Zarządzanie z Red Hat OpenStack

Dzisiejszy artykuł przybliży Wam produkty proponowane przez firmę Red Hat, wiodącego na świecie dostawcy rozwiązań open source. Ich ideą jest kolaboracja oraz poprawa funkcjonowania infrastruktury przedsiębiorstw, dzięki bezpiecznemu, niezawodnemu oraz elastycznemu środowisku chmury zarówno publicznej, prywatnej jak i hybrydowej.

Chcesz się dowiedzieć więcej? Zapraszam do lektury artykułu.

Red Hat to firma informatyczna, główny dostawca rozwiązań typu open source, który kojarzony jest głównie ze swojego flagowego produktu jakim jest Red Hat Linux. To przedsiębiorstwo wiodące prym zarówno w dziedzinie OpenStack, jak i w korporacyjnych zastosowaniach kontenerów. Społecznościowe podejście firmy pozwala dostarczać wydajne oraz niezawodne technologie związane z chmurą obliczeniową, oprogramowaniem middleware, pamięcią masową, Linuksem oraz wirtualizacją. Stanowi ośrodek integracji partnerów oraz społeczności open source, pomagając w tworzeniu ważnych i innowacyjnych technologii, które pozwalają na wyzwolenie potrzebnych do rozwoju zasobów, przygotowując klientów na przyszłość w świecie IT.

Czym jest Red Hat OpenStack Platform

Red Hat openstack

Red Hat OpenStack to wysoce skalowane i elastyczne rozwiązanie Infrastrucutre-as-a-Service (IaaS), przeznaczone do zarządzania środowiskami chmury prywatnej oraz publicznej, a także wirtualizacji funkcji sieciowych. Ta platforma wirtualizacyjna została stworzona w oparciu o serwery x86., w których mechanizmy zapewniające SLA oparte są w głównej mierze na dostępności aplikacji jako całości, a nie pojedynczej wirtualnej maszyny. Umożliwia to całkowite zrezygnowanie ze stosowania ciężkich i często bardzo kosztownych urządzeń infrastrukturalnych takich jak: systemy pamięci masowej lub sprzęty sieciowe. Stawiając na Open Stack Red Hat możemy liczyć na zmniejszenie kosztów wdrożenia oraz jego utrzymania.

Red Hat Open Stack to przede wszystkim połączenie narzędzi open source. Łączy w sobie sześć projektów, które służą obsłudze podstawowych usług przetwarzania danych: chmury obliczeniowej, danych sieciowych, pamięci masowych, tożsamości oraz obrazów. Open Stack to wiodąca na rynku opcja typu open source stworzona do tworzenia publicznych chmur. Niezależnie od tego czy Twoja firma jest milionowym przedsiębiorstwem publicznym, czy też początkującym startupem, możesz użyć Open Stack do skonfigurowania własnej chmury publicznej, konkurując tym samym z głównymi dostawcami na rynku technologicznym.

Red Hat OpenStack Platform w wielu wersjach znajdziesz na naszej stronie internetowej.

Produkty Red Hat OpenStack

Red Hat Insights

Red Hat Insights to oprogramowanie software-as-a-service (SaaS), które stworzone zostało z myślą o pomocy organizacjom w zrozumieniu oraz naprawie problemów związanych z bezpieczeństwem oraz konfiguracją. Oprogramowanie SaaS to jeden
z modeli chmury obliczeniowej, która przechowywana jest za pomocą aplikacji,
a wykonywana jest na komputerach dostawcy usługi, gdzie następnie udostępniana zostaje dalej użytkownikom za pomocą internetu. Insight pomaga aktywnie identyfikować zagrożenia infrastruktury organizacji oraz nadaje priorytet wykrytym problemom. Ten sposób umożliwia klientom skupienie się na zagrożeniach oraz naprawie problemów w stosunkowo krótkim czasie.

Red Hat CloudForms

Rozwiązanie Red Hat CloudForms to platforma administracyjna wchodząca w skład subskrypcji Red Hat OpenStack Platform. Zapewnia funkcje odkrywania, inspekcji oraz monitorowania Open Stack, ułatwiając kontrolę konfiguracji, śledzenie bieżących zmian oraz analizę podejmowanych działań. Pozwala na zarządzanie działaniem, a także cyklem życia wszystkich komponentów infrastrukturalnych oraz wirtualnych obciążeń roboczych działających w platformie OpenStack.

Red Hat Cloud Suite

Red Hat Cloud Suite to rozwinięta platforma IaaS (Infrastructure-as-a-Service). Idealne rozwiązanie dla firm z wysoce rozwiniętą strukturą IT, którym zależy na pozostaniu konkurencyjnym na rynku dzięki nowoczesnym i innowacyjnym aplikacjom. Red Hat Cloud Suite to rozwiązanie typu open source, łączące platformę projektowania aplikacji opartą na kontenerach, infrastrukturę chmury prywatnej, interoperacyjność chmury publicznej oraz wspólną strukturę zarządzania.

Pozwala na modernizację infrastruktury organizacji, dzięki czemu programiści będą mogli stworzyć usługi i szybko dostarczyć je zarówno do klientów jak do twojej firmy, dzięki czemu dział IT zachowa pełną kontrolę i będzie zarządzał całym środowiskiem organizacyjnym z jednego miejsca. Wszystkie komponenty zawarte w systemie współpracują ze sobą w sposób bezproblemowy, pomagając tworzyć środowiska chmurowe, pisać aplikacje oraz utrzymywać zintegrowane zarządzanie.

Red Hat openstack

Red Hat Cloud Infrastructure

Red Hat Cloud Infrastructure to system, który umożliwia ścisłe zintegrowanie technologii Red Hat, które pozwolą Ci zbudować i zarządzać otwartą, prywatną chmurą IaaS (Infrastructure-as-a-Service) przy uzyskaniu znacznie niższych kosztów utrzymania niż inne rozwiązania tego typu dostępne na rynku. Pozwala na wdrożenie dowolnych kombinacji jej składników, dostosowując się do Twoich potrzeb i możliwości.

Idealne rozwiązanie dla firm, które nie chcą płacić ogromnych sum za wirtualizację i rozwiązania w infrastrukturze chmurowej przy pomocy wielu różnych narzędzi do zarządzania. Decydując się na produkty Red Hat, które bazują na źródłach open source, nigdy nie będziesz uzależniony od jednego, konkretnego dostawcy. Dzięki Red Hat Cloud Infrastrucutre zyskasz zautomatyzowaną administrację, zarządzanie konfiguracją oraz oprogramowaniem Red Hat Enterprise Linux i dowolnych aplikacji opartych na RPM.

Red Hat Container Platform

Red Hat Container Platform to bezpieczna platforma klasy korporacyjnej, która łączy w sobie wiodący w branży IT mechanizm kontenerów z zaawansowanymi funkcjami budowania oraz dostarczania aplikacji, które mogą obejmować infrastrukturę zarówno prywatną, publiczną jak i hybrydową. Zapewnia strukturom aplikacji, platformom i usługom, które umożliwiają wspólną pracę nad rozwojem i działaniem, podstawę do transformacji cyfrowej.

Technologia ta zapewnia zespołom ds. rozwoju oraz operacji wspólną platformę oraz pełen zestaw narzędzi. Dostosowuje oba zespoły do wspólnego i ciągłego procesu tworzenia aplikacji łącznie z ich konserwacją. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz wyeliminować powolnie działające procesy oraz manualne ścieżki, zyskując szybkie tempo rozwoju technologicznego Twojego przedsiębiorstwa. Red Hat Container Platform zapewnia obsługę własnego klastra na własnej infrastrukturze, co zapewni Ci pełną kontrolę nad środowiskiem kontenera.

W artykule wskazaliśmy produkty Red Hat OpenStack oraz opisaliśmy ich podstawowe funkcje i właściwości. Mamy nadzieję, że znajdziesz coś dla siebie i wykorzystać w infrastrukturze swojej firmy, wyróżniając się wśród konkurencji dostępnej na rynku. Jeżeli masz jakieś wątpliwości lub pytania, które z produktów najlepiej sprawdzi się w Twoim przedsiębiorstwie skontaktuj się z naszymi doradcami technicznymi, którzy z chęcią pomogą dopasować coś do Twoich potrzeb.

Kontakt:


Napisz komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.