Ubiquiti Access Point- profesjonalne urządzenie sieciowe | thomas it

Ubiquiti Access Point- profesjonalne urządzenie sieciowe

Chciałbyś się dowiedzieć jak działa access point?

Każdy z administratorów rozwiązań sieciowych w większych firmach wie, jak ważne jest stworzenie wydajnie działającej i spójnej sieci w przedsiębiorstwie. Jednym z niezbędnych elementów każdej sieci jest punkt dostępu, czyli access point.

Jest to urządzenie, które zapewnia użytkownikom dostęp do sieci komputerowej za pomocą fal radiowych. Zazwyczaj takie punkty dostępowe łączą sieć lokalną z bezprzewodową siecią lokalną. Musi być wyposażony w co najmniej dwa interfejsy sieciowe (bezprzewodowy oraz przewodowy). Urządzenia te są również często wyposażone w wiele dodatkowych funkcji, takich jak brama sieciowa, serwer DHCP czy koncentrator sieciowy.

Dlaczego warto zakupić urządzenie tego typu?

Przede wszystkim dlatego, że umożliwia ono utworzenie spójnych, wydajnych rozwiązań sieciowych, które pozwolą na połączenie wszystkich urządzeń występujących na terenie przedsiębiorstwa. Dodatkową zaletą jest możliwość wygodnej i szybkiej konifguracji poprzez przeglądarkę internetową. Na temat punktów dostępowych mogą Państwo dowiedzieć się więcej z tego artykułu: Jakie punkty dostępowe wybrać?

W poniższym tekście postaramy się przedstawić Państwu ofertę profesjonalnych produktów marki Ubiquiti, które przeznaczone są do tworzenia wydajnych rozwiązań sieciowych.

Ubiquiti – lider na rynku urządzeń sieciowych

Ubiquiti Access Point

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele najróżniejszych access pointów, które różnią się ceną, standardami sieciowymi oraz dodatkowymi funkcjami.

Marki stale prześcigają się w tworzeniu bardziej nowoczesnych rozwiązań, które odpowiedzą na stale zmieniające się potrzeby klientów. W tym artykule opiszemy produkty Ubiquiti Unifi, które produkowane są przez amerykańską firmę Ubiquiti Networks.

Marka ta powstała w 2005 roku i od kilkunastu lat zajmuje się tworzeniem wysokiej jakości urządzeń bezprzewodowych przeznaczonych do użytku profesjonalnego w mniejszych oraz średnich firmach. Celem firmy jest stworzenie sieci komunikacyjnych na całym świecie, co w rezultacie ma spowodować zmniejszenie przepaści cyfrowej. Wszystkie serie urządzeń oferowanych przez Ubiquiti wyróżniają się innowacyjnością, niepowtarzalnością oraz zastosowaniem nowatorskich rozwiązań.

Produkty wykonane są z komponentów najwyższej jakości, co gwarantuje ich niezawodność oraz wygodę eksploatacji.

Wśród produktów z linii Ubiquiti Unifi Wifi znajdziemy wiele różnorodnych rozwiązań typu access point, które odpowiadają na różne potrzeby, dzięki czemu w każdej firmie może zostać stworzone najbardziej odpowiadające jej oczekiwaniom rozwiązanie sieciowe.

Bestsellerowym produktem marki Ubiquiti jest UBNT Access Point PRO – jest to urządzenie gwarantujące maksymalną wydajność sieci bezprzewodowej. Zastosowano w nim interfejs Wi-Fi 802.11ac, a także technologię 3x3 MIMO.

Minimalistyczna, elegancka obudowa sprawia, że urządzenie może zostać zamontowane w dowolnym miejscu i nie będzie rzucać się w oczy ani zaburzać porządku pomieszczenia. Zastosowanie specjalistycznej technologii Dual-Radio pozwala na pięciokrotne zwiększenie szybkości działania sieci!

Wśród najważniejszych zalet produktu wymienia się przede wszystkim: korzystną cenę, łatwość instalacji, silny zasięg, wyjątkową wydajność oraz wytrzymałą konstrukcję.

Produkt posiada jeden port 10/100/1000 Ethernet. Urządzenie może być wykorzystywane w pomieszczeniach, ale również na zewnątrz (jest odporne na warunki atmosferyczne). Z tego Ubiquiti AP korzystać może jednocześnie ponad 200 użytkowników.

Na jakie jeszcze rozwiązania Ubiquiti AP warto zwrócić uwagę?

Kolejnymi wysokiej jakości produktami marki Ubiquiti są inne modele Ubiquiti UniFi AP. Pierwszy z nich to Ubiquiti Acces Point HD, który cechuje się nieco większymi wymiarami niż wersja PRO. Tak samo jak poprzedni produkt, może być używany zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz.

Zapewnia bardzo szybko transfer danych, dlatego z pewnością spełni oczekiwania klientów poszukujących działających sprawnie i wydajnie rozwiązań. Z tego punktu dostępu może jednocześnie korzystać ponad 500 użytkowników. Urządzenie wyposażone jest w dwa porty sieciowe 10/100/1000 Ethernet.
Ubiquiti Access Point

Najbardziej profesjonalnym z opisywanych rozwiązań Ubiquiti Unifi WiFi jest Ubiquiti Access Point SHD. Jest on tej samej wielkości, co poprzedni model i posiada podobną specyfikację. Również wyposażony jest w dwa porty sieciowe 10/100/1000 Ethernet i może jednocześnie obsługiwać ponad 500 unikalnych użytkowników sieci.

Opisywany Ubiquiti Unifi AP wyposażony jest dodatkowo w zaawansowane technologicznie rozwiązania służące do ochrony sieci (na przykład w szkole, banku lub szpitalu). Są to rozwiązania takie jak: airTime (możliwość sprawdzenia wykorzystania kanałów na poziomie pakietów w czasie rzeczywistym), airView (możliwość wglądu w środowisko RF na wszystkich dostępnych kanałach w czasie rzeczywistym), a także WISP (rozwiązania monitorujące sieć oraz chroniące przed zagrożeniami).

Zastosowanie tych funkcji zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa sieci i pozwala na połączenie kilku bardzo przydatnych funkcjonalności w obrębie jednego, kompleksowo działającego urządzenia.

Kolejny ciekawy produkt, którym warto się zainteresować to Ubiquiti Unifi AP Long Range. Jest to urządzenie przeznaczone wyłącznie do użytku profesjonalnego. Służy do budowy rozwiązań sieciowych sieci bezprzewodowej w paśmie 2.4 GHz. Urządzenie jest kompatybilne ze standardem 802.11n MIMO 2x2.

Ten Ubiquiti AP może zostać zamontowany na ścianie bądź suficie, a ze względu na swój estetyczny wygląd nie zaburzy wyglądu pomieszczenia. Produkt zasilany jest poprzez PoE (Power over Ethernet). Wykorzystanie dedykowanego oprogramowania do administrowania punktem dostępu ułatwia oraz usprawnia eksploatację - jest to specjalistyczne oprogramowanie UniFi WiFi Enterprise System, które pozwala na konfigurowanie oraz zarządzanie całą siecią urządzeń Ubiquiti UniFi z poziomu przeglądarki internetowej. Użytkownik może w czasie rzeczywistym sprawdzić stan wszystkich posiadanych urządzeń, a także parametry ich pracy, co pozwala na szybkie wykrywanie ewentualnych nieprawidłowości i korygowanie ich.

Dodatkową zaletą jest możliwość wykorzystania mapy pomieszczeń, na której zaznaczone będzie dokładne położenie wszystkich urządzeń podłączonych do sieci. Opisywany UBNT Access Point wyróżnia się parametrem "Long Range", czyli o 50% zwiększonym zasięgiem - ta cecha z pewnością zostanie doceniona przez przedsiębiorców chcących zainwestować w bardzo wydajne rozwiązania dla swojej firmy.

Access point czy router – czym się różnią?

Z pewnością niektórzy zastanawiają się nad tym, w jakie rozwiązanie sieciowe zainwestować i czym właściwie różni się access point od routera. Te dwa urządzenia różnią się od siebie i mają inne zastosowania. Access point jest swego rodzaju stacją bazową dla sygnałów, które pochodzą z urządzeń bezprzewodowych – aby uzyskać dostęp do Internetu należy dokupić do punktu dostępu modem szerokopasmowy. Możliwość współdzielenia dostępu do sieci poprzez Wi-Fi zapewnia router.

Osobne kupowanie wszystkich elementów może być nieopłacalne, dlatego warto wybrać AP, który zawiera w sobie wszelkie potrzebne funkcjonalności. Dla niektórych użytkowników wyróżniającą zaletą routera jest większa ilość portów sieciowych Ethernet, dzięki którym istniejącą sieć radiową można połączyć z siecią przewodową. Ceny modemów szerokopasmowych oraz routerów są podobne, jednak routery gwarantują znacznie szerszy zakres usług.

Bardzo często posiadają rezerwowy modem analogowy, który może mieć duże znaczenie w przypadku awarii modemu. Polecamy Państwu router WiFi Ubiquiti (model EdgeRouter ER-4). Jest to urządzenie wysokiej jakości, wyposażone w cztery porty 1 GbE, które pozwalają na przepustowość aż miliona pakietów na sekundę. Produkt jest także wyposażony w 4 GB pamięci RAM. Router może być montowany zarówno w szafach typu rack, jak i typu 1U. Dodatkową zaletą jest obsługa QoS, czyli kontroli ruchu sieci, zabezpieczenie w postaci firewalla oraz jeden port USB. Wygodna obudowa oraz niewielkie rozmiary sprawiają, że produkt z pewnością stanie się częścią wielu rozwiązań sieciowych w mniejszych lub średnich firmach.

Podsumowując, w ofercie Ubiquiti możemy znaleźć naprawdę bardzo wiele najróżniejszych rozwiązań sieciowych, takich jak punkty dostępu czy routery wifi. Cechują się one różnorodnymi parametrami, dzięki czemu firma oferuje szeroki wachlarz opcji cenowych. Dzięki stworzeniu produktów dostosowanych do potrzeb wszystkich typów klientów z różnych branż, marka od wielu lat nieprzerwanie cieszy się popularnością wśród profesjonalistów.

Po lekturze powyższego artykułu poznali Państwo część najpopularniejszych produktów marki Ubiquiti. Jak można zauważyć, firma ta stara się tworzyć wydajne, niezawodne i najwyższej jakości rozwiązania sieciowe. Każdy przedsiębiorca, który zainwestuje w router wifi bądź access point marki Ubiquiti, z pewnością będzie zadowolony z zakupionego urządzenia.

Ważne jest dokładne przeanalizowanie potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa, a następnie dokonanie najbardziej optymalnego wyboru. Jeżeli zastanawiają się Państwo nad zakupem jednego z opisanych w artykule rozwiązań sieciowych, gorąco zachęcamy do skontaktowania się z konsultantami thomas it, którzy z pewnością odpowiedzą na wszelkie pytania i pomogą dobrać odpowiednie urządzenie z oferty sklepu.

Kontakt:


Napisz komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.