Switche Cisco Small Business

Przełączniki sieciowe to urządzenia, które nazywane są także switchami. Służą one do przekazywania ramki pomiędzy segmentami sieci z jednoczesnym doborem portu przełącznika, na który przekazywana jest ramka. Wykorzystanie switcha jest niezbędne do stworzenia niezawodnie i sprawnie działającej sieci firmowej w przedsiębiorstwie dowolnej wielkości.

Współpraca kilku przełączników sieciowych umożliwia stworzenie naprawdę sporej ilości połączeń, co z pewnością docenią administratorzy sieci w większych firmach. Na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych urządzeń, dlatego wybranie najlepszego z nich może okazać się problematyczne.

Aby pomóc Państwu w doborze przełącznika sieciowego, w tym artykule postaramy się przybliżyć jedną z wiodących na rynku marek tworzących switche – Cisco, a dokładniej tworzoną przez tę markę linię przełączników Small Business.

Mamy nadzieję, że lektura tego tekstu pomoże Państwu w zapoznaniu się z tak użytecznymi urządzeniami, jakimi są przełączniki sieciowe!

Switche Cisco Small Business

Cisco – lider w produkcji komponentów sieciowych

Firma Cisco działa na rynku od wielu lat i wyznacza poziom urządzeń sieciowych poprzez wykorzystanie najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych i zabezpieczających. Produkty tej marki odpowiadają na potrzeby przedsiębiorstw każdej wielkości - zarówno mniejszych, jak i średnich bądź większych.

Główne zalety urządzeń oferowanych przez markę Cisco to odporność na trudne warunki, niezawodność, wydajność i szybkość przesyłania danych. Te produkty idealnie sprawdzą się w wielu firmach i pozwolą na stworzenie wydajnych i niezawodnych rozwiązań sieciowych, które z powodzeniem będą mogły zostać rozbudowane w przyszłości.

Wysoka jakość materiałów, z których wykonane są produkty Cisco, sprawia, że są one odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne i cechują się bardzo wysoką wytrzymałością. Takie urządzenia służą klientom długo i niezawodnie, nawet gdy następują jakieś zmiany w działaniu przedsiębiorstwa.

Seria przełączników Cisco Small Business

Switche Cisco Small Business

Marka Cisco posiada w swoim asortymencie nowoczesną linię wydajnych przełączników -Small Business. Jak sama nazwa wskazuje, są to switche przeznaczone do wykorzystania w przedsiębiorstwach mniejszej wielkości. Ich specyfika sprawia, że umożliwiają stworzenie bardzo wydajnych połączeń sieciowych, które mogą być modyfikowane i rozbudowywane w miarę rozwoju firmy. Z pewnością wielu administratorów sieci w małych firm poszukuje rozwiązań, które będą ekonomiczne, a zarazem bezpieczne i funkcjonalne. W linii Small Business możemy wyróżnić kilka rodzajów przełączników, które zostaną krótko opisane poniżej.

Switche zarządzane poprzez chmurę - takie urządzenia mogą w bardzo wygodny i bezpieczny sposób być zarządzane zdalnie. Zalety, na które warto zwrócić uwagę to przyjazny interfejs oraz automatyczne aktualizacje, które dostarczane są bezpośrednio do urządzenia. Wiele firm w dzisiejszych czasach działa jednocześnie w wielu miejscach na całym świecie, a nad jednym projektem współpracują specjaliści z różnych krajów. Zarządzanie przełącznikiem sieciowym poprzez chmurę może bardzo usprawnić pracę całego przedsiębiorstwa!

Przełączniki zarządzane “na miejscu” - popularne rozwiązanie wśród wielu użytkowników profesjonalnych. Wszystkie ustawienia switcha mogą być zmieniane podczas bezpośredniego użytkowania go. Jest to rozwiązanie przydatne dla firm, w których występują konkretne regulacje dotyczące zgodności aplikacji chmurowych, a także dla przedsiębiorstw, w których zarządzanie urządzeniami dostosowane jest do nietypowych potrzeb i wymagań. Każdy z użytkowników może dostosować posiadany switch do potrzeb konkretnej firmy i korzystać z najbardziej pożądanych funkcjonalności.

Zarządzalne czy niezarządzalne - różnorodność przełączników sieciowych oferowanych w ramach serii Cisco Small Business sprawia, że każdy z klientów może wybrać idealne rozwiązanie dla swojego przedsiębiorstwa. Przełącznik zarządzany zapewnia dostęp do możliwości konfiguracji i monitorowanie firmowej sieci LAN. Dla użytkowników, którzy potrzebują połączenia kilku sieci idealnym rozwiązaniem okaże się switch obsługujący warstwę drugą bądź trzecią. Możliwość wybrania najodpowiedniejszego rozwiązania ułatwia tworzenie wydajnych połączeń sieciowych.

Przykładowe przełączniki sieciowe marki Cisco

W tej części artykułu zaprezentujemy Państwu kilka najpopularniejszych modeli switchy z serii Cisco Small Business. Są to przełączniki sieciowe najwyższej jakości, które z pewnością znajdą zastosowanie w wielu przedsiębiorstwach mniejszej oraz średniej wielkości. Dzięki temu, że różnią się one między sobą niektórymi cechami zapewniają dostosowanie do różnorodnych potrzeb użytkowników. Zachęcamy wszystkich klientów zainteresowanych zakupem przełącznika sieciowego Cisco do zapoznania się z poniższą częścią tekstu.

Pierwszym polecanym przełącznikiem sieciowym z serii Small Business jest switch Cisco SG110-24HP-EU. Jest to switch niezarządzalny, który pracuje w warstwie drugiej. Wyposażony jest w 24 gniazda Gigabit Ethernet i nowoczesną technologię okablowania Copper Ethernet. Wartość przepustowości rutowania i przełączania wynosi 48 Gbit/s. Urządzenie obsługuje także QoS (jakość serwisu). Dzięki diodom LED użytkownik z łatwością może sprawdzić stan urządzenia. Ten switch obsługuje PoE. Z pewnością znajdzie on zastosowanie w wielu mniejszych przedsiębiorstwach, z możliwością rozbudowania rozwiązań sieciowych w przyszłości.

Kolejnym produktem, na który warto zwrócić uwagę jest urządzenie Cisco SLM2048T-EU stanowiące część linii Small Business. Niezawodność tego przełącznika sprawia, że jest on bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem dla wielu klientów poszukujących funkcjonalnych rozwiązań sieciowych. Jest to bardzo wydajne urządzenie, które zostało wyposażone w aż 50 portów typu Ethernet LAN. Zaletą tego switcha jest również zgodność ze standardami komunikacyjnymi IEEE 802.3, IEEE 802.3ab i IEEE 802.3u. Pojemność pamięci wewnętrznej wynosi 128 MB, a pamięci flash – 16 MB. Klienci, którzy poszukują bezpiecznych rozwiązań najwyższej jakości, z pewnością docenią ten właśnie produkt.

Switche Cisco Small Business

Następny switch z linii Small Business to przełącznik sieciowy Cisco SG500-28MPP-K9-G5. Ten produkt spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Jest to przełącznik warstwy drugiej wyposażony w 24 gniazda Ethernet, a także dwa porty SFP Combo i dwa porty SFP+. Zalety tego urządzenia to przede wszystkim: podpora kontroli przepływu, obsługa sieci VLAN, kontrola wzrostu natężenia oraz obsługa 10G. Urządzenie wyposażone jest w pamięć wewnętrzną o pojemności 256 MB i pamięć flash o pojemności 32 MB. Warto zwrócić uwagę na możliwość zarządzania przełącznikiem poprzez stronę www. Ten switch może być montowany w stelażu, co ułatwia jego umiejscowienie w serwerowni.

Warto również zwrócić uwagę na przełącznik Cisco SG300-28PP-K9-EU, który został stworzony z myślą o klientach, którzy poszukują rozwiązań najwyższej jakości. Ten produkt jest wyposażony w 26 portów Ethernet LAN (standard RJ-45 Gigabit Ethernet), a także dwa gniazda SFP Combo. Istotny jest wyjątkowo długi średni okres międzyawaryjny tego przełącznika - aż 310755 dni. Opisywany produkt to switch warstwy drugiej, który obsługuje QoS i Multicast; może być zarządzany poprzez stronę www. Ten przełącznik zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki funkcjom takim jak filtrowanie adresów MAC, obsługa SSH/SSL czy lista kontrolna dostępu. Ten przełącznik sieciowy jest urządzeniem wolnostojącym, jest także wyposażony w diody LED informujące o stanie działania urządzenia.

Switche Cisco Small Business

Ostatnim polecanym dla mniejszych i średnich przedsiębiorstw urządzeniem jest przełącznik Cisco SG350-28P-K9-EU. To urządzenie z pewnością zostanie docenione przez wielu klientów, którzy poszukują wydajnych i funkcjonalnych przełączników sieciowych do wykorzystania w swoim przedsiębiorstwie. Jest to zarządzalny przełącznik trójwarstwowy, który obsługuje jakość serwisu oraz Multicast. Może być zarządzany poprzez stronę www, co znacznie ułatwia jego eksploatację. Produkt wyposażony jest w 24 porty RJ-45 Gigabit Ethernet 10/100/1000 oraz dwa gniazda SFP Combo i dwa sloty modułu SFP. Aby zadbać o bezpieczeństwo przełącznika, producent zastosował rozwiązania takie jak: lista kontrolna dostępu, filtrowanie adresów MAC, wiązanie adresów IP-MAC-Port czy obsługa SSH/SSL. Urządzenie obsługuje PoE (Power over Ethernet). Pojemność pamięci wewnętrznej urządzenia wynosi 256 MB, a pamięci flash – 32 MB. Oczywiście w tym artykule opisano zaledwie kilka switchy z szerokiej oferty marki Cisco, która od lat jest rozbudowywana, aby spełniać potrzeby przedsiębiorstw działających w najróżniejszych branżach.

Mamy nadzieję, że lektura powyższego artykułu pomogła Państwu w bliższym zapoznaniu się z przełącznikami sieciowymi marki Cisco. Jeżeli są Państwo zainteresowani zakupem któregoś ze wspomnianych w artykule urządzeń, gorąco zachęcamy do zapoznania się z szerokim asortymentem sklepu thomas it. W doborze odpowiedniego switcha pomogą nasi konsultanci, którzy chętnie odpowiedzą na wszelkie nurtujące Państwa pytania, a także pomogą w wyborze i konfiguracji zakupionych urządzeń. W ofercie sklepu, prócz przełączników sieciowych, znajdują się również wszelkiego rodzaju akcesoria sieciowe.

Kontakt:


Napisz komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.