Firewall Fortigate 30E

Zamknięte w małej obudowie, wysokiej klasy UTM to urządzenie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania sieci biznesowej w każdym przedsiębiorstwie. Ważnym jest, aby wybrać takie rozwiązanie, które będzie gwarantować najpotrzebniejsze funkcje ochronne z gwarancją prawidłowej pracy bez awarii. Jednym z takich produktów jest zapora sieciowa Fortigate 30E. Jakie funkcje gwarantuje użytkownikowi? Dowiesz się z poniższego artykułu.

Fortinet

Marka Fortinet to amerykański, czołowy dostawca rozwiązań zabezpieczających strukturę IT, umożliwiając użytkownikom kontrolę oraz ochronę sieci. Głównym ośrodkiem działalności Fortinet jest rozwój oraz sprzedaż oprogramowania oraz urządzeń i usług z zakresu bezpieczeństwa sieci firmowych. Z oferty firmy korzysta około 320 000 użytkowników na świecie. Dzięki urządzeniom Fortinet możemy wzmocnić bezpieczeństwo, uprościć posiadaną infrastrukturę sieci biznesowej oraz obniżyć koszty związane z eksploatacją.

 Firewall Fortigate 30e

FortiGate

FortiGate to rodzina produktów, które pomagają w walce oraz w zarządzaniu zagrożeniami. FortiGate UTM obejmuje takie moduły ochronne jak: zapora sieciowa, ochrona przed włamaniami, filtrowanie sieci, ochrona przed szkodliwym oprogramowaniem czy spamem. Zapewnia więc kompleksową ochronę, zapewniając bezpieczeństwo sieci biznesowej, bez konieczności inwestycji w dodatkowe, skomplikowane sprzęty. Zapora sieciowa FortiGate zbudowana została w oparciu o dedykowane dla niej rozwiązania tj. procesory FortiASIC oraz kompatybilny system operacyjny FortiOS.

Firewall Fortigate 30e

Oferta urządzeń z tej serii zawiera rozwiązania zarówno dla małych firm oraz filii, a także dużych przedsiębiorstw. Idealnym dla małych firm oraz ich oddziałów będą urządzenia z linii FortiGate-80E, FortiGate-81E. UTMy zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa, chroniąc sieć biznesową. Model FG-60D z linii Fortigate 60D lub FG-60E również spełni oczekiwania mniejszych przedsiębiorstw. Wbudowany port USB, pozwoli na stworzenie zapasowego połączenia 3G/4G.

Szukając rozwiązań do średnich przedsiębiorstw zwróć uwagę na modele FG-90D lub FWF-90D z linii Fortigate-90D. Kompaktowe obudowy tych modeli pozbawione są wentylatora, dzięki czemu możesz je postawić w dowolnym miejscu w biurze. FortiGate 50E z modelem FG-50E czy FortiGate 100D to urządzenia sieciowe, które również znajdą zastosowanie w średnich wielkościowo firmach. W ofercie marki znajdziesz również takie modele jak FG-140D, FG-200E-BDL oraz FG240D.

Firewall Fortigate 30e

Fortigate 30D sprawdzi się w przypadku sieci przemysłowych. FG-30D gwarantuje stałą pracę sieci nawet w trudnych warunkach środowiskowych.

Fortinet FortiGate-30E

Wysokiej klasy urządzenie UTM może być alternatywą dla tradycyjnego routera. Klasyczny router daje nam możliwość tworzenia sieci lokalnych oraz podłączania ich do Internetu. Nowoczesny router UTM oprócz tej funkcji oferuje nam o wiele więcej. Przede wszystkim użytkownik otrzymuje rozbudowane zabezpieczenia sieci biznesowej, które coraz częściej są celami ataków. Wielofunkcyjne firewalle fortigate zachęcają nas przede wszystkim możliwością dostosowywania do potrzeb firm różnych wielkości, ale również ceną adekwatną do jakości.

Firewall Fortigate 30e

FortiGate-30E oferuje użytkownikowi przepustowość firewalla w granicy do 950 Mbps, wraz z obsługą do 50 użytkowników. Wysoki wskaźnik MTBF jest gwarancją długiej oraz bezawaryjnej pracy. Ten model UTM został wyposażony w złącza: USB, RJ45 WAN oraz 4 porty typu RJ45. Fortinet oferuje również drugi wariant FortiWifi UTM – 30E, który obsługuje interfejs Wi-FI 802.11/a/b/g/n. Specyfikacja produktu pozwala na jego zastosowanie w przedsiębiorstwach, które zatrudniają do kilkudziesięciu osób lub w oddziałach firm.

FortigGate-30E to zintegrowane urządzenie zabezpieczające firmową sieć, oferująca taką funkcjonalność jak: firewall, VPN, system antywirusowy, IPS, filtrowanie treści WWW, antyspam, ochrona przed wyciekiem poufnych danych, kontrola aplikacji, kontroler sieci bezprzewodowych czy mocne uwierzytelnianie.

Firewall Fortigate 30e

UTM oparty jest o dedykowane układy sprzętowe, które przyspieszają proces filtrowania treści. Urządzenie sieciowe gwarantuje wysokie bezpieczeństwo oraz wydajność za odpowiednią cenę. Idealnie sprawdzi się w przypadku niewielkich firm oraz biur rozproszonych w różnych miejscach. FortiGate-30E wyposażony jest w system operacyjny FortiOS 5 oraz dedykowany procesor Fortinet SoC. Urządzenie sieciowe FG-30E może być implementowane do pracy w trybie routera z NAT`em oraz trybie transparentnym. Zastosowane procesy wirtualizacji pozwalają w ramach jednej platformy realizować kilka systemów logicznych, gdzie każdy z nich posiada własną konfigurację. Integrowanie z jedną domeną pozwala na prawidłową realizację procesu uwierzytelniania z uwzględnieniem kontroli dostępu, która jest transparentna dla użytkowników sieci.

Dodatkowym atutem FortiGate-30E jest nieograniczona liczba licencji na jeden sprzęt, co znacząco zmniejsza koszty eksploatacji. Proste oraz szybkie wdrożenie i konfiguracja jest możliwa dzięki usłudze FortiExplorer.

Decydując się na UTM Fortigate-30E zyskujesz:

 • w pełni funkcjonalne urządzenie, które redukuje konieczność zakupu dodatkowych produktów
 • zapewnienie bezpieczeństwa urządzeń mobilnych
 • FortiGuard pozwala na filtrowanie niebezpiecznych stron WWW, usuwając zagrożenia, zapewniając kontrolę antyspamową oraz antywirusową
 • scentralizowane zarządzanie
 • scentralizowane raportowanie w czasie rzeczywistym
 • port USB służący jako główne lub zapasowe połączenie
 • kompleksowa i wydajna platforma gwarantująca bezpieczeństwo pracy sieci
 • wyeliminowanie konieczność zakupu zbędnych urządzeń, co pozwala zmniejszyć koszty przedsiębiorstwa
 • bezpieczne połączenie z siecią lokalną dzięki obsłudze IPsec
 • autentykacja użytkowników dzięki unikalnemu loginowi oraz haśle
 • brak konieczności zakupu dodatkowych licencji
 • szybka instalacja i wdrożenie w ciągu kilku minut

Jednym z popularnych modeli z tej linii jest FG-30E-BDL-974-60. Wyposażony jest w jeden port RJ45 WAN oraz cztery sloty RJ45. Urządzenie oferuje przepustowość na poziomie 950 Mbps.

Firewall Fortigate 30e

FortiWifi-30E

FortiWifi UTM to zintegrowany system zabezpieczający firmową sieć biznesową. Urządzenie skierowane jest głównie do małych przedsiębiorstw. Wyposażony jest m.in. w port USB, który pozwala na podłączenie modemu GSM w przypadku awarii; dedykowany port zarządzania „out-of-band” kompatybilny z kablem konsolowym RS232 DB9, RJ45; slot WAN RJ45 z przepustowością 1GB/s; 4 wejścia RJ45, dwie anteny o częstotliwości 2,4 GHz oraz 5 GHz, pracujące zgodnie z protokołem 802.11 a/b/g/n.

W przypadku rozproszonych środowisk IT (tj. odziały firm) UTM FWF-30E umożliwia segmentowanie sieci, zapewniając jej odrębną politykę oraz separację. Dla bardziej wymagających użytkowników marka oferuje punkty dostępowe FortiAP, dedykowane sieciom o różnym natężeniu. Pozwala on na dostarczenie bezprzewodowego sygnału w dowolnym miejscu. Idealne rozwiązanie w firmach, gdzie wymagana jest elastyczność zarządzania komunikacją sieciową oraz politykami bezpieczeństwa, przy zachowaniu zintegrowanej struktury Wi-Fi. To urządzenie pozwala na centralne zarządzanie, raportowanie oraz ochronę dla aplikacji WEB, systemów pocztowych czy tez ochronę sieci przed atakami DDoS.

FortiWifi-30E pozwala na zaawansowanie raportowanie. Statystyki generowane są w oparciu o dane z urządzeń. Użytkownik zyskuje audyt, który zostaje przeprowadzony w czasie rzeczywistym, pokazując aktualny stan bezpieczeństwa sieci.

Firewall Fortigate 30e

Rozszerzoną wersją lokalnych statystyk jest usługa FortiCloud. Możesz ją otrzymać decydując się na ofertę rozszerzoną. Platforma ta opiera się na chmurze i umożliwia zarządzanie urządzeniami FortiGate, FortiWifi oraz FortiAP. Z racji tego że usługa ta pozwala na uzyskanie dostępu z poziomu chmury do wszystkich urządzeń, idealnie sprawdzi się w środowiskach rozporoszonych np. oddziałach firm, dużych sieciach handlowych. W wersji podstawowej FortiCloud pozwala na tworzenie wizualnych raportów z jednej konsoli.

Rozwiązania FortiWifi na które warto zwrócić uwagę, jeżeli szukasz urządzeń zabezpieczających sieć biznesową w małych firmach lub filiach to FortiWifi-20C-ADSL oraz FortiWifi-51E. Gwarantują niezawodną pracę sieci oraz wydajność za stosunkowo niską cenę.

Oferta zapór sieciowych marki Fortinet jest bardzo szeroka. Każdy użytkownik może znaleźć model odpowiedni dla swoich potrzeb, dostosowując Firewall do wielkości przedsiębiorstwa oraz struktury IT. Jeżeli masz dodatkowe pytania skontaktuj się z naszym doradcą technicznym.

Kontakt:


Napisz komentarz

Plain text

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.