Średnia: 5 (2 votes)

Chciałbyś się dowiedzieć czegoś więcej na temat firmy Veeam?

Veeam to firma powstała w 2006. Od tego czasu wprowadza na rynek IT najnowsze rozwiązania, które odpowiadają na potrzeby przedsiębiorstw związane z przechowywaniem i przetwarzaniem danych, ułatwiając zarządzanie wirtualną infrastrukturą.

Veeam Backup & Replication Veeam Backup rozwiązania

Produkty z tej serii pozwalają na łatwe, szybkie oraz bezawaryjne odzyskiwanie danych oraz aplikacji w środowiskach zwirtualizowanych. Kompleksowe rozwiązanie, które łączy w sobie najważniejsze funkcje takie jak: tworzenie kopii zapasowych, replikacja danych w środowisku IT przeznaczone do VMware VSphere oraz Microsoft Hyper-V.

Decydując się na tą serie, zyskujesz również stały dostęp do pomocy technicznej. W ramach jednej licencji możesz obsługiwać całą wirtualną infrastrukturę, korzystając ze zintegrowanej konsoli. System nie wymaga żadnych dodatkowych opłat za konkretne aplikacje, maszyny wirtualne czy też wdrożenie i obsługę.

Przy tworzeniu tego narzędzia Veeam wyszło naprzeciw rosnącym wymaganiom przedsiębiorstw w zakresie inwestycji w rozbudowę swoich centrów danych. Nieprzerwany dostęp do zgromadzonych w strukturze sieciowej danych, informacji czy aplikacji nie może być zagwarantowane bez najnowocześniejszych systemów IT, które pozwalają na tworzenie kopii zapasowych oraz odzyskiwania posiadanych danych.

Funkcje Veeam Backup & Replication

Rozwiązania z serii Veeam Backup & Replication to połączenie wielu funkcjonalności: odzyskiwanie danych, ochrona przed utratą zgromadzonych danych, optymalne wykorzystywanie potencjału danych oraz kompleksowe monitorowanie aktywności oraz danych.

Jeżeli chodzi o odzyskiwanie danych, narzędzie Veeam Backup & Replication pozwala na niezawodne i błyskawiczne przywrócenie wirtualnych maszyn, baz danych, aplikacji lub poszczególnych plików. Rozwiązanie to jest uznawane za jedno z wydajniejszych, gdyż wartość docelowego czasu i punkt odzyskiwania RTPO, czyli recovery time and point objective w porównaniu do wszystkich danych oraz aplikacji plasują się na poziomie poniżej kwadransa.

Dzięki udostępnionej funkcji odzyskiwania danych z poziomu pliku, użytkownik może przywrócić w ciągu sekundy pojedyncze pliki ze stworzonej kopii zapasowej, bez konieczności tworzenia całego obrazu VM na dysku lokalnym. Możliwe jest również wyodrębnienie ostatniej dostępnej wersji konkretnego pliku.

Veeam Backup & Replication pozwala na ochronę środowiska sieciowego przedsiębiorstwa przed utratą kluczowych danych. To narzędzie daje gwarancję szybkiego i prostego odzyskania danych w połączeniu z bezpieczną, zewnętrzną ochroną – w przypadku utworzenia backupów, dane trafiają do miejsca odseparowanego od środowiska produkcyjnego. Dodatkowe funkcje w zakresie ochrony to m.in. możliwość szyfrowania zabezpieczanych kopii danych w momencie ich przenoszenia, a także obsługa środowisk chmurowych, gdzie chmurę używa się do bezpiecznego umiejscowienia kopii zapasowych baz danych.

Kolejną z funkcji tego rozwiązania jest gwarancja ochrony środowiska IT w przedsiębiorstwie. Zapewnia odzyskanie wszystkich maszyn wirtualnych oraz znajdujących się w nich danych czy aplikacji. Wysoka jakość bezpieczeństwa została uzyskania dzięki licznym fazom testów replik, kopii zapasowych czy punktów przywracania.

Produkt ten daje również użytkownikom możliwość optymalizacji zgromadzonych danych oraz sposobów ich wykorzystywania. Tworzone kopie zapasowe czy repliki mogą posłużyć do budowy testowego środowiska, które będzie odzwierciedlać to produkcyjne. Dzięki takiemu zabiegowi możemy bezpiecznie testować jego zachowanie w przypadku wdrożenia nowych aplikacji lub zmian. W efekcie końcowym po licznych testach pozwala to na przeprowadzenie bezproblemowej konfiguracji i instalacji nowych innowacji do środowiska. Dzięki Veeam Backup & Replication zyskujesz kompleksowe narzędzie do tworzenia kopii zapasowych oraz replikacji, co zapewnia ochronę maszyn wirtualnych przed uszkodzeniem zarówno części sprzętowej jak i programowej.

Veeam Backupp & Replication to również kompleksowy system pozwalający na stałe monitorowanie wszystkich działań związanych z tworzeniem kopii zapasowych oraz replikacji. Posiada wszystkie narzędzia niezbędne do natychmiastowego ostrzegania oraz raportowania. Nieustanny monitoring pozwala na optymalizowanie dostępny zasobów danych, a także na automatyzację planowania posiadanej mocy obliczeniowej, dzięki czemu łatwiej ustalić i zaplanować dalszą przyszłość środowiska kopii zapasowych.

Pakiet Veeam Backup

Veeam Backup rozwiązania

Veeam Backup Essentials to rozwiązanie, które jest przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych baz danych oraz wirtualnych maszyn. Zapewnia dostępność do wszystkich obciążeń: zarówno wirtualnych, fizycznych oraz chmurowych. Oferuje małym przedsiębiorstwom jedną konsolę zarządzania połączoną z tymi samymi funkcjami co pakiet Veeam Availability Suite, za znacznie niższą cenę! Dedykowane dla małych firm, które posiadają do 250 pracowników, a ich środowiska wirtualne posiadają maksymalnie 6 gniazd procesorów lub do 50 maszyn wirtualnych. Produkty z serii Veeam Backup Essentials to połączenie wydajności, łatwej obsługi oraz korzystnej ceny.

Produkty z tej linii pozwalają na szybkie odzyskanie danych np. konkretnego pliku, elementu aplikacji lub całej maszyny wirtualnej. Najważniejsze funkcjonalności zamknięte w jednym systemie pozwalają na uniknięcie utraty danych dzięki ich stałej ochronie oraz mechanizmom odzyskiwania awaryjnego. Decydując się na Veeam Backup Essentials dostajesz gwarancję odzyskania danych, możliwość monitorowania 24/7, powiadomienia o zagrożeniach w czasie rzeczywistym, wykorzystanie możliwości danych, optymalizacja dostępnych zasobów, dostęp do konfiguracji, planowanie oraz prognoza mocy obliczeniowych.

Veeam Backup Essentials wychodząc naprzeciw potrzebom użytkowników, zapewnia wysoką elastyczność swoich narzędzi. Oferuje 3 wersje pakietu: Standard, Enterprise oraz Enterprise Plus. Dodatkowo mamy różne opcje licencjonowania, dzięki czemu klient może dobrać te funkcje, które są niezbędna dla funkcjonowania środowiska IT w jego firmie. Dla wygody użytkowników Veeam Backup Essentials dostępny jest w postaci licencji wieczystych w pakietach 2 gniazdowych, które kupowane są dla hostów gdzie znajdują się wirtualne maszyny do tworzenia kopii zapasowych lub replikacji oraz w postaci licencji subskrypcyjnych od roku do pięciu lat.

Wybierając Veeam Backup & Replication dla środowiska IT w swoim przedsiębiorstwie zyskujesz gwarancje wydajności i stabilności backupu zgromadzonych danych. Oprócz wysokiej wydajności oraz skuteczności systemu otrzymujesz także prosty i intuicyjny interfejs, który nie wymaga stałej dostępności specjalistów ds. wdrożeń.

Veam Agent to bardzo proste narzędzie, które wykorzystywane jest przy tworzeniu kopii zapasowych zarówno serwerów jak i komputerów stacjonarnych czy laptopów. Ułatwia tworzenie backupów komputera na: zewnętrznych dyskach twardych, w pamięci masowej NAS oraz w repozytorium Veam Backup & Replication. Idealny produkt dla środowisk lokalnych, domowych biur, zdalnych użytkowników czy komputerów działających w publicznej chmurze.

Wybierając to narzędzie otrzymujesz takie funkcjonalności jak: wykorzystywanie chmury publicznej do tworzenia kopii zapasowych oraz odzyskiwania danych ze środowiska lokalnego, ochrona pracowników przez awarią sprzętu i uszkodzeniem zgromadzonych danych, dostęp do najnowszych uaktualnień systemowych.

Veeam Availability Suite

Narzędzia z linii Veeam Availability Suite pozwala użytkownikom odzyskanie wybranej usługi IT oraz powiązanych z nią aplikacji oraz danych w ciągu kilku sekund i minut. Wybierając ten pakiet zyskujesz takie funkcjonalności jak: szybki proces odzyskiwania zgromadzonych danych w sposób określony przez użytkownika, zapewnienie niskiej skali utraty danych (niska wartość RPO i sprawny proces odzyskiwania plików po awarii), gwarancja odzyskania danych, aplikacji oraz serwerów wirtualnych, optymalizacja potencjału dostępnych plików, nieograniczony dostęp do monitoringu danych – ostrzeganie o awariach przed ich pojawieniem się. Użytkownik otrzymuje również stałe analizy i raporty z zarządzania dostępnymi danymi.

Veeam Backup Free Edition

Kolejna odsłona rozwiązań Veeam Backup to bezpłatne narzędzie oferowane dla przedsiębiorstw, które potrzebują szybkiego backupu oraz przywrócenia wirtualnych maszyn i zarządzania w środowiskach VMware vSphere oraz Microsoft Hyper-V. Wdrożenie tego systemu nie wymaga pracy dodatkowych agentów a rozbudowane funkcje i opcje odzyskiwania danych , pozwalają na codzienną pracę z maszynami wirtualnymi oraz ułatwiają ich zarządzanie. Dzięki temu rozwiązaniu możesz dowolnie kopiować i eksportować dane z maszyn wirtualnych VMware oraz Hyper-V, a także przeglądać ich zawartość czy przywrócić pojedyncze pliki.

Dostępne rozwiązania marki Veeam w zakresie kopii zapasowych zapewniają swoim użytkownikom hiperdostępność dowolnej z aplikacji, dowolnych plików w chmurze, ułatwiając skomplikowane, złożone, tradycyjne narzędzia do tworzenia backupu. Veeam to globalny lider w inteligentnych rozwiązaniach do zarządzania danymi w firmach. Pozwala przedsiębiorstwom uzyskanie maksymalnych profitów z inwestycji w wirtualne platformy tj. VMware vSphere, Microsoft Hyper-V, a także fizyczne i chmurowe.

Podziel się tym postem

Zostaw komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.