Jaki access point firmy Ubiquiti wybrać?

Punkt dostępowy to urządzenie które pozwala połączyć dwa rodzaje sieci komputerowych: przewodową oraz bezprzewodową. Dobrze dobrany do naszych potrzeb access point pozwala stworzyć niezawodną sieć biznesową, która poprawi wydajność pracy przedsiębiorstwa. Na który model marki Ubiquiti zwrócić uwagę? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule.

AP firmy Ubiquiti

Marka Ubiquiti istnieje na rynku od 2005 roku. Ceniona jest przede wszystkim za innowacyjne produkty typu access point. Szeroka oferta firmy skupia się na urządzeniach, które oparte są o połączenie bezprzewodowe, a także pozwalają użytkownikowi na stały monitoring sieci. Produkty wyróżniają się wśród konkurencji m.in. nowoczesnym designem, minimalistycznym wyglądem oraz kompaktowością – pozwala to na ich wykorzystanie w każdym pomieszczeniu. Punkty dostępowe umożliwiają stworzenie trwałych, mało awaryjnych i ekonomicznych w eksploatacji sieci biznesowych.

W ofercie marki znajdziemy access pointy z najbardziej popularnej serii UniFi.

 Jaki access point firmy Ubiquiti wybrać

Ubiquiti UniFi dostarcza użytkownikowi wysokiej jakości urządzenia sieciowe w korzystnej cenie. Decydując się na produkty z tej serii zagwarantujesz swojej sieci biznesowej niezawodność działania, co będzie miało znaczący wpływ na zwiększenie efektywności pracy całego przedsiębiorstwa. Dodatkowym atutem Ubiquiti UniFi AP jest możliwość szybkiej oraz prostej konfiguracji urządzeń, bez konieczności współpracy ze specjalistami technicznymi. W skład serii AP Ubiquiti UniFi wchodzą takie modele jak: UAP, UAP-LR, UAP-PRO czy UAP-AC-LITE.

Ubiquiti UAP to punkt dostępowy oparty o standard 802.11n MIMO. Dedykowany do pracy w wysokowydajnych sieciach bezprzewodowych. Idealnie sprawdzi się w przypadku hoteli, szkół, oraz biur. Maksymalna prędkość przesyłanych danych to 300 Mbps. W przypadku transferu Ubiquiti AP umożliwia zakres 120 m w pomieszczeniu. Łatwość wdrożenia oraz intuicyjna obsługa pozwala na szybką konfigurację, a wykorzystanie trwałych komponentów na długą eksploatację. Dodatkowym atutem modeli z tej serii jest brak opłaty za oprogramowanie. Ulepszoną wersją tego modelu jest Ubiquiti UAP-PRO, który wyróżnia się mocnym oraz stabilnym zasięgiem.

Jaki access point firmy Ubiquiti wybrać

Ubiquiti UniFi UAP LR to punkt dostępu dalekiego zasięgu. Idealne rozwiązanie dla wymagających użytkowników i wysokowydajnych sieci biznesowych. Sprawdzi się w rozbudowanych przestrzeniach typu: miasteczka studenckie, sale konferencyjne czy centra handlowe. Ubiquiti Acces Point jest prosty w zarządzaniu, szybki do wdrożenia, instalacja odbywa się na zasadzie plug & play. Pracuje na paśmie 2.4GHz. Szybkość przesyłania danych, którą gwarantuje urządzenie plasuje się na poziomie 300 Mbit/s. Wyposażony jest w dwie anteny oraz certyfikaty takie jak: CE, FCC oraz IC. Model UAP-LR gwarantuje zasięg do 183 m. W porównaniu do wersji UAP, UAP-LR wyposażony został w porty Gigabit Ethernet.

Ubiquiti UniFi UAP-AC-LITE to połączenie wysokiej wydajności i funkcjonalności z korzystną ceną. Uzupełnienie flagowej serii UniFi. Model ten charakteryzuje się wielkością o 25% mniejszą od tradycyjnej wersji UAP. Wyposażony jest w antenę MIMO, która pozwala na uzyskanie transmisji połączenia na poziomie 300 Mbps dla częstotliwości 2,4 GHz oraz 867 Mbps dla częstotliwości 5GHz. Ze względu na swoje wymiary, urządzenie UAP-AC-LITE idealnie sprawdzi się do zastosowania w środowisku biurowym lub domowym.

Dlaczego warto zakupić AP firmy Ubiquiti?

Z serii Ubiquiti UniFi korzystają setki tysięcy klientów, którzy z zadowoleniem rekomendują urządzenia AP tej marki. Produkty odpowiadają na dotychczasowe problemy tego typu sprzętu, które były związane z łącznością bezprzewodową. Aktualnie widać, że marka stale ulepsza swoje produkty, co widać po ich parametrach oraz osiąganej jakości.

Jaki access point firmy Ubiquiti wybrać

Przed zakupem odpowiedniego access pointa warto zwrócić uwagę na zasięg urządzenia, maksymalną liczbę użytkowników, a także prędkość przesyłania danych.

Ubiquiti AP cieszą się popularnością ze względu na łatwość konfiguracji oraz skalowalność. Wdrożenie urządzeń nie wymaga dodatkowej pomocy specjalisty technicznego, a dodatkowo nie wymaga się opłaty za oprogramowanie. Ubiquiti oferuje użytkownikom oprogramowanie UniFi Wifi Enterprise System, które umożliwia konfigurację urządzenia z poziomu przeglądarki internetowej. Dodatkowo oprogramowanie pozwala na włączanie oraz wyłączanie urządzeń, a także konfiguracje poszczególnych punktów dostępowych. System pozwala na samoczynne wykrywanie nowych urządzeń oraz dołączanie ich do sieci. Nielimitowana skalowalność systemu zastosowana w produktach UniFi, sprawia, że decydują się na nie zarówno duże przedsiębiorstwa, a także uczelnie.

Na popularność Access Point Ubiquiti ma wpływ nie tylko ich funkcjonalność, ale także oryginalny design. Kompaktowa obudowa pozwala na ich wykorzystanie w każdym środowisku. Możemy zamontować go zarówno na ścianie jak i suficie. Estetyczne wykonanie dopełnia ledowy pierścień, który stanowi efektowną dekorację.

5 najlepszych punktów dostępowych Ubiquiti

 Jaki access point firmy Ubiquiti wybrać

UniFi AP-AC to flagowy, najczęściej wybierany wśród klientów model access point. Gwarantuje niezawodność pracy sieci, innowacyjny design i rozbudowaną funkcjonalnością. Tym modelem powinni zainteresować się użytkownicy, którym zależy na zbudowaniu wysokowydajnej sieci biznesowej. Ubiquiti UniFi AP-AC pracuje zgodnie ze standardem 802.11 AC, osiągając prędkość 1300 Mbps w paśmie o częstotliwości 5 GH. AP obsługuje dwa pasma jednocześnie w technologii 3x3 MIMO.

UniFi UAP-AC-PRO to wersja godna zainteresowania. Posiada wodoodporną obudowę, dzięki czemu możemy ją wykorzystywać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Innowacyjne rozwiązanie pozwala na pracę w technologii 802.11ac. Access point oferuje obsługę dual band, a także technologię 3x3 MIMO w częstotliwości 5 GHz oraz 2,4 GHz. Model UAP-AC-PRO to najszybszy oferowany punkt dostępowy. Gwarantuje prędkość transmisji do 450 Mbps w częstotliwości 2,4 GHz oraz 1000 Mbps dla 5 GHz. Model ten może być zasilany dzięki dedykowanemu zasilaczowi lub za pomocą switchy PoE. Rozwiązanie dedykowane dla każdego środowiska – zarówno małych jak i rozbudowanych, gdzie wymagana jest wysoka wydajność.

UniFi UAP-NANOHD to pierwszy access point, który wyposażony został w nowy standard Wave2. Oferuje 4x4 MIMO oraz zasięg na poziomie 122 metrów. Urządzenie dedykowane jest do użytku w pomieszczeniach biurowych. Może osiągnąć prędkość 1733 Mb/s w częstotliwości 5 GHz oraz 300 Mb/s w częstotliwości 2,4 Ghz. UAP-nanoHD wyróżnia przede wszystkim to, że jest to najmniejszy punkt dostępowy dostępny na rynku. Ciekawą funkcją jest również możliwość personalizacji obudowy, dzięki czemu urządzenie dyskretnie wpasuje się w otoczenie.

W zależności od potrzeb wartym uwagi jest także model Ubiquiti UAP Outdoor 5. Zastosowanie trwałych i odpornych na warunki atmosferyczne komponentów sprawia, że urządzenie idealnie sprawdzi się do pracy na zewnątrz budynków, w otwartej przestrzeni. Access point pracuje na częstotliwości 5 Ghz i zapewnia łączność na poziomie 183m. Jest odporny na działanie temperatur, możemy go używać w temperaturach od -30 do 75 stopni Celsjusza.

 Jaki access point firmy Ubiquiti wybrać

Ubiquiti UniFi UAP AC HD to gwarancja najwyższej wydajności. Rozwiązanie dedykowane użytkownikom, którym zależy na maksymalnej wydajności sieci bezprzewodowej. Pozwala na łączność z 500 klientami w jednym czasie. Model ten został wyróżniony Produktem Roku 2017. Urządzenie jako pierwsze pracowało w oparciu o standard 802.11ac Wave2, który jest gwarancją wysokiej wydajności. Wyróżnia się przede wszystkich technologią 4x4 MU-MIMO oraz kompatybilnością ze standardem 802.3at PoE+.

Firma Ubiquiti posiada szeroką ofertę punktów dostępowych. Znajdziemy w niej urządzenia dedykowane zarówno dla małych jak i rozbudowanych przedsiębiorstw i sieci biznesowych. Proponowane rozwiązania charakteryzują się ekonomicznością, energooszczędnością gwarantując niezawodność pracy sieci. W przypadku dodatkowych pytań dotyczących Access Pointów marki Ubiquiti skonsultuj się z naszymi doradcami.

Kontakt:


Napisz komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.