Centrala telefoniczna 3CX

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Ujednolicony system komunikacji wewnętrznej oraz nowoczesne rozwiązania telekomunikacyjne to ważny aspekt działalności przedsiębiorstwa.

Proste w obsłudze urządzenia, które gwarantują funkcjonalność oraz szybkie wdrożenie to narzędzia, których poszukuje coraz więcej firm. Taki produkt oferuje nam firma 3CX.

Misją przedsiębiorstwa jest zmniejszenie wydatków za usługi telekomunikacyjne nawet do 80%. Jak to możliwe? Przeczytaj poniższy artykuł.

Firma 3CX

3CX to producent oprogramowania do centrali telefonicznej PBX dla środowiska Windows, Linux lub w chmurze.

Siedziba firmy mieści się na Cyprze, a jej oddziały znajdziemy między innymi w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz Hong Kongu.

Centrala IP PBX 3 CX oparta jest na protokole SIP. Wspiera większość dostępnych telefonów IP, bram VOIP oraz dostawców usług VoIP. Jest to jeden z najczęściej wybieranych systemów wśród klientów – użytkuje ją blisko 30 000 firm na całym świecie.

3CX to telefoniczna centrala typu software, która oparta jest na otwartych standardach, oferując pełne możliwości Unified Communication.

Może się w pełni zintegrować z innymi aplikacjami, m.in.: Salesforce, Google Contacts, Office 365 i inne.

Instalacja urządzenia jest bardzo prosta, wdrożenie i użytkowanie centrali jest możliwe w zasadzie od momentu wyciągnięcia z pudełka. Możesz zarządzać nią samodzielnie bez żadnych dodatkowych narzędzi czy wsparcia technicznego.

Użytkowanie produktu jest możliwe razem z wykorzystaniem posiadanej już infrastruktury IT lub za pomocą wirtualnych maszyn.

Od tradycyjnej centrali ip PBX z zastrzeżonym prawem własności, centrala telefoniczna software 3CX wyróżnia się zaawansowaną funkcjonalnością oraz kilkukrotnie niższą ceną, zarówno jeżeli chodzi o zakup, dostępne licencje jak i późniejszą eksploatację.

Dzięki rozbudowanej funkcjonalności zintegrowanej w jednym systemie telefonicznym, użytkownicy mają możliwość łączenia się oraz współpracy przy użyciu różnych metod w ramach jednej platformy.

Centrala telefoniczna 3cx

Główne zalety 3CX:

 • prosty system instalacji oraz zarządzania
 • obniżenie kosztów rachunków telefonicznych oraz tych związanych z utrzymaniem całego systemu telefonicznego
 • Unified Communication
 • web konferencje, webmeeting 3CX
 • integracja z systemami CRM
 • centrala telefoniczna dostępna na własnym serwerze lub w chmurze
 • 3CX web client – oddzwoń do każdego klienta, który zrezygnował z oczekiwania na połączenie!
 • Wersje systemu telefonicznego 3CX

  3CX Standard - pozwala na otrzymanie bezpłatnej licencji dla 4 jednoczesnych połączeń (wewnętrznych oraz zewnętrznych). Gwarantuje również nielimitowaną ilość wewnętrznych portów SIP1, nielimitowaną ilość kont 3CX VoIP, nielimitowaną ilość zapowiedzi głosowych oraz kolejkę połączeń. Wszyscy użytkownicy centrali dostają dostęp do prowadzonych wideokonferencji.

  Edycja Standard pozwala na uczestnictwo maksymalnie 10 uczestników wideokonferencji. 3CX Standard to również funkcja nagrywania rozmówi, integracja z Microsoft Outlook, Mobility Extension.

  3CX PRO – integracja centrali z systemami CRM, zaawansowany system raportowania, pełni funkcję Call Center. Wybierając tą wersję otrzymujesz funkcjonalny proces obsługi kolejek oraz monitoringu, które zwiększą efektywność pracy oraz pomogą w zarządzaniu firmą.

  Tworzenie rozbudowanych analiz biznesowych, pozwala na bieżąco wykrywać problemy i znajdować rozwiązania w czasie rzeczywistym.

  3CX PRO oferuje również na integrację Exchange/LDAP, a także wsparcie systemu Dynamics CRM lub Salesforce. Bardzo ważną funkcją, którą daje nam ta wersja jest identyfikacja ID dzwoniącego dzięki integracji z serwerem programu Exchange. Dzięki temu zamiast numeru telefonu, użytkownik zobaczy nazwisko osoby wykonującej połączenie. Ta opcja z pewnością pozwala zaoszczędzić czas pracownika, dzięki czemu jego praca staje się bardziej efektywna. Usprawnia to cały proces identyfikacji klientów, w jednej bazie danych posiadamy wszystkie kontakty, a każda aktualizacja programu Exchange, pozwala również na tą samą aktualizację w książce telefonicznej 3CX PRO.

  Centrala telefoniczna 3cx

  3CX Enterprise – łączy wszystkie funkcje centrali PRO, dodatkowo oferując licencję standby czyli tzw. gorącą rezerwę. Oferuje ścisłą integrację z systemami CRM przedsiębiorstwa, zaawansowane funkcje Call Center, zaawansowane możliwości raportowania, które pozwalają na filtrowanie statystyk oraz analizę w czasie rzeczywistym.

  Wersja Enterprise również posiada dostęp do informacji o obecności biur zdalnych, dzięki czemu idealnie spełnia się jako narzędzie do komunikacji wewnętrznej między pracownikami.

  Wirtualny PBX – to wirtualna centrala telefoniczna na 12 miesięcznej licencji, wymagającej przedłużenia. Możesz uzyskać rok użytkowania za darmo. System ten pozwala na 4 jednoczesne połączenia, zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne. Umożliwia nielimitowaną ilość: portów wewnętrznych SIP1, kont operatorów VoIP, zapowiedzi głosowe oraz kolejkę połączeń, fax2mail oraz voice2mail. Użytkownicy centrali mają dostęp do prowadzonych wideokonferencji.

  Wirtualna centrala telefoniczna PBX dostępna jest również z licencją bezterminową, która umożliwia aktualizację oprogramowania przez 12 miesięcy od daty kupna. W zależności od wersji systemu możliwe jest otrzymywanie 4 jednoczesnych połączeń, 8, 16 lub 32.

  Istotne w przypadku wszystkich wersji 3CX jest to, że nie wymaga ona żadnych dodatkowych opłat związanych z licencjami na konkretne numery zewnętrzne. Możesz stale dodawać nowe numery, linie, a także funkcje.

  Licencjonowanie 3CX

  Oprogramowanie 3CX licencjonowane jest na jednoczesne połączenia realizowane przez centralę telefoniczną.

  Przy obliczaniu liczby potrzebnych jednoczesnych połączeń stosuje się ogólnie przyjętą zasadę 4:1, która mówi, że na każdych 4 użytkowników powinniśmy zakupić licencję na 1 jednoczesne połączenie.

  Jeśli firma posiada więc 64 telefonów, warto zakupić centralkę na 16 jednoczesnych połączeń. Zasada ta jest oczywiście wskazówką przy obliczaniu liczby jednoczesnych połączeń, ponieważ w praktyce może być ich mniej lub więcej, w zależności od rodzaju prowadzonej działalności.

  Firma 3CX oferuje swoją centralę telefoniczną w postaci rocznych subskrypcji. Dodatkowym atutem jest wsparcie techniczne producenta, który oferuje pomoc zdalną w konfiguracji oraz rozwiązywaniu problemów, zarówno przy wstępnej konfiguracji jak i w dalszym użytkowaniu centralki.

  Wsparcie to realizowane jest w ramach zakupionej subskrypcji, bez potrzeby zakupu dodatkowych licencji wsparcia technicznego.

  Serwer lokalny czy chmura?

  Centrala telefoniczna 3cx

  To, gdzie uruchomisz system 3CX zależy od Ciebie. Możesz wdrożyć go na istniejącym serwerze, za pomocą Hyper-V, VMware czy KVM. Dzięki narzędziom służącym do tworzenia kopii zapasowych oraz ich przywracania w prosty sposób przeniesiesz swoją centralę telefoniczną IP na inny serwer czy chmurę. Możesz szybko rozbudowywać oraz stworzyć wirtualną centralę telefoniczną. Wirtualny PBX w chmurze możesz stworzyć korzystając z narzędzia PBX Express Tool. Pozwala on zachować kontrolę i zarządzać w pełni posiadanymi danymi oraz ustawieniami.

  Możesz również skorzystać z hostingu u dostawcy, który oferuje Linux Vp. Dzięki możliwości tworzenia backupów 3CX pozwala na przenoszenie systemu między różnymi dostawcami usług chmurowych.

  3CX dla biznesu

  Prosty interfejs sieciowy centrali, pozwala użytkownikom na bardzo prosty proces zarządzania. Zaawansowane funkcje biznesowe PBX oraz Unified Communications pozwalają na stworzenie oraz pełną konfigurację wirtualnej recepcji, kolejkowanie przychodzących połączeń, rozbudowane funkcje Contact Centre, poczta głosowa, fax, zintegrowany komunikator oraz czat, wideokonferencje on-line.

  Wybierając centralę 3CX otrzymujesz dedykowaną aplikację dla smartphonów (3CX softphone), dzięki której użytkownicy otrzymują dostęp do zaawansowanych narzędzi UC. Unikasz w ten sposób uczenia siebie oraz pracowników kolejnych skomplikowanych systemów zarządzania, nie płacisz również za dodatkowe licencje które są konieczne w przypadku innych dostawców.

  Funkcja „kontrola obecności” to rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić czas oraz zwiększyć wydajność pracowników, ponieważ nie poświęcamy czasu pracy na zbędne przekierowywanie nadchodzących połączeń czy zostawanie wiadomości głosowych. Daje to możliwość efektywnego zarządzania oraz współpracy pomiędzy pracownikami zdalnymi. To narzędzie jest dostępne dla wszystkich użytkowników 3CX: Mac, Widows, iOS oraz Android.

  Kolejną przydatną funkcją usprawniającą pracę w firmie jest przesyłanie faksów skonwertowanych na format PDF na e-mail użytkownika, bez konieczności instalacji zbędnego oprogramowania. Otrzymywane wiadomości głosowe również zamieniane są w pliki dźwiękowe, które w dalszym etapie przesyłane są na pocztę e-mail.

  Funkcja czatu dostępna dla użytkowników poprawia komunikację pomiędzy pracownikami i redukuje koszty związane z wydatkami na inne komunikatory. Klienci centrali 3CX otrzymują oraz wysyłają wiadomości tekstowe w dowolnym miejscu i czasie. Funkcja jest kompatybilna z systemami Mac, Windows – iOS oraz Android.

  Podsumowując, centrala telefoniczna 3CX to idealny system dla nowoczesnych przedsiębiorstw, którym zależy na szybkiej i prostej komunikacji. Dzięki rozbudowanej strukturze telekomunikacyjnej możesz obniżyć wydatki swojej firmy na zbędne i niefunkcjonalne urządzenia i okablowanie. Największą zaletą centrali 3CX jest jego pełna mobilność dzięki 3CX softphone, która ułatwia korzystanie ze wszystkich funkcji systemu nawet poza siedzibą firmy!

  Jeżeli masz jakieś dodatkowe pytania skontaktuj się z naszymi doradcami technicznymi, a pomogą oni dobrać idealną wersję centrali dopasowaną do Twoich potrzeb!

  Kontakt:


  Napisz komentarz

  Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.