potrzeb klientów. Urządzenia te często goszczą w rankingach popularnych produktów i bestsellerów. Marka NetGear posiada duże doświadczenie i specjalizuje się w wąskiej dziedzinie, w której stała się ekspertem. Produkty charakteryzuje wysoka jakość wykonania, nowoczesne wzornictwo oraz innowacyjność. Akcesoria dostępne w ofercie są nie tylko funkcjonalne, ale pełnią również rolę dekoracyjną.

Powyższy artykuł przedstawia część z bardzo szerokiego asortymentu produktów firmy NetGear. Jak widać marka oferuje duży wachlarz rozwiązań, który znajdzie swoje zastosowanie nie tylko w firmowych korporacjach ale również w domowych zaciszu.

Nie wiesz który z produktów sprostałby Twoim oczekiwaniom? Skonsultuj się z naszymi doradcami, którzy odpowiedzą na Twoje pytania oraz pomogą dobrać odpowiedni dla Ciebie produkt.

Kontakt:


Napisz komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.