FortiAP to punkty dostępowe firmy Fortinet, które poprzez centralne zarządzanie pozwalają na uzupełnienie ochronnych rozwiązań FortiGate.

  • Najbardziej wydajny punkt dostępowy, wspierany przez najnowszy standard 802.11ac Wave 2
  • Najbezpieczniejsza sieć WI-FI z funkcjami UTM zintegrowanymi bezpośrednio w punkcie dostępowym

Punkty dostępowe FortiAP tunelują całość ruchu klienckiego do bezprzewodowego kontrolera. Jako, że cały proces dzieje się w obrębie platformy FortiGate, stąd też Administrator może zarządzać bezpieczeństwem całego ruchu w sieci przy pomocy jednej konsoli także bezprzewodowej. Korzyści jak za tym idą to: większa przejrzystość sieci, spójność metod, które pozwalają egzekwować reguły bezpieczeństwa a to wszystko składa się na uproszczenie środowiska sieciowego. Pozostając przy zaletach FortiAP warto dodać, że obsługa Power Over Ethernet (POE) eliminuje konieczność wykorzystania zewnętrznego zasilacza. Także elastyczne warianty wdrożenia tych metod w połączeniu z konsolą zarządzania na FortiGate i brakiem dodatkowych opłat licencyjnych sprawiają, że koszty utrzymania sieci nie tylko się zmniejszają, ale też upraszczają całą procedurę.

FortiAP wykorzystuje technologię 802.11n, która pozwala osiągnąć szybki zasięg i wydajność do 450 Mbps , co przekłada się na możliwość uruchomienia kilku wirtualnych AP na pojedynczym module radiowym oraz opcję monitorowania otoczenia i wykrywania obcych punktów dostępowych. Wysoka przepustowość sieci bezprzewodowej w połączeniu z kontrolerami FortiGate umożliwiają umocnienie przestrzeni bezprzewodowej, która odpowiedzialna jest za kompletną ochronę ruchu. Wdrożenie rozwiązania oraz jego utrzymanie jest możliwe dzięki centralnemu zarządzaniu pracą modułów radiowych, podporządkowaniem kanałów, transmitowaną mocą i innymi funkcjami.

Nie wiesz jaki Access Point firmy Fortinet będzie dla Ciebie odpowiedni?
Skorzystaj z FortiAP Selektor

Na naszej stronie znajdziecie Państwo wiele rozwiązań z tej kategorii, m.in należą do nich:


Jesteś w kategorii FortiAP
Przeglądasz 1 - 2 z 2 produktów
FAP-320C-E
FortiAP 320C
Cena netto 4 410,22 zł
Cena brutto 5 424,57 zł
FAP-321C-E
FortiAP 321C
Cena netto 3 077,54 zł
Cena brutto 3 785,37 zł