Najlepsze zasilacze awaryjne firmy APC do Twojego serwera

Zasilacz awaryjny, czyli UPS, to urządzenie, które odpowiada za utrzymanie zasilania innych urządzeń w sytuacji zaniku bądź zakłóceń przepływu prądu z głównego źródła zasilania. Sprzęt ten jest niezbędnym elementem bezpiecznych i wydajnych połączeń sieciowych i z pewnością znajdzie zastosowanie we wszystkich przedsiębiorstwach, w których powstają nowoczesne rozwiązania sieciowe najwyższej jakości. W tym artykule przedstawimy najistotniejsze zalety zasilaczy UPS i zaproponujemy Państwu 5 najlepszych produktów spośród zasilaczy awaryjnych oferowanych przez markę APC.

Dlaczego warto kupić zasilacz UPS do serwerowni?

Urządzenia elektryczne i elektroniczne wykorzystywane w przedsiębiorstwach, na przykład serwery, to sprzęty, których prawidłowe działanie warunkuje możliwość sprawnego i niezawodnego działania sieci firmowej. Każde przedsiębiorstwo w mniejszym lub większym stopniu korzysta ze zdobyczy technologii, jednak bardzo istotna jest dbałość o bezpieczeństwo. Jakość prądu dostarczanego do firmowych urządzeń bywa różna, a wszelkie zakłócenia mogą mieć negatywny wpływ na sprzęt. Chwilowy zanik napięcia wydaje się być nieszkodliwym zdarzeniem, jednak wrażliwy na zakłócenia w dostawie energii komputer może się zrestartować. Nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak problematyczne może być takie zdarzenie. Warto zadbać o to, aby zapewnić stały dostęp prądu do wszystkich urządzeń w firmowej serwerowni. Taką rolę spełnia właśnie zasilacz UPS. W sytuacji wystąpienia zaniku prądu w głównym źródle zasilania, UPS utrzymuje na stabilnym poziomie dopływ energii do wszystkich urządzeń, które tego wymagają.

5 najlepszych zasilaczy awaryjnych firmy APC do twojego serwera

Jak wybrać najlepszy zasilacz awaryjny do serwera?

Jest kilka najistotniejszych kwestii, na które koniecznie należy zwrócić uwagę przed dokonaniem wyboru zasilacza awaryjnego dla przedsiębiorstwa. Poniżej podamy parametry, które powinien wziąć pod uwagę każdy klient planujący zakup zasilacza UPS.

Moc - najważniejszy parametr zasilacza awaryjnego. Należy pamiętać o tym, że wartość ta może zostać podana przez producenta na dwa sposoby: moc czynna (wyrażana w watach – W) i moc pozorna (wyrażana w woltoamperach – VA). Moc czynna to inaczej moc znamionowa i to właśnie jej wartość określa, ile mocy zostanie realnie dostarczone do podłączonych urządzeń. UPS zakupiony do przedsiębiorstwa powinien cechować się wartością mocy czynnej wyższą niż jest potrzebna do zasilenia urządzeń, które przez ten zasilacz będą chronione.

Kształt sinusoidy – konstrukcja oraz system sterujący zasilacza mają wpływ na kształt napięcia na wyjściu urządzenia. Warto zwrócić uwagę na to, aby kształt napięcia był w miarę możliwości jak najbardziej zbliżony do sinusoidy. Jest to wyznacznikiem jakości urządzenia. Przebieg prostokątny, generowany przez tańsze UPSy, nie jest akceptowany przez wiele sprzętów - warto o tym pamiętać przed zakupem.

System monitorujący - kontrolowanie pracy zasilacza awaryjnego jest niezbędne, dlatego należy zwrócić uwagę, czy UPS jest wyposażony w system monitorujący. Najwygodniejsze są wyświetlacze LCD z panelami kontrolnymi, które umożliwiają pełen nadzór nad urządzeniem. Innym rozwiązaniem są też porty komunikacyjne (wymagają specjalnego oprogramowania) lub diody z sygnałem dźwiękowym. Brak sygnału dźwiękowego może utrudnić eksploatację - użytkownik powinien zostać poinformowany o zaniku prądu i aktywacji zasilania awaryjnego.

Czas przełączania - bardzo istotny parametr określający szybkość reakcji urządzenia na zanik napięcia. Najlepiej wybrać urządzenie o czasie przełączania 20 ms lub niższym. Krótki czas przełączania jest gwarancją, iż komputer nie zdąży się wyłączyć, a to należy do głównych zadań zasilacza awaryjnego. Niskiej jakości zasilacze awaryjnego cechują się relatywnie długim czasem przełączania (kilkadziesiąt milisekund) i z pewnością nie spełnią oczekiwań użytkowników profesjonalnych.

Liczba i rodzaj gniazd - zależnie od ilości sprzętu, który będzie podłączony do zasilacza awaryjnego, należy wybrać taki produkt, który posiada optymalną ilość gniazd. Z pewnością potrzebne są co najmniej trzy: na monitor, komputer oraz dodatkowe urządzenie, jednak często użytkownicy potrzebują nawet większej ilości gniazd.

Czas podtrzymywania akumulatorowego – zadaniem UPS, prócz zapobiegania restartowi urządzeń, jest także podtrzymanie ich pracy przy użyciu akumulatora, aby umożliwić spokojne zapisanie wszelkich zmian i uniknięcie sytuacji nagłego wyłączenia się sprzętu. Zasilacze awaryjne średniej klasy zapewniają około pięciu do ośmiu minut podtrzymania akumulatorowego - jeżeli oczekują Państwo dłuższego czasu działania urządzeń, warto wybrać UPS z wyższej półki.

Zabezpieczenia i filtry – warto wybrać UPS wyposażony w funkcję ochrony przeciwprzepięciowej czy inne filtry służące do ochrony na przykład modemów. Głównym zadaniem zasilacza awaryjnego jest zapewnianie bezpieczeństwa innych urządzeń, dlatego powinno się wybrać produkt zapewniający jak najszersze spektrum zabezpieczeń.

Akumulatory - stanowią bardzo istotną część UPSa. Warto zadbać o to, aby były długotrwałe oraz umożliwiały samodzielny demontaż i instalację. Baterie zawsze będą ulegać zużyciu - najlepsze z nich mogą wytrzymać około 500 cykli ładowania bądź 5 lat eksploatacji.

5 najlepszych zasilaczy awaryjnych firmy APC do twojego serwera

APC – lider na rynku zasilaczy awaryjnych UPS

APC jest marką, która od wielu lat zajmuje się tworzeniem zasilaczy awaryjnych. Rozwiązania oferowane przez tę firmę wyróżniają się wysoką jakością wykonania, niezawodnością i wysokim poziomem bezpieczeństwa. Urządzenia cechują się także łatwością wdrażania oraz zarządzania. Produkty zapewniają łatwy dostęp do kluczowych elementów infrastruktury, są innowacyjne i gwarantują niski całkowity koszt posiadania. Warto zwrócić uwagę także na możliwość dodatkowej rozbudowy zasilaczy UPS APC poprzez dodanie kart rozszerzeń lub modułów bateryjnych. W dalszej części artykułu zaprezentujemy 5 najlepszych zasilaczy oferowanych przez markę APC. Wszystkie przedstawione urządzenia są dostępne w sklepie thomas it - zachęcamy do zapoznania się z ofertą!

Zasilacz awaryjny APC SRT3000XLI to wysokiej jakości UPS o mocy wyjściowej 2700 W. Ten zasilacz awaryjny jest wyposażony w 10 gniazd sieciowych oraz port USB. Czas zasilania zagwarantowany przez ten produkt to 4 – 11.8 minut. Akumulatory mogą być wymieniane podczas pracy. Zasilacz awaryjny APC SRT3000XLI obsługuje zimny start i ochronę przed nagłym wzrostem napięcia. System monitorujący ten UPS to diody oraz sygnał dźwiękowy. Dodatkowe funkcje zapewniane przez ten zasilacz awaryjny to auto-restart i możliwość wygodnego zarządzania poprzez stronę www.

5 najlepszych zasilaczy awaryjnych firmy APC do twojego serwera

Zasilacz awaryjny APC SMX3000RMHV2UNC jest urządzeniem wyróżniającym się niezawodnością, funkcjonalnością oraz wysoką jakością wykonania. Pojemność napędu wyjścia wynosi 3000 VA, a moc wyjściowa - 2700 W. Ten UPS gwarantuje wydajność na poziomie aż 98%! Urządzenie jest wyposażone w funkcjonalność awaryjnego wyłączania w sytuacjach zagrażających innym sprzętom. Ten zasilacz awaryjny APC SMX3000RMHV2UNC posiada 9 gniazd sieciowych, a także jeden port Ethernet LAN (RJ-45).

Zasilacz awaryjny APC BR900G-FR to urządzenie, które idealnie sprawdzi się przede wszystkim w przedsiębiorstwach mniejszej i średniej wielkości. Pojemność napędu wyjścia wynosi 900 VA, a wartość mocy wyjściowej to 540 W. Urządzenie jest wyposażone w baterię ołowianą o czasie ładowania 8 godzin. Ten UPS APC jest wyposażony w słyszalny alarm ułatwiający monitorowanie działania urządzenia. Ten produkt z pewnością znajdzie zastosowanie w wielu firmach, zapewniając bezpieczeństwo zasilania serwerów.

Zasilacz awaryjny APC SMT2200RMI2U - urządzenie umieszczone w obudowie Rack 2U. Cechuje się mocą 2200 VA/1980 W. Ten UPS wyposażony jest w funkcję awaryjnego wyłączania zasilania oraz filtr napięcia, który chroni podłączone urządzenia przed skutkami wystąpienia przepięć, zakłóceń lub impulsów elektrycznych. Czas ładowania baterii w tym UPSie wynosi 3 godziny. Ten zasilacz awaryjny sprawdzi się w przedsiębiorstwach średniej wielkości.

5 najlepszych zasilaczy awaryjnych firmy APC do twojego serwera

Zasilacz awaryjny APC SMT300RMI2U to produkt wykonany z materiałów najwyższej jakości, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Urządzenie wyposażone jest w słyszalne alarmy w ramach systemu monitorowania UPSa, a także obsługę zimnego startu. Moc wyjściowa wynosi 2700 W. Bateria ładuje się przez 3 godziny i może być wymieniana podczas pracy urządzenia. Ten UPS APC posiada wyświetlacz LCD, który znacząco ułatwia eksploatację produktu. Zasilacz awaryjny posiada dodatkowe zabezpieczenia, które pozwolą na uchronienie podłączonych do UPSa urządzeń przed uszkodzeniem.

Jak widać, marka APC oferuje wiele różnorodnych rozwiązań z zakresu zasilania awaryjnego. Z pewnością każdy z klientów znajdzie wśród produktów firmy idealne rozwiązanie dla siebie. Jeśli są Państwo zainteresowani zakupem zasilaczy awaryjnych oferowanych przez markę, zapraszamy do skontaktowania się z konsultantami thomas it! Pracownicy z pewnością pomogą Państwu w wyborze najodpowiedniejszego rozwiązania.

Kontakt:


Napisz komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.