Red Hat JBoss - co to jest ?

Firma Red Hat znana jest ze swojej wszechstronności oraz profesjonalnych produktów przeznaczonych do wykorzystania w środowiskach serwerowych. Na rynek stale wypuszcza kolejne linie produktów dostowanych do potrzeb nowoczesnych użytkowników.

Rynek tej gałęzi branży informatycznej bardzo dynamicznie się rozwija, co sprawia, że konieczne jest stałe aktualizowanie wykorzystywanych narzędzi, aby tworzone produkty "dotrzymywały kroku" pozostałym rozwiązaniom.

Wykorzystanie oprogramowania Red Hat JBoss gwarantuje klientowi przede wszystkim dostęp do najróżniejszych narzędzi, które przeznaczone są do tworzenia aplikacji czy zarządzania danymi.

Istotną dla wielu firm cechą będzie z pewnością możliwość zautomatyzowania wielu procesów. Pozwala na to znaczne zaoszczędzenie czasu, a także zmniejsza ilość czynności, dla których prawidłowego przebiegu niezbędny jest stały nadzór pracowników.

Dzięki temu przedsiębiorstwo może pracować sprawniej i wydajniej.

Red Hat JBoss to oprogramowanie, które jest przystosowane do stale zmieniających się potrzeb twórców aplikacji sieciowych.

Red Hat Jboss co to jest

Główne zalety rozwiązań Red Hat JBoss

Na pewno ważną cechą opisywanego oprogramowania jest przede wszystkim integracja. Stanowi ona wręcz klucz do efektywnego działania tworzonych rozwiązań.

Kiedy wszystkie systemy są ze sobą zintegrowane, a dane współdzielone urządzenia wchodzące w skład centrum danych mogą pracować wydajnie i szybko bez niepotrzebnych przestojów. Kolejną zaletą rozwiązań JBoss jest łatwość zarządzania.

Wprowadzanie wszelkich zmian staje się niesamowicie proste i szybkie, dane mogą być sprawnie przenoszone do coraz popularniejszych nośników w chmurze, a firma stale jest na bieżąco z najnowszymi trendami w branży. Z tej zalety wynika kolejna, czyli nadążanie za rozwojem.

Zastosowanie rozwiązań Red Hat JBoss zapewnia stały dostęp do uaktualnień gwarantujących najnowsze usługi i możliwości.

Dzięki temu przedsiębiorstwo nigdy nie pozostanie w tyle. Ostatnią cechą, o której warto wspomnieć jest automatyzacja. Jest to istotna cecha, umożliwiająca usprawnienie działań firmy i wyeliminowanie wielu błędów w procedurach.

Polecane produkty Red Hat JBoss

Red Hat Jboss co to jest

W dalszej części artykułu postaramy się przybliżyć Państwu najbardziej popularne i najczęściej wykorzystywane produkty z serii Red Hat JBoss.

JBoss A-MQ

Jest to specjalistyczna platforma, która służy do szybkiego przekazywania informacji, dzięki czemu może się na niej opierać tworzenie projektów na zasadzie współpracy. Ten produkt jest całkowicie kompatybilny z innymi rozwiązaniami oferowanymi przez RedHat, co zapewnia spójność oraz sprawne i niezawodne działanie. Zastosowanie tej platformy umożliwia użytkownikom stworzenie globalnych połączeń na całym świecie - dodatkowe ścieżki gwarantują bezpieczeństwo i zwiększenie wydajności przekazywania danych. Jest to rozwiązanie bardzo wszechstronne, które umożliwia klientowi zrezygnowanie z wielu dodatkowych, kosztownych usług sieciowych na rzecz jednej, wspólnej i niezawodnej. Wiadomości przesyłane są w czasie rzeczywistym, co ułatwia pracę i zwiększa ogólny poziom zadowolenia wszystkich użytkowników usługi.

JBoss BPM Suite

Jest to platforma profesjonalna, przeznaczona przede wszystkim do monitorowania pracy firmy. Ułatwia ona także kompleksowe wprowadzenie wszelkich zmian w procesach zachodzących w przedsiębiorstwie. Dzięki temu rozwiązaniu w łatwy sposób mogą zostać przedstawione nawet najbardziej skomplikowane procesy biznesowe. To sprawia, że sprawniej przebiega współpraca pomiędzy poszczególnymi działami w przedsiębiorstwie. Wiele z procesów może zostać usprawnionych bądź zautomatyzowanych, co wiąże się ze wzrostem wydajności i niezawodności. Red Hat oferuje także specjalistyczne narzędzia analityczne, które pozwalają na wytypowanie najbardziej nieefektywnych procesów i wprowadzenie w nich niezbędnych zmian. Platforma jest wyjątkowo prosta w instalacji oraz eksploatacji, dodatkowo cechuje się kompatybilnością z innymi produktami Red Hat.

JBoss BRMS

Jest to platforma służąca do zarządzania zasadami biznesu, a także przeprowadzania kontroli przebiegu procesów i optymalizowania zasobów. Stanowi kolejne z rozwiązań nastawionych na automatyzację wielu działań, co w efekcie ma zwiększać wydajność działania przedsiębiorstwa. Rozwiązanie to wykorzystuje magazyn zasad, który oparty jest na popularnym systemie kontroli kodu źródłowego pozwalającym na kategoryzację wielu typów danych. Platforma współpracuje z systemem przechowywania danych w chmurze, co umożliwia zdalną współpracę wielu zespołów projektowych, niezależnie od ich miejsca przebywania. Rozwiązanie BRMS pomaga także w rozwiązaniu ewentualnych problemów związanych z optymalizacją, które mogą się pojawić podczas pracy przedsiębiorstwa. Platforma idealnie sprawdzi się w większych oraz średnich firmach.

JBoss Data Grid

Rozwiązanie umożliwiające bezpieczne przechowywanie dużych ilości danych, które jednocześnie gwarantuje łatwy dostęp dla aplikacji, które zajmują się analizowaniem bądź procesowaniem informacji. Idealnie sprawdzi się w firmach, w których obsługiwane są nieco większe bazy danych. Data Grid działa przede wszystkim szybko i niezawodnie zapewniając w każdym momencie dostęp do niezbędnych danych wszystkim użytkownikom. Wszystkie inne czynności związane z przetwarzaniem zasobów stają się łatwiejsze dzięki wykorzystaniu jednego, spójnego rozwiązania, które wykorzystuje inteligentny podział danych oraz dystrybucję poprzez węzły klastra. Wykorzystanie georeplikacji pozwala na ochronę danych przed utratą i zapewnia możliwość odzyskania utraconych w wyniku awarii informacji.

JBoss Data Virtualization

Jest to rozwiązanie, które odpowiada za dostarczanie oraz integrację danych. Jego zastosowanie umożliwia złączenie wielu źródeł w jedno, wspólne. Użytkownicy i deweloperzy otrzymują proste w użyciu, przejrzyste narzędzie, zapewniające dostęp do wielu potrzebnych danych, bez dużej ilości dodatkowych, zbędnych informacji, które mogą utrudniać odnalezienie się we wszystkich potrzebnych danych. Platforma bardzo szybko reaguje na wszelkie zmiany zachodzące w środowisku, co umożliwia sprawniejszą realizację wszystkich projektów i ułatwia pracę zespołów projektowych. Dodatkowe usługi zapewniane przez rozwiązania Data Virtualization to zabezpieczenia, które chronią przed utratą danych lub nieautoryzowanym dostępem do nich. Wszelkie informacje są udostępniane tylko osobom, które naprawdę tego potrzebują.

JBoss Enterprise Application Platform

Profesjonalna platforma przeznaczona do tworzenia oraz wdrażania nowoczesnych aplikacji. Z pewnością spełni ona oczekiwania wielu deweloperów poszukujących nowatorskich rozwiązań dla swojego przedsiębiorstwa. Współpraca z wieloma strukturami (np. Java) umożliwia pełne dostosowanie się do aktualnych potrzeb rynku aplikacji. Dostęp do tej platformy może zostać uzyskany w ramach subskrypcji RedHat. Zapewnia to elastyczność we wprowadzaniu aplikacji na rynek i znacząco ułatwia pracę dewelopera. Użytkownik może w pełni kontrolować procesy związane z tworzeniem aplikacji, a przyjazny i intuicyjny interfejs konsoli zapewnia sprawną i przyjemną eksploatację rozwiązania. Platforma współpracuje z innymi rozwiązaniami opracowanymi przez RedHat, co gwarantuje spójność.

JBoss Fuse

Kolejna platforma oferowana przez Red Hat. Jest to tzw. platforma integracyjna; jej działanie pozwala na współpracę wielu aplikacji. Dzięki wykorzystaniu nowatorskiej funkcji "danych w chmurze" produkt ten zapewnia najbardziej nowoczesne podejście do tworzenia aplikacji. Procesy i dane łączone są w sposób intuicyjny, co nie wymaga angażowania wielu pracowników i jest bardzo proste. Wyposażenie rozwiązania w ponad 150 złącz gwarantuje możliwość łączenia ze sobą wszystkich aplikacji i usług. Platforma jest także wyjątkowo responsywna. Dzięki temu wszelkie błędy wykrywane są szybciej i sprawniej, pojawia się także możliwość wygodnego testowania nowych funkcji. Użytkownicy z pewnością docenią możliwość zmieniania w różne sposoby posiadanych danych, aby dostosować je do najbardziej wygodniej typu eksploatacji.

JBoss Web Server

Jest to niesamowite, nowoczesne rozwiązanie, będące połączeniem serwera sieciowego Apache (który jest jednym z najczęściej wdrażanych serwerów) oraz wydajnego oprogramowania oferowanego przez Red Hat. Platforma jest rozwiązaniem kompleksowym, cechującym się dużą wydajnością. Klient płaci tylko za jedną subskrypcję, a otrzymuje szereg nowoczesnych rozwiązań, które umożliwiają między innymi tworzenie aplikacji czy zarządzanie dużymi ilościami danych. Zmiany w aplikacjach implementowane są natychmiastowo, co zwiększa ogólną prędkość pracy, a co za tym idzie - wydajność przedsiębiorstwa. Deweloper otrzymuje możliwość korzystania z nowoczesnego portalu, w którym może zarządzać wszystkimi systemami i na bieżąco otrzymywać informacje zarówno o aktualizacjach, jak i ewentualnych błędach.

Red Hat oferuje także wiele rozwiązań i platform umożliwiających zarządzanie procesami czy danymi. Produkty te z pewnością zostaną docenione przez twórców aplikacji w mniejszych i średnich firmach. Każdy deweloper znajdzie opcję dla siebie wśród wielu typów licencji i subskrypcji dostępnych w ofercie Red Hat JBoss.

Mamy nadzieję, że lektura powyższego artykułu pozwoliła na zdobycie nowych informacji na temat produktów Red Hat.

Firma thomas it posiada w swojej ofercie wiele najróżniejszych produktów - od najtańszych rozwiązań dla małych firm do profesjonalnych platform wykorzystywanych w korporacjach. Klientów zainteresowanych zakupem bądź oczekujących profesjonalnej porady zachęcamy do kontaktu z konsultantami thomas it – z pewnością udzielą odpowiedzi na każde pytanie!

Kontakt:


Napisz komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.