Serwery Lenovo System X

W każdej większej firmie czy korporacji koniecznie musi znajdować się serwerownia.

Przetwarzanie ogromnych ilości danych jest praktycznie niemożliwe bez wyposażenia firmy w odpowiedni, wysokiej jakości sprzęt odpowiedzialny za transfer wszelkich informacji.

Dlatego administratorzy centrum danych muszą zadbać o stworzenie serwerowni, która będzie stale, wydajnie i nieprzerwane pracować, zapewniając dostęp do zasobów wszystkim użytkownikom sieci i pracownikom.

W tym artykule postaramy się w przystępny oraz zwięzły sposób przybliżyć nieco tematykę serwerów oraz ofertę serwerów Lenovo System X - są to nowoczesne i wydajne, godne uwagi urządzenia. Marka Lenovo dba o każdy szczegół i zapewnia klientom najwyższą jakość wszystkich oferowanych produktów sieciowych.

Czym tak naprawdę jest serwer?

Krótko mówiąc, serwer to urządzenie, które odpowiada za obsługę innych komputerów w sieci oraz za pośredniczenie w pewnych, zachodzących pomiędzy urządzeniami, procesach.

Serwer może między innymi umożliwiać udostępnianie jakichś zasobów lub pośredniczyć w przekazywaniu informacji pomiędzy komputerami znajdującymi się w tej samej sieci.

Serwerem można nazwać również cały system oprogramowania, który pozwala użytkownikom korzystać z plików, zasobów urządzeń peryferyjnych, baz danych czy łączy internetowych.

Urządzenia serwerowe możemy podzielić na różne grupy zależnie od ich zastosowania.

Kilka przykładowych rodzajów serwerów to: serwer plików, serwer wydruków, firewall, serwer www, serwer poczty czy serwer ftp.

serwery lenovo

W serwerowni znajduje się kilka (bądź nawet wszystkie) rodzajów serwerów, dzięki czemu spełnione mogą zostać wszystkie potrzeby użytkowników, zależnie od pola działania danej firmy i potrzebnych w jej centrum danych funkcjach.

Serwerownia może łączyć wszystkie znajdujące się w niej serwery w jedną sieć bądź pozostawić je osobno.

Głównym celem umieszczania serwerów w serwerowni jest utrzymanie jak najbardziej sprawnego działania wszystkich urządzeń. Nikt nie chce, aby nastąpiły jakiekolwiek komplikacje w funkcjonowaniu serwerów, dlatego tak istotna jest między innymi klimatyzacja czy inne kwestie dotyczące odpowiedni warunków do działania urządzeń.

serwery lenovo

Podsumowując, najistotniejsze jest zapewnienie sprawnej i bezpiecznej pracy wszystkich elementów sieci. Każda serwerownia jest inna, w jednym centrum danych może znajdować się kilka różnych, działających w nieco inny sposób serwerowni.

Im większa firma, tym więcej serwerów i serwerowni powinno się w niej znajdować. Jednak to nie ilość, a jakość jest najważniejszą cechą. Nie warto wydawać ogromnych kwot na pomniejsze rozwiązania, jeśli można wybrać produkt marki renomowanej, zapewniającej niezawodność oraz funkcjonalność w każdym aspekcie.

Zapoznajmy się z marką Lenovo

Lenovo jest chińskim przedsiębiorstwem informatycznym, jednym z liderów wśród twórców innowacyjnych technologii, zarówno dla użytkowników indywidualnych, jak i profesjonalnych. W ofercie znajdują się komputery osobiste, tablety, smartfony, pamięci masowe, serwery oraz wiele innych urządzeń. W tym artykule skupimy się na opcjach serwerowych Lenovo System X. Są one bardzo popularne wśród administratorów dużych, nowoczesnych serwerowni.

Opcje serwerowe Lenovo System X to bardzo szeroka gama różnorodnych produktów, które różnią się specyfikacją, dzięki czemu mogą sprawdzić się w wielu firmach, niezależnie od potrzeb czy wymagań użytkowników.

Przy ich użyciu stworzyć można nieco mniej rozbudowane, ale także naprawdę najbardziej zaawansowane rozwiązania infrastruktury serwerowej. Cechują się przystępną ceną przy jednoczesnym zachowaniu naprawdę wysokiej jakości, co z pewnością można uznać za najbardziej zachęcającą do zakupu zaletę. Tysiące zadowolonych użytkowników na całym świecie nie mogą się mylić.

W ofercie thomas it znajduje się bardzo wiele opcji serwerowych Lenovo. Są to oczywiście serwery (zarówno typu rack, jak i wieżowe) oraz produkty odpowiadające za ich rozbudowę oraz optymalizację.

Mogą Państwo zakupić na przykład karty sieciowe, pamięci RAM, kable, procesory, zasilacze czy dyski twarde. Wszystkie produkty są ze sobą kompatybilne, co znacząco ułatwia sprawne tworzenie wydajnych, funkcjonalnych i łatwych w eksploatacji rozwiązań sieciowych dopasowanych do konkretnych potrzeb danego przedsiębiorstwa.

serwery lenovo

Przykładowe serie produktów Lenovo

W tej części artykułu postaramy się nieco przybliżyć czytelnikowi kilka przykładowych serii opcji serwerowych Lenovo, które dostosowane są do potrzeb różnych typów użytkowników. Dzięki podziałowi na serie, produkty są w funkcjonalny sposób usystematyzowane, a dokonanie wyboru przez użytkownika staje się znacznie łatwiejsze.

Kolejne produkty czy akcesoria można dokupywać w ramach konkretnej serii, która tworzy spójną, kompatybilną i wydajnie działającą całość.

Pierwszą serią produktów Lenovo System X, na którą warto zwrócić uwagę jest seria x3650. Jest to seria wydajnych serwerów o rozmiarze 2U, znajdujących się w obudowach typu rack. Mogą one pomieścić nawet dwa procesory typu Intel Xeon E5, a także bardzo duży magazyn dyskowy (do 14 lub nawet 28 dysków).

Dzięki tym cechom, Lenovo System X rozwiązania te idealnie sprawdzą się w większych oraz średniej wielkości przedsiębiorstwach, w których powstają wszechstronne, nowoczesne centra danych. Producent zapewnia oczywiście gwarancję swoich produktów. Nawet najbardziej wymagający klienci powinni być zadowoleni z tej serii Lenovo, dzięki wyróżniającym je parametrom.

Przykładowy produkt z tej serii to serwer o numerze katalogowym 8871A2G. To urządzenie jest bardzo wydajne i niezawodne. Umieszczone zostało w wygodnej obudowie rack.

Obsługuje zarówno interfejs SAS, jak i SATA; posiada 8 GB pamięci wewnętrznej. Na pewno nie zawiedzie użytkowników, którzy za najważniejsze cechy tego typu urządzeń uważają elastyczność oraz funkcjonalność, a także stabilność działania.

Kolejna seria opcji serwerowych Lenovo System X to x3550. Ta seria cechuje się przede wszystkim kompaktowością, a zarazem wydajnością oferowanych urządzeń. Są to serwery o rozmiarze 1U umieszczone w wygodnej obudowie typu rack. Nie zajmują one zbyt wiele miejsca, są proste i wygodne w eksploatacji.

Urządzenia te mogą posiadać do 1,5 TB pamięci typu RAM oraz od czterech do dwunastu dysków. Mogą zostać wyposażone w dwa wydajne procesory Intel Xeon E5 – ich wygodny rozmiar w połączeniu z wysoką wydajnością sprawia, że będą wspaniałym rozwiązaniem dla administratorów rozwiązań sieciowych w mniejszych bądź średnich przedsiębiorstwach, w których powstają nieco mniejsze, jednak wciąż funkcjonalne, serwerownie.

Przykładowym serwerem z tej serii, na który warto zwrócić uwagę jest Lenovo 5463N2G - obsługuje on interfejs SATA/SAS i posiada 16 GB pamięci wewnętrznej.

Następną godną uwagi serią produktów Lenovo jest seria x3500. Są to bardzo wydajne opcje serwerowe Lenovo przeznaczone dla klientów profesjonalnych, którym zależy na najwyższej jakości wszystkich wykorzystywanych w przedsiębiorstwie urządzeń.

Serwery znajdują się w obudowach typu tower, co ułatwia ich rozbudowę i zapewnia wiele dodatkowych możliwości, które na pewno zostaną wykorzystane przez administratorów rozwiązań sieciowych w większych korporacjach. Urządzenia z tej serii mogą zostać wyposażone w dwa procesory, do 1,5 TB pamięci typu RAM oraz do 12 lub 32 dysków.

Warto zwrócić uwagę na przykład na ten serwer Lenovo 5464A2G. Jest to nowoczesny serwer wieżowy, który wyróżnia się przede wszystkim wydajnością.

Obsługuje interfejs SAS i SATA, wyposażony jest w 8 GB pamięci wewnętrznej a także obsługę DVD-ROM. Z pewnością spełni oczekiwania wielu klientów, którzy poszukują rozwiązań do swoich serwerowni w średnich lub dużych firmach.

serwery lenovo

Podsumowując, asortyment firmy Lenovo jest naprawdę szeroki i różnorodny. Wśród oferowanych produktów znajduje się wiele serwerów i dodatkowych rozwiązań, które pozwalają na rozbudowywanie posiadanych połączeń oraz zwiększanie możliwości stosowanych rozwiązań sieciowych.

W dzisiejszych czasach rynek branży informatycznej zmienia się w bardzo szybkim tempie, stale pojawiają się nowe produkty, dlatego tak ważne jest inwestowanie w urządzenia najwyższej jakości, które przez długi czas będą nam wydajnie służyć i nie będzie konieczna ich wymiana po roku lub dwóch latach.

Producent zapewnia trzyletnią gwarancję swoich urządzeń, a ze strony profesjonalnych dystrybutorów - jak na przykład thomas it - mogą Państwo liczyć na wsparcie i konsultacje ze specjalistami przez cały okres użytkowania produktów.

Warto poświęcić dłuższą chwilę na przeanalizowanie dostępnych opcji i wybranie najbardziej odpowiadających naszym potrzebom rozwiązań.

Jeśli nie są Państwo stuprocentowo zdecydowani co do najbardziej optymalnych rozwiązań sieciowych do zastosowania w administrowanym centrum danych - gorąco zachęcamy do skonsultowania się z pracownikami thomas it, którzy na pewno chętnie doradzą każdemu klientowi, pomogą dobrać najlepszy zestaw produktów, a także posłużą radą na każdym etapie eksploatacji urządzeń.


Napisz komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.