5 niezawodnych zasilaczy UPS firmy APC

W dzisiejszym wpisie mamy zamiar przedstawić Państwu 5 najlepszych zasilaczy UPS firmy APC. Jeśli nie wiecie, czym jest zasilacz UPS, pozwólcie na krótkie wyjaśnienie. UPS to inaczej zasilacz awaryjny, jest to urządzenie, którego największym zadaniem jest utrzymywanie zasilania innych sprzętów elektronicznych lub elektrycznych w przypadku: uszkodzenia, awarii, zaniku lub nieprawidłowych parametrów zasilania sieciowego. Wyposażony jest w akumulatory i w przypadku wyżej wymienionych zakłóceń lub przerwy w dostawie energii do urządzenia, przełącza się na pracę z akumulatora. Taki akumulator ładuje się podczas prawidłowej pracy urządzenia, aby w odpowiednim momencie zapewnić ciągłość w dostawie energii energetycznej.

Gdzie zastosowanie mają zasilacze UPS?

Zasilacze UPS mają zastosowanie przede wszystkim ochronie serwerów, które muszą stale działać, aby zapewnić stały dostęp do usług, np. witryny internetowej. Awaryjne zasilanie pozwala na bezpieczne zapisanie wszystkich ważnych danych i dokumentów na serwerach, a także umożliwia jeszcze ich pracę przez pewien czas, w zależności od rodzaju zasilacza. Urządzenia wchodzące w skład systemu monitoringu w zakładach przemysłowych, biurach, sklepach i domach, dzięki czemu jesteśmy w stanie monitorować nasz dobytek mimo awarii głównego zasilania. Pompy centralnego ogrzewania, kotły i piece, awaria sieci dzięki zasilaniu awaryjnemu nie jest nam straszna, ponieważ nie przerwiemy ogrzewania np. budynków mieszkalnych. Sprzęt i aparaty medyczne w szpitalach, ponieważ ich wyłączenie mogłoby zagrażać życiu lub zdrowiu przebywających w nim ludzi. To tylko kilka przykładów, ponieważ ich wykorzystanie jest niemal nieograniczone. Trzeba tylko wybrać odpowiednie parametry zasilacza do potrzeb danego urządzenia i do ewentualnego czasu awaryjnego zasilania, jakie chcemy zapewnić podłączonemu urządzeniu.

5 niezawodnych zasilaczy UPS firmy APC

Zalety i wady zasilaczy UPS

Zanim przejdziemy do sedna sprawy wspomnę jeszcze o podziale zasilaczy awaryjnych, na zasilacze online i offline. Zasilacz typu online odizolowuje całkowicie układ podłączony do urządzenia (np. serwer) od napięcia wejściowego. Ten typ zasilania cechuje się takimi zaletami jak: bardzo wysoka odporność na zakłócenia napięcia wejściowego, brak przerw w dostawie prądu oraz krótki czas reakcji. Natomiast jego wadami jest duży ciężar, wysoki koszt, ze względu na wykorzystanie transformatora, irytujący dla uszu hałas stale działającego urządzenia, starty energii między innymi spowodowane podwójnym przetwarzaniem prądu, co niestety, wiąże się z wyższym kosztem eksploatacji oraz konieczność dodatkowego chłodzenia.

Zasilacz offline charakteryzuje się o wiele prostszą budową. Taki zasilacz, zamiast przeprowadzać konwersję, to jego system monitoruje napięcie wejściowe i dopiero w przypadku wykrycia odchyłów od normy, układ sterowania odcina dopływ prądu, a zasilacz zaczyna korzystać z akumulatorów i następnie zostaje uruchomiony falownik. Jego zalety to: dużo mniejsze straty energii, co wiąże się z niższym kosztem eksploatacji, a to oznacza niską cenę. Urządzenie hałasuje tylko podczas przejścia w stan awaryjny, w przeciwieństwie do zasilacza online, również ma mniejszą podatność na awarie.

Warto wspomnieć, że typ zasilaczy offline dzieli się na dwa ulepszone typy:

- UPS Line-Interactive, dodatkowo sprawdza częstotliwość napięcia oraz kąt przesunięcia fazowego. Daje nam to szybszą synchronizacją falownika z siecią, a zarazem pozwala na podanie na wyjściu stabilnego napięcia zasilającego. Jego największą zaletą w stosunku do tradycyjnych zasilaczy Offline jest krótszy czas reakcji, co jest bardzo ważne przy przełączaniu się na pracę z akumulatora.

- UPS Line-interactive AVR- Zasilacz w razie pojawienia się podwyższonego lub obniżonego napięcia może bez potrzeby przechodzenia w tryb akumulatorowy, stale je korygować, aby na wyjściu podać nominalne napięcie zasilające.

Propozycje zasilaczy UPS firmy APC

5 niezawodnych zasilaczy UPS firmy APC

Pierwszym zasilaczem UPS, który chciałabym zaprezentować jest zasilacz SRT6KXLI, o mocy wyjściowej 6000W i pojemności napędu wyjścia 6000 VA. SRT6KXLI jest zasilaczem typu online, a jego pierwszorzędna wydajność udowadnia, że jest on niezwykle praktycznym sprzętem, a jego szeroko rozbudowane funkcje, sprawią, że z pewnością spełni wymagania środowiska biurowego i sieciowego. SRT6KXLI został wyposażony aż w 13 gniazd sieciowych oraz wyjścia AC w typach C 13 i C 19 coupler, a także posiada port Ethernet LAN, port USB 2.0 oraz szeregowy port komunikacyjny. Czas ładowania akumulatora wynosi tylko 3 godziny, a sama bateria została wykonana w najnowszej dostępnej technologii Sealed Lead Acid (VRLA).

Drugim awaryjnym zasilaczem od firmy APC jest SMT1500RMI2U, produkt gwarantuje również 1500 VA pojemności prądu wyjściowego przy mocy wyjściowej 1000 W, wartość zmianowa wynosi 459J. SMT1500RMI2U posiada takie porty jak Ethernet LAN (RJ-45), port USB 2.0, worek wyjściowy IEC i szeregowy port komunikacyjny. Czas ładowania akumulatora wynosi 3 godziny. Jest to zasilacz UPS typu offline Line-Interactive. SMT1500RMI2U został seryjnie wyposażony w przydatny system dźwiękowego alarmowania oraz diodowy wyświetlacz typu LCD, który informuje o aktualnym stanie urządzenia lub pojawiających się nagłych problemach i awariach, dzięki czemu urządzenie jest łatwiejsze w obsłudze.

5 niezawodnych zasilaczy UPS firmy APC

Kolejnym, trzecim zasilaczem UPS jest zasilacz o nazwie SRT10KRMXLI, urządzenie posiada moc wyjściową: 10000 W i 10000 VA pojemności prądu wyjściowego, co jest jego naprawdę mocnym punktem, a wartość zmianowa wynosi 480J. Jest typem zasilacza online. SRT10KRMXLI został wyposażony w 14 gniazd sieciowych, wśród nich jedno połączenie jest stałe, 3 przewody (H N+G), 6 gniazd IEC320 C13 (10A), 4 gniazda IEC320 C19 (16A), oraz 3 gniazda typu IEC Jumpers. Dodatkowo zawiera w sobie gniazda wejściowe typu Hard Wire 3-wire (1PH + N + G) i Hard Wire 5-wire (3PH + N + G), ponadto biorąc pod uwagę komunikację urządzenie cechuje się portami: 10/100 BaseT (RJ45), RJ45 serial console port, SmartSlot, produkt posiada także wejście USB. Zasilacz dodatkowo posiada wielofunkcyjny wyświetlacz LCD i słyszalny alarm w razie nagłych awarii głównego zasilacza. Bateria ładuje się 3 godziny. Wyżej wymieniona specyfikacja produktu SRT10KRMXLI, sprawia, że jest on docenianym zasilaczem UPS.

Przedostatnim z naszej listy, czwartym zasilaczem z firmy APC jest produkt SMT3000RMI2U. Jego moc wyjściowa wynosi 2700W, a pojemność prądu wyjściowego jest równa 3000 VA. SMT3000RMI2U to perfekcyjne zabezpieczenie wielu urządzeń biurowych, dzięki 8 gniazdom typu IEC 320 C13 i 2 typu IEC Jumpers. Jest to wersja zasilacza offline typu Line-Interactive. Dodatkowo posiada wbudowane fabrycznie porty komunikacyjne, takie jak port USB, szeregowy RJ-45 oraz gniazdo SmartSlot. Dzięki takiej ilości gniazd jest w stanie obsłużyć dużą ilość sprzętów. Posiada sygnał dźwiękowy za które pomocą informuje użytkownika, kiedy zaczyna działać na baterii, w sytuacjach przeciążenia lub znacznego wyczerpania. Ponadto posiada zdolność filtrowania napięcia, ochrony przed impulsami elektrycznymi mogącymi zakłócić pracę urządzenia. Bateria w urządzeniu ładuje się jedynie 3 godziny. Zasilacz SMT3000RMI2U marki APC to wysoka jakość zasilania w niskiej cenie.

5 niezawodnych zasilaczy UPS firmy APC

Ostatnim, piątym zasilaczem wartym uwagi jest urządzenie SC620I o mocy wyjściowej 620VA/390W, wyposażony jest w 4 gniazda, złącze komunikacyjne RS232 oraz zabezpieczenie przepięciowe. Średni czas ładowania akumulatora wynosi 5,5 godziny. APC Smart-UPS eliminuje małe wahania napięcia oraz pozwala na odizolowanie sprzętu od większych wahań napięcia poprzez automatyczne odłączenie sprzętu od sieciowego źródła zasilania. SC620I to zasilacz offline typu line-interactive. O ewentualnych awariach powiadamia użytkownika za pomocą sygnału dźwiękowemu i diodowego.

Zalety posiadania urządzenia ups marki APC

Kilka z wielu zalet, które możemy wymienić to, innowacyjność i wysoka jakość rozwiązań dla zasilania awaryjnego, łatwy i prosty dostęp do kluczowych elementów infrastruktury urządzenia, niski całościowy koszt posiadania, prostota serwisowania i administracji, elastyczność rozbudowy o dodatkowe karty rozszerzeń lub moduły bateryjne. Zasilacze UPS cechują się przede wszystkim wysoką wydajnością, dostępnością, niezawodnością oraz kompatybilnością z wieloma urządzeniami. Należy wspomnieć o gwarancji producenta na terenie całej Polski.

Jeśli nadal masz nurtujące Cię pytania lub też nie wiesz który model wybrać, skontaktuj się z naszymi konsultantami, którzy pomogą Ci wybrać odpowiednie dla Ciebie rozwiązanie oraz udzielą niezbędnych porad dotyczących zasilania awaryjnego.

Kontakt:


Napisz komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.